Hloupá fáma nám nadělala pořádné nepříjemnosti

Total
3
Shares

Některým pomluvám je těžké se ubránit, když jim ostatní chtějí věřit.

Nepravdivé řeči mohou někdy způsobit pořádnou škodu v lidských vztazích. Přesvědčili jsme se o tom s manželem loni v létě. Dodnes se nám nepodařilo všechno uvést na pravou míru.

Nejdřív jsem se tomu smála

Žili jsme si vždycky celkem dobře, nikdy jsme netrpěli nouzí. Vychovali jsme dvě dcery, ty si našly partnery a odstěhovaly se. V rodinném domku jsme zůstali s Rudolfem sami. Se známými i se sousedy jsme vždy vycházeli dobře. Jednoho dne ale Rudolf přišel domů zamračený. Zeptala jsem se ho, co se stalo. Dozvěděla jsem se, že jeden náš známý od něho chtěl půjčit větší částku peněz. Argumentoval tím, že jsme prý vyhráli milióny ve Sportce. Nejdřív jsem se tomu musela smát, vždyť jsme ani Sportku nesázeli. Jenže pak se na mě obrátily sousedka a kolegyně v práci s tou samou prosbou. To už bylo jasné, že někdo o nás rozšířil tuhle nepravdivou informaci. Bylo to hrozně nepříjemné, protože lidé nechtěli uvěřit, že jde o fámu. Všichni si mysleli, že nám výhra stoupla do hlavy a že jsme sobečtí!

Chtěli jsme se i odstěhovat!

Situace se dramaticky stupňovala. K výhře mi dokonce gratuloval i šéf v práci. Čím více jsme se s Rudolfem snažili ty zprávy uvádět na pravou míru, tím více se na nás lidé dívali skrz prsty. Sousedé, kteří potřebovali nové auto místo havarovaného, s námi přestali mluvit, když se od nás nedočkali pomoci. Svojí nejlepší kamarádku jsem přesvědčila až tím, že jsem jí nechala nahlédnout do všech našich rodinných účtů. Fáma se rozšířila dokonce až k našim dcerám; ty naštěstí přijaly jako skutečnost, že si z nás někdo udělal hloupou legraci nebo se dokonce pomstil. Trvalo skoro rok, než i další lidé začali věřit, že to byla pouze pomluva. Během té doby jsme se dokonce chtěli i přestěhovat. Dodnes nemáme tušení, kdo a proč si tu fámu o výhře vymyslel. Může se to ale stát komukoliv a dokáže to život lidí pořádně změnit!

Simona D. (55), Brno

Také se vám může líbit