Domů     Sousedovi jsem dost zavařila
Sousedovi jsem dost zavařila

Dělat dobré skutky se mi nevyplatilo. Ze souseda, který dělal chudáčka a nechal si ode mě posluhovat, se vyklubal pěkný lotr! Na rozloučenou jsem mu pěkně zavařila!

Po rozvodu jsem se musela přestěhovat do malého bytu na druhém konci města. Bylo to pro mě dost kruté období. Nikoho jsme neznala, zůstala téměř bez prostředků. S dospělými dcerami jsem také zrovna moc nesouzněla.

Ne, že bychom se hádaly, ale nějak jsme si nerozuměly. Měly mi obě za zlé, že jsem nedokázala svému ex manželovi odpustit jeho již několikátou nevěru.

Litovala jsem jen chvíli

„Mami, proč jsi tak krutá? Víš, že tě má táta rád! No tak udělal chybu…“ zastávaly se svého milovaného tatínka a vůbec je nenapadlo, že i já mohu mít nějaké pocity. Touhy a sny! V podstatě ale měly pravdu. Jeho zálety jsem svému ex dlouhé roky tolerovala.

Tak proč najednou tak radikální řešení, jakým je rozvod? Odpověď byla jednoduchá. Prostě už jsem neměla důvod v sobě dusit všechen ten vztek, který se ve mně nashromáždil. Usoudila jsem, že samotné mi bude líp.

Z počátku bych nejraději svoje rozhodnutí odvolala. Vzala zpět! Netušila jsem, do čeho jdu. Všechno bylo tak těžké a složité! Jen to stěhování. A třeba montáž nového nábytku. Skříň přišla v malém balíku a poraďte si s ní! Nebo naladit televizi.

A spousta dalších věcí byla pro mě nepochopitelná. Nemožná!

Pomohl mi soused

Proto jsem s velkou radostí přivítala pomoc svého nového souseda. Byl o trochu mladší a také čerstvě rozvedený. Přistěhoval se asi měsíc přede mnou a hned jsme si padli do oka. „Sousedko, já vám pomůžu, ale jen když mě pozvete na večeři!

Už mám těch polotovarů plné zuby!“ smál se a já samozřejmě vyhověla. Nezůstalo jen u toho montování. Stal se z nás pár a trávili jsme spolu veškeré volné dny, či spíš noci. Nic jsme si sice neslibovali, ale tak nějak jsem počítala, že spolu chodíme.

Mirek mi to nikdy nevyvracel! Byl víc u mě, než u sebe. Vařila jsem mu a prala, starala se o něho. „Nepůjčila bys mi pár stovek? Nějak jsem nevyšel…“ prosil mě každou chvilku a já nedokázala říct ne. Měl to těžké.

Platil na tři děti a v práci také zrovna moc nevydělal. Prý kvůli krizi!

Nastěhovala se k němu jeho bývalka

Jeho problémy mi sice dost komplikovaly život, ale byla jsem ráda, že nejsem sama. Že se přece jen mohu na někoho alespoň občas spolehnout. Jednou, když jsem ho poprosila, aby mi sundal záclony, že je vyperu, se na mě Mirek obořil:

„Nejsem žádný tvůj poskok!“ Bouchnul dveřmi a odkráčel do svého bytu. Neukázal se skoro týden! Měla jsem vztek. Vždyť jsem ho požádala jen o maličkost! Pár dnů samoty mi stačilo, abych vychladla. S prosíkem jsem se mu šla omluvit.

Na usmířenou jsem mu zavařila jeho oblíbené broskve. Mohl se po nich utlouct! Otevřela mi neznámá žena. Moc hezká a pěkně upravená. „Mirek není doma, musel si někam odběhnout,“ vysvětlovala a zvala mě dál.

Během chvilky jsem se dozvěděla, že se jedná o Mirkovu ženu. Bývalou ženu a zřejmě i budoucí…

Moje peníze se mu hodily

„S Mirkem jsme se usmířili. Rozvod byl ukvapený! Chodil mě chudák odprošovat skoro půl roku! Těch kytek, co mi přinesl! Úplně se změnil. K lepšímu! Tak pozorný a milý ke mně nikdy nebyl. Znovu jsem se do něho zamilovala a on do mě!

Musela jsem ho nakonec vzít na milost. Nešlo to jinak…“ chlubila se ta naivka a natřásala se při tom jako nějaká filmová hvězda. Ze dveří jsem se vypotácela jako v mrákotách. „Tak já ho neřáda živila. Podporovala a hýčkala. A on chodil dolézat za svojí bývalou?

A za moje peníze jí kupoval dárky!“ říkala jsem si a utírala slzy ponížení. Zklamání! Proč zrovna já měla takovou smůlu? Jeho zradu jsem nemohla nechat bez trestu! Ani nevím, proč mě něco tak bláznivého napadlo. Ještě v noci jsem znovu zavařovala.

Jedna broskvička, jedny sexy kalhotky. Druhá broskvička a nová krajková podprsenka. A také černá punčocha a dokonce i hedvábné kombiné. Ani bych netušila, co se do malé zavařovačky všechno vejde!

Díky mně je zase sám

Čtyři sklenice se speciálním kompotem jsem ovázala červenou sametovou mašlí a druhý den dopoledne zanesla Mirkově ženušce. Otevřela mi jen v župánku a pantoflíčkách s labutěnkou. Za ní stál Mirek jako bůh pomsty. Dělal, že mě vůbec nezná!

„Ahoj Mirku,“ pozdravila jsem ho a dělala, že nevidím udivený výraz jeho ex. „Přinesla jsem ti pár kompotů. Tvých oblíbených!“

Kompoty jsem postavila na práh a odešla. Ani jsem nestačila za sebou zavřít dveře a už slyšela křik! To zavařené prádlo bylo mezi tím ovocem přece jenom dost vidět. Člověk by musel být slepý, aby si ho nevšimnul! No, Mirek je už zase sám.

Jeho bývalka se od něho odstěhovala rychlostí blesku. Měla by mi být vděčná. Zachránila jsem jí před pěkným podrazákem. A sebe taky!

Veronika M. (61), České Budějovice

reklama
Související články
5.3.2024
Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem. Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout. Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám
4.3.2024
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj pozemek. No nazdar. Sousedka, jedovatá jako vitriol. „Mát
4.3.2024
Všichni jsme toho proutníka, který svedl mou sestru, odsoudili. I v cizině měl ženu a dvě děti. Nechápu, jak jsem mohla udělat stejnou chybu? Moje sestra Anička byla moc hodná holka. Po střední škole nastoupila do firmy plné mužů. Práce ji tam bavila a celkem slušně vydělávala. Po roce si našla vlastní byt, kam se z rodného domu odstěhovala. Od té chvíle k nám jezdila každý druhý, třetí víke
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut