SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Matka i sestra zneužívaly mé dobroty
Matka i sestra zneužívaly mé dobroty

Pro štěstí svých blízkých bych udělala cokoliv. Myslela jsem si, že moje rodina alespoň v koutku duše oceňuje, co pro ni dělám. Opak byl pravdou.

Naše rodina byla takový středostavovský průměr a většinou, to už byla u nás taková rodová tradice, pracovali všichni v administrativě.

Tatínek s maminkou se seznámili v tanečních a vzali se ihned po tatínkově promoci a pak jsme následovaly my děti, já nejstarší, hned po mně můj bratr a po pár letech sestřička jako dáreček k mým narozeninám, narodila se totiž pár dnů před nimi.

Na mně byly vždycky kladeny největší nároky

Otec moc nerozlišoval mezi tím – holka, kluk – což se může na první pohled zdát jako pokrokové, ale pro mě to zas tak ideální nebylo. Já byla prvorozená a to znamená první na řadě, pokud šlo o povinnosti.

reklama

Tatínek byl ve všem, co dělal perfekcionalista a maminka byla zase za všech okolností bezvadně upravená. Můj bratříček byl pro tátu spíš parťák na ty jejich ryze klukovské věci a sestřička se stala naším mazlíčkem, i když žádný andílek to zdaleka nebyl.

Mně připadla úloha té vzorné. Jak jsem vyrůstala, bralo se jako samozřejmost, že domů nosím skvělá vysvědčení, chodím do zájmových kroužků a ještě se dokážu postarat o sourozence a pomáhat mamince s domácností.

Svého prince jsem si našla

Jedny prázdniny otočily můj život jiným směrem. Léta jsme jezdili s rodiči k příbuzným na Šumavu, potkávala jsem se tam s jedním klukem, takový vesnický Travolta, ale přehlížel mě jak krajinu. Já tenkrát nebyla nic moc,doma byla za tu oslnivou moje sestra.

reklama

Myslela jsem si, že u toho kluka ze Šumavy nemám šanci, točilo se kolem něho dost místních krasavic. Ale to léto před maturitou si mě začal všímat. Když jsme odjížděli, bylo mi těžko jako nikdy, bratříček mě popichoval a sestra vyzvídala.

Ondra za mnou začal jezdit, stýkali jsme se tajně a prasklo to až před maturitou, když jsem otěhotněla. Nikdy jsem ani nepomyslela na to, dát děcko pryč. Nutili mě k potratu a to že mě nakonec nevyhodili z domu, bylo jen proto, aby nevypadali špatně před lidmi.

Odmaturovala jsem jen tak tak a vzala si Ondru. Byla to tichá svatba. Tehdy poprvé mi moji sourozenci projevili podporu, bratr řekl, že jsem sice blbá, ale ať se nedám, a sestra mi obstarala nádherné šaty.

Moje rodina se mi vydařila

Po Martince přišla ještě Dášenka. Byly to perné roky, Ondra se dřel, já vzala úklid a stihla jsem si udělat nástavbu.

reklama

Byla jsem tu i pro bratra, kterého jsem dovlekla k maturitě, na podruhé ji udělal, a pro sestru, ta to před rodiči hrát uměla, ale jinak to byla rozená průšvihářka, ze kterých jsem ji pomáhala já.

S rodiči jsem měla nijaké vztahy, otec toho se mnou moc nenamluvil a s mámou to bylo na bodu mrazu. Na holky se přišla podívat, ale nikdy jim nic nepřinesla. To bilo do očí, hlavně když moji sourozenci měli svoje rodiny a k těm se matka chovala úplně jinak.

Moje dcery si toho samozřejmě všimly, Ondra se vyšvihl až na stavbyvedoucího a holky si také vedly dobře, Marti byla dobrá na počítání a Dáša měla talent na jazyky. Naši by na nás mohli být pyšní.

Peníze neznají bratra ani sestru

Kamenem úrazu se stalo dědictví po vzdálené tetě, byla bezdětná a odkázala mně a mojí setře velký dům v Dejvicích. Radost brzy vystřídalo zděšení, když jsem zjistila, že moje sestra prohlásila, že má nárok na celý dům a najala si právníka. Byla jsem v šoku.

Nejhorší bylo, že za sestru se postavili rodiče, otec tiše, ale pevně, a matka s rozruchem, dokonce i můj bratr stál na její straně. Byla jsem na pokraji zhroucení a chtěla se dědictví vzdát, ale můj Ondra mi tenkrát řekl:

„Tady už nejde o peníze, ale o to, jak s tebou zacházejí, nenech si to líbit, jdeme do toho“. Bylo to martyrium, ale najali jsme dobrého právníka a i ten kroutil hlavou nad tím, co od mé sestry a matky slyšel.

Korunu tomu dalo jejich tvrzení, že když jsem otěhotněla, chtěla jsem se toho prý vzdát a oni mi dlouho domlouvaly a prosily, abych to nedělala.

O tom, jak moje neteře a synovci sem tam skončili na nějaký čas u mě doma, když byl bratr zaujatý svou prací a sestra sama sebou, nepadlo ani slovo.

Čas asi všechno nevyléčí

Spor se táhne dál a já jsem nakonec musela vyhledat odbornou pomoc. Bylo toho na mě moc, všechny ty lži a pomluvy. Můj terapeut mi řekl: „ Vy se snažíte všem pomáhat a to je právě ten kámen úrazu.

Kdyby se vám nevyvedlo manželství, měla jste problémové dcery, nebo byla po krk v dluzích, tak by se k vám chovali jinak.“ Tu hlubokou pravdu jsem si uvědomila – ale i to, že bych svoji rodinu, to jací jsou, a svůj život, nikdy nevyměnila.

Vždycky bych si vybrala Ondru a moje dvě holky, ke kterým přibyla vnučka Adélka. A vždycky tu budu pro svou sestru a bratra, až mě budou zase potřebovat.

Petr V. (54), Nymburk

reklama
Související články
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
20.1.2023
Vždy jsem si myslela, že pro svou dceru děláme maximum. Bohužel jsme přehlédli některé maličkosti. Trvalo dlouho, než se to spravilo. Loučíme se s příbuznými a přáteli. Hostina se povedla, všichni jsme s láskou zavzpomínali na Pavla. Lidé ho měli opravdu moc rádi pro jeho veselou povahu. Ano, ve společnosti dokázal být velice zábavný, a tak málokdo věděl o tom, co ho řadu let strašně trápilo. A
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů