Domů     Snacha nás převychovala
Snacha nás převychovala
5 minut čtení

Slečna, kterou si v pokročilém věku našel syn, se nám ani za mák nelíbila a my jí také ne. Kdo by čekal, že nám od základu změní život!

Jak už to tak bývá, náš jediný syn se do ženění nehrnul. Proč taky. Doma měl svůj klid a pohodlí. Moje snahy ho trochu aktivizovat, vyšly vniveč. Nehnula s ním mnou zaplacená dovolená ani drahá permanentka na golf. O pěkném kolu či inlajích ani nemluvě.

Prostě přišel z práce, beze slova zasednul ke stolu a očekával pěkný obídek. Běda kdybych neměla vařeno!

Od nás se mu nechtělo

„S tím klukem to už takhle dál nejde,“ lamentoval můj manžel, ale nějaký nápad, jak to změnit, taky neměl. Náš Ruda nebyl zlý, jen takový: Mouchy snězte si mě! Není to moc hezké, ale my mu s manželem tajně říkali Moucha. Podle toho hororového filmu!

No, naše snahy kluka změnit, časem vyšuměly do prázdna a z Rudánkova chování se stala rutina. Obídek, poleženíčko u televize, občas nějací kamarádi v hospůdce a spánek. Roky ubíhaly a my už ani nedoufali, že se něco změní. Ale změnilo a rychle.

Snad z hodiny na hodinu! Jednou přišel náš Moucha z práce a tvářil se úplně jinak. Radostně! Jakoby obživl! Nic neříkal, ale i slepý by si všiml, že se děje něco mimořádného.

„Co se děje, že se tváříš tak podivně?“ zeptala jsem se ho a dle svého letitého zvyku pohladila téměř padesátiletého synka po hlavě. Ucukl. Tak to dělal naposled v pubertě!

Bez vlasů byl sexy

Rozesmála jsem se. „No no, snad ti to pohlazení po všech letech není proti srsti?“ zeptala jsem se ho a schválně mu rozcuchala jeho řídnoucí kštici. Počínající pleš ho moc zlobila, a utratil za ni snad majlant.

Musel vyzkoušet všechny mastičky vodičky vitamíny, a kdo ví, co ještě, jen aby mu přestaly padat vlasy. Samozřejmě marně. Manžel měl hlavu jako koleno už ve třiceti, tak co asi jeho syn nadělá proti genetice?

Ale mně se holohlaví chlapi líbili odjakživa a myslím, že i ostatním ženským. „Prosím tě, už nejsem malej!“ vyštěkl a šel se schovat do svého „dětského“ pokoje. Vylezl až ráno a já nestačila koukat. Měl na sobě fungl nové džíny a tričko s nápisem na prsou!

Skoro bych ho nepoznala. „Má ženskou, konečně!“ zabručel manžel, když ho uviděl. Nevěřila jsem, ale už za pár dní jsem se s ní mohla seznámit.

Syn se změnil k nepoznání

Přivedl ji nečekaně a bez ohlášení. Prý abych se nenervovala! Málem jsem dostala infarkt, když se zjevila u našich dveří. Byla mladá, hodně mladá! A také hubená. Ruce měla samý sval a tvář ošlehanou větrem. Sportovkyně na první pohled.

„Omlouvám se, ale nejím maso. A taky cukr a lepek,“ sdělila u pozdního oběda a dala si jen salát. Vlastně jen lístek salátu. Potom popadla Rudu za loket a prý, že se jdou projít. Vrátil se celý schvácený. Měl v nohách asi deset kilometrů a sotva se vlekl!

„Rudíku, není ta slečna na tebe moc divoká?“ zeptala jsem se opatrně, ale on se hned naježil. Prý vyznává zdravý životní styl a on od nynějška bude taky! Svoje předsevzetí dodržel. Do svatby zhubl skoro deset kilo a náramně mu to slušelo. Jeho nyní už manželka ale nedala pokoj.

Pořád něco organizovala

„Maminko, taky by vám trochu pohybu neuškodilo. Koupili jsme vám a taťkovi skládací kola!“ oznámila nám Linda nekompromisně. Byla opravdu krásná, jen udržet na nich balanc bylo z počátku umění. Jen co jsme si na nich vyjeli, čekal nás další příkaz. Od snachy.

Měli jsme omezit maso a začít jíst zdravě! Kontrolovala nám nákupy a dokonce začala sama vařit. Všude jí bylo plno. Nestačil jí druhý pokoj, který jsme jí přidělili. Poletovala po celém domě, jako by byla ona naše dcera a ne jen snacha.„Utečeme!

Nebo je oba vyhodíme z baráku, ať si jdou do svého! Vyrazím s nimi dveře! Člověk už aby se bál otevřít lahev piva. Hrůza!“ hudral manžel a já mu ani neodporovala. Dokonce jsem mu přikyvovala, přestože já až takový vztek neměla.

Snacha byla totiž na mě moc hodná. Ostříhala mě a nabarvila. Přesto už jsem ale měla toho věčného napomínání taky dost!

Vnoučátko nám porodí doma

Toužila jsme po troše klidu a ne věčnému vzruchu. Tolik let jsem se těšila, až se syn odstěhuje a teď jsem to měla dvojmo. A bez vyhlídky na změnu! Společný nepřítel nás s manželem sblížil. Měli jsme si stále o čem povídat!

Scházeli jsme se jako dva spiklenci vzadu na zahrádce a kuli pikle. Bylo to zvláštní, ale dřívější nuda byla ta tam. Jako nyní jsme si už dlouho tak hezky nežili. Při vymýšlení pomsty jsme se náramně s manželem bavili. Smáli jsme se jako dva puberťáci!

A ani jsme si nevšimli, že hubneme. Před ní jsme se prostě cpát knedlíky nemohli! „Ty Mařenko, už jsem ti řekl, jak ti to teď sluší?“ koukal na mě ten můj zálibně a já se po letech musela červenat. Naše snacha nás převychovala k lepšímu.

Změnila nám život od základu. Máme ji rádi a těšíme se na vnouče, které nám prý porodí doma. Abychom nemuseli do porodnice!

Marie N. (72), Třebíč

Předchozí článek
Související články
3 minuty čtení
Trápila jsem se otázkou, zda mladým vyklidit pole a nechat jim svůj dům, nebo zůstat a bojovat. Nakonec jsem se rozhodla. Nikam se nehnu! Už zase jsem si zalila šálek kávy studenou vodou. Vylila jsem tu břečku do dřezu a znovu zapnula rychlovarnou konvici – ani ťuk. Pustila jsem televizi – ticho a tma jako v hrobě. Chtěla jsem rozsvítit. A nic! Zaťala jsem bezmocně ruce v pěst. Zase jsem byl
3 minuty čtení
Moje rodina byla chudá a nikdo z ní neměl ani maturitu. Já ale toužila po lepším životě, což mi začali brzy závidět a házeli mi klacky pod nohy. Od dětství jsem snila o tom, že to v životě někam dotáhnu. Jakmile jsem ale vyslovila nějakou svou představu, setkala jsem se s hurónským smíchem nebo s posměšky. Říkali mi, že jsem naivní, budu makat na poli nebo v kravíně jako všichni z rodiny. Měla
4 minuty čtení
Žiju v malé vesnici u Tábora, v domě, kde jsme vyrostly s mojí sestrou Lenkou. Dům je starý, s křivými podlahami a zahradou plnou růží. Lenka je o pět let mladší a vždycky byla ta veselá duše, která tančila na vesnických zábavách a zpívala, až se sousedi smáli. „Ireno, život je na to, aby se žil!“ říkávala, když jsme jako děti běhaly po loukách. Po svatbě se odstěhovala z našeho domu za manžele
3 minuty čtení
Svého vnuka moc miluju. Je celý můj syn, i když někdo tvrdí, že je po snaše. To ale není pravda. Vojta je chytrý a bystrý hoch, to o jeho mámě říct nemůžu. Adéla mi nesedla od první chvíle, kdy jsem ji uviděla. Zatímco můj jediný syn Richard studoval práva, ona byla jen zdravotní sestra. Nepracovala ani v nemocnici, ale v ordinaci praktického lékaře. Doufala jsem, že ta zamilovanost syna přejde
4 minuty čtení
Nikdy by mě nenapadlo, že by starý receptář mé babičky mohl zapříčinit, že se naše rodina dá zase po dlouhé době dohromady. Vždycky jsem si myslela, že rodinné tradice jsou jen něco, o čem se vypráví, ale nikdy jsem nečekala, že právě ony nás naučí, co znamená být rodinou, která drží pospolu. Voňavé vzpomínky Když jsem byla malá, trávila jsem hodně času na vesnici u babičky Anny. Byla to
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Fotografie od jezera Loch Ness: Žert, nebo skutečnost?
enigmaplus.cz
Fotografie od jezera Loch Ness: Žert, nebo skutečnost?
V roce 1972 svět žasne nad fotografiemi amerického hudebníka a vědce Roberta Rinese (1922–2009) pořízenými u jezera Loch Ness. [gallery ids="158512,158511,158513"] Zřetelně je na nich vidět útv
Kámasútra v kameni: Zachycují indické chrámy orgie?
epochalnisvet.cz
Kámasútra v kameni: Zachycují indické chrámy orgie?
Nepřehlédnutelné jsou už z dálky, skutečné překvapení nabízí ale až detailní pohled na jejich fasády. Chrámy v indickém Khadžuráhu totiž mají velmi nezvyklou výzdobu. Jejich zdi jsou poseté stovkami reliéfů, které zachycují divoké sexuální praktiky.   Britský vojenský geodet Cornet James Franklin nevěří vlastním očím. V roce 1819 totiž v džungli střední Indie objevuje pozapomenuté chrámové
LITOMĚŘICKÉ VINOBRANÍ 2025.
epochanacestach.cz
LITOMĚŘICKÉ VINOBRANÍ 2025.
Jedná se o jednu z největších a nejoblíbenějších akcí ve městě. Slavnost sklizně vinné révy je spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína, burčáku a dalších pochutin. Kulturní program bude probíhat opět na několika scénách – Mírové náměstí, historická scéna, divadelní nádvoří, hradní nádvoří, Tržnice Felixe Holzmanna, Dominikánské náměstí a klub Baronka. http://mkz-ltm.cz/mimoobjekty/program/vinobrani-2025-6126.html
Stanfordský vězeňský experiment: Když se z dozorců vyklubou tyrani!
21stoleti.cz
Stanfordský vězeňský experiment: Když se z dozorců vyklubou tyrani!
Z jedné skupiny dobrovolníků se stanou vězni a z druhé jejich věznitelé. Tak lze popsat základ experimentu, realizovaného v létě 1971 na kalifornské Stanford University. Cílem bylo sledovat, jak se ch
Barvy podzimu ve špercích LOEE
iluxus.cz
Barvy podzimu ve špercích LOEE
Podzim je obdobím, kdy příroda maluje své nejkrásnější tóny – zlatavé, cihlově červené, hořčicově žluté, borovicově zelené. A my se chceme obklopovat teplými barvami, které podtrhují emoce, eleganci i
Studánka u lesa léčila lidi i zvířata
skutecnepribehy.cz
Studánka u lesa léčila lidi i zvířata
Nevěřila jsem, že dokáže energie místa uzdravovat. Až mi poradila bylinkářka léčivou studánku. Viděla jsem tu vodu pít divokou zvěř, a tak jsem ji zkusila. Od chvíle, co zemřel můj muž, začalo se všechno v mém životě hroutit. Syn se odstěhoval do daleké ciziny a já zůstala sama. Do toho mě začalo trápit zdraví. Lékaři mi sdělili, že
Kvůli Ulici to má u Novákové doma vřít
nasehvezdy.cz
Kvůli Ulici to má u Novákové doma vřít
Nečekaný příchod herečky Sandry Novákové (43) do seriálu Ulice okamžitě vyvolal vlnu nevole mezi fanoušky, ale očividně měl také rychlý dopad na její manželství s režisérem Vojtěchem Moravcem (38).
Perfektně naložení utopenci
tisicereceptu.cz
Perfektně naložení utopenci
Na utopence nutně potřebujete dvě základní věci – kvalitní buřty a poctivě kyselý lák. Po popíjení se budou hodit. Ingredience 20 ks kvalitních špekáčků náplň 3 feferonky nakrájené na kolečka
Zašlá sláva: Perličky z lázeňského života
historyplus.cz
Zašlá sláva: Perličky z lázeňského života
Zcestovalý panovník Edwarda VII. chytla u srdce česká příroda Britský král Edward VII. (1841–1910) rád cestuje. Do světa vyráží reprezentovat svou zemi, jednat se státníky nebo ze zdravotních důvodů. Mariánské Lázně poprvé navštíví v roce 1897, tedy v době, kdy ještě nesedí na trůnu (vládl od ledna 1901). A byť se záměrně ubytuje pod jiným jménem, jeho
Letadlo těžší než vzduch
epochaplus.cz
Letadlo těžší než vzduch
Už nejstarší mýty vypráví o létání. S křídly to zkouší už Ikaros, který ale vyletí příliš blízko slunci, jež jej spálí. Křídla se i v průběhu středověku a novověku staví z peří, ale i z jiných materiálů, a odvážní vynálezci s nimi skáčou z věží a pod věžemi si lámou nohy. I Leonardo da Vinci (1452–1519) propadne létání a navrhne hned
Už vám není dvacet? A co má být?
nejsemsama.cz
Už vám není dvacet? A co má být?
Právě nyní nejlépe víte, že zralá pleť chce pravidelnou péči, něhu a respekt. My vám zase prozradíme ty nejlepší triky. Spolu se středním věkem přichází i menopauza, kdy dochází ke snížení tvorby ženských hormonů estrogenu a progesteronu. To má mimo jiné vliv i na pleť a pokožku. Asi nejčastěji se menopauza na pokožce projeví suchostí. Proto je potřeba
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i