Domů     Znala svoji budoucnost!
Znala svoji budoucnost!

Dlouhá léta jsem si myslela, že věštecký sen mojí sestry byl jen náhodný. Bohužel nakonec odpovídal skutečnosti. Sestra si předpověděla vlastní krutý osud!

S Romanou, mojí starší sestrou, jsem měla vždycky hodně důvěrný vztah. Už odmalička jsme si spolu velmi dobře rozuměly a vzájemně jsme se podporovaly a stály při sobě.

Nesoupeřily jsme spolu, jak to občas sourozenci dělají, a pokud jsme se proti někomu vymezovaly, byl to náš starší bratr David. Byl o pět let starší než Romana a o devět než já.

Měla dobrodružnou a zvídavou povahu

Od dětství byla Romana tak trochu mým vzorem, protože si všemi životními zkušenostmi procházela jako první. Měla, na rozdíl ode mě, průbojnější povahu, takže to její poznávání světa bylo mnohem dramatičtější.

Ráda zkoušela různé nové věci a rodiče si s ní svého času užili své, třeba když se rozhodla, že zkusí lézt po skalách nebo se potápět.

Byla jako posedlá

V dospělosti, když už byla vdaná, začala se sestra věnovat různým nadpřirozeným vědám. Zajímala jí hlavně astrologie a různé typy předpovídání budoucnosti. Zkoušela karty, výklady snů, čtení z ruky i věštění z koule.

Přišlo mi, že je tím až posedlá, jak se snažila všem tajemstvím přijít na kloub. A pak přišel den, na který nikdy nezapomenu. Celá vyděšená zazvonila u mých dveří.

Zdálo se jí o vlastní smrti

Udělala jsem jí kafe a nalila panáka vodky na nervy. Když se Romana trochu uklidnila, vylíčila mi jeden svůj sen, který měla noc poté, co pracovala se siderickým kyvadlem.

Ptala se tehdy na nějaké otázky ohledně své budoucnosti a chtěla prý vědět i to, jak skončí její život. Nejprve nedostala přímé odpovědi, ale potom se jí v noci zdálo, že zemřela hroznou smrtí uhořením. Byla prý v nějaké budově, ze které se nemohla dostat ven.

Věděla, že umírá a prožívala krutou bolest minutu po minutě. Snažila jsem se sestru uklidnit, že ten sen jistě neměl s jejím věštěním nic společného. Ona tomu ale věřila a při našich dalších setkáních na to vždycky zaváděla řeč.

Čas ale zapracoval, Romana na sen přestala myslet a postupně na něj zapomněla úplně.

Pohřeb bratra sen připomněl

Roky plynuly. My jsme zestárly a prožily i pár smutných osobních chvil. Tou nejtragičtější byl pohřeb našeho bratra Davida, který předčasně zemřel na rakovinu lymfatických uzlin. Nedožil se ani padesátky.

Po pohřbu si Romana znovu vzpomněla na ten svůj dávný sen. Teď už se ale nebála, byla stejně jako já přesvědčena, že tehdy šlo jen o shodu okolností. Osud měl však už brzy ukázat, jaká je skutečnost.

Služební cesta

Stalo se to jednoho podzimního dne, když byla sestra autem na pracovní cestě v Německu. Bylo nevlídné počasí, mžilo a místy panovala ledová mlha. Na mokré kluzké silnici nezvládla sestra řízení.

I když přihlížející zavolali okamžitě záchranku a hasiče, zachránit její život se jim nepodařilo.

Osudný telefonát

O Romanině smrti jsem se dozvěděla díky švagrovi, který mi tu tragickou zprávu zlomeným hlasem telefonicky sdělil. Řekl mi tehdy, že Romana zahynula při autonehodě nedaleko hranic, žádné podrobnosti mi však nesdělil.

Ty jsem se dozvěděla až dodatečně a znamenaly pro mě hrůzné zjištění. Poté, co se s autem dostala sestra mimo silnici, vůz se několikrát převrátil. Téměř vzápětí začal hořet. Protože silnice byla frekventovaná, okamžitě u nehody zastavilo několik aut. Právě ze svědectví jednoho řidiče se švagr dozvěděl děsivé podrobnosti.

Příšerné svědectví

Moje sestra po nárazu žila, neztratila vědomí. Byla ale připoutaná a zaklíněná za volantem, a nemohla se z hořícího vozu dostat. Marně se jí odtamtud snažili vytáhnout další lidé.

Sestra tedy zemřela přesně takovou hrůzostrašnou smrtí, jakou si kdysi předpověděla a prožila už tehdy ve svém snu. Uhořela a její umírání bylo kruté, dlouhé a bolestivé.

Rozdíl byl pouze v tom, že tehdy se jí zdálo o budově a ve skutečnosti k té tragické události došlo v automobilu.

Otázky bez odpovědí

Byla jsem tím vším naprosto zdrcená. Dlouho jsem tomu všemu nemohla uvěřit a ptala jsem se sama sebe, zda to celé může být pouze tragická shoda okolností.

Hlavou se mi přitom míhaly všechny ty útržky našich dávných rozhovorů, kdy jsem sestru pokaždé ujišťovala, že se dožije vysokého věku a že ten sen byl pouze náhodou.

Teď už je mi však jasné, že nějaké tajemné síly opravdu jeho prostřednictvím poskytly sestře přesnou odpověď na její otázky.

Znát, či neznat svoji budoucnost?

Věřím tomu, že náš osud je někde napsaný předem a že se mu nemůžeme vyhnout. Otázkou je, jestli bychom ho měli chtít předem znát.

Nevím, jaké byly poslední myšlenky mojí milované starší sestry, ale bojím se, že si na svůj dávný sen v posledních okamžicích svého života také jistě vzpomněla.

Alžběta Š. (58), Prostějov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.2.2024
S babičkou jsem měla výjimečný vztah. Jednou jsem jí koupila ve vetešnictví starožitný budík. Ukázalo se, že nebyl zdaleka tak obyčejný. Z rodiny jsem měla vždycky nejblíže k babičce Evě. Co jsem se narodila, žila sama. Byla jsem jediná, kdo se o ni intenzivně zajímal. Vznikl mezi námi krásný vztah. Často jsme si dělaly radost maličkostmi. Cítila jsem její bolest I když jsem měla s rodiči
23.2.2024
Na to strašidelné setkání se zjevením zemřelého pacienta nikdy nezapomenu. Při noční službě v nemocnici jsem viděla děsivý přízrak! ovídá se, že duchové mrtvých se vracejí tam, kde skončil jejich život. Mnoho lidí umírá na nemocničním lůžku. Já jsem byla před několika lety svědkem jednoho neuvěřitelného setkání. Noční služby jsem neměla ráda Bude to už deset let, kdy jsem pracovala jako z
22.2.2024
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi přihodila ta podiv
20.2.2024
Myslela jsem si, že ten domek znám jako své boty, vždyť jsem v něm také vyrostla. Když ale maminka zemřela, začaly se dít velmi podivné věci. Ikdyž jsem vyrůstala ve starém domku na vsi, žádné paranormální jevy tam nikdy neprobíhaly. Nikdy jsem proto nevěřila na duchy ani na jiné nevysvětlitelné jevy. Jednoduše proto, že jsem nic takového nikdy neviděla. Až po maminčině smrti se vše změnilo. Po
19.2.2024
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila pouze se starší sestrou Adélo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Matka ji prodala za pár stovek!
nasehvezdy.cz
Matka ji prodala za pár stovek!
Herečka Demi Moore (61) patří mezi největší sexsymboly filmového plátna. Toho už si ale kdysi všimla její matka, a jako dítě ji prodala na sex! Bylo jí 15 let, když se vrátila jednoho večera domů a
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz
Nekynuté lívance
Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do pečiva špetku soli 2 velká vejce 2 lžíce rozpuštěného másla máslo na smažení K podávání zakysanou smetanu, drobné ovoce (jahody, borůvky,
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
epochaplus.cz
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé