Záhadný vzkaz zachránil život

Total
18
Shares

Na skle se objevil nápis, který nemohla vytvořit lidská ruka. Tajemný úkaz se před mýma očima opakoval dva dny po sobě.

Věřím, že tajemné nadpřirozené síly a dobří andělé existují mezi námi stále, jen o nich nevíme a nevidíme je. Pokud je to ale opravdu zapotřebí, zasáhnou. Takhle si alespoň vysvětluji svůj podivný zážitek, který se mi stal před patnácti lety.

Náhle jsem se probudila

Byla chladná podzimní noc a já jsem spala doma sama. Zvykla jsem si na to. Děti už dávno žily jinde svým vlastním životem a manžel trávil spoustu času na pracovních cestách. Usnula jsem brzy, ale uprostřed noci jsem se zničehonic probudila. To se mi nestávalo příliš často. Podívala jsem se na noční stolek, kolik je hodin. Hodiny ukazovaly půl jedné.

Na okně se objevila adresa

Očima jsem zabloudila k oknu. A tam jsem to spatřila. Okno bylo zamlžené a na skle byl nějaký nápis, čitelný díky pouličnímu osvětlení zvenku. Vstala jsem a šla jsem se podívat blíž, protože nic takového jsem nikdy neviděla. Jednalo se o ulici a číslo domu. Jakmile jsem si to přečetla, nápis zmizel.

Na místě stál starý domek

Druhý den se celá situace opakovala už večer. Okno v kuchyni se náhle zamlžilo a opět se na něm vytvořil úplně stejný nápis. Nedalo mi to a našla jsem si tu adresu na mapě. Bylo to na druhém konci města, až na samém okraji. Neměla jsem tušení, co se v těch místech nachází, ani co ten vzkaz má znamenat, ale moje zvědavost byla probuzena, a tak jsem se následujícího dne vydala na uvedené místo. Nacházel se tam malý domek v původní staré zástavbě.

Záhadný šepot

Na zvonění mi nikdo neotevřel, ale sousedé od naproti se mě z okna ptali, jestli náhodou nehledám starou paní Nováčkovou. Zalhala jsem a řekla, že ano. A dodala jsem, že to je moje stará známá. Sousedé jen pokývali hlavou, nic víc neřekli. Jen se shodli na tom, že ji už několik dní neviděli. Neměli tušení, kde by mohla být. V tu chvíli za mnou nějaký neznámý hlas zašeptal, abych se podívala dovnitř oknem. Udělala jsem to.

Přijeli včas

Starou paní, o které sousedé mluvili, jsem spatřila, jak leží bezvládně na podlaze. Okamžitě jsem zavolala sanitku. Později se ukázalo, že tam paní Nováčková ležela už dva nebo tři dny a já jí tím, že jsempřivolala profesionální pomoc zachránila život. Proč si k tomu nějací dobří andělé vybrali právě mě, netuším, ale jsem ráda, že jsem jejich úkol pochopila a splnila.

Štěpánka M. (68), severní Morava

Také se vám může líbit