SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Když otec podrazil syna, doplatili na to oba
Když otec podrazil syna, doplatili na to oba

Když rodič zklame své dítě, je to smrtelný zásah jejich vztahu. Pokud se to stane na prahu dospělosti, často se přidá vášeň, která zatemní rozum, a následky jsou tragické.

Milan byl hezký a citlivý kluk. Svou uzavřeností však odrazoval mnohé holky, po nichž toužil. Jeho táta byl naopak světácký typ, a přesto, že oproti synovi neměl tak pěknou tvář ani postavu, všude platil za „lva salonů“.

O to víc ho jeho syn obdivoval a byl ochoten snášet a omlouvat otcovy věčné narážky, že je ňouma a že si nejspíš nenajde výnosnou práci ani „repre ženskou“. Že je otec manipulant, který sráží sebevědomí své ženě i synovi, si vlastně nikdo v rodině neuvědomoval.

Otec s chováním burana

Matka sice viděla, že stále intenzivnější otcova kritika je pro syna nepříjemná, ale nedokázala s tím nic udělat. Jen se snažila manželovo necitlivé chování vyvažovat zvýšenou péčí, bohužel často neadekvátní synovu věku.

reklama

Pro sedmnáctiletého kluka, kterému otec vyčítal změkčilost, byla matčina přehnaná pozornost nakonec víc nepříjemná, než otcova kritika. A tak se Milan cítil sám a vinil tím sebe. Naštěstí se mu dařilo studium.

Jako budoucí ajťák sice neměl u táty byznysmena pochopení, ale se dvěma kamarády si založil malou firmu, která měla velmi nadějnou budoucnost. Zakázky se začaly hrnout a Milan, jakožto programátor sklízel uznání ze všech stran.

S objednávkou přišel i jeho otec a byl nadmíru spokojen, protože synovou prací zaperlil u svých společníků. Milan byl šťastný, konečně ho jeho velký vzor uznával.

Morálka na bodu nula

Po úspěšné maturitě si s otcem vyrazili na pár dní na „pánskou jízdu“ a užili si to – motorky na okruhu, přelety ultralightem, plachtění v mořských vlnách – radovánky, které si do té doby otec užíval výhradně se svými obchodními partnery.

reklama

Milan získával sebevědomí každým dnem, posouval hranice své uzavřenosti a dokázal i ve společnosti uplatnit svůj smysl pro humor. Když se k nim na zbytek dovolené přidala matka, nevěřila tomu, že z jejího malého chlapečka je tu najednou sebevědomý mladý muž.

Milan se osmělil i vůči dívkám a během následujících měsíců prožil dva romantické vztahy. Rodinná idylka pak trvala skoro dva roky. Jediné, co otcův bezchybný obraz v očích syna narušilo, byl otcův vztah k matce a jiným ženám.

„No co koukáš jak malej,“ začal zase s poučováním otec, když jej syn na jejich „pánské jízdě“ přistihl v hotelové posteli s recepční, „pořádnýmu chlapovi jedna ženská na celej život nestačí. Šikovné kočičky v posteli, jsou to pravý koření života.“

Milanovi se pak vybavily všechny ty hádky rodičů a došlo mu, že příčinou byly nejspíš odhalené nevěry. Představil si, jaké ponížení asi máma prožívala, ale tak nějak podvědomě chápal, že to snášela. Podobně jako on sám ty věčný tátovy kecy o své neschopnosti. Tehdejší dovolená otevřela Milanovi oči.

Našel sám sebe i lásku

Vysokou zvládal levou zadní a jeho firma si také vedla dobře. A jak se tak nesl na vlně spokojenosti, přišla mu do cesty další radost. Měla okouzlující úsměv, studovala a chtěla být záchranářkou.

reklama

Mohla by mít na každým prstu chlapa a vybrala si zrovna mě, říkal si Milan a přitom se zamilovával. A ona taky. Brzo si získala i Milanovu maminku a táta proti jejím častým pobytům u nich doma také nic nenamítal.

Naopak, býval víc doma, často přinášel květiny a rodinu včetně Marušky zval na večeře. Rodina stále zažívala své lepší období. Takže společná dovolená na plachetnici v Řecku vyplynula přirozeně.

Trefa do citlivého místa

Pohoda pokračovala i tam, Maruška nešetřila chválou a vděkem. Horké dny ochlazovaly večerní alkoholickými drinky. Jednou otec v pobřežní krčmě přebral a přepadl z přepravního člunu do vody. Maruška neváhala a skočila pro něj.

S pomocí Milana jej vytáhla a vše se zdálo v pořádku. Jenže nebylo. Otec se stále více zajímal o Maruščinu budoucnost, lichotil jí, a jednou, když s ní tančil, předvedl vášnivou etudu.

Všichni se zasmáli, ale Milanovi zazněla v hlavě otcova poučka o šikovných kočičkách v posteli. Ten večer už nestál za nic a šel si brzo lehnout. V noci se probral a prázdná Maruščina postel ho vyhnala na palubu. Tam viděl to, co neměl.

Otec si ho všiml, ale bylo mu to jedno a dál se věnoval své milence. Když Maruška otevřela oči, lekla se Milana a utekla do kajuty. Otec se rozesmál, chopil se skleničky a utrousil cosi o tom, že má kluk kliku, že i z Marušky bude jednou šikovná kočička.

Milanovi se zvedl žaludek, minutu se nemohl hnout z místa, ale pak se na něj vrhl. Otec zavrávoral, ale zábradlí paluby ho podrželo. „No no, chlapeček se zlobí, nechce svou hračku půjčit tatínkovi,“ provokoval otec a chtěl synovi vrazit facku.

Milanova střízlivá reakce však byla rychlejší a silnější. Stačily dvě dobře mířené rány a otec padal do moře. Milan mu sice hodil záchranný kruh, ale přestože loď neplula a kotvila na bóji, otec se nevynořil.

Maruška i Milan se jej pokoušeli najít a vylovit, ale tma byla proti nim. Povedlo se to až ráno policii. Otec si při pádu poranil hlavu, upadl do bezvědomí a utopil se.

To byl konec

Otcův život skončil v moři, synovo mládí ve vězení, matčiny trable v protialkoholní léčebně a Maruška po vyšetřování odjela a už se neozvala. Milan během jedné minuty ztratil všechno.

Litoval toho, co se stalo, ale po zklamání, které mu jeho někdejší vzor připravil, mu zůstala zjizvená duše.

Helena P. (58), Klatovy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.2.2023
Na první lásku se nezapomíná, ale i po letech může přinést problém. Zdánlivě nevinné dobrodružství se může stát něčím opravdu osudovým. Myslím, že v každé ženě se tajně skrývá touha po romantice. Prostě chuť prožít něco krásného, na co se pak dlouho vzpomíná. Ne vždy ale ten zážitek má takovou cenu, jakou očekáváme. První kluk Než jsem se seznámila s manželem, chodila jsem se třemi jinými
7.2.2023
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno probudí, a pokud je zrovna zataženo a na okna bubnují deš
7.2.2023
Na manželův hrob někdo umístil kytici rudých růží. Ženské mu nedají pokoj ani po smrti. To je tak nevhodné, tak ubohé ‒ říkala jsem si. Na hřbitově mě čekal šok. Bylo to jako z nějakého filmu. Už zdálky, od těžkých hřbitovních dveří, které přízračně vrzaly, jsem zaznamenala na hrobě cosi nepatřičného. Červeně zářil. Po několika spěšných krocích jsem pochopila, že na manželův hrob někdo umístil
7.2.2023
Právě vychází další číslo speciálu časopisu Moje šťastná hvězda. Tradičně je časopis plný dechberoucích příběhů slavných osobností a jejich osudových tragédií. Opět se můžete těšit na skutečně poutavé čtení, od kterého se jen těžko dokážete odtrhnout.  Ve speciálu Osudové tragédie slavných celebrit se například dozvíte o složitém životě zpěvačky Ivety Bartošové, který nakonec skončil sebevr
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh