Číslice na starém formuláři byly šťastným znamením

Total
1
Shares

Ve chvíli, kdy člověk začne v životě ztrácet naději, objeví se něco, co nemůže být pouhou náhodou!

Jako prakticky uvažující žena jsem nevěřila na zázraky a podobné věci. Měla jsem za to, že co si člověk sám nevybojuje, to prostě nemá. A přece i na mě čekala v životě událost, která mi změnila život k lepšímu – a která se nedá logicky vysvětlit!

Nikomu jinému na mně nezáleželo

Bylo mi čtyřicet a byla jsem sama. Všechny moje kamarádky byly buď šťastně vdané nebo rozvedené s dětmi, ale měly alespoň rodinu. Já jsem toho pravého nenašla a už jsem přestávala doufat, že nějakého vhodného muže potkám. S rodiči jsem se po rozvodu moc nestýkala, otec se odstěhoval za novou ženou na Slovensko a s matkou jsem si nerozuměla. Jedinou „vrbou“ pro mě byla teta, ke které jsem často chodila na návštěvy. Pak ale nečekaně zemřela. Odkázala mi svůj byt, protože děti neměla. Vyklízela jsem věci, které tam po ní zůstaly, když jsem v šuplíku narazila na útržek starého formuláře. Ani jsem nevěděla proč, ale schovala jsem si ho do peněženky, snad jako symbolickou památku na tetu.

Vyšla jsem svému štěstí vstříc!

Po čase jsem jsem se na ten papír podívala podrobněji. Nevěděla jsem, co přesně označuje těch devět čísel v rohu. Pomyslela jsem si, že vypadají jako nějaké číslo na mobilní telefon. Jen tak z hecu jsem ta čísla skutečně na mobilu vyťukala. Byla jsem připravená hned zavěsit s tím, že jde o omyl. Na druhé straně se ozval mužský hlas. Ptal se mě, kde jsem to číslo vzala a já mu tu historii vylíčila. Muž řekl, že to nemůže být náhoda, a že bychom se měli sejít. Řekla jsem si, že kvůli své samotě nemám co ztratit a souhlasila jsem. Muž byl z města vzdáleného padesát kilometrů. Do týdne za mnou přijel. Nechtěla jsem si dělat falešné naděje, ale věděla jsem, že jsem se zamilovala. Bylo to vzájemné. Stýkali jsme se stále častěji a před rokem jsme se vzali. Oba dodnes věříme tomu, že ta čísla na formuláři byla šťastným znamením pro nás oba! Možná mi tak teta chtěla dát z jiného světa najevo, že ji na mě dál záleží!

Květa P. (42), Karlovy Vary

Také se vám může líbit

Křížek na zdi

S manželem jsme se jednoho dne pustili do malování chaty, kterou jsme si na stáří pořídili. Poté, co jsme sundali ze stěn obrazy a kříž, začaly se dít v domě podivné věci. Před patnácti lety…
Zobrazit