Potají jsem synovi zachránila manželství

Total
1
Shares

Pokud vidíte, jak se vaši nejbližší zbytečně trápí, je třeba občas zasáhnout. A nemusí o tom ani vědět!

Z manželství mého syna Petra a snachy Radky jsem měla radost až do jednoho dne, kdy Petr potkal svoji bývalou lásku. Jiskra znovu přeskočila a začaly potíže.

Hodně jsem se zlobila!

O Petrově nevěře se dozvěděla Radka. Situace byla nepříjemná, už proto, že synova bývalá láska chtěla Petra dotlačit k rozvodu. On nevěděl, co má dělat a tehdy se obrátil na mně. Do té doby jsem tušila, že něco není v pořádku, až nyní jsem viděla „rozsah škod“. Řekla jsem mu, aby své milence dal jasně najevo, že nemá zájem pokračovat. Přiměla jsem ho, ať jí zatelefonuje přímo přede mnou. Poslechl, i když to skončilo tím, že do mobilu nakonec křičel. Jeden problém byl každopádně vyřešen. Druhý byl horší – týkal se Radky, která s Petrem přestala mluvit a plánovala, že se odstěhuje. Opravdu jsem se na syna zlobila a dala jsem mu to najevo. Ptala jsem se, jestli mu to stálo za to. Věřila jsem ale, že ve vztahu Petra a Radky převáží nakonec to hezké, co spolu prožili. Mýlila jsem se.

Použila jsem lest

Radka synovi nechtěla odpustit a já viděla, jak se oba trápí. Rozhodla jsem se, že je zkusím nějak usmířit. Zašla jsem do květinové donáškové služby. Objednala jsem tam doručení té nejkrásnější a nejdražší orchideje v krabičce na adresu Radky. Květiny většinou na ženy zabírají a co jsem věděla, syn jich nikdy moc snaše nepřinesl. Pak mě napadlo, že by si to Petr mohl špatně vysvětlit a žárlit na neznámého dárce. Zavolala jsem mu a naznačila mu, aby se nedivil ničemu, co se následujícího dne stane – a že pak všechno dobře dopadne. Moc to nechápal, ale druhý den mi oznámil, že už jsou s Radkou znovu zadobře. Ptal se mě, jestli jsem s ní promluvila. Po pravdě jsem odpověděla, že ne. Dodala jsem jen, že my ženy dokážeme zkrátka občas odhadnout situaci a já jsem věřila, že Radka ho má stále ráda. Pravdu se nikdy nedozvěděl – až teď možná z mého příspěvku!

Jaroslava K. (53), Opava

Také se vám může líbit