Potají jsem synovi zachránila manželství

Total
1
Shares

Pokud vidíte, jak se vaši nejbližší zbytečně trápí, je třeba občas zasáhnout. A nemusí o tom ani vědět!

Z manželství mého syna Petra a snachy Radky jsem měla radost až do jednoho dne, kdy Petr potkal svoji bývalou lásku. Jiskra znovu přeskočila a začaly potíže.

Hodně jsem se zlobila!

O Petrově nevěře se dozvěděla Radka. Situace byla nepříjemná, už proto, že synova bývalá láska chtěla Petra dotlačit k rozvodu. On nevěděl, co má dělat a tehdy se obrátil na mně. Do té doby jsem tušila, že něco není v pořádku, až nyní jsem viděla „rozsah škod“. Řekla jsem mu, aby své milence dal jasně najevo, že nemá zájem pokračovat. Přiměla jsem ho, ať jí zatelefonuje přímo přede mnou. Poslechl, i když to skončilo tím, že do mobilu nakonec křičel. Jeden problém byl každopádně vyřešen. Druhý byl horší – týkal se Radky, která s Petrem přestala mluvit a plánovala, že se odstěhuje. Opravdu jsem se na syna zlobila a dala jsem mu to najevo. Ptala jsem se, jestli mu to stálo za to. Věřila jsem ale, že ve vztahu Petra a Radky převáží nakonec to hezké, co spolu prožili. Mýlila jsem se.

Použila jsem lest

Radka synovi nechtěla odpustit a já viděla, jak se oba trápí. Rozhodla jsem se, že je zkusím nějak usmířit. Zašla jsem do květinové donáškové služby. Objednala jsem tam doručení té nejkrásnější a nejdražší orchideje v krabičce na adresu Radky. Květiny většinou na ženy zabírají a co jsem věděla, syn jich nikdy moc snaše nepřinesl. Pak mě napadlo, že by si to Petr mohl špatně vysvětlit a žárlit na neznámého dárce. Zavolala jsem mu a naznačila mu, aby se nedivil ničemu, co se následujícího dne stane – a že pak všechno dobře dopadne. Moc to nechápal, ale druhý den mi oznámil, že už jsou s Radkou znovu zadobře. Ptal se mě, jestli jsem s ní promluvila. Po pravdě jsem odpověděla, že ne. Dodala jsem jen, že my ženy dokážeme zkrátka občas odhadnout situaci a já jsem věřila, že Radka ho má stále ráda. Pravdu se nikdy nedozvěděl – až teď možná z mého příspěvku!

Jaroslava K. (53), Opava

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit