Taková náhoda se stane jednou za sto let

Total
0
Shares

Milostný příběh, který kdysi prožila moje maminka, měl v mém životě nečekané pokračování!

Hroznou ztrátu, která mě potkala, jsem zjistila, až když už bylo pozdě. Teprve doma jsem si totiž uvědomila, že jsem ve vlaku nechala vzácnou památku po své zesnulé mamince!

Byla to důležitá památka!

Svůj památník z doby dospívání mi maminka dala v době, kdy už se její zdravotní stav zhoršoval. Prozradila mi také příběh své velké lásky, kterou prožila před seznámení s mým otcem. Ten příběh nedopadl dobře. Zmíněný památník byl spíše něčím jako deníkem, v němž byl průběh onoho vztahu zachycen. Pro maminku to byla moc důležitá památka. Po její smrti jsem ji měla u sebe a často jsem si v ní listovala. V onen den jsem památník nesla ukázat sestřenici a cestou zpátky jsem si ho ještě prohlížela. Pak vstoupil do kupé vlaku nějaký muž, já památník odložila vedle sebe na sedadlo – a protože jsem za chvíli vystupovala, došlo k té nešťastné ztrátě!

Poctivý nálezce mi připravil šok!

Byla jsem z toho celá špatná. Zkoušela jsem po ztraceném památníku pátrat, jak se dalo. Volala jsem na jednotlivá nádraží, ale bez výsledku. Nakonec jsem na všech zastávkách vyvěsila výzvu s prosbou a mým číslem na mobil. Moc jsem ale nedoufala, že by se mi podařilo památník najít. O to větší bylo moje překvapení, když se mi za dva dny ozval muž, který ho našel! Jak se ukázalo při osobním setkání, byl to právě ten člověk, který tehdy vstoupil do kupé. Největší šok ale přišel až potom: v muži, kterého moje maminka tak moc milovala, poznal bezpečně svého otce! Znal ten příběh lásky, ale z druhé strany. Museli jsme si na to oba dát panáka ve vinárně. Nálezce mi vylíčil všechny okolnosti, které jsem zatím neznala – tak, jak je slyšel on od otce. Bližší podrobnosti už bohužel zjistit nemohl, protože jeho tatínek před dvěma roky rovněž zemřel. Shodli jsme se na tom, že té obrovské náhodě, která nakonec svedla dohromady lidi, jejichž rodiče byli osudově spojeni, těžko někdo uvěří. Doopravdy se to ale přesně takhle stalo!

Lucie M. (49), Most

Také se vám může líbit