Šmejdi se vážně nikdy nevzdávají

Total
1
Shares

Mysleli jsme to s manželem dobře, ale udělali jsme velkou chybu. V životě by mě nenapadlo, že jsou lidé schopni tak parazitovat na krizové situaci.

Moje vnučka nad naší nepozorností jen kroutí hlavou. Nemůže pochopit, že jsme se s manželem nechali tak snadno přesvědčit. Jenže ono se to lehce soudí ve chvíli, kdysi můžete celou věc dokonale promyslet a prostudovat. Jednáte-li pod tlakem, jak časovým , tak psychickým, uděláte hloupost raz dva. Dnes už se tomu sama divím, ale před pár dny jsem byla prostě přesvědčená, že děláme dobrou věc.

Argumenty byly přesvědčivé

O energetických šmejdech jsem už slyšela mockrát. Všichni nás před nimi varovali. Přesto, když mi zazvonil mobil a ozval se v něm příjemný ženský hlas, byla jsem v klidu. Paní byla ochotná si se mnou povídat. Po mnoha dnech izolace, kdy jsme s manželem už měli trochu ponorku a s okolím, kromě naší dcery, jsme prakticky nebyli v kontaktu, to byla příjemná změna. Paní pro mě navíc měla dobrou zprávu. Pokud prý změním dodavatele elektřiny, přinese mi to dost podstatnou úsporu.

Jak na to neslyšet

Všechno bylo tak jasné a průzračně čisté. Nedalo se odolat. Už chvíli žijeme s mužem nejen ve strachu, že se nakazíme korona virem, ale i s úzkostí z toho, jak to v budoucnu všechno finančně zvládneme. Důchody nemáme zrovna velké a že se bude všechno zdražovat a nebude to lehké, to nám bylo jasné. A teď se nabízela šance pořádně ušetřit. Tak jsem tu nabídku s vděkem přijala.

Odstoupit nebude snadné

Když se o naší „výhodné koupi“ dozvěděla moje dcera, chytla se za hlavu. „Mami, proč něco vyřizuješ po telefonu.“ Měla si nabídku odmítnou, dokud se s námi neporadíš. Už jsem si tak jistá svou výhodnou akcí také nebyla. Ale co, tak to celé zrušíme, uklidňovala jsem se. Jenže to nebude tak snadné. Naštěstí máme dceru a vnučku, která moji hloupost napraví.

A ještě jedno nadělení

Hůř ale dopadla moje druhá zbrklá akce. Jedna moje dobrá známá z vedlejšího domu mi nabídla, že pro mě i manžela objedná roušky, které jí přes telefon nabídla nějaká firma. Zajásala jsem. Jsem totiž dost nešikovná na ruční práce a tak si pořádnou roušku neumím ušít. Vlastně nemám ani šicí stroj. Moje dcera mě a manželovi nějaké obstarala, ale sama jich má málo. Chtěla jsem pro ni něco udělat a tak jsem si objednala deset roušek. Nebyly sice nijak levné, ale to mi v té chvíli bylo úplně jedno. Hlavně, že je budeme mít.

Peníze vzal a odešel

Kamarádka přes pootevřené dveře kurýrovi zaplatila. Ten položil na zem před dveře balíček a odešel. Jaké bylo překvapení, když kamarádka balík otevřela. Byl v něm pouze zmačkaný papír a žádné roušky. Okamžitě mi zavolala. Když tedy chlapík zazvonil u našich dveří s podezřelým balíčkem v ruce. Neotevřeli jsme mu a řekli, že víme o jeho podvodu. Zmizel rychle jak pára nad hrncem. Bohužel kamarádka přišla o dost peněz. Je mi z toho hrozně smutno. Jak mohou po světě chodit takové hyeny, které zneužívají současné situace.

Alena M.(81) Brno

Také se vám může líbit