Domů     Horoskop mě varoval před nebezpečím
Horoskop mě varoval před nebezpečím

Postavení planet může ukázat hrozbu, před kterou je ale možné se ochránit. Dala jsem na radu svého kamaráda a zachránila jsem si život.

Ačkoli jsem se sama moc o astrologii nikdy nijak zvlášť nezajímala, měla jsem jednoho dávného kamaráda, který touto esoterickou disciplínou přímo žil.

Už odmalička byl horoskopy a numerologií fascinován a pokaždé, když jsme se viděli, snažil se mi vnucovat nějaké horoskopy a předpovědi, ať už přímo moje nebo mých blízkých a známých.

Vždy jsem jeho nabídku s díky odmítla, až pak jednoho dne, před osmi lety, jsem se nechala přemluvit a dovolila jsem mu, aby vypracoval můj osobní profil. Musela jsem uznat, že se můj kamarád Patrik v ledasčem trefil.

Poděkovala jsem mu a myslela jsem si, že tím to je mezi námi vyřízené. Jenže Patrik se nedal jen tak snadno odbýt…

O výklad jsem zájem neměla

Při každém z našich dalších setkání mi chtěl sdělovat nějaké výhodné dny nebo hodiny pro různé záležitosti. Já jsem se nad tím pokaždé usmívala a nebrala to vážně. Mrzelo ho, že mu moc nevěřím a že nejsem ochotná vyzkoušet jeho rady a doporučení v praxi.

Nakonec jsem mu slíbila jedinou věc – že pokud by měl někdy z mého horoskopu pocit, že mi hrozí něco opravdu nepříjemného nebo nebezpečného, může mi to sdělit a varovat mě. Muselo by se ale opravdu jednat o vážnou hrozbu.

Věděla jsem, že už z principu bych Patrika poslechla, protože náhoda je nevyzpytatelná. Mohlo by se totiž skutečně něco stát a já bych si to pak jednak musela vyčítat a jednak bych to pak od něho měla neustále „na talíři“.

Chtěl se mnou naléhavě mluvit

Dlouho jsem od kamaráda žádné vážné varování neslyšela. Trochu mě to i podvědomě uklidňovalo. Měla jsem pocit, že mi skutečně nic nehrozí. Jednoho večera se mi ale Patrik nečekaně ozval a naléhal, že se mnou nutně potřebuje mluvit.

Okamžitě mi bylo jasné, o co se asi jedná. Spíš než napjatá nebo vylekaná jsem ovšem byla zvědavá.

Měl pro mě varování

Patrik pro mě měl skutečně špatnou zprávu. Prý se dostal k tomu, aby se podíval na moji vzdálenější budoucnost. Řekl, že mě nechce děsit, ale pokud se za dva roky v létě vydám někam na cesty do zahraničí, bude mi tam hrozit smrt.

Ačkoli se Patrik tvářil vážně, mě tahle jeho informace spíše uklidnila. Jednak se nejednalo o nic příliš konkrétního, jednak dva roky mi připadaly jako hodně vzdálená doba.

Protože jsem se nevyznala v postavení planet a dalších záležitostech, kterými Patrik své varování odůvodňoval, nedokázala jsem posoudit, nakolik je ta hrozba opravdu kritická.

Ujistila jsem ho však, že ji budu vést v patrnosti, ale ani bych bývala nemusela, on sám mi ji několikrát za rok připomínal.

Zahraniční dovolená

Dva roky jsou sice dlouhým obdobím, ale pokud se má po jejich uplynutí stát něco nepříjemného, utečou hrozně rychle. Na jaře jsme začali s rodinou plánovat, co podnikneme v létě. Manžel navrhoval, abychom místo na chalupu jeli tentokrát k moři.

Protože jsem před ním nechtěla vypadat jako pověrčivý hlupák, musela jsem si vymyslet výmluvu, proč mi cesta do ciziny nevyhovuje. Nevypadalo to ovšem, že bych ho přesvědčila.

Hledala jsem výmluvy

Moje rozhodnutí vyhnout se v souladu s avizovaným nebezpečím zahraniční cestě za jakoukoli cenu, dostalo další ránu v podobě našich známých. Ti si totiž koupili malý minibus a chystali se do Itálie. A chtěli, abychom jeli s nimi.

Manžel z toho byl nadšený a já už nevěděla, jak se mám téhle cestě vyhnout. Přemýšlela jsem nad další výmluvou, ale nic věrohodného už mě nenapadlo. Nakonec mi pomohla náhoda… Vedoucí v práci si ošklivě zlomila nohu a já dostala na starost její zastupování.

Bylo vyloučeno, abych mohla odjet do ciziny. Beze mě se nechtělo ani manželovi a dětem a přednost tedy dostala znovu chalupa. Když jsem to řekla Patrikovi, oddychl si.

Tragická nehoda

Musím přiznat, že jsem jeho předpovědi příliš nevěřila, ale zanedlouho se ukázalo, že měl pravdu. Zažila jsem krutý šok. Minibus, ve kterém jeli naši známí, měl po cestě v Rakousku tragickou nehodu.

Známí byli těžce zraněni, ale lidé, kteří nás na té cestě nahradili, přišli o život! I když byli urgentně převezeni do nemocnice, už se je lékařům zachránit nepodařilo.

Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, že na jejich místě jsem měla být já a možná i někdo další z rodiny.

Změnila jsem názor

Trochu jsem cítila vinu, a tak jsem zavolala kamarádovi. Chtěla jsem po Patrikovi vědět, jestli tím, že jsem se cestě nakonec vyhnula, nenesu za smrt těch lidí odpovědnost. Kamarád mě ujistil, že každý má v horoskopu vepsaný svůj vlastní osud.

Po téhle tragédii je můj kontakt s Patrikem proti minulosti opačný: teď mu já pravidelně volám, abych se ujistila, že nic nehrozí mně nebo mým blízkým.

Šárka T. (53), jižní Morava

Předchozí článek
Související články
22.6.2024
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela na tichého kluka ze sousedství, který se kolem mě kdysi motal. Jmenoval se Vašek. I k
22.6.2024
V chůvičce se ozval nejdříve pláč a pak tichý hlas. Když jsem doběhla k mému dítěti do pokoje, spatřila jsem dvě tajemné postavy. Posadila jsem se na posteli a řekla manželovi ospale: „Matýsek pláče!“ Z reproduktoru zvaného chůvička jsem slyšela vzlyky našeho syna. „Já tam jdu!“ řekl manžel rovněž ospale a s nekonečně dlouhým zívnutím vstal. Pak zamířil rychlým krokem do patra našeho domku, kde
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí