Domů     Horoskop mě varoval před nebezpečím
Horoskop mě varoval před nebezpečím

Postavení planet může ukázat hrozbu, před kterou je ale možné se ochránit. Dala jsem na radu svého kamaráda a zachránila jsem si život.

Ačkoli jsem se sama moc o astrologii nikdy nijak zvlášť nezajímala, měla jsem jednoho dávného kamaráda, který touto esoterickou disciplínou přímo žil.

Už odmalička byl horoskopy a numerologií fascinován a pokaždé, když jsme se viděli, snažil se mi vnucovat nějaké horoskopy a předpovědi, ať už přímo moje nebo mých blízkých a známých.

Vždy jsem jeho nabídku s díky odmítla, až pak jednoho dne, před osmi lety, jsem se nechala přemluvit a dovolila jsem mu, aby vypracoval můj osobní profil. Musela jsem uznat, že se můj kamarád Patrik v ledasčem trefil.

Poděkovala jsem mu a myslela jsem si, že tím to je mezi námi vyřízené. Jenže Patrik se nedal jen tak snadno odbýt…

O výklad jsem zájem neměla

Při každém z našich dalších setkání mi chtěl sdělovat nějaké výhodné dny nebo hodiny pro různé záležitosti. Já jsem se nad tím pokaždé usmívala a nebrala to vážně. Mrzelo ho, že mu moc nevěřím a že nejsem ochotná vyzkoušet jeho rady a doporučení v praxi.

Nakonec jsem mu slíbila jedinou věc – že pokud by měl někdy z mého horoskopu pocit, že mi hrozí něco opravdu nepříjemného nebo nebezpečného, může mi to sdělit a varovat mě. Muselo by se ale opravdu jednat o vážnou hrozbu.

Věděla jsem, že už z principu bych Patrika poslechla, protože náhoda je nevyzpytatelná. Mohlo by se totiž skutečně něco stát a já bych si to pak jednak musela vyčítat a jednak bych to pak od něho měla neustále „na talíři“.

Chtěl se mnou naléhavě mluvit

Dlouho jsem od kamaráda žádné vážné varování neslyšela. Trochu mě to i podvědomě uklidňovalo. Měla jsem pocit, že mi skutečně nic nehrozí. Jednoho večera se mi ale Patrik nečekaně ozval a naléhal, že se mnou nutně potřebuje mluvit.

Okamžitě mi bylo jasné, o co se asi jedná. Spíš než napjatá nebo vylekaná jsem ovšem byla zvědavá.

Měl pro mě varování

Patrik pro mě měl skutečně špatnou zprávu. Prý se dostal k tomu, aby se podíval na moji vzdálenější budoucnost. Řekl, že mě nechce děsit, ale pokud se za dva roky v létě vydám někam na cesty do zahraničí, bude mi tam hrozit smrt.

Ačkoli se Patrik tvářil vážně, mě tahle jeho informace spíše uklidnila. Jednak se nejednalo o nic příliš konkrétního, jednak dva roky mi připadaly jako hodně vzdálená doba.

Protože jsem se nevyznala v postavení planet a dalších záležitostech, kterými Patrik své varování odůvodňoval, nedokázala jsem posoudit, nakolik je ta hrozba opravdu kritická.

Ujistila jsem ho však, že ji budu vést v patrnosti, ale ani bych bývala nemusela, on sám mi ji několikrát za rok připomínal.

Zahraniční dovolená

Dva roky jsou sice dlouhým obdobím, ale pokud se má po jejich uplynutí stát něco nepříjemného, utečou hrozně rychle. Na jaře jsme začali s rodinou plánovat, co podnikneme v létě. Manžel navrhoval, abychom místo na chalupu jeli tentokrát k moři.

Protože jsem před ním nechtěla vypadat jako pověrčivý hlupák, musela jsem si vymyslet výmluvu, proč mi cesta do ciziny nevyhovuje. Nevypadalo to ovšem, že bych ho přesvědčila.

Hledala jsem výmluvy

Moje rozhodnutí vyhnout se v souladu s avizovaným nebezpečím zahraniční cestě za jakoukoli cenu, dostalo další ránu v podobě našich známých. Ti si totiž koupili malý minibus a chystali se do Itálie. A chtěli, abychom jeli s nimi.

Manžel z toho byl nadšený a já už nevěděla, jak se mám téhle cestě vyhnout. Přemýšlela jsem nad další výmluvou, ale nic věrohodného už mě nenapadlo. Nakonec mi pomohla náhoda… Vedoucí v práci si ošklivě zlomila nohu a já dostala na starost její zastupování.

Bylo vyloučeno, abych mohla odjet do ciziny. Beze mě se nechtělo ani manželovi a dětem a přednost tedy dostala znovu chalupa. Když jsem to řekla Patrikovi, oddychl si.

Tragická nehoda

Musím přiznat, že jsem jeho předpovědi příliš nevěřila, ale zanedlouho se ukázalo, že měl pravdu. Zažila jsem krutý šok. Minibus, ve kterém jeli naši známí, měl po cestě v Rakousku tragickou nehodu.

Známí byli těžce zraněni, ale lidé, kteří nás na té cestě nahradili, přišli o život! I když byli urgentně převezeni do nemocnice, už se je lékařům zachránit nepodařilo.

Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, že na jejich místě jsem měla být já a možná i někdo další z rodiny.

Změnila jsem názor

Trochu jsem cítila vinu, a tak jsem zavolala kamarádovi. Chtěla jsem po Patrikovi vědět, jestli tím, že jsem se cestě nakonec vyhnula, nenesu za smrt těch lidí odpovědnost. Kamarád mě ujistil, že každý má v horoskopu vepsaný svůj vlastní osud.

Po téhle tragédii je můj kontakt s Patrikem proti minulosti opačný: teď mu já pravidelně volám, abych se ujistila, že nic nehrozí mně nebo mým blízkým.

Šárka T. (53), jižní Morava

Předchozí článek
reklama
Související články
6.6.2023
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na samotě. Vypadal jako bývalá pila. Prošla jsem si nejbl
6.6.2023
Myslel jsem, že blázním. Na tom muži jsem mohl oči nechat. Byl stejný jako já. Dokonce i oblečení jsme měli shodné. Když jsem se ho odvážil oslovit, rozplynul se. Do téhle kavárny jsem chodil nejraději. Vždy v pátek po vyučování. Od čtvrté do pěti jsem trávil každé páteční odpoledne na svém obvyklém rezervovaném místě. Dal jsem si vídeňskou kávu se zákuskem. Zde u kulatého stolu jsem pozorov
6.6.2023
Byl to krásný šperk a já z něj byla nadšená. Od té chvíle to ale se mnou šlo z kopce. Musela jsem ty náušnice proto darovat své nepřítelkyni. Kolem starožitnictví jsem chodila často, občas jsem nahlédla, co tam mají pěkného. Na šperky jsem nikdy moc nebyla, proto vůbec nemohu pochopit, že mě ty náušnice tak ohromily. Zírala jsem na ně a zasnila se. Viděla jsem se na plese, jak tančím a muži mě
4.6.2023
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět vět. Když přišel na kontrolu, jen m
4.6.2023
Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují. Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila. Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřiroze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel