Málem jsme skončili na ulici!

Total
18
Shares

I v těch nejpevnějších lidských vztazích se člověk může po letech dočkat nepříjemného překvapení. Mně ho připravila nejlepší kamarádka!

Můj příběh je varováním pro ty, kdo věří, že dobré a dlouholeté kamarádství znamená i společné bezpečné podnikání. S Květou jsem se znala prakticky od základní školy. Byla mi na svatbě za svědka. Protože se sama neprovdala, stala se v naší rodině pravidelným hostem. Vlastně jsme ji skoro přijali za svou. A když jsme s manželem začali ve středním věku podnikat, šla do toho s námi jako naše společnice.

V bance mě čekal šok

Měli jsme malou obchodní firmu a docela se nám dařilo. Zaměstnali jsme dokonce dalších pár lidí. Žili jsme si na slušné úrovni. Zvykla jsem si, že máme na účtech dostatečné množství financí. Většinu peněz jsme drželi v oběhu na účtech firmy. Tam měla přístup i Květa. Nikdy by mě bývalo nenapadlo, že toho moje věrná kamarádka zneužije. Jednoho dne mě ale čekal v bance šok. Úředník mi po zadání platebního příkazu sdělil, že na účtu nemáme dostatečné prostředky. Nevěřícně jsem na něho hleděla. Pak jsem zavolala manželovi. Pořád jsem si myslela, že se jedná o nějaké nedorozumění. Společně jsme pak sháněli Květu, ale po té se slehla zem. A její telefon byl nedostupný!

Změnil se nám celý život

Zjistili jsme, že Květa vybrala všechny peníze a navíc ještě udělala nějaké dluhy. A to byla žena, které jsem tak moc a tak dlouho věřila! Hned jsme vše začali řešit. Od známých jsme se dozvěděli, že Květa odjela do ciziny. Šance, že jí někdo chytí a že peníze dostaneme zpátky, byla minimální. S podnikáním jsme se mohli rozloučit. Museli jsme propustit hodné lidi, kteří nám pomáhali. Navíc nám brzy hrozila i exekuce na náš byt. O ten jsme pak skutečně přišli, protože vzniklé ztráty nebylo z čeho uhradit. Museli jsme se s manželem nastěhovat k jeho sestře. Našli jsme si normální práci a dluhy platíme podle splátkového kalendáře. Na všechno se dá zvyknout, i na nižší životní úroveň. Zrada kamarádky, které jsem věřila stejně jako sobě, ale nepřebolí nikdy!

Lída (46), České Budějovice

Také se vám může líbit

Kouzlo nešťastné lásky

Prožila jsem krátké, ale silné citové poblouznění, které nemělo šanci na úspěch. A zaplatila jsem za to vysokou cenu! P rvní nešťastnou lásku jsem prožila na střední škole. Byla jsem strašně moc zamilovaná do jednoho…
Zobrazit