Díky snu jsem našla štěstí

Total
1
Shares

Dostala jsem se do složité situace a nevěděla, kudy dál. Výklad snů mi dodal odvahu k nebezpečnému kroku.

Když jsem odmaturovala, najednou jsem si s rodiči nerozuměla a také jsem měla problémy s penězi. Odejít s domova a postavit se na vlastní nohy jsem se bála. V tu dobu se mi začal zdát zvláštní sen.

Mezi dvěma ostrovy

Ocitla jsem se v něm vždy na ostrovech, mezi nimiž byly průplavy. Stála jsem na kraji jednoho a spolu s ostatními jsem se chtěla dostat na druhý břeh. Mezi ostrovy jezdili převozníci s loďkami. Lidé, kteří se nechali převézt, se na druhý ostrov dostávali celý mokří a prokřehlí, ale byli naživu. Automaticky jsem čekala s ostatními na převoz.

Našla jsem most

Pak jsem se ale zamyslela. Vždyť tu musí přece někde stát most? Je tu přece tolik domů, hotelů a obchodů? Jen ho najít! A skutečně! Kousek od davů lidí se klenul široký most. Rozběhla jsem se k němu. V polovině mostu se tyčila bílá brána a po obou stranách stáli celníci. Chvíli jsem váhala, jestli je mám požádat o svolení přejít na druhou stranu, nebo mám rychle proběhnout kolem nich.

Nutilo mě to ke změně

Nesměle a slušně jsem se zeptala. Oni mi s úsměvem pokynuli, abych šla dál. Na druhý ostrov jsem se tak dostala suchou nohou. Z toho snu jsem se probudila vždy nabitá energií a chutí změnit svůj dosavadní život. V průběhu dne jsem ale svou kuráž zase ztratila. Moc jsem se pídila po někom, kdo by mi ten sen vyložil. Až se mi podařilo najít paní v novinách. Její rada mi tehdy moc pomohla.

Dodala mi odvahu

Stará paní, která se výkladem snů zabývala již řadu let, mi řekla, že ostrov je symbolem strachu a pocitu osamělosti. Ten sen ale hlásí, že jsem v sobě našla schopnost odpojit se od pasivního čekání na pomoc. Bojuji prý s vědomím, že narazím na nepříjemnosti a zlobu – což symbolizují celníci u mostu, přes který potřebuji přejít. Cesta, kterou jsem ale zvolila, je správná, protože mi celníci s úsměvem pokynuli.

Všechno se obrátilo k lepšímu

Byla jsem tak nadšená tímto vysvětlením, že jsem se hned poté, abych si své rozhodnutí nerozmyslela, odstěhovala ke kamarádce. Jak jsem změnu udělala, jako bych prolomila nějakou bariéru, která mi svazovala ruce. Téměř obratem jsem našla práci a dokonce i drobný přivýdělek. A také jsem si našla přítele – svého budoucího manžela, se kterým jsem doteď šťastná a spokojená. Máme spolu tři děti a máme se stále moc rádi. Občas si říkám, jaký by ten můj život asi byl, kdybych se tehdy výkladem snu neřídila…

Šárka T. (56), Kutnohorsko

Také se vám může líbit