Manžel mi málem uhořel

Total
1
Shares

Manžel se nedokázal vzdát svých milovaných cigaret ani v posteli. Ze spaní ho probudil hustý dým a plamen. Málem uhořel a já s ním!

Vášnivý kuřák se nedokáže svojí zhoubné vášně jen tak vzdát. Svoji krabičku cigaret prostě musí denně vykouřit. Můj manžel nebyl jiný. Že nám ten jeho smradlavý koníček značně nabourával rodinný rozpočet, asi nemusím říkat. Ani dceřiny výhrůžky na něho neplatily. Až když k nám přestala pouštět vnučku, se trochu umoudřil a kouření omezil. „Marie, zavolej dceři a pozvi ji s naší Karolínkou na oběd,“ prosil mě.

Myslel jen na svoje cigarety

Setkání manžela s vnučkou bylo po několika týdnech odloučení téměř dojemné. Radovali se oba, ale děda víc! Když jsme osaměli, hnal se manžel hned na balkon, aby si zapálil. „Je zima, nastydneš, máš rozum?“ Vyjela jsem na něho zle. Schlíplý se vrátil do obýváku, ale bylo vidět, že myslí jen to jedno. Na svoje cigáro! Večer jsme si šli lehnout brzy, hned po hlavním televizním programu. Kolem půlnoci, když jsem tvrdě spala, se mnou někdo začal lomcovat. „Vzbuď se, hoříme!“ křičel nade mnou můj muž. V první chvíli jsem se domnívala, že se jedná o nějaký žert, ale už první nadechnutí mě vyvedlo z omylu. Pokoj byl plný štiplavého dýmu!

Už se ho nesnažím přeonačit

Vyskočila jsem z postele a hnala se otevřít oknu. Na peřině byl velký černý flek. Od počínajícího požáru! „Co se to tady děje?“ ptala jsem se, ale odpověď jsem tušila. Manžel kouřil v posteli a usnul!“ Chvíli zapíral, ale potom se přiznal. Prý za to mohu já. Nenechala jsem ho kouřit na tom balkóně, tak si musel doplnit hladinu nikotinu tímto způsobem. V noci a tajně. Abych nevěděla! Od té chvíle jsem to já, kdo se manžela pravidelně ptá: „Venoušku, nechceš si ještě před spaním venku zakouřit?“

Marie K. (55 let), Lovosice

Také se vám může líbit