Vnučka roste jako kůl v plotě

Total
1
Shares

Syn Michal je se svou ženou už pět let rozvedený. Mají spolu patnáctiletou dceru Milušku. Snacha ji nic nezakazuje a toleruje úplně všechno. Roste z ní dítě ulice.

Záleží mi na vnučce, proto se zajímám, jak žije a snažím se jí pravidelně vídat. Ovšem nedávno jsem zjistila, že má přítele. Její matka o něm ví a nemá problém s tím, že s ním tak mladá dívka spí. Je to pro mě naprosto nepochopitelné. Já mám děti dvě a myslím, že jsme je s manželem vychovali dobře. Oba si začali vážný vztah až kolem dvacátého roku. Michal se ženil v devětadvaceti a snacha Zdena byla jeho třetí vážnou známostí. Byla o šest let mladší. Nějakou dobu spolu žili, pak otěhotněla, rychle se, než to na ní bylo vidět, vzali. Narodila se jim Miluška, snacha s ní byla tři roky doma. Pak se vrátila do práce. Všechno zvládali a nikdy mě nenapadlo, že uběhne pár let a rozvedou se.

Láska zničila rodinu

Zdena se v práci zamilovala do svého nadřízeného. Nejdřív šlo jen o sex, později se to ale zvrtlo a ona synovi o všem řekla. Prý ho miluje, on ji taky, takže s manželstvím je konec. Pro syna to byla taková rána, že se ani nepokoušel jejich vztah zachránit. Myslím, že by to šlo, protože pan vedoucí ze všeho vycouval, snacha pro něj byla jen epizoda, rozhodně neměl v úmyslu se kvůli ní rozvádět. I přesto se syn se snachou rozvedli a Miluška zůstala v péči snachy. Michal si našel pronájem nedaleko od nich, s dcerou to klapalo, s bývalkou moc ne. I když vztah rozbila ona, měla Michalovi za zlé, že jí neodpustil, když nakonec zůstala sama. Syn se seznámil se stejně starou ženou, také rozvedenou. Měla už dospělého syna, který s ní nežil. Bydlí teď spolu. Miluška si Ivetu oblíbila, stejně tak i ona ji. Vnučce tak nedělalo problém k tátovi chodit a trávit s nimi čas. Chodila také často za mnou. Občas si posteskla, že doma to je na nic, protože máma má už zase nového chlapa.

Jsem hodně staromódní?

Zdena opravdu střídala známosti. Syn začal uvažovat o tom, že požádá o svěření do péče. Jenže než to uskutečnil, tak Miluška prohlásila, že nic takového už nechce. Dnes vím, proč si to přála. Zjistili jsme totiž, že má kluka. Na tom by nebylo nic špatného, v patnácti byl zamilovaný kdekdo. Chápu, že dnešní mladí jsou jiní, ale tolerovat jim v tomhle věku sex mi přijde přes čáru. Bývalá snacha o Miluščině vztahu ví a nemá s tím problém. Snažila jsem se o tom s vnučkou mluvit, ale ona mě odbyla, že máma jí to dovolila. Pochopitelně by mi nevadilo, kdyby vnučka měla kluka, se kterým by chodila do kina, na procházky, ale aby s ním v tomhle věku žila, to tedy ne. Vnučky přítel je už plnoletý, nikdo ho nehlídá, tak je u vnučky doma skoro pořád. Bývalé snaše je to fuk, dcera už není pod zákonem. Navíc jsem zjistila, že vnučka kouří, což mamince též nevadí, ona kouří taky. A kdoví, jak je to s alkoholem, Milušky přítel už pít může a na pivo občas zajde, co když už pije i ona? Mám o ni strach.

Eva (65), Opava

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit