SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Mám zůstat ve vztahu s manželem a jeho milenkou?

Mám zůstat ve vztahu s manželem a jeho milenkou?


Za poslední rok jsem zjistila, že jsem mnohem silnější a schopnější, než by mě kdy napadlo. Ale radovat se z toho nedokážu.

Že je můj muž Přemek workoholik, to jsem věděla, už když jsme spolu začali chodit. V té době studoval na vysoké škole a byl tam za hvězdu. Já měla po střední a nastoupila do prvního zaměstnání.

Jeho zaujetí pro studia a později pro práci mi nevadilo, naopak, imponovalo mi. Byl zodpovědný, cílevědomý a choval se na svůj věk neuvěřitelně dospěle. Rychle jsem pochopila, že pro něj vždycky na prvním místě bude práce.

Ale také jsem cítila, že když ho budu podporovat a budu pro něj mít pochopení, budu pro něj ta jediná.


Neměl moc času


Je pravda, že jsme si spolu neužívali tolik zábavy a společných chvil jako jiné páry. Přemek prostě neměl na nějaké chození do společnosti, výlety nebo dovolené čas.

reklama

Na druhou stranu jsem věděla, že díky tomu nemá čas na prohánění ženských, pitky s kamarády a podobné věci, které muži dělávají.

Když se nám narodila dvojčata, Taťána a Tereza, začal mi takový kolotoč, že jsem o tom, kolik toho společně podnikáme nebo ne, ani nepřemýšlela. Přemek byl rozhodně dobrý táta, na holky si udělal čas, kdykoli to bylo možné.

Což nebylo tak často, jako v jiných rodinách, ale o to víc si to s nimi užíval. Po tátovi obě podědily bystrou hlavu. Není divu, že šly na vysokou a stejně brzo jako jejich otec začaly dělat kariéru. Nejdřív do světa vylétla Tereza, za dva roky po ní i Taťána.

Pro Přemka to velká změna nebyla. Ty časy, kdy jsme společně jako rodina trávili alespoň letní dovolenou, byly už dávno pryč. Zato já jsem si najednou začala připadat jako bych v životě ztratila směr.

reklama

Teprve teď jsem si uvědomila, jak málo toho mám s Přemkem společného. Dál jsem mu dělala servis, zajímala se o jeho práci, ale vypadalo to, že už to bere úplně samozřejmě. On se o mě vlastně ani nezajímal, a to i přesto, že jsme spolu ještě sex měli.

I v tomhle jsem ale měla pocit, že je to pro něj něco jako další servis. Chtěla jsem to změnit. Snažila jsem se ho občas dostat někam ven, na hory, do kina nebo na večeři. Moc se mi to nedařilo, protože byl stále zaneprázdněný.


Ozval se instinkt


Žárlivá jsem nikdy nebyla. Při všech těch konferencích, pracovních výjezdech a spoustě kolegyň bych žárlivostí přišla o rozum. Věřila jsem, že by mi nikdy nezahnul, i když jsme se tak odcizili. Ani by mě nenapadlo projíždět mu mobil nebo počítač.

reklama

Jenže ženy mají na nevěru asi opravdu nějaký instinkt, který je navede v tu pravou chvíli tím správným směrem. Přemek přede mnou neměl tajnosti, mobil nechával válet kde ho napadlo, zapomínal ho i doma. Nikdy jsem se mu do něj nepodívala.

To osudné odpoledne jsem to ale udělala. Nedokážu říct proč, ale prostě jsem se mu podívala do sms zpráv. V té, která byla první, se s ním nějaká Pavla domlouvala, že jí přiveze opravenou tenisovou raketu. Byla to úplně nevinná esemeska.

Už, už jsem se chystala mobil odložit, když mi došlo, že jméno ani příjmení té ženy mi nic neříkají. A to bylo divné. Tak jsem se, s hodně provinilým pocitem, podívala na další zprávy od ní.


Byl tu pro ní


Nemusela jsem je moc dlouho zkoumat abych zjistila, že je mi s ní Přemek už půl roku nevěrný. Samotný fakt, že spal s jinou ženou, by mě tak neranil. Nejsem malá holka a vím, že se to stává, že člověk ujede.

Strašně mě ale bolelo, že s ní jezdil na výlety, pomáhal jí s opravami v bytě, radil jí s problémy v práci… Prostě pro ní dělal to, na co si se mnou nenašel čas. Váhala jsem, jestli ho mám s tím, co jsem zjistila, konfrontovat.

Jestli by nebylo lepší mlčet a snažit se nějak to mezi námi napravit. Nevydržela jsem. Na tu scénu nerada vzpomínám. Byl zaskočený, nešťastný, hroutil se s z toho. Zároveň mi ale neopomenul vyčíst, že jsem mu lezla do telefonu.

Já byla nejdřív naštvaná, pak nešťastná a od chvíle, kdy mi došlo, že bych ho mohla ztratit, i zoufalá. Po pár týdnech se situace usadila. Přemek se ke mě choval opatrně, bylo vidět, že se snaží být milý.

Já si uvědomila, že mám na celé té nemilé situaci také svůj podíl, a že je dost věcí, které bych měla změnit.


Měla jsem plán


Plánování mi nikdy nedělalo problémy, a tak jsem si udělala přesný plán. Začala jsem cvičit, víc na sebe dbát, vrátila jsem se ke svým koníčkům. Chtěla jsem být pro manžela znova zajímavá. Bohužel, chvály jsem se dočkala jen od svého okolí, od něj ne.

Uplynul půlrok. Svým způsobem se ze mě stal nový člověk. Všichni mi lichotili, jak mi to sluší, jak jsem úspěšná a skvělá… Nic z toho ale manžela nepřimělo,aby si na mě udělal víc času. I když jsem něco naplánovala, nakonec to většinou nevyšlo.


Nechci být na druhé koleji


Před pár týdny jsem nevydržela a tentokrát mu zcela úmyslně prošla mobil. Zjistila jsem, že svůj poměr se slečnou Pavlou neskončil. Když jsem mu pak po dlouhém a vyčerpávajícím rozhovoru položila otázku, jestli se chce rozvést, plakal a tvrdil, že ne.

Nevím, co si o tom mám myslet, ani co mám dělat. Chtěla bych mít sílu na rozchod, ale po víc jak třiceti letech manželství se mi nechce vzdát se tak snadno. Také ale nechci být servisní síla na druhé koleji.

Marie (57), severní Morava

Předchozí článek
reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce