Domů     Mám zůstat ve vztahu s manželem a jeho milenkou?

Mám zůstat ve vztahu s manželem a jeho milenkou?


Za poslední rok jsem zjistila, že jsem mnohem silnější a schopnější, než by mě kdy napadlo. Ale radovat se z toho nedokážu.

Že je můj muž Přemek workoholik, to jsem věděla, už když jsme spolu začali chodit. V té době studoval na vysoké škole a byl tam za hvězdu. Já měla po střední a nastoupila do prvního zaměstnání.

Jeho zaujetí pro studia a později pro práci mi nevadilo, naopak, imponovalo mi. Byl zodpovědný, cílevědomý a choval se na svůj věk neuvěřitelně dospěle. Rychle jsem pochopila, že pro něj vždycky na prvním místě bude práce.

Ale také jsem cítila, že když ho budu podporovat a budu pro něj mít pochopení, budu pro něj ta jediná.


Neměl moc času


Je pravda, že jsme si spolu neužívali tolik zábavy a společných chvil jako jiné páry. Přemek prostě neměl na nějaké chození do společnosti, výlety nebo dovolené čas.

Na druhou stranu jsem věděla, že díky tomu nemá čas na prohánění ženských, pitky s kamarády a podobné věci, které muži dělávají.

Když se nám narodila dvojčata, Taťána a Tereza, začal mi takový kolotoč, že jsem o tom, kolik toho společně podnikáme nebo ne, ani nepřemýšlela. Přemek byl rozhodně dobrý táta, na holky si udělal čas, kdykoli to bylo možné.

Což nebylo tak často, jako v jiných rodinách, ale o to víc si to s nimi užíval. Po tátovi obě podědily bystrou hlavu. Není divu, že šly na vysokou a stejně brzo jako jejich otec začaly dělat kariéru. Nejdřív do světa vylétla Tereza, za dva roky po ní i Taťána.

Pro Přemka to velká změna nebyla. Ty časy, kdy jsme společně jako rodina trávili alespoň letní dovolenou, byly už dávno pryč. Zato já jsem si najednou začala připadat jako bych v životě ztratila směr.

Teprve teď jsem si uvědomila, jak málo toho mám s Přemkem společného. Dál jsem mu dělala servis, zajímala se o jeho práci, ale vypadalo to, že už to bere úplně samozřejmě. On se o mě vlastně ani nezajímal, a to i přesto, že jsme spolu ještě sex měli.

I v tomhle jsem ale měla pocit, že je to pro něj něco jako další servis. Chtěla jsem to změnit. Snažila jsem se ho občas dostat někam ven, na hory, do kina nebo na večeři. Moc se mi to nedařilo, protože byl stále zaneprázdněný.


Ozval se instinkt


Žárlivá jsem nikdy nebyla. Při všech těch konferencích, pracovních výjezdech a spoustě kolegyň bych žárlivostí přišla o rozum. Věřila jsem, že by mi nikdy nezahnul, i když jsme se tak odcizili. Ani by mě nenapadlo projíždět mu mobil nebo počítač.

Jenže ženy mají na nevěru asi opravdu nějaký instinkt, který je navede v tu pravou chvíli tím správným směrem. Přemek přede mnou neměl tajnosti, mobil nechával válet kde ho napadlo, zapomínal ho i doma. Nikdy jsem se mu do něj nepodívala.

To osudné odpoledne jsem to ale udělala. Nedokážu říct proč, ale prostě jsem se mu podívala do sms zpráv. V té, která byla první, se s ním nějaká Pavla domlouvala, že jí přiveze opravenou tenisovou raketu. Byla to úplně nevinná esemeska.

Už, už jsem se chystala mobil odložit, když mi došlo, že jméno ani příjmení té ženy mi nic neříkají. A to bylo divné. Tak jsem se, s hodně provinilým pocitem, podívala na další zprávy od ní.


Byl tu pro ní


Nemusela jsem je moc dlouho zkoumat abych zjistila, že je mi s ní Přemek už půl roku nevěrný. Samotný fakt, že spal s jinou ženou, by mě tak neranil. Nejsem malá holka a vím, že se to stává, že člověk ujede.

Strašně mě ale bolelo, že s ní jezdil na výlety, pomáhal jí s opravami v bytě, radil jí s problémy v práci… Prostě pro ní dělal to, na co si se mnou nenašel čas. Váhala jsem, jestli ho mám s tím, co jsem zjistila, konfrontovat.

Jestli by nebylo lepší mlčet a snažit se nějak to mezi námi napravit. Nevydržela jsem. Na tu scénu nerada vzpomínám. Byl zaskočený, nešťastný, hroutil se s z toho. Zároveň mi ale neopomenul vyčíst, že jsem mu lezla do telefonu.

Já byla nejdřív naštvaná, pak nešťastná a od chvíle, kdy mi došlo, že bych ho mohla ztratit, i zoufalá. Po pár týdnech se situace usadila. Přemek se ke mě choval opatrně, bylo vidět, že se snaží být milý.

Já si uvědomila, že mám na celé té nemilé situaci také svůj podíl, a že je dost věcí, které bych měla změnit.


Měla jsem plán


Plánování mi nikdy nedělalo problémy, a tak jsem si udělala přesný plán. Začala jsem cvičit, víc na sebe dbát, vrátila jsem se ke svým koníčkům. Chtěla jsem být pro manžela znova zajímavá. Bohužel, chvály jsem se dočkala jen od svého okolí, od něj ne.

Uplynul půlrok. Svým způsobem se ze mě stal nový člověk. Všichni mi lichotili, jak mi to sluší, jak jsem úspěšná a skvělá… Nic z toho ale manžela nepřimělo,aby si na mě udělal víc času. I když jsem něco naplánovala, nakonec to většinou nevyšlo.


Nechci být na druhé koleji


Před pár týdny jsem nevydržela a tentokrát mu zcela úmyslně prošla mobil. Zjistila jsem, že svůj poměr se slečnou Pavlou neskončil. Když jsem mu pak po dlouhém a vyčerpávajícím rozhovoru položila otázku, jestli se chce rozvést, plakal a tvrdil, že ne.

Nevím, co si o tom mám myslet, ani co mám dělat. Chtěla bych mít sílu na rozchod, ale po víc jak třiceti letech manželství se mi nechce vzdát se tak snadno. Také ale nechci být servisní síla na druhé koleji.

Marie (57), severní Morava

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3