SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Stále toužím po lásce
Stále toužím po lásce

Možná jsem směšná stará bába, ale s tím se nedá vůbec nic dělat. Přes všechny své špatné zkušenosti jsem se rozhodla, že do toho půjdu znovu.

Dcera se na mě dívá, jako bych snad spadla z Marsu. „Mami, to přece nemyslíš vážně! Řekni, že ne!“ Chtěla by slyšet, že mi je Aleš úplně lhostejný a že hned zítra na něj přestanu myslet. Ale to prostě neudělám. Já se totiž zamilovala. Už v tom zase lítám.

A jak to dopadne je vážně ve hvězdách. Snad se to všechno zase nezmění v horor. Tak jako už třikrát před tím.

Měla jsem smůlu na chlapy

Už v pubertě se na mě lepily podivné existence. Přitahovala jsem je jak magnet. A musím říct, že i oni tak trochu lákaly mě. Co s hodnými kluky, s těmi byla přece dost velká nuda. Rošťáci byli zábavní. Ovšem jen do té doby, než jste si je vzali.

Tu osudovou chybu jsem učinila už ve dvaceti. Vzala jsem si Milana.

Asi jsem něco přehlédla

Milan byl krásný mužský a také dost zábavný. Náš vztah byl od začátku velmi vášnivý. Byli jsme oba mladí a nerozumní. Brzy jsem otěhotněla a ještě do porodu jsme se stihli vzít. Po Mileně se nám brzy narodil i Péťa.

reklama

Přešel mě humor, protože jsem se celé dny starala jen o děti a domácnost, zatímco manžel se dál bavil a mě absolutně s ničím nepomáhal. Kašlal na mě i na děti. Naše soužití se změnilo na bitevní pole, kde jsme se jen pořád hádali.

Bylo mi už jasné, že hned na začátku vztahu jsem přehlédla podstatnou věc, Milan byl totiž velký sobec a narcis, který se staral zásadně jen o sebe.

Rychlý rozvod mě neporazil

Když mi Milan oznámil, že má novou přítelkyni a čeká s ní dítě, vůbec mě to nepřekvapilo. Rozvedli jsme se celkem rychle a docela bezbolestně. Zůstala jsem sama se dvěma malými dětmi a s prvním trpkým zklamáním. Nicméně jsem to nehodlala jen tak vzdát.

reklama

Stále jsem doufala, že nějaký solidní chlapík na světě musí existovat. A také jsem ho brzy našla. Tedy, tehdy jsem o tom byla pevně přesvědčená.

Hodný a zodpovědný

Pavla jsem potkala náhodou na dětském hřišti, když mi pomohl sundat Péťu ze skluzavky. Byl takový tichý, nenápadný, slušný a hodný. Nijak na mě nenaléhal, ale neustále mi byl na blízku.

Teprve zpětně jsem si to jeho tehdejší počínání přirovnala k počínání supa, který krouží nad svou obětí. A čeká a čeká, protože ví, že se dočká. Svatbu jsme měli rok poté, co jsme se poznali.

reklama

Všichni mi Pavla přáli, říkali, že mám štěstí, že si mě vzal i se dvěma cizími dětmi. A já mu za to doopravdy vděčná byla.

Pár hororových let

Jenže vděčnost bylo právě to, co ode mne manžel nejvíce očekával. Brzy po svatbě se z tichého a slušného chlapíka proměnil v diktátora, který změnil můj život i životy mých dětí v hotové peklo.

Despotický manipulátor a psychopat, který mi rozkazoval, co mám a nemám dělat, co smím a nesmím, kam můžu jít a nemůžu. Děti dirigoval jak cvičené opičky.

A když jsem něco namítala, začal mi vyčítat a tvrdit, že to vše dělá pro naše dobro a měli bychom mu být vděční. Ocitla jsem se v začarovaném kruhu, z kterého jsem nevěděla, jak ven. Dokud byly děti malé, neodvážila jsem se odejít. Teprve, když bylo Mileně osmnáct, požádal jsem o rozvod.

Neuměla jsem být sama

Druhý rozvod byl o něco dramatičtější než ten první, ale zvládla jsem to. I když mě Povel pak ještě několik měsíců pronásledoval a vyhrožoval. Jednou mě sledoval do restaurace, kde jsem měla schůzku s kamarádkou. Přisedl si k nám a začal vyčítat.

Nemohla jsem se ho nijak zbavit. Pomohl mi nějaký chlapík od vedlejšího stolu. Pěkná vazba, které se i Pavel zalekl a raději vyklidil pole. Můj zachránce, Luboš se jmenoval, ale zůstal. Děti odešly z domu a já se najednou cítila hrozně sama. Luboš byl moje náplast na samotu.

Dcera to nechápala

Když jsem chystala už svoji třetí svatbu, Milena byla vyděšená. Nechápala, že se opět vrhám do maléru, jak sama říkala. „Nechci slyšet za půl roku, že si zase něco přehlídla.“ Rozčilovala se dcera. A měla bohužel pravdu. Zase jsem cosi podstatného přehlídla.

Můj třetí muž byl totiž alkoholik. Nepil sice denně, takže jsem si toho dlouho vážně ani nevšimla. Byl takzvaný kvartálník. Jednou za čas se prostě opil,jak zákon káže a pak to se neznal. Opilý mě napadal nejen slovně, ale stále častěji i fyzicky.

Nikomu jsem nic neřekla, protože jsem se styděla. Až když jsem po jednom brutálním útoku Luboše skončila v nemocnici.

Už nikdy víc

V nemocnici jsem si poležela pěkně dlouho. A pak jsem se hodně rychle rozvedla. Byla jsem celá rozbolavělá nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Dcera si mě na několik týdnů vzala k sobě.

V té době jsem byla pevně přesvědčená, že už se na žádného muže ani nepodívám. Když jsem se ale ocitla zase sama doma, začala jsem bilancovat svůj život. Přece nemůžu mít pořád takovou smůlu na muže. Copak do smrti nenajdu opravdovou lásku?

Bude to doopravdy?

Před půl rokem jsem na kurzu angličtiny potkala Aleše. Byl to zásah bleskem. Zahleděli jsme se jeden druhému do očí a svět se se mnou zatočil. Vídáme se dvakrát týdně na kurzu. Bavíme se spolu kamarádsky, ale naše mimoslovní komunikace vypovídá o něčem jiném.

Ani jeden z nás si ale netroufá udělat ten první krok. Přesto jsem hrozně zamilovaná a toužím své city dát najevo. Aleš je moje platonická láska. Zatím. Ale já doufám, že to tak nezůstane donekonečna. Mám přece ještě právo na lásku. Ať si dcera říká, co chce.

Alžběta V. (58), Ostrava

reklama
Související články
31.1.2023
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct Byla to náhoda, opravdu jsem nikoho nehledala. Po rozvodu jsem si
30.1.2023
Kdysi jsem o tom malém městečku povrchně prohlásila, že je to díra, kde bych rozhodně bydlet nechtěla. Nakonec mě ale hlas srdce dovedl právě sem. Našla jsem tu štěstí. Odjakživa jsem bydlela ve velkém městě a zůstala jsem tam, i když jsem se vdala a měla děti. Užívala jsem si všeho, co život ve městě nabízel − kultura, restaurace, obchody. Říkala jsem si, že bych nikde jinde bydlet nechtěla.
26.1.2023
S Martinem jsem chodila skoro šest měsíců. Doufala jsem, že i on mě miluje alespoň tak jako já jeho. Neustále mi to totiž říkal. Potkali jsme se na jednom večírku, který pořádala naše spolužačka z vysoké školy. Měla narozeniny a pozvala na ně skoro půlku celé koleje. Všichni jsme se do jejího malého pokoje samozřejmě nevešli, proto se mejdan zanedlouho rozjel po celé budově. V mém pokoji už
23.1.2023
Po nefunkčním manželství jsme se s mým mužem rozvedli. Spadl mi kámen ze srdce a věřila jsem, že láska na mě ještě někde čeká. A tak jsem zkusila štěstí na seznamce... Dívala jsem se na text v úředním dopise a slzy se mi draly do očí. Byla jsem rozvedená! Naše manželství nefungovalo, a navíc si můj muž našel ještě milenku. Už jsem s ním nemohla žít dál, rozvodem jsem se osvobodila, ale trápila
19.1.2023
V příslib „spolu šťastně až navěky“ jsem nevěřila. Sama sobě jsem ale dnes důkazem toho, že mýlit se může každý, i já. V partnerských vztazích bývají obvykle karty rozdané tak, že tím, kdo nechce svatbu, je muž. V našem případě to ale bylo přesně naopak. To já jsem zarputile odmítala závazek podobného typu. Přišlo mi zbytečné a nerozumné hnát se do svatby za každou cenu. Proč vlastně? Protože s
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír