Domů     Stále toužím po lásce
Stále toužím po lásce

Možná jsem směšná stará bába, ale s tím se nedá vůbec nic dělat. Přes všechny své špatné zkušenosti jsem se rozhodla, že do toho půjdu znovu.

Dcera se na mě dívá, jako bych snad spadla z Marsu. „Mami, to přece nemyslíš vážně! Řekni, že ne!“ Chtěla by slyšet, že mi je Aleš úplně lhostejný a že hned zítra na něj přestanu myslet. Ale to prostě neudělám. Já se totiž zamilovala. Už v tom zase lítám.

A jak to dopadne je vážně ve hvězdách. Snad se to všechno zase nezmění v horor. Tak jako už třikrát před tím.

Měla jsem smůlu na chlapy

Už v pubertě se na mě lepily podivné existence. Přitahovala jsem je jak magnet. A musím říct, že i oni tak trochu lákaly mě. Co s hodnými kluky, s těmi byla přece dost velká nuda. Rošťáci byli zábavní. Ovšem jen do té doby, než jste si je vzali.

Tu osudovou chybu jsem učinila už ve dvaceti. Vzala jsem si Milana.

Asi jsem něco přehlédla

Milan byl krásný mužský a také dost zábavný. Náš vztah byl od začátku velmi vášnivý. Byli jsme oba mladí a nerozumní. Brzy jsem otěhotněla a ještě do porodu jsme se stihli vzít. Po Mileně se nám brzy narodil i Péťa.

Přešel mě humor, protože jsem se celé dny starala jen o děti a domácnost, zatímco manžel se dál bavil a mě absolutně s ničím nepomáhal. Kašlal na mě i na děti. Naše soužití se změnilo na bitevní pole, kde jsme se jen pořád hádali.

Bylo mi už jasné, že hned na začátku vztahu jsem přehlédla podstatnou věc, Milan byl totiž velký sobec a narcis, který se staral zásadně jen o sebe.

Rychlý rozvod mě neporazil

Když mi Milan oznámil, že má novou přítelkyni a čeká s ní dítě, vůbec mě to nepřekvapilo. Rozvedli jsme se celkem rychle a docela bezbolestně. Zůstala jsem sama se dvěma malými dětmi a s prvním trpkým zklamáním. Nicméně jsem to nehodlala jen tak vzdát.

Stále jsem doufala, že nějaký solidní chlapík na světě musí existovat. A také jsem ho brzy našla. Tedy, tehdy jsem o tom byla pevně přesvědčená.

Hodný a zodpovědný

Pavla jsem potkala náhodou na dětském hřišti, když mi pomohl sundat Péťu ze skluzavky. Byl takový tichý, nenápadný, slušný a hodný. Nijak na mě nenaléhal, ale neustále mi byl na blízku.

Teprve zpětně jsem si to jeho tehdejší počínání přirovnala k počínání supa, který krouží nad svou obětí. A čeká a čeká, protože ví, že se dočká. Svatbu jsme měli rok poté, co jsme se poznali.

Všichni mi Pavla přáli, říkali, že mám štěstí, že si mě vzal i se dvěma cizími dětmi. A já mu za to doopravdy vděčná byla.

Pár hororových let

Jenže vděčnost bylo právě to, co ode mne manžel nejvíce očekával. Brzy po svatbě se z tichého a slušného chlapíka proměnil v diktátora, který změnil můj život i životy mých dětí v hotové peklo.

Despotický manipulátor a psychopat, který mi rozkazoval, co mám a nemám dělat, co smím a nesmím, kam můžu jít a nemůžu. Děti dirigoval jak cvičené opičky.

A když jsem něco namítala, začal mi vyčítat a tvrdit, že to vše dělá pro naše dobro a měli bychom mu být vděční. Ocitla jsem se v začarovaném kruhu, z kterého jsem nevěděla, jak ven. Dokud byly děti malé, neodvážila jsem se odejít. Teprve, když bylo Mileně osmnáct, požádal jsem o rozvod.

Neuměla jsem být sama

Druhý rozvod byl o něco dramatičtější než ten první, ale zvládla jsem to. I když mě Povel pak ještě několik měsíců pronásledoval a vyhrožoval. Jednou mě sledoval do restaurace, kde jsem měla schůzku s kamarádkou. Přisedl si k nám a začal vyčítat.

Nemohla jsem se ho nijak zbavit. Pomohl mi nějaký chlapík od vedlejšího stolu. Pěkná vazba, které se i Pavel zalekl a raději vyklidil pole. Můj zachránce, Luboš se jmenoval, ale zůstal. Děti odešly z domu a já se najednou cítila hrozně sama. Luboš byl moje náplast na samotu.

Dcera to nechápala

Když jsem chystala už svoji třetí svatbu, Milena byla vyděšená. Nechápala, že se opět vrhám do maléru, jak sama říkala. „Nechci slyšet za půl roku, že si zase něco přehlídla.“ Rozčilovala se dcera. A měla bohužel pravdu. Zase jsem cosi podstatného přehlídla.

Můj třetí muž byl totiž alkoholik. Nepil sice denně, takže jsem si toho dlouho vážně ani nevšimla. Byl takzvaný kvartálník. Jednou za čas se prostě opil,jak zákon káže a pak to se neznal. Opilý mě napadal nejen slovně, ale stále častěji i fyzicky.

Nikomu jsem nic neřekla, protože jsem se styděla. Až když jsem po jednom brutálním útoku Luboše skončila v nemocnici.

Už nikdy víc

V nemocnici jsem si poležela pěkně dlouho. A pak jsem se hodně rychle rozvedla. Byla jsem celá rozbolavělá nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Dcera si mě na několik týdnů vzala k sobě.

V té době jsem byla pevně přesvědčená, že už se na žádného muže ani nepodívám. Když jsem se ale ocitla zase sama doma, začala jsem bilancovat svůj život. Přece nemůžu mít pořád takovou smůlu na muže. Copak do smrti nenajdu opravdovou lásku?

Bude to doopravdy?

Před půl rokem jsem na kurzu angličtiny potkala Aleše. Byl to zásah bleskem. Zahleděli jsme se jeden druhému do očí a svět se se mnou zatočil. Vídáme se dvakrát týdně na kurzu. Bavíme se spolu kamarádsky, ale naše mimoslovní komunikace vypovídá o něčem jiném.

Ani jeden z nás si ale netroufá udělat ten první krok. Přesto jsem hrozně zamilovaná a toužím své city dát najevo. Aleš je moje platonická láska. Zatím. Ale já doufám, že to tak nezůstane donekonečna. Mám přece ještě právo na lásku. Ať si dcera říká, co chce.

Alžběta V. (58), Ostrava

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte