Domů     Nakonec jsem se zamilovala
Nakonec jsem se zamilovala

Do Jana jsem se zamilovala na první pohled. A protože se tehdy o antikoncepci zase tak moc ještě nemluvilo, tak jsem během několika týdnů zjistila, že jsem v jiném stavu.

Studovala jsem tehdy na vysoké a na tehdejší dobu a v mé tehdejší situaci to byl docela malér. Ale mladý člověk to vidí jinak, a tak jsem i zdárně odmaturovala.

Jakmile se tak stalo, dostali jsme od rodičů k obývání chalupu na Šumavě, a tam jsme začali žít jako pár. Postupně se nám narodila dvě děvčátka. Zdravá byla díky tomu horskému vzduchu až až, zato s Janem to šlo z kopce.

Ta chalupa byla v horách, a tak tam bylo po většinu roku žití dost krušné. A Jan stejně jako já jsme nebyli na ten tvrdý život v horách zvyklí. Zatímco mě to myslím docela svědčilo, on to dost těžko snášel. Hádky u nás začaly být denním pořádku.

Velká životní ztráta

Pravdou je, že zimy tam byly skutečně hodně náročné. Mnohdy jsme skoro nemohli ani ven z chalupy. Já naštěstí třeba ani nemusela, ale Jan pracoval dole ve městě. Jedinou kompenzací bylo jaro. Když konečně nastalo, byla to neskutečná nádhera.

Alespoň pro mě, pro Jana ne. Nikdy si tam nezvykl. Dokonce ani naše prospívající dcerky ho od toho všeho neuchránily. Jak jsem byla naivní! Ten den byl jako zlý sen. Ale bohužel to sen nebyl. Jednoho dne jsem ho totiž našla na půdě oběšeného.

To bylo tak šílené, taková hrůza, že se mi dělá mdlo i teď po tolika letech, jen si na to vzpomenu. Nejprve jsem zavolala policii, pak rodičům, kteří zděšení tím, co se stalo, za mnou okamžitě přijeli až z Prahy.

Byli úžasní, neřešili, co a jak bylo či nemělo být, snažili se mě podržet duševně a zkraje i fyzicky seč mohli.

Přestěhovala jsem se

Měla jsem si uvědomit, že Jan byl ryze městský typ. I když na druhou stranu, on nikdy nic proti našemu vystěhování nenamítal, neprotestoval, neříkal, že tam nechce. To vše vybublalo až později, tam, takže, když jsme tam mířili, jsem nic netušila.

Navíc, máte-li dvě hodně živé dcerky, tak na nějaké to nimrání se v sobě, stejně jako i na sebe sama rozhodně moc času nemáte. Po pohřbu jsem se ale ze své milované chalupy raději odstěhovala. Těch důvodů bylo víc.

Místo mi připomínalo ten hrůzný nález, holky musely do školky a já do práce a v té samotě to bylo zcela neřešitelné.

Dělala jsem, co jsem mohla

Prodala jsem tedy chalupu a pronajala si podnájem v řadové zástavbě dole ve městě. Pracovala jsem ve fabrice, až později jsem dostala díky své škole místo v administrativě a žila jsem, jak se dalo.

Postupně nastal čas, kdy se dcerky začaly ptát, proč na celém světě mají jen ony mě a já je. A to se těžko vysvětluje. Tedy fakta znaly, to nemělo smysl tutlat, ale vnitřní pohnutky a dopady ty se vysvětlují takovým malým hlavičkám těžko.

Raději jsem to otáčela v otázku, zda se jim to zdá zase tak moc málo, a většinou jsem jim něco slíbila.

Nová naděje na lásku

Holky úspěšně rostly, já měla bohudík práci, a dokonce jsem se seznámila i s milým mužem. Karel se do mě kupodivu zamiloval na první pohled.

Bylo to milé, jak by ne, ale mé zkušenosti byly poznamenány tím velkým a nakonec i tragickým omylem, takže jsem byla víc než opatrná.

Karel mi byl ale hodně sympatický, nic mi nevyčítal, nic na mně nepitval, i když věděl, co a jak, a tak jsem nakonec nevydržela a také vzplála. A záhy nato jsem ho už vzala i k nám do rodiny. A jak je u mě zvykem, brzy jsem s ním přišla do jiného stavu.

Další rána

Ukázalo se, že tentokrát čekám syna. Všechno se rozeběhlo tak ideálně, že jsem se až bála, co se zase semele. A semlelo. Zazvonil telefon a já se od jeho právoplatné ženy dozvěděla, že není rozvedený, jak mi tvrdil.

To byla pro mě taková rána, že nečekat dítě, okamžitě bych s ním vyrazila dveře. Ale to mé nešťastné těhotenství mě nutilo jednat jinak. A tak jsem ho naléhavě žádala, aby se rozvedl. Marně. On o tom nechtěl ani slyšet. A tak se rozhodl pro ústup. Odešel od nás tak, jak přišel.

Usmálo se na mě štěstí

Dá se říci, že poté jsem ztratila veškeré iluze o mužích jako takových. A přestala si cokoli nalhávat.

Ale pak si asi osud řekl, že mi přece jenom do života trochu štěstí přinese. Na srazu spolužáků po letech, kam jsem se vydala, jsem narazila na Vlastu. Dosud stále ještě svobodného a pohledného.

Už kdysi ve škole se mi líbil a i tentokrát jiskra znovu přeskočila. O mém životě jsem mu hned pověděla celou pravdu, ale on se nezalekl. Právě naopak – rozhodl se, že se o nás čtyři postará.

Po narození syna Františka jsme se vzali a pořídili jsme si domek na vesnici v západních Čechách. Po mnoha letech jsem tak konečně našla své štěstí a lásku a moje děti milujícího a hodného tatínka.

Petra K. (51), západní Čechy

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3