Domů     Ošklivé bonbónky pro šéfku
Ošklivé bonbónky pro šéfku

S příchodem nové šéfky se z mého života stalo peklo. Navenek byla milá a slušná, ale ve skutečnosti mi dělala jen samé naschvály. Jen tak jsem to nemohla nechat.

V novém zaměstnání jsem pracovala teprve jeden rok, ale neuplynul den, kdy bych se do práce netěšila. Slušný plat, teplo a vůně. Byla to totiž práce v takovém obřím skleníku, kde se pěstovaly nejen květiny, ale i zelenina a několik druhů bylinek.

Z počátku jsem se bála, že v takovém věčně vlhkém a teplém hangáru bude pro mě nedýchatelno. Že se budu věčně potit a bude mi nepříjemně. Ale opak byl pravdou.

Ve svém skleníku jsem byla šťastná

Mně to klima dělalo vyloženě dobře! Během měsíce jsem měla pleť jako miminko a dokonce jsem i zhubla, protože, zřejmě kvůli té vůni, jsem neměla takový hlad, jako dřív. „Ty dobře vypadáš! Že ty máš nějakého milence?“ škádlila mě moje sestra, dvojče.

Podobné jsme si nebyly, ale blízké, to ano. Se sestrou jsme byly nejlepší kamarádky! Obě jsme se rozvedly a obě měly dva syny. I ti naši kluci se měli rádi, a byli spíš jako bratři, než bratranci. Tehdy jsem jí odpověděla, že nemám milence, ale milenku.

Mojí milenkou byla práce! „No vážně, já to tam opravdu miluji, někdy ani nemohu dospat. Nejraději bych se tam odstěhovala napořád!“ svěřovala jsem se jí a viděla, že mi moc nevěří. Myslela si, že přeháním.

Uplynul rok, asi nejhezčí v mém životě a potom se všechno pokazilo. Ze dne na den.

Nespravedlivost mě ničila

Nastoupila totiž nová šéfka, moje přímá nadřízená. Hezká mladá a studovaná. Bohužel, byla to dcera mých šéfů, majitelů firmy. Samozřejmě ji zbožňovali a nechali jí volnou ruku ke změnám a i personálnímu vedení. Ona si svojí moci náležitě užívala.

Navenek byla laskavá a spravedlivá, ale ve skutečnosti by mohla pořádat školení v pomstychtivosti a lhaní. „Už několikrát jsme vám říkala, abyste tenhle záhon nerosila, ale už máte na to zapomínání věk, chápu to!“ usmála se mile a odkráčela.

Ve skutečnosti mi nic neříkala, tím jsem si byla jistá! Na poradě mě zase jakoby vlídně pokárala, že stále chodím pozdě. Jenže, já přišla za celý rok pozdě jednou a to kvůli trhání zubu! Ani neschopenku jsem si tehdy nevzala, přestože mi ji lékař nabízel. No, takových situací bylo bezpočet a já začala uvažovat o odchodu.

Šla jsem hledat bonbónky

„Neblázni, vždyť tam jsi tak spokojená“ domlouvala mi sestra, ale já neviděla jiné východisko. Našla jsem si práci hned u domu, v takovém malém lahůdkářství. Bylo to tam hezké, ale co naplat, můj milovaný skleník to nebyl.

Asi bych lhala, kdybych tvrdila, že jsem se nelitovala. Litovala, a jak! Měla jsem na tu přechytralou můru takový vztek, že jsem nemohla v noci ani spát. Jednou k ránu, když jsem zírala do stropu, jsme si vzpomněla na zážitek z dětství.

Moje povedená sestřička mi tehdy na výletě nabídla hrst bonbónků. Byly hnědé jako lentilky bez barevné polevy. Myslela jsem, že jsou čokoládové a tak jsem hned po nich sáhla. Na tu odpornou chuť nikdy, co budu živa, nezapomenu!

Byly to zaječí bobky, co ségra někde našla v trávě. „Dám jí napapat vlastní přechytralé medicíny!“ začala jsem se smát a hned ráno, byla neděle, jsem vyrazila do přírody. Hledat bobky!

Bonboniéra udělala šéfce radost

Nebylo to snadné, zajíců už asi moc nežije, ale pár jsem jich našla. Doma jsme je hezky pokropila čokoládovou polevou. Vypadaly tak lákavě, že bych si sama jeden vzala!

V den, kdy jsem měla být ve své milované práci naposledy, jsem vzala ozdobnou krabičku s těmi bobky a vydala se za paní šéfovou. „Přišla jsem se s vámi rozloučit!“ řekla jsem jí a podala svoji ručně vyrobenou bonboniéru.

Šéfka se na mě líbezně usmívala a dokonce mi podala ruku. Nepřijala jsem ji. Všechny nespravedlnosti, kterých se na mě dopustila, jsem jí vyjmenovala. A také jsem jí řekla, jak moc mě mrzí, že musím kvůli ní odejít.

Vypadal překvapeně a úplně mimoděk si strčila asi tři bonbónky do pusy. Tvář se jí zkřivila odporem. Předklonila a vyplivla obsah úst před sebe na zem. Rozkašlala se a zrudla. Potom zbledla a odběhla na záchod.

Medicína ji vyléčila

Když přišla, oči rozmazané, jak si omývala obličej, vyhrkla: „Co jste mi to podstrčila?“ Ochotně jsme jí to tajemství sdělila: „Zaječí bobky v čokoládě!“ Myslela jsem, že začne nadávat, nebo mi rovnou jednu vlepí, ale ona se rozesmála.

Smála se, až jí tekly slzy! Já na ni koukala a nevěřila svým očím. Potom jsem se rozesmála taky, protože její smích byl opravdu moc nakažlivý. Když se konečně vysmála, znovu mi podala ruku a řekla: „Odpusťte mi. Já si vůbec neuvědomila, jaká jsem potvora.

Prosím, zůstaňte u nás a nikam neodcházejte!“ To jsem tedy nečekala ani ve snu. Od té doby jsou z nás ty nejlepší kolegyně – kamarádky ne, to bych přeháněla. Mám svoji práci a také klid. Moje šéfka je na mě milá, a dokonce mi občas nosí čokoládové bonbóny. Pravé, ne zaječí!

Věra K. (55), střední Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
17.5.2024
Když děda odešel na věčnost, babičku to zlomilo. Říkala, že ji nebaví žít a že se už těší, až odejde ze světa a bude mít svatý pokoj. Zasedla rodinná rada. Nevěděli jsme, co s babičkou, mou matkou. Donedávna byla akční, energická, ale dědova smrt ji zlomila. Působila dojmem člověka, který to dobrovolně vzdává. Přitom neměla žádnou zdrcující diagnózu, jen se jí prostě už nechtělo žít. Odmítal
15.5.2024
Hodný, chápavý a laskavý přítel se mi po pár letech vztahu začal měnit před očima. Den ze dne, z hodiny na hodinu se chová hůř a hůř. Byla by to poslední kapka, kdyby mě uhodil, a on to moc dobře ví. Ale jsem si jistá, že k tomu občas nemá daleko. Nikdy bych nevěřila, že se člověk takhle dokáže změnit. Býval tak moc milý! Muže jsem nehledala Seznámili jsme se přes kamarádku, která mi ho p
14.5.2024
Byly jsme neoddělitelná dvojice. Já a moje kamarádka jsme si padly hned do oka, a tak to mělo zůstat. Ale nezůstalo. Květované šatičky, blonďaté vlásky, oči modré jako len a pár roztomilých pih na malém nosíku! Když jsem ji uviděla, hned mě okouzlila. Já byla pravý opak. Hned se z nás staly nerozlučné kamarádky. Seděly jsme spolu na základce i na střední a pak se naše cesty rozešly, obě jsme se
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř