Domů     Za nevěru jsem se pomstila
Za nevěru jsem se pomstila

Úplně náhodou jsem zapnula televizi a to, co jsem viděla, mi vyrazilo dech. Reportáž z nově otevřené restauraci zastihla mého muže v objetí cizí ženy!

Asi bych lhala, kdybych tvrdila, že moje manželství bylo šťastné. Možná by se dalo říct, že jsme žili celkem spokojeně. Víc v tom ale nebylo. Zvládli jsme vychovat jednoho syna a oba slušně vydělávali.

Na nějaké vyskakování v podobě vily a exotických dovolených to sice nebylo, ale měli jsme hezký byt a zánovní auto. Synovi jsme našetřili něco do začátku a sami se nemuseli nijak omezovat.

Hádky na denním pořádku

Po odchodu mého Adámka z domova jsem zažívala pocity, které jsou v časopisech pro ženy popisovány jako syndrom opuštěného hnízda. Najednou jsem se neměla o koho starat a také s kým se bavit. Manžel totiž chodil z práce až večer a moc toho nenamluvil.

Dosud mi to nevadilo, protože měl na dost věcí odlišné názory a tak jsem byla ráda, že mlčí. Třeba v politice jsme se neshodli vůbec. On pořád jen řval, že by všem sebral dávky.

A já zase, co by si počal, kdyby onemocněl a dostal invalidní důchod, z kterého by nezaplatil ani nájem? A co všechny samoživitelky, které žijí z ruky do pusy? Pěkně mě těmi svými radikálními názory štval, ale já si taky nenechala nic líbit. Možná proto, že lepší byla pořádně hlučná hádka, než stále to mrtvolné ticho.

Parádil se

On na mě vždycky vyjel. „Prosím tě, ženská, nepleť se do věcí, kterým nemůžeš rozumět!“ ťukal si na čelo, což mě naštvalo ještě víc. No, k žádnému kompromisu jsme nikdy nedospěli a ke shodě už vůbec ne. Ale nebyl tak zlý, jak se dělal.

V zaměstnání ho měli kolegové rádi a pár let před důchodem dokonce povýšil na šéfa oddělení. Byl na to náležitě pyšný! Na můj vkus až moc. „Martičko, musíme jít nakupovat. Tahle košile je nemoderní, nejsem přece žádný křupan!“ domlouval mi a já souhlasila.

Proč taky ne? Těšila jsem se, že i já si něco pořídím, ale to jsem se spletla. Nic mi hamoun nekoupil a sám táhl domů tři tašky hadrů! A pěkně drahých. Dokonce mě nepozval ani na moje oblíbené kafíčko se šlehačkou.

Z práce chodil čím dál později a byl tak unavený, že šel rovnou do sprchy. Už mu ani moje jídlo nechutnalo, prý musí držet dietu, aby neměl pupek. A také prý musí pracovat za dva!

Těšila jsem se na reportáž

No, brzy jsem se měla dozvědět, co tím myslel. V tu chvíli mě to ani ve snu nenapadlo. Jednou byl zase pryč a v kuchyni na stole chladla večeře.

Strčila jsem ji do mikrovlnky, abych jen otočila knoflíkem, až bude strkat klíč do zámku a šla se uvelebit na křeslo před televizi. Tentokrát jsem ale nepřepnula na jiný program, jak jsem jindy dělávala, ale sledovala jsem zprávy.

Ve městě totiž měli otvírat novou, hodně luxusní restauraci. Hodně se o tom mluvilo a někoho už kvůli nějakým podvodům dokonce zavřeli. Byla jsem zvědavá, co uvidím. Za chvíli už jsem koukala na krásný interiér nové restaurace s kavárnou.

Všude květiny a dřevo, v takovém tom severském stylu. „Moc hezké, tam bych se ráda také někdy podívala!“ pomyslela jsem si a dala nahlas zvuk. Zrovna ukazovali nabízené menu. Samé neobvyklé lahůdky. A v tom to přišlo.

V televizi jsem uviděla manžela

Záběr na první hosty! Zbystřila jsem, zda neuvidím někoho známého. Myslela jsem tím místní politiky a tak… U zadního stolu seděl pár, evidentně moc zamilovaný. Blonďatá slečna si pohrávala s dlouhými vlasy a pán ji hladil něžně po zádech.

V tom se záběr zvětšil a já s údivem poznala, co je to za pána. Proč mi byl povědomý? Byl to můj manžel a zrovna se chystal vášnivě políbit onu krasavici! Líbal ji, jako by jí dával umělé dýchání. Ona mu ovinula ruce kolem krku.

Za chvíli záběr zmizel a reportérka byla před dveřmi. Seděla jsem jako přikovaná u televize a ani nedýchala. Zdráhala jsem se uvěřit tomu, co jsem právě viděla. Měla jsem chuť mu sbalit kufry, než se vrátí domů, záletník.

Měla jsem chuť ho zabít a potom se přiznat. No i myšlenky na sebevraždu mi bleskly hlavou.

Během chvilky z něho byl žebrák

Vyndala jsem z ledničky lahev Becherovky a nalila si malou štamprličku. Ostrá chuť mi pomohla vzpamatovat se z šoku. Popadla jsem vkladní knížku, kreditní kartu a také album starých mincí, které manžel celý život sbíral a rozšiřoval tak sbírku po otci.

Vybrala jsem všechny peníze, založila nové konto a mince pod cenou prodala našemu rodinnému známému. Zavolala jsem mu, že to musí být hned, okamžitě! Byl nadšený a ani se na nic neptal. Určitě z hamižnosti, abych si to nerozmyslela.

Manžel se vrátil až o půlnoci. Prý bych nevěřila, co měl práce! „Ale věřila, opravdu ano. Jen ty mi nebudeš věřit, že jsi čerstvý žebrák. Kdo ví, zda tě ta tvoje blondýna bude ještě chtít?“ zeptala jsem se jakoby nic a on zůstal v úžasu s otevřenou pusou! Ten pohled byl k nezaplacení a moje pomsta taky!

Olina N. (59), Liberec

reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte