Domů     Zeť v afektu zabil člověka
Zeť v afektu zabil člověka

Život vás někdy strašlivě semele. Potkalo to bohužel i naši rodinu. Jsem z toho naprosto zoufalá, ale své dceři nedokážu nijak pomoci. Co se stalo, se stalo. A nelze to vzít zpět.

Vidím Marcelu vycházet ze dveří věznice. I když jí je teprve 35 vypadá dnes mnohem starší. Je celá zdrchaná, neupravená. Má pořádně tmavé kruhy pod uplakanýma očima. Srdce mi nad ní puká. Držím pevně Tomáška za ruku a čekám až k nám moje dcera dojde.

Vleče se pomalu. Můj tříletý vnouček už je celý netrpělivý. „Mami, mami.“ Volá na Marcelu a snaží se mi vytrhnout. Jsem celá rozechvělá. Co bude dál s touhle naší malou rodinkou. Jak vysvětlit malému kloučkovi, proč tu není tatínek.

Jak mu říct, co strašného udělal? Vždyť to byl hodný táta, který se ve svém synovi viděl.

Byl mi moc sympatický

Když mi Marcela přivedla domů představit svého přítele Tomáše, zdál se mi velice milý. Vypadalo to, že si s mou dcerou dobře rozumí, že mají mnoho společného, že jsou do sebe hrozně zamilovaní. Tedy alespoň moje dcera byla.

Proto se také za necelý rok známosti vzali. Až do svatby jsem si nevšimla ničeho, co by mi mělo na mém budoucím zeťákovi vadit. Choval se podle mne i manžela přímo vzorově.

První trapný okamžik

Asi půl roku po svatbě jsme měli menší rodinnou oslavu u nás na chalupě. Grilovalo se, bylo veselo, něco se upilo. Všichni byli v náladě, to je samozřejmé. Jediný, kdo to tehdy ale opravdu s pitím přehnal, byl Tomáš.

Navíc se ukázalo, že je ten typ opilce, který mívá agresivní opici. Začal se totiž hned s každým hádat a prosazovat svoji pravdu. Bylo mi to před našimi příbuznými dost trapné. Ale říkala jsem si, že to je jen takový úlet. Stát se to může přece každému.

Navíc Tomáš byl pěkně smutný, styděl se za svůj výstup a hrozně se nám všem omlouval.

Že by zase náhoda?

Podruhé, kdy jsem svého zetě viděla zpitého pod obraz, bylo, když se mu narodil syn. Bylo jasné, že malý Tomášek se musí pořádně zapít. Jenže tu zase byla ta Tomášova zlá opička. Druhý den dorazil do porodnice za dcerou s pěkným monoklem pod okem.

Ukázalo se, že se popral se svými kamarády, kteří s nim oslavovali narození syna. To už bylo na mě moc. Snažila jsem se dceři naznačit, že by se měl Tomáš s pitím krotit. Má s tím zřejmě nějaký problém.

Marcelka ale byla zrovna nadšená novopečená maminka a nechtěla slyšet žádné negativní zprávy.

Otec to byl vzorný

I když jsem měla trochu obavy, musím říct, že na druhé straně byl Tomáš moc dobrý táta. Marcelce pomáhal jak jen mohl a svého syna miloval. Vše bylo vždy v dokonalém pořádku, pokud se v zeťově blízkosti neobjevil nějaký alkohol.

Nakonec jsem přece jen sebrala odvahu a zkusila si sním o tom promluvit. Bylo to nepříjemné téma, ale zvládli jsme to. Až na to, že Tomáš si nemyslel, že by šlo o vážný problém.

Prý se napije jen velmi zřídka a rozhodně alkoholik, který by měl vyhledat odbornou pomoc, není.

Dcera se zlobila

Ničeho jsem tedy nedosáhla. A ještě k tomu jsme se pohádaly s dcerou. Řekla mi, že Tomáše miluje, že je super manžel a táta a ať ho před ní už nikdy nekritizuju. A tak jsem mlčela. Říkala jsem si, že to možná zbytečně přeháním.

Blížily se Vánoce a já chtěla mít doma pohodu. Dcera byla spokojená a to bylo přece to hlavní, o co mi šlo. Jenže pak se stala ta tragédie.

Bujará silvestrovská noc

Vánoce u nás proběhly v klidu. Opravdu se zdálo, že se Tomáš drží a snaží se vědomě vyhýbat alkoholu. Připil si s námi sklenkou na Štědrý večer. A pak už nepil. Čekal nás ale ještě silvestr.

My s manželem slavili zcela klasicky u televize, mísy chlebíčků a lahvinkou vína. Hlídali jsme přitom malého Tomáška. Dcera s manželem si vyšli za zábavou do nějakého podniku. Myslela jsem si, že to není moc dobrý nápad, ale mlčela jsem. Donekonečna si budu vyčítat, že jsem něco neudělala.

Novoroční šok

Připili jsme si s manželem na nový rok. Čekala jsem, že Marcela zavolá a popřeje nám. Ve dvě hodiny ráno jsme to nevydržela a volala já jí. Telefon nikdo nebral. Čekala nás noc plná hrůzy. Co se mohlo stát. A že se něco stalo, už bylo zřejmé.

Ráno jsme to zjistili. V noci se v baru můj zeť opil a dal se do hádky s nějakým neznámým mladíkem. Došlo na rvačku a Tomáš toho chlapce zabil. Jediným tvrdým úderem. Policie ho odvezla a dcera se sesypala a skončila v nemocnici.

Nevím, co bude dál

Zetě obžalovali z vraždy. Určitě ho čeká několik let ve vězení. Dcera se sice kvůli Tomáškovi zatím drží. Ale myslím si, že je těsně před kolapsem. Vůbec netuším, co bude dál. Jak budeme vysvětlovat vnukovi, že je jeho otec v kriminále.

Můj manžel je po infarktu a já také nejsem bez zdravotních potíží. Strašně se bojím, že postarat se o vnuka i dceru prostě nezvládneme.

Mirka S. (68), Přerov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.5.2024
Odstěhoval se do staré hájovny na kraji lesa, s nikým se nebavil, zamračený, zanedbaný a mrzutý. Byl to velice záhadný muž. Byl to místní podivín. Odstěhoval se z vesnice, která mu připadala asi příliš rušná, ač to byl zapadákov, do staré hájovny na kraji lesa. S nikým se nebavil, a když, tak jednoslabičně. Bylo mi jasné, že je to chlapík s tajemstvím, a babička mi to tajemství prozradila. B
22.5.2024
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si? Nebýt jeho, nebyl by tu Gustav kdysi jel kolem vážné nehody. Auto narazilo do m
22.5.2024
Moje dcera Hanička se ocitla v nelehké životní situaci. Je nemocná, a navíc ji trápí manžel. Jak já jako máma mohu pomoct? Vždy byla statečná a nechtěla od nikoho pomáhat. Bylo jedno, jestli šlo o vystřihovánky v dětství, nebo vymalování bytu v dospělosti. Teď mi to dochází. I za manželství si musela obstarat spoustu věcí, které spíš náleží mužům. „Mami, přestaň si už konečně dělat zbytečné sta
21.5.2024
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali jsme se v posl
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar