Za zázračnými schopnostmi číhala smrt

Total
1
Shares

Nikdy si nemůžete být dostatečně jisti tím, že dáte svým dětem do vínku to nejlepší. Léta v jejich těle dřímala na svou příležitost nebezpečná nemoc.

Naše Kristýnka, ale i Karolínka byly takové ty hubené děti, které sice měly velkou chuť k jídlu, ale nikdy nepřibraly. Někdy jsem si říkala, že si lidé určitě myslí, že jim nedám doma najíst. Tchyně i moje matka mě zpočátku také podezíraly, ale nakonec se přesvědčily samy, když si braly holky na víkendy nebo o prázdninách a snažily se je trochu vykrmit. Naše holky byly vždy nápadné tím, že měly dlouhé štíhlé prsty a klouby tak ohebné, že se dokázaly protáhnout i mini otvorem ve zdi. Všichni říkali, že z nich budou vynikající houslisté nebo zloději. Brali jsme to s humorem a byli na tuto schopnost našich holčiček dokonce pyšní, protože jsme netušili, že jde o jeden z příznaků závažného onemocnění srdce. Mysleli jsme si, že je to nějaká úžasná dispozice,jen jsme si říkali, po kom to ty holky podědily?

Přehnala to s cvičením?

Holky dospěly a pomalu začaly myslet na to, že další etapou v jejich životě bude založení vlastní rodiny. Kristýnka oslavila dvacáté třetí narozeniny a se svým partnerem začali vážně uvažovat o manželství a dětech. Zakládali si na zdravém životním stylu a těšili se z dobré kondice. Na podzim si však dcerka začala stěžovat na nepříjemnou bolest na hrudi, ale zdůvodnila si to tím, že se přetížila ve fitku. Za týden se to ale opakovalo. Naléhala jsem na ní, aby šla k  lékařce. Objednala se. Druhý den se mi za celý den neozvala, a protože její mobil vyzváněl, tak jsem si myslela, že ho zapomněla doma. Večer mi volal její přítel, abychom hned přijeli, že našel doma Kristýnku bez známek života. Záchranáři ji už nemohli pomoci, byla mrtvá. Byla jsem v šoku. Podezírala jsem všechny, včetně jejího přítele, že ji z nějakého důvodu otrávil. Přijela policie, aby její podezřelou smrt vyšetřila. Čekala nás těžká noc. Za dva dny volali z nemocnice. Chtěli, abychom ihned přijeli a abychom to neodkládali, že je to důležité. Po nařízené pitvě nám sdělili příčinu úmrtí. Kristýnka měla genetickou poruchu, která způsobila prasknutí aorty a toto nebezpečí může hrozit i dalším členům rodiny. Když nám to lékař vysvětloval, s velkým zájmem si přitom prohlížel naši mladší dceru. Najednou se mě zmocnila obrovská úzkost. To, co jsme považovali za přednost, ohebné dlouhé prsty, se ukázalo jako jeden z příznaků nebezpečné dědičné choroby. Dnes je mladší dcera po operaci srdce a mimo ohrožení života. Kdybychom se to dozvěděli dříve, naše Kristýnka by tu byla s námi.

Ivana (53), Cheb

Také se vám může líbit