SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Žádost o ruku přišla nečekaně
Žádost o ruku přišla nečekaně

Vypadalo to, že náš vztah spěje pozvolna ke svému konci. Proto jsem byla připravená na nejhorší. Místo rozchodu přede mě ale Tomáš poklekl a požádal mě, abych si ho vzala.

Před třemi lety jsem zdědila byt po babičce. Byla jsem jí neskonale vděčná. Konečně jsem mohla přestat vyhazovat peníze za pronájem bytu v centru města. Byt to byl sice krásný, ale každý měsíc spolkl skoro polovinu mého platu.

Jediný zádrhel byl v tom, že babičky byt potřeboval kompletní rekonstrukci. „Znám jednu solidní stavební firmu,“ vybalila na mě kolegyně v práci, když se o mém úmyslu dozvěděla, a začala v kabelce hledat vizitku. „Tady je,“ vykřikla.

Vítězoslavně ji vytáhla a podala mi ji. „Díky moc,“ řekla jsem a strčila si ji do kapsy.

Ještě to samé odpoledne jsem volala majiteli stavební firmy. „Haló?“ ozvalo se ve sluchátku a vzápětí se představil. V krátkosti jsem mu vysvětlila, o co se mi jedná. „Potřeboval bych byt nejprve vidět.

reklama

Abych vám mohl říci, jaké úpravy jsou možné a také, jak vysoko by se konečná částka vyšplhala.“ „Jistě. Hodilo by se vám to v pátek odpoledne?“ zeptala jsem se. „Klidně,“ odpověděl. Nadiktovala jsem mu adresu babiččina bytu a rozloučili jsme se.

Pustil se do práce

„Vy musíte být Aneta!“ Otočila jsem se za hlubokým, přátelský hlasem. „Ano, to jsem. A vy jste Tomáš, že ano?“ Přikývl a podal mi ruku. „Vadilo by vám, kdybychom si tykali? Určitě se budeme vídat častěji, takže to tak bude příjemnější.“ Usmála jsem se.

„Vůbec ne. Pojď dál,“ řekla jsem a odemkla domovní dveře. Tomáš mě následoval do třetího patra. „A jak by sis to ve finále představovala?“ zeptal se mě, když prošel celým bytem.

reklama

„Třeba v té veliké místnosti, odhaduji, že to byl obývák, by šlo postavit oddělující stěnu, takže by vznikla malá místnost, třeba pracovna nebo malý jídelní kout. Možností je tu hodně.

Samozřejmě ti ke všemu nejprve udělám nákresy, kde budou i konkrétní rozměry a podobně.“

Usmála jsem se. „To by bylo skvělý.“ Tomáš si udělal několik snímků bytu. „Tak se sejdeme příští týden na kafe a já ti ukážu, co jsem vymyslel. Jsi pro?“

Snídaně do postele

„Všechno to vypadá úžasně,“ řekla jsem upřímně, když jsem si Tomášovy návrhy prohlédla. „Vůbec nevím, pro jaký se rozhodnout.“ Tomáš se usmál. Bylo vidět, že ho moje pochvala potěšila.

reklama

„Pokud ti můžu poradit, vybral bych variantu C nebo D. Nabízí pak ještě další možnosti, jak s prostorem manipulovat a cenově vyjdou dokonce o několik tisíc méně.“ Našla jsem mezi papíry ty, o kterých mluvil, a znovu si je pečlivě prohlédla. „Tak jo.

Beru C.“ Tomáš zamával na číšníka a objednal láhev sektu. Překvapeně jsem zvedla obočí. „Přece to musíme oslavit, ne?“ A oslavili jsme to pořádně. S několika promilemi v krvi jsme nakonec skončili u Tomáše doma.

Příští ráno mi přinesl snídani do postele a přibližně o měsíc později jsem se k němu stěhovala. Byt po babičce, který byl zrekonstruovaný o tři měsíce později, jsem začala pronajímat.

Na druhé koleji

První měsíce s Tomášem byly jako vystřižené z pohádky. Jezdili jsme spolu na prodloužené víkendy, chodili na procházky městem i romantické večeře. Pak ale dostal velkou zakázku od jedné firmy a všechno se změnilo. Skoro všechen čas trávil na stavbách.

Do práce chodil brzy ráno a vracel se až pozdě večer, když už jsem většinou spala. Víkendy byly to samé. Když už se poštěstilo, tak jsme se společně jednou týdně nasnídali. Skoro jsme se neviděli.

„Vadí mi, že jsi věčně pryč,“ řekla jsem mu asi po dvou měsících. „Mám práci, to snad chápeš,“ odpověděl prostě, dopil hrnek kávy a zase běžel do práce. Cítila jsem se osaměle.

Jednou večer, byla to sobota, jsem se z nudy a dost možná i ze vzteku přihlásila na seznamku. Měli jsme jít s Tomášem do divadla, ale on to na poslední chvíli zrušil. Prý musí něco důležitého dodělat v práci.

Z nevěry jsem ho nepodezírala, ani já jsem si s nikým začít nechtěla, jen jsem si potřebovala s někým psát, někomu se svěřit. Žádnou důvěrnou kamarádku jsem neměla, tak jsem se někomu chtěla vypovídat alespoň anonymně.

Začala jsem si nezávazně psát s vícero muži. Všem jsem hned na začátku řekla, že jsem zadaná, a že tady jen vyplňuji volný čas. Z mého psaní se postupem času stala závislost. Cítila jsem, že má na mě někdo konečně čas a že se o mě zajímá. Tomáš nic netušil.

Neměl si kdy všimnout, že jsem nalepená u počítače, protože byl stále pryč. Uběhlo několik týdnů a psaní s jedním mužem se stalo důvěrnější a osobnější. Napsal, že by mě rád poznal osobně a já jsem souhlasila.

Všechno prasklo

V den, kdy jsme se měli s neznámým setkat, jsem se probudila s divným pocitem. Šla jsem do kuchyně, udělat si kafe a našla tam Tomáše. Zrak upíral do počítače s načtenou stránkou seznamky, vedle něj ležela prázdná láhev whiskey.

Bylo očividné, že všechny zprávy četl. Když si mě všiml, zvedl se a beze slova odešel. Vrátil se až večer a šel rovnou spát. Druhý den ráno mi řekl, ať si obleču něco pěkného, že mě za hodinu vyzvedne. Nechápala jsem, o co mu jde, ale poslechla.

Nasedli jsme do auta. „Jedeme k vašim,“ řekl a nastartoval.

Navlékl mi prstýnek

Když zaparkoval před domem, vzal mě za ruku a zazvonil na zvonek. Otevřel můj otec. Aniž by vešel dovnitř, zeptal se ho, jestli si může vzít jeho dceru za ženu. Já i otec jsme otevřeli pusy dokořán.

Tomáš vytáhl z kapsy prstýnek, klekl si přede mě a zeptal se mě, jestli si ho vezmu. Slzy mi vstoupily do očí. „Nemůžu a nechci o tebe přijít. Miluji tě.“

Políbila jsem ho. „I já tebe. A ano, vezmu si tě.“

Aneta B. (41), západní Čechy

reklama
Související články
26.1.2023
S Martinem jsem chodila skoro šest měsíců. Doufala jsem, že i on mě miluje alespoň tak jako já jeho. Neustále mi to totiž říkal. Potkali jsme se na jednom večírku, který pořádala naše spolužačka z vysoké školy. Měla narozeniny a pozvala na ně skoro půlku celé koleje. Všichni jsme se do jejího malého pokoje samozřejmě nevešli, proto se mejdan zanedlouho rozjel po celé budově. V mém pokoji už
23.1.2023
Po nefunkčním manželství jsme se s mým mužem rozvedli. Spadl mi kámen ze srdce a věřila jsem, že láska na mě ještě někde čeká. A tak jsem zkusila štěstí na seznamce... Dívala jsem se na text v úředním dopise a slzy se mi draly do očí. Byla jsem rozvedená! Naše manželství nefungovalo, a navíc si můj muž našel ještě milenku. Už jsem s ním nemohla žít dál, rozvodem jsem se osvobodila, ale trápila
19.1.2023
V příslib „spolu šťastně až navěky“ jsem nevěřila. Sama sobě jsem ale dnes důkazem toho, že mýlit se může každý, i já. V partnerských vztazích bývají obvykle karty rozdané tak, že tím, kdo nechce svatbu, je muž. V našem případě to ale bylo přesně naopak. To já jsem zarputile odmítala závazek podobného typu. Přišlo mi zbytečné a nerozumné hnát se do svatby za každou cenu. Proč vlastně? Protože s
18.1.2023
Krasavec to zrovna nebyl, ale vlastně to mohl být docela normální kluk, kdyby se hezky učesal a oblékl. To ale neudělal. Byl to nejpříšernější kluk ze třídy. Věty, které mu říkali učitelé, mi dodnes nevymizely z hlavy. Rosteš pro šibenici, to byla ta nejmírnější. Na střední škole mu jedna mladá profesorka řekla, že kdyby byla jeho ženou, tak by se zastřelila. Vypadal, že je mu to jedno. Spolužá
14.1.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Když jsme byli ve druhém ročníku na vysoké, něco se změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Spousta párů to tak měla. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připra
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů