V domě dochází k záhadným úmrtím

Total
17
Shares

Naskytla se nám úžasná příležitost pořídit si krásný dům se zahradou za výhodnou cenu. Jenže to má háček. Ten dům přitahuje smrt.

Současná majitelka nám při prohlídce domu otevřeně řekla, že s domem není něco v pořádku. Doslova ho nazvala prokletým. Ona si ho před třemi lety koupila s manželem, který před půl rokem zemřel. Opravoval střechu, spadl a svým zraněním podlehl. Nejdříve jsme si mysleli, že paní dům prodává, protože ji k němu pojí smutné vzpomínky, ale pak jsme si od sousedky, staré paní, která zde žije od svého narození, vyslechli celou historii domu…

Byla zoufalá a vzala si život

Pověst domu je v místě známá. Stará dáma nám pověděla toto… Její rodiče se znali s prvním majitelem domu, věděla tedy vše od úplného počátku. Dům byl postaven na přelomu minulého a předminulého století mladým mužem, který ho stavěl pro svou rodinu. Měli dvě děti a v tom domě se jim pak narodily další tři. Při posledním porodu však žena zemřela. Otec si našel novou manželku, taky vdovu, která měla dvě vlastní děti. Nová matka si k pěti vyvdaným dětem nevytvořila vztah a upřednostňovala ty své. Těch pět, kterým jejich maminka zemřela, zažívalo hodně ústrků, hlavně nejstarší dcera, která maceše fungovala jako služka. Dívka to psychicky neunesla a nakonec se zabila – oběsila se ve stodole.

Z bratra se stal vrah

Její bratr se krátce poté ošklivě pohádal se svou macechou a v záchvatu zuřivosti ji praštil lopatou. Na místě zemřela a on šel do vězení. Otec zůstal s dětmi sám, nejstarší postupně odešly z domova a později, když už měl u sebe jen dvě nejmladší, se opět oženil. Když s ním jeho nová žena čekala dítě, zemřela při porodu i s miminkem, stejně jako první manželka. Muž se z toho pomátl, začal pít.

Prokletý dům

Nejmenší děti si vzaly k sobě ty starší. Když zůstal otec v domě sám, usoudil, že za vše může právě ten dům, a tak si prostřelil hlavu. Pár let poté koupil dům mladý řemeslník, kterému nevadilo, co se v domě odehrálo. Žil v něm několik let, pak ale přišel den, kdy jeho pětiletý syn spadl ve stodole z trámu a zabil se. Rok nato zemřelo druhé dítě na zápal plic. Kupce hledal muž opravdu dlouho, s cenou musel jít hodně dolů. Nakonec si dům koupili starší manželé.

Máme strach

Při jedné návštěvě dcery s vnoučaty došlo k dalšímu neštěstí. Tříletá vnučka spadla do studny a utonula. Vzápětí zemřel majitel domu. Byl zdravý, vitální, ráno se ale neprobudil. Jeho žena nechtěla v domě zůstat sama, tak se dům opět prodával. Posledními majiteli se stali manželé, respektive paní, která nám dům právě nabízí. Když ho kupovali, na hrůzostrašné historky nevěřili. Jenže po dvou letech, kdy její muž zahynul pádem ze střechy, svůj pohled přehodnotila. S manželem teď stojíme před velkým dilematem. Máme dům koupit, nebo ne? Láká nás to, ale zároveň se bojíme. Říkáme si, je to dům, neživá věc, to všechno zlé, co se v něm stalo, byla jen souhra náhod. Ale, co když ne…?

Jana T. (63), jižní Čechy

Také se vám může líbit