Domů     Milenec byl dobrým řešením
Milenec byl dobrým řešením

Nevěru jsem vždycky odsuzovala a nedokázala si představit, že bych se jí dopustila. Když ale začal manžel bláznit a musel být na dva roky hospitalizován, pomohl mi milenec.

Moje všední a celkem nudné manželství mi vyhovovalo. Žádný adrenalin, žádné překvapení, jen samá jistota a klid. Za mlada mi to trochu vadilo, ten stereotyp a šeď všedního dne. Ale když se mi dost krátce po sobě narodily tři děti, uměla jsem svého muže ocenit.

Byl spolehlivý a obětavý. A to bylo víc, než nějaká lehkomyslná zábava.

Manžel byl hodný ale hrozně nudný

Kamarádka Alenka se mi kvůli tomu smála. Ale v dobrém! „Míšo, že uhádnu, co budeš dělat dneska večer?“ ptala se a hned si odpověděla: „Večeře, televize a spát!“ Potom, trochu spiklenecky dodala:

„Jo, kdyby byla středa…“ Mávla jsem rukou a rozesmála se jako vždycky, když měla ty svoje proslovy. Moc ráda jsem si s ní povídala, nahrazovala mi právě tu chybějící jiskru, kterou jsme doma prostě nevykřesala. Můj Rudolf totiž byl hrozný introvert.

S nikým se nekamarádil, s nikým nemluvil, tedy mimo mně a dětí. I práci měl osamělou. Pracoval jako ostraha skládky a byl celý den úplně sám. No, prostě legrace jsme si s ním neužili! Děti si na svého otce zvykly.

Když něco potřebovaly, šly za mnou a jeho nechávaly na pokoji. On byl ale hodný. Nikdy nezvýšil hlas a nikdy se ani nerozčílil. Dokonce ani tehdy, když nás nejstarší rozbil vysavač, protože s ním chtěl vysát rozlitou vázu.

Stále jen ležel a nemluvil

Ti mladší dva, dvojčata, byli vůbec jako z hadích ocásků. Musela jsem je brát co nejčastěji ven, aby nám z bytu neudělali kůlničku na dříví. Život plynul ve stejně pomalém tempu a ani jsme se nenadáli a šli do důchodu.

Myslela jsem, že když bude doma od dětí klid, Rudolf se trochu uvolní a bude s ním přece jen občas řeč. On ale jakoby se uzavřel úplně do sebe. Jednoho dne nevstal z postele a už tam zůstal. Myslela jsem, že má nějakou virózu či co, ale nic mu nebylo.

Prostě se mu nechtělo vstávat. Potom už si ani nečetl, ani nekoukal z postele na televizi. Oči upřené do stropu vydržel mít snad celý den. Uplynul měsíc a mně to začalo být divné. „Mami, měla by ses jít poradit s lékařem.

Kdo ví, co tátovi je!“ domlouval mi můj nejstarší syn Adam a já ho po delším váhání poslechla.

Opustit jsem ho nemohla

„Takhle jak mi to líčíte, by mohl mít váš manžel nějakou depresi. Neodmítá jídlo?“ zeptal se mě náš pan obvodní doktor a mě teprve v tu chvíli napadlo, že manžel vlastně už hodně dlouho pořádně nejí.

Stačil mu čaj a piškoty, které do sebe soukal úplně mechanicky a bez chuti. Nenalákala jsem ho ani na jeho oblíbený koláč, ani na svíčkovou, kterou kdysi miloval. Přikývla jsem a měla co dělat, abych se nerozbrečela. To jsem tedy dopadla!

Místo tří roztomilých dětí mám teď jedno velké, zarostlé a protivné… S lékařem jsem se dohodla, že k nám přijde na návštěvu, protože dostat manžela do ordinace bylo nemožné.

Ještě týž den odpoledne pan doktor zavolal sanitku a nechal manžela odvézt do nemocnice. Odtud putoval do psychiatrické léčebny, kde měl prodělat řadu terapií. Nastaly mi trudné časy. Návštěvy se odehrávaly mlčky a doma mě nic nečekalo. Rozvod nepřicházel v úvahu, přece bych neopustila nemocného muže.

O milenci jsem zprvu nechtěla slyšet

Připadala jsem si čím dál víc jako ve zlém snu. „Tak tohle je už napořád? Co bude, až mi mého Rudolfa vrátí domů? Vždyť i zdravý byl celkem nesnesitelný. Měla jsme co dělat, abych tu depresi nedostala taky. Nebyla by to moje kamarádka, aby se tomu nesmála:

„No vidíš, ušetříte. Budete oba v blázinci a máte vystaráno! Plná penze, terapie, lepší než dovolená!“ nechtíc jsem se musela zase smát. Alenka mě ale tentokrát překvapila: „Nebuď hloupá. Najdi si milence! Přijdeš na jiné myšlenky!“ Úplně jsme se zděsila.

Já a milenec? Vždyť jsem nebyla ani mladá, natož atraktivní! A nikdy jsem neměla jiného muže, než Rudolfa. Vehementně jsem zavrtěla hlavou, jako že nikdy!

Nechala jsem si je oba dva

„Ale nebuď labuť! Někoho ti seženu!“ trvala na svém Alenka, a co slíbila, splnila během pár dnů. Jak to tak rychle dokázala, dodnes netuším. Seznámila mě s moc sympatickým mužem. Byl o trochu mladší než já a netajil se tím, že si chce jen povyrazit.

A také se pomstít svojí nevěrné manželce. Vztah bez lásky mi vyhovoval. Částečně mě snad omlouval za moji první nevěru, po všech těch věrných letech manželství. Alenka měla pravdu. Přišla jsem na jiné, ale úplně jiné myšlenky! Potom ale přišla studená sprcha.

Rudolf se mi vrátil domů! Není to hezké, ale netěšila jsem se. Dokonce jsem měla obavy, jak jeho přítomnost zvládnu. Ale moje obavy byly liché. Rudolf byl jako vyměněný! Musel brát nějaké léky, ale začal se mnou mluvit a občas se i usmál!

Milence jsem si pro všechny případy ponechala, ale i tak mi nevěra zachránila manželství. Občas je dobré nehrát tak úplně fér!

Michala P. (55), Kroměříž

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3