SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Tajemná postava na kolejích zachránila životy
Tajemná postava na kolejích zachránila životy

Životy lidí může v krizové situaci zachránit i zásah z jiného světa. Všechno naštěstí dobře dopadlo, ale nebylo komu za to poděkovat…

Můj manžel Zdeněk léta jezdil jako strojvůdce motorového vlaku. Pro mě to znamenalo zvyknout si, že nemáme běžný život jako ostatní, všechno bylo podřízeno jeho směnám.

Nevadilo mi to, pracovala jsem na volné noze, takže jsem si svoje povinnosti mohla přizpůsobit tomu, jak byl manžel v práci. A když jsme pak oba měli volno, o to více jsme si užívali jeden druhého.

Manželova práce mě zneklidňovala

I přesto, že mě manžel stále uklidňoval, že je jeho práce bezpečná, občas jsem se o něj bála. Většinou to byla bezprostřední reakce na nějakou nehodu na přejezdu, o které jsem se dočetla v novinách nebo viděla v televizi. A pak přišel ten podzimní den, kdy mě manžel dokázal dodatečně vyděsit sám.

Byl bledý a v šoku

Pamatuji si, že byl tehdy začátek listopadu, tedy období Dušiček. Vrátila jsem se zrovna ze hřbitova, kde jsem byla zapálit svíčku za svoje prarodiče a našla jsem manžela v kuchyni s panákem rumu. Už to mě dost zaskočilo, protože manžel pil jen velice zřídka.

Navíc byl v obličeji bledý jako stěna a zaražený. Hned jsem poznala, že se něco stalo.

V noci se stále probouzel

Manžel o tom však nechtěl mluvit. Jen řekl, že je unavený a že si půjde hned lehnout. Věděla jsem, že se mi dříve nebo později svěří sám, a tak jsem na něho nenaléhala. V noci spal manžel hodně neklidně, několikrát se probudil.

reklama

Ráno měl kruhy pod očima a vypadal ještě hůř než předchozí večer. Nemusel toho dne do práce. Já také ne. Než jsem se manžela stačila znovu zeptat, co se předchozího den stalo, začal mi o všem vyprávět sám.

Se vším se mi svěřil

Lokální trať, po které už tolikrát jel, obsahovala i několik tunelů. Když se vlak, který manžel řídil, blížil k tomu nejkratšímu z nich, náhle se objevila na kolejích nějaká postava. Byl to muž v pracovní uniformě, který zuřivě mával, aby Zdeněk vlak zastavil.

Manžel tak učinil a otevřel okno, aby se toho člověka zeptal, co se děje. Měl možnost na chvilku si ho dobře prohlédnout. Jenže za pár vteřin po muži nebylo už ani památky. Byla to záhada, protože kolem byly skály a ten člověk neměl kam zmizet.

Uklidňovala jsem ho, aby se netrápil

Manžel ale neměl moc času nad tím přemýšlet. Za pár vteřin se ozvala silná rána a manžel spatřil, jak na druhé straně tunelu spadlo na koleje několik obrovských kamenů.

reklama

Okamžitě si uvědomil, že kdyby býval kvůli tajemné postavě nezastavil, kameny by dopadly přímo na motorový vlak. Mohlo tak dojít k opravdu vážnému železničnímu neštěstí, protože vůz mohl vykolejit a spadnout ze srázu dolů!

Chápala jsem, že taková událost musí otřást každým, i já jsem v tu chvíli cítila nepříjemné mrazení v zádech, ale manžela jsem se snažila uklidnit a říkala jsem mu, že vlastně všechno dobře dopadlo a není tedy důvod se tím dále trápit.

Spatřil fotografii toho muže

Trať byla po té tragické příhodě dočasně uzavřena. Vlak se musel vrátit do nejbližší stanice.

Když manžel u výpravčího hlásil mimořádnou událost a překážku na trati, všiml si, že v kanceláři visí několik starých zarámovaných fotografií různých skupin lidí pracujících u dráhy.

reklama

Na jedné z nich spatřil znovu tvář onoho člověka, díky kterému včas zastavil vlak. Podle uvedeného data ale ta fotka pocházela z padesátých let!

Dávné neštěstí

Když se manžel pokoušel zjistit, o koho se jedná, dozvěděl se, že to je starý pan Dvořák, průvodčí, který špatně skončil.

Hodně pil a jednou si opilý zkracoval v noci cestu podél trati právě u tunelů ve skalách, kde není moc možností se vyhnout jedoucímu vlaku. Věděl, že podle jízdního řádu už nic nepojede, zapomněl však na nákladní vlaky.

Jeden z nich ho srazil přímo před tunelem, za kterým mohlo toho večera dojít k obrovskému neštěstí.

Pravdu utajil

Výpravčí chtěl samozřejmě vědět, proč se manžel o starého pana Dvořáka zajímá. Zdeněk původně zamýšlel napsat do hlášení, že k neštěstí nedošlo jen díky varování od neznámého muže, pak si to ale raději rozmyslel.

Domníval se, že by to mohlo vyvolat víc otázek než odpovědí. Nakonec tam tedy uvedl, že měl podezření na technickou závadu vlaku.

Posezení s kolegy

Uběhlo několik měsíců. Jeden z manželových kolegů pak slavil narozeniny a pozval své kamarády u dráhy do hospody na pivo a panáky. Povídalo se o všem možném a nakonec došla řeč i na některé bývalé zaměstnance včetně pana Dvořáka.

„Byl to dobrej chlap, ale osud se s ním nemazlil,“ řekl jeden z chlapů. „Skončil špatně. A podle povídaček tu prý jeho duch stále bloudí.“

Manželovi se v tu chvíli rozklepaly nohy. Byl přesvědčen, že tragédii zabránilo právě zjevení nešťastníka z padesátých let.

Děkuje mu za život

Trvalo nějaký čas než se manžel z otřesného zážitku vzpamatoval a opět s klidným srdcem vyjel na trať. Jedno se ale změnilo – začal se od té doby více zajímat o věci mezi nebem a zemí.

Dnes už jsme oba v důchodu, ale kdykoli tou tratí jedeme, tak manžel před oním tunelem vykoukne z okénka a pokaždé starému Dvořákovi poděkuje za život.

Danuše T. (69), severní Morava

reklama
Související články
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
2.2.2023
Nemohla jsem v noci spát. Byl úplněk. Zírala jsem z okna a najednou se to objevilo. Když jsem si ale nasadila brýle, bylo to pryč. Nerada čtu články o záhadách a nadpřirozených bytostech, protože se těchto věcí bojím. Jednou jsem ale viděla na vlastní oči úkaz, který se mi zdál neuvěřitelný. Nikdy jsem nenašla na něj uspokojivé vysvětlení. Bezesná noc Bylo to před několika lety v noci ze
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír