SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Za ponížení musela přijít pomsta!
Za ponížení musela přijít pomsta!

Ponižování se stupňovalo a mělo jediný cíl. Vyštvat mě z práce! Musela jsem jednat a vymyslela rafinovaný plán. Přede všemi šéfku zesměšním.

Pracovala jsem už dlouhé roky v jednom malém podniku hned za městem. Výdělek nebyl zrovna skvělý, ale já byla skoro ráda. Na moje místo se totiž nikdo nehrnul. Kancelář jsem měla malou a dělila se o ni ještě s dvěma kolegyněmi.

Když potřebovala jedna z nás odejít, musely se ty další dvě zvednout a přitisknout ke zdi. Tak malinké to u nás bylo!

Příchod nové šéfky nevěstil nic dobrého

Naštěstí jsme se celkem dobře snášely. Ráno jsme si vždycky v rychlosti sdělily všechny novinky a potom už mlčky počítaly, počítaly a počítaly. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych pár let před zaslouženým odpočinkem měla změnit místo.

reklama

Odejít někam jinam, kde to neznám! Jenže, člověk nikdy neví, co budoucnost přinese. Většinou nic dobrého, podle mých zkušeností. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

„Víš, že budeme mít novou šéfku?“ ptala se mě moje o hodně mladší kolegyně a v jejím hlase jsem slyšela obavy. Ani nečekala na moji odpověď a hned pokračovala: „Slyšela jsem o ní hrozné věci.

Na předchozím pracovišti zlikvidovala spoustu lidí. Je to ras. Požaduje vzdělání, jazyky a kdo tohle nesplňuje, bude odejít!“ Polil mě pot. Nesplňovala jsem mimo letité praxe vůbec nic!

Za stolem seděla zlá krasavice

Celé dopoledne jsem nedokázala myslet na nic jiného. Co když přijdu o práci? Co si počnu? Ještě jsem ani nesplatila půjčku na byt, kterou jsem si po rozvodu musela vzít, abych se nemusela stěhovat jinam.

reklama

K mojí náladě nepřispěla ani druhá kolegyně, která v poledne přišla od lékaře: „Vzala jsem si rovnou neschopenku, aby mě ta nová šéfka nevyhodila!“

Druhý den ráno byla ve mně malá dušička. Všichni jsme museli do kanceláře k naší nové nadřízené. Prý si s námi chce promluvit v soukromí! Nohy se mi třísly jako u maturity a v puse jsem měla najednou tak sucho, že jsem nemohla ani polknout.

Cítila jsem, jak mi obličej zrudl, a dlaně zpotily. To nebyl zrovna dobrý začátek! Vstoupila jsem a za stolem uviděla krasavici. Opravdu, moje nová šéfová vypadala jako z nějakého filmu. Dlouhé blond vlasy, skvělá postava a oči modré jako studánky.

Místo pozdravu výpověď

Přátelsky se na mě usmála, podala mi ruku a řekla: „Vy na svoji pozici nesplňujete vzdělání. Vysokou si ve vašem věku těžko doděláte. Navrhuji vám odchod dohodou!“ Musela jsem si sednout, abych neomdlela. Tak rychlou výpověď jsem nečekala.

reklama

Vyplížila jsem se ven, aniž bych dala té ženské nějakou odpověď. Hned po práci jsem šla za synem. Nebyl sice právník, ale dost se vyznal, protože měl pod sebou asi dvacet lidí a stále s nimi něco pracovně řešil. „Mami, to je nesmysl.

Na nic jí nekývej, nic nepodepisuj. Nesmíš jí to ulehčit!“ radil mi, ale já byla skeptická. Co proti ní zmůžu? A to jsem ještě nevěděla, že je milenkou našeho generálního… Měl sice tři malé děti a moc hodnou manželku, ale to mu asi nestačilo.

Další den hned ráno rozrazila šéfka dveře naší malé kanceláře a bez pozdravu na mě houkla: „Tak co, už jste si to rozmyslela?“ Zavrtěla jsem hlavou, že ne, a sklopila oči k lejstrům. Nechtěla jsem, aby viděla, jak se mi derou do očí slzy. Snad ani ne lítostí, ale ponížením.

Kolegyně dostala nápad

Za ty roky jsem přece odvedla kus práce! A teď si musím připadat jako nějaký zločinec, či co. „Musíme na tu potvoru něco vymyslet!“ pošeptala mi kolegyně. Byla mladá a bojovná.

Jí se vyhazov netýkal, všechny požadavky splňovala, ale přesto se chystala k odchodu. Prý takovou šikanu nemá zapotřebí. Pokrčila jsem rameny, jako že mě žádná pomsta nenapadá, ale ona polohlasem pokračovala: „Mně něco napadlo!

Koncem měsíce bude mít šéfka prezentaci. Sejdou se tady nějací pohlaváři z kraje, generální ředitel a naši obchodní partneři. Šéfka jim má nastínit plán rozvoje a bude promítat nějaké plány na přestavbu firmy!“ Nechápala jsem, kam tím moje kolegyně Věrka míří.

Ona se ale tvářila jako mlsná kočka. Chvíli mě nechala přemýšlet, a když viděla, že mě nic nenapadne, všechno mi vysvětlila.

Trochu ponížení jsem musela vydržet

„Já ji nafotím, jak se vozí s generálním v tom jeho bouráku. Tuhle jsem ho viděla, jak ji líbá. Ona se po něm vinula jako liána. Hodím ti ty fotky na flešku a ty tu flešku zaměníš s tou její těsně před projekcí.

Než se vzpamatuje, několik prvních obrázků uvidí všichni!“ Byl to riskantní plán, ale já hned souhlasila. Vždyť mi vlastně o nic nešlo. Odejít budu muset tak jako tak. V den prezentace jsme měli všichni napilno. Příprava pohoštění, květiny, zářivě bílé ubrusy.

Nic nesmělo zůstat náhodě. Naše šéfka myslela prostě na všechno. Konečně si přinesla svůj luxusní zlatý notebook a postavila ho na stůl. Zasunula svoji flešku, aby bylo vše připraveno, jen zmáčknout klávesu. „Jdu se převléknout!

A jak tak na vás koukám, měla byste taky! No, jestli nic lepšího nemáte, raději se ani moc neukazujte, abychom neměli ostudu!“ řekla mi výsměšně a odešla.

Výměnu flešky jsem zvládla

To byla moje chvíle. Její flešku jsem vyměnila za tu svoji. Netrvalo to ani vteřinku. Nebyla sice stejná, ale doufala jsem, že si toho v tom fofru nevšimne. Šéfka za chvíli přišla v nádherných rudých šatech. Vypadala vážně úchvatně, to jsem musela uznat.

Všichni přítomní na ni mohli oči nechat. S úsměvem sobě vlastním začala projev a nikdo ani nedýchal. Z jejích úst vše vyznělo tak, že naše firma bude vzkvétat a čeká nás úspěšná a šťastná budoucnost. Svůj proslov před všemi přítomnými zakončila slovy:

„Hodně pracuji na tom, aby se nám dařilo lépe. Následující fotografie vás o tom jistě přesvědčí!“ V konferenční místnosti zhaslo světlo a na promítacím plátně se objevil první obrázek.

Obrázky byly víc než výmluvné

Na obrázku byla šéfka, jak vášnivě líbá pana generálního. V sále to zašumělo, ale už tu byla další fotka. Ještě peprnější! Sama jsem netušila, co kolegyně Věrka vlastně nafotila. Možná, kdybych ty fotografie viděla předem, ani bych si je netroufla použít.

Svůj čin jsem ale zpět vzít nemohla. Až třetí fotka byla tou poslední, protože šéfka v panice vytrhla flešku z notebooku a někam s ní mrštila. Nastal zmatek. Generální zuřil a šéfka, chudinka, plakala! Zmocnila se mě škodolibost, ale nemohla jsem si pomoct.

Zasloužila si to! To byla naposled, co jsme ji viděli. O týden později nastoupila jiná šéfka. Mladá, hezká, ale slušná! Všem nám poděkovala a vyjádřila naději, že neodejdeme. Nikdo!

Vendula P. (58), Litoměřicko

reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel