Domů     Za ponížení musela přijít pomsta!
Za ponížení musela přijít pomsta!

Ponižování se stupňovalo a mělo jediný cíl. Vyštvat mě z práce! Musela jsem jednat a vymyslela rafinovaný plán. Přede všemi šéfku zesměšním.

Pracovala jsem už dlouhé roky v jednom malém podniku hned za městem. Výdělek nebyl zrovna skvělý, ale já byla skoro ráda. Na moje místo se totiž nikdo nehrnul. Kancelář jsem měla malou a dělila se o ni ještě s dvěma kolegyněmi.

Když potřebovala jedna z nás odejít, musely se ty další dvě zvednout a přitisknout ke zdi. Tak malinké to u nás bylo!

Příchod nové šéfky nevěstil nic dobrého

Naštěstí jsme se celkem dobře snášely. Ráno jsme si vždycky v rychlosti sdělily všechny novinky a potom už mlčky počítaly, počítaly a počítaly. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych pár let před zaslouženým odpočinkem měla změnit místo.

Odejít někam jinam, kde to neznám! Jenže, člověk nikdy neví, co budoucnost přinese. Většinou nic dobrého, podle mých zkušeností. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

„Víš, že budeme mít novou šéfku?“ ptala se mě moje o hodně mladší kolegyně a v jejím hlase jsem slyšela obavy. Ani nečekala na moji odpověď a hned pokračovala: „Slyšela jsem o ní hrozné věci.

Na předchozím pracovišti zlikvidovala spoustu lidí. Je to ras. Požaduje vzdělání, jazyky a kdo tohle nesplňuje, bude odejít!“ Polil mě pot. Nesplňovala jsem mimo letité praxe vůbec nic!

Za stolem seděla zlá krasavice

Celé dopoledne jsem nedokázala myslet na nic jiného. Co když přijdu o práci? Co si počnu? Ještě jsem ani nesplatila půjčku na byt, kterou jsem si po rozvodu musela vzít, abych se nemusela stěhovat jinam.

K mojí náladě nepřispěla ani druhá kolegyně, která v poledne přišla od lékaře: „Vzala jsem si rovnou neschopenku, aby mě ta nová šéfka nevyhodila!“

Druhý den ráno byla ve mně malá dušička. Všichni jsme museli do kanceláře k naší nové nadřízené. Prý si s námi chce promluvit v soukromí! Nohy se mi třísly jako u maturity a v puse jsem měla najednou tak sucho, že jsem nemohla ani polknout.

Cítila jsem, jak mi obličej zrudl, a dlaně zpotily. To nebyl zrovna dobrý začátek! Vstoupila jsem a za stolem uviděla krasavici. Opravdu, moje nová šéfová vypadala jako z nějakého filmu. Dlouhé blond vlasy, skvělá postava a oči modré jako studánky.

Místo pozdravu výpověď

Přátelsky se na mě usmála, podala mi ruku a řekla: „Vy na svoji pozici nesplňujete vzdělání. Vysokou si ve vašem věku těžko doděláte. Navrhuji vám odchod dohodou!“ Musela jsem si sednout, abych neomdlela. Tak rychlou výpověď jsem nečekala.

Vyplížila jsem se ven, aniž bych dala té ženské nějakou odpověď. Hned po práci jsem šla za synem. Nebyl sice právník, ale dost se vyznal, protože měl pod sebou asi dvacet lidí a stále s nimi něco pracovně řešil. „Mami, to je nesmysl.

Na nic jí nekývej, nic nepodepisuj. Nesmíš jí to ulehčit!“ radil mi, ale já byla skeptická. Co proti ní zmůžu? A to jsem ještě nevěděla, že je milenkou našeho generálního… Měl sice tři malé děti a moc hodnou manželku, ale to mu asi nestačilo.

Další den hned ráno rozrazila šéfka dveře naší malé kanceláře a bez pozdravu na mě houkla: „Tak co, už jste si to rozmyslela?“ Zavrtěla jsem hlavou, že ne, a sklopila oči k lejstrům. Nechtěla jsem, aby viděla, jak se mi derou do očí slzy. Snad ani ne lítostí, ale ponížením.

Kolegyně dostala nápad

Za ty roky jsem přece odvedla kus práce! A teď si musím připadat jako nějaký zločinec, či co. „Musíme na tu potvoru něco vymyslet!“ pošeptala mi kolegyně. Byla mladá a bojovná.

Jí se vyhazov netýkal, všechny požadavky splňovala, ale přesto se chystala k odchodu. Prý takovou šikanu nemá zapotřebí. Pokrčila jsem rameny, jako že mě žádná pomsta nenapadá, ale ona polohlasem pokračovala: „Mně něco napadlo!

Koncem měsíce bude mít šéfka prezentaci. Sejdou se tady nějací pohlaváři z kraje, generální ředitel a naši obchodní partneři. Šéfka jim má nastínit plán rozvoje a bude promítat nějaké plány na přestavbu firmy!“ Nechápala jsem, kam tím moje kolegyně Věrka míří.

Ona se ale tvářila jako mlsná kočka. Chvíli mě nechala přemýšlet, a když viděla, že mě nic nenapadne, všechno mi vysvětlila.

Trochu ponížení jsem musela vydržet

„Já ji nafotím, jak se vozí s generálním v tom jeho bouráku. Tuhle jsem ho viděla, jak ji líbá. Ona se po něm vinula jako liána. Hodím ti ty fotky na flešku a ty tu flešku zaměníš s tou její těsně před projekcí.

Než se vzpamatuje, několik prvních obrázků uvidí všichni!“ Byl to riskantní plán, ale já hned souhlasila. Vždyť mi vlastně o nic nešlo. Odejít budu muset tak jako tak. V den prezentace jsme měli všichni napilno. Příprava pohoštění, květiny, zářivě bílé ubrusy.

Nic nesmělo zůstat náhodě. Naše šéfka myslela prostě na všechno. Konečně si přinesla svůj luxusní zlatý notebook a postavila ho na stůl. Zasunula svoji flešku, aby bylo vše připraveno, jen zmáčknout klávesu. „Jdu se převléknout!

A jak tak na vás koukám, měla byste taky! No, jestli nic lepšího nemáte, raději se ani moc neukazujte, abychom neměli ostudu!“ řekla mi výsměšně a odešla.

Výměnu flešky jsem zvládla

To byla moje chvíle. Její flešku jsem vyměnila za tu svoji. Netrvalo to ani vteřinku. Nebyla sice stejná, ale doufala jsem, že si toho v tom fofru nevšimne. Šéfka za chvíli přišla v nádherných rudých šatech. Vypadala vážně úchvatně, to jsem musela uznat.

Všichni přítomní na ni mohli oči nechat. S úsměvem sobě vlastním začala projev a nikdo ani nedýchal. Z jejích úst vše vyznělo tak, že naše firma bude vzkvétat a čeká nás úspěšná a šťastná budoucnost. Svůj proslov před všemi přítomnými zakončila slovy:

„Hodně pracuji na tom, aby se nám dařilo lépe. Následující fotografie vás o tom jistě přesvědčí!“ V konferenční místnosti zhaslo světlo a na promítacím plátně se objevil první obrázek.

Obrázky byly víc než výmluvné

Na obrázku byla šéfka, jak vášnivě líbá pana generálního. V sále to zašumělo, ale už tu byla další fotka. Ještě peprnější! Sama jsem netušila, co kolegyně Věrka vlastně nafotila. Možná, kdybych ty fotografie viděla předem, ani bych si je netroufla použít.

Svůj čin jsem ale zpět vzít nemohla. Až třetí fotka byla tou poslední, protože šéfka v panice vytrhla flešku z notebooku a někam s ní mrštila. Nastal zmatek. Generální zuřil a šéfka, chudinka, plakala! Zmocnila se mě škodolibost, ale nemohla jsem si pomoct.

Zasloužila si to! To byla naposled, co jsme ji viděli. O týden později nastoupila jiná šéfka. Mladá, hezká, ale slušná! Všem nám poděkovala a vyjádřila naději, že neodejdeme. Nikdo!

Vendula P. (58), Litoměřicko

Související články
23.7.2024
Bála jsem se, že se mi hroutí manželství. Manžel byl tak zaneprázdněný, že jsme se skoro nevídali. A tak jsem si vyšla na víno se sousedem Jardou... Děti vyletěly z hnízda. V té době jsem se cítila pod psa, a nejen kvůli tomu. Připadalo mi, jako bychom s manželem najednou ztratili společnou řeč. Po práci často zamířil na fotbal, trénoval dorost. V úterý, ve čtvrtek a někdy i v pátek se vracíval
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na