Domů     Touha po pozornosti ji zničila
Touha po pozornosti ji zničila

Má sestra Dana byla vždycky živel. Musela být středem pozornosti, provokativně se oblékala, neustále s někým flirtovala. Proto mě moc nepřekvapilo, že je má neteř po ní.

Markéta ale dovedla svou touhu po pozornosti ještě dál. Rozjela ji totiž na internetu a krutě na to doplatila. Od malička byla Markéta obletovaný jedináček, který dostal vše co si usmyslel.

Dana se jí snažila vynahradit, že se v jejích 5 letech s jejím tátou rozvedla. Naši rodiče obstarali zbytek. Netrvalo ale dlouho než si domů přivedla nového muže, Martina.

Markéta na něj zprvu koukala s nedůvěrou, ale překvapilo mě jak brzy se ti dva skamarádili. Vše se ale změnilo, když Dana otěhotněla a společně s Martinem přivítali na svět další holčičku, Magdu.

Najednou se musela o pozornost dělit s mladší sestrou a svou nelibost dávala najevo čím dál víc. Neustále se vztekala, k Magdě si netoužila najít cestu. Prahla po pozornosti. A co jí nedávali rodiče doma, to se rozhodla získat mezi vrstevníky.

Rozená vůdkyně

Ve škole byla za hvězdu už delší dobu, byla přirozená vůdkyně, ostatní holky k ní vzhlížely.

Zatímco na prvním stupni jí šlo spíš o to, že zabere lepší houpačku, bude mít lepší účes, tričko nebo uspořádá lepší přespávací party, s příchodem puberty začalo jít o mnohem víc.

V tu dobu totiž Magda nastoupila do školky a sestra potřebovala s péčí větší pomoc. „Nemám čas, jdu ven s holkama, tak ji snad vyzvedne Martin ne?“ reagovala na prosby o její vyzvednutí. Sestra jí veškeré výstřelky tolerovala, Martin byl ale o dost přísnější.

„To mě nezajímá, prostě jednou taky uděláš, co je třeba. Magdu vyzvedneš nebo budeš mít zaracha.“ utnul veškeré protesty. Tehdy netušil, že tím Markétu donutí rebelovat ještě víc. Však také nebyl její biologický táta. S ním se vídala neteř jen sporadicky. Hodně tehdy cestoval a většina jejich komunikace probíhala on-line.

Dobrodružství na internetu

Utvořila si kolem sebe partu holek, která ji zbožňovala. Začala se vyzývavěji oblékat, veškeré věci kolem sebe přikreslovat. Dana byla nadšená, v Markétě se viděla. Byla svým způsobem pyšná na to, že dcera jde v jejích stopách.

Když přišla domů s tím, že chce piercing do nosu, okamžitě jí to odsouhlasila. Podobné to bylo i s piercingem pupíku. Na ten šly dokonce společně. S rodiči jsme kroutili hlavou co vše Markétě projde. Naproti tomu ostatní holky se mohly závistí přetrhnout.

Brzy však Markétě osobní společnost nestačila. A tak začala s kamarádkami brouzdat po internetu. V rámci zábavy vyhledávaly chatovací místnosti na nichž trávily dlouhé hodiny jen proto, aby si s nějakými chlápky nevině zaflirtovaly.

Markétu to ale chytlo víc než ostatní. Svůj profil si plnila odvážnými snímky, fotky s kamarádkami vystřídaly ty ve spodním prádle či koupelně.

Sen každého muže?

Pozornost starších mužů jí dělala dobře. To, že je snem skoro každého kluka ve škole ji až tak nezajímalo. Nezávazná sranda s partou jí ale začala přerůstat přes hlavu. Už jí nestačilo jen si s neznámými muži psát a vymýšlet si věk či povolání.

Jakmile ji poprosili o nějakou tu fotku, nezaváhala. Odvážnější kousky rozesílala na všechny strany. Těšila se, že nad ní muži slintají blahem. Nakonec její posedlost přešla až v rozesílání nahých fotografií. Studem opravdu netrpěla.

Byla v sedmém nebi, všechny holky jí uznávaly a tleskaly, protože na podobné kousky neměly odvahu. Vyčnívala mezi nimi a to přesně potřebovala. Situace doma se totiž přiostřovala. Hlídání Magdy jí bylo na obtíž, stejně tak Martinovy připomínky a kritika.

Vzájemné hádky byly na denním pořádku. Sestra byla z jejich rozkolů nešťastná, odmítala se ale s Martinem rozejít. „Zkus na ni nebýt tak přísný, však vidíš k čemu to vede, jen je víc zatvrzelá. Nech ji se bavit,“ domlouvala mu.

Pojď s pravdou ven…

On byl ale neústupný. Vadilo mu, že Markéta tráví většinu volného času u počítače, že je tak posedlá tím, být středem pozornosti. Dívčino tajemství poodhalil až jednoho večera, po další z mnoha hádek o jejím šatníku, když se probíral internetem.

Všeho měl po krk a chtěl zjisti, co dívka na internetu celé dny vlastně dělá. Skutečnost mu vyrazila dech. Nejenomže narazil na její chatovací profil, ze kterého se zapomněla odhlásit, ale také na její fotografie.

Když s tím neteř konfrontoval jen se mu vysmála. „Prosím tě klid, to nejsem já jasný? Těm chudákům posílám fotky stažený z netu, je to zábava. Vidíš, že tam není vidět hlava ne?“ Lhala jako když tiskne, ale Martin jí uvěřil.

O to větší šok čekal na celou rodinu, když se Markétiny fotky objevily na internetu.

Máme z ostudy kabát

Bohužel všechny. Bez jakékoliv cenzury. Byla vidět dokonce i tvář. Jeden z jejích obdivovatelů se smyšlenou přezdívkou jí poslal odkaz s tím, že by byla škoda kdyby její půvaby zůstaly ostatním skryté. O rozšíření se následně postarali spolužáci.

Markétě se v tu chvíli zhroutil svět. Styděla se o celé záležitosti říct Daně, stejně tak Martinovi. Její parta od ní dala ruce pryč. Neustále předstírala, že je jí špatně, odmítala chodit do školy, byla nemluvná.

Naši rodiče byli v šoku, nedokázali pochopit, proč jí Dana neusměrňovala. Žijí na menším městě, mají velkou ostudu. Dana donutila jít Markétu na polici a celou věc nahlásit. Myslím, že se za svou dceru nikdy tolik nestyděla.

Jestli se ale někdy podaří toho, kdo fotky na internet pověsil dopadnout, je ve hvězdách.

Zuzana V. (37), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte