SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Touha po pozornosti ji zničila
Touha po pozornosti ji zničila

Má sestra Dana byla vždycky živel. Musela být středem pozornosti, provokativně se oblékala, neustále s někým flirtovala. Proto mě moc nepřekvapilo, že je má neteř po ní.

Markéta ale dovedla svou touhu po pozornosti ještě dál. Rozjela ji totiž na internetu a krutě na to doplatila. Od malička byla Markéta obletovaný jedináček, který dostal vše co si usmyslel.

Dana se jí snažila vynahradit, že se v jejích 5 letech s jejím tátou rozvedla. Naši rodiče obstarali zbytek. Netrvalo ale dlouho než si domů přivedla nového muže, Martina.

reklama

Markéta na něj zprvu koukala s nedůvěrou, ale překvapilo mě jak brzy se ti dva skamarádili. Vše se ale změnilo, když Dana otěhotněla a společně s Martinem přivítali na svět další holčičku, Magdu.

Najednou se musela o pozornost dělit s mladší sestrou a svou nelibost dávala najevo čím dál víc. Neustále se vztekala, k Magdě si netoužila najít cestu. Prahla po pozornosti. A co jí nedávali rodiče doma, to se rozhodla získat mezi vrstevníky.

Rozená vůdkyně

Ve škole byla za hvězdu už delší dobu, byla přirozená vůdkyně, ostatní holky k ní vzhlížely.

Zatímco na prvním stupni jí šlo spíš o to, že zabere lepší houpačku, bude mít lepší účes, tričko nebo uspořádá lepší přespávací party, s příchodem puberty začalo jít o mnohem víc.

reklama

V tu dobu totiž Magda nastoupila do školky a sestra potřebovala s péčí větší pomoc. „Nemám čas, jdu ven s holkama, tak ji snad vyzvedne Martin ne?“ reagovala na prosby o její vyzvednutí. Sestra jí veškeré výstřelky tolerovala, Martin byl ale o dost přísnější.

„To mě nezajímá, prostě jednou taky uděláš, co je třeba. Magdu vyzvedneš nebo budeš mít zaracha.“ utnul veškeré protesty. Tehdy netušil, že tím Markétu donutí rebelovat ještě víc. Však také nebyl její biologický táta. S ním se vídala neteř jen sporadicky. Hodně tehdy cestoval a většina jejich komunikace probíhala on-line.

Dobrodružství na internetu

Utvořila si kolem sebe partu holek, která ji zbožňovala. Začala se vyzývavěji oblékat, veškeré věci kolem sebe přikreslovat. Dana byla nadšená, v Markétě se viděla. Byla svým způsobem pyšná na to, že dcera jde v jejích stopách.

reklama

Když přišla domů s tím, že chce piercing do nosu, okamžitě jí to odsouhlasila. Podobné to bylo i s piercingem pupíku. Na ten šly dokonce společně. S rodiči jsme kroutili hlavou co vše Markétě projde. Naproti tomu ostatní holky se mohly závistí přetrhnout.

Brzy však Markétě osobní společnost nestačila. A tak začala s kamarádkami brouzdat po internetu. V rámci zábavy vyhledávaly chatovací místnosti na nichž trávily dlouhé hodiny jen proto, aby si s nějakými chlápky nevině zaflirtovaly.

Markétu to ale chytlo víc než ostatní. Svůj profil si plnila odvážnými snímky, fotky s kamarádkami vystřídaly ty ve spodním prádle či koupelně.

Sen každého muže?

Pozornost starších mužů jí dělala dobře. To, že je snem skoro každého kluka ve škole ji až tak nezajímalo. Nezávazná sranda s partou jí ale začala přerůstat přes hlavu. Už jí nestačilo jen si s neznámými muži psát a vymýšlet si věk či povolání.

Jakmile ji poprosili o nějakou tu fotku, nezaváhala. Odvážnější kousky rozesílala na všechny strany. Těšila se, že nad ní muži slintají blahem. Nakonec její posedlost přešla až v rozesílání nahých fotografií. Studem opravdu netrpěla.

Byla v sedmém nebi, všechny holky jí uznávaly a tleskaly, protože na podobné kousky neměly odvahu. Vyčnívala mezi nimi a to přesně potřebovala. Situace doma se totiž přiostřovala. Hlídání Magdy jí bylo na obtíž, stejně tak Martinovy připomínky a kritika.

Vzájemné hádky byly na denním pořádku. Sestra byla z jejich rozkolů nešťastná, odmítala se ale s Martinem rozejít. „Zkus na ni nebýt tak přísný, však vidíš k čemu to vede, jen je víc zatvrzelá. Nech ji se bavit,“ domlouvala mu.

Pojď s pravdou ven…

On byl ale neústupný. Vadilo mu, že Markéta tráví většinu volného času u počítače, že je tak posedlá tím, být středem pozornosti. Dívčino tajemství poodhalil až jednoho večera, po další z mnoha hádek o jejím šatníku, když se probíral internetem.

Všeho měl po krk a chtěl zjisti, co dívka na internetu celé dny vlastně dělá. Skutečnost mu vyrazila dech. Nejenomže narazil na její chatovací profil, ze kterého se zapomněla odhlásit, ale také na její fotografie.

Když s tím neteř konfrontoval jen se mu vysmála. „Prosím tě klid, to nejsem já jasný? Těm chudákům posílám fotky stažený z netu, je to zábava. Vidíš, že tam není vidět hlava ne?“ Lhala jako když tiskne, ale Martin jí uvěřil.

O to větší šok čekal na celou rodinu, když se Markétiny fotky objevily na internetu.

Máme z ostudy kabát

Bohužel všechny. Bez jakékoliv cenzury. Byla vidět dokonce i tvář. Jeden z jejích obdivovatelů se smyšlenou přezdívkou jí poslal odkaz s tím, že by byla škoda kdyby její půvaby zůstaly ostatním skryté. O rozšíření se následně postarali spolužáci.

Markétě se v tu chvíli zhroutil svět. Styděla se o celé záležitosti říct Daně, stejně tak Martinovi. Její parta od ní dala ruce pryč. Neustále předstírala, že je jí špatně, odmítala chodit do školy, byla nemluvná.

Naši rodiče byli v šoku, nedokázali pochopit, proč jí Dana neusměrňovala. Žijí na menším městě, mají velkou ostudu. Dana donutila jít Markétu na polici a celou věc nahlásit. Myslím, že se za svou dceru nikdy tolik nestyděla.

Jestli se ale někdy podaří toho, kdo fotky na internet pověsil dopadnout, je ve hvězdách.

Zuzana V. (37), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.2.2023
Na první lásku se nezapomíná, ale i po letech může přinést problém. Zdánlivě nevinné dobrodružství se může stát něčím opravdu osudovým. Myslím, že v každé ženě se tajně skrývá touha po romantice. Prostě chuť prožít něco krásného, na co se pak dlouho vzpomíná. Ne vždy ale ten zážitek má takovou cenu, jakou očekáváme. První kluk Než jsem se seznámila s manželem, chodila jsem se třemi jinými
7.2.2023
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno probudí, a pokud je zrovna zataženo a na okna bubnují deš
7.2.2023
Na manželův hrob někdo umístil kytici rudých růží. Ženské mu nedají pokoj ani po smrti. To je tak nevhodné, tak ubohé ‒ říkala jsem si. Na hřbitově mě čekal šok. Bylo to jako z nějakého filmu. Už zdálky, od těžkých hřbitovních dveří, které přízračně vrzaly, jsem zaznamenala na hrobě cosi nepatřičného. Červeně zářil. Po několika spěšných krocích jsem pochopila, že na manželův hrob někdo umístil
7.2.2023
Právě vychází další číslo speciálu časopisu Moje šťastná hvězda. Tradičně je časopis plný dechberoucích příběhů slavných osobností a jejich osudových tragédií. Opět se můžete těšit na skutečně poutavé čtení, od kterého se jen těžko dokážete odtrhnout.  Ve speciálu Osudové tragédie slavných celebrit se například dozvíte o složitém životě zpěvačky Ivety Bartošové, který nakonec skončil sebevr
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh