Domů     Touha po pozornosti ji zničila
Touha po pozornosti ji zničila

Má sestra Dana byla vždycky živel. Musela být středem pozornosti, provokativně se oblékala, neustále s někým flirtovala. Proto mě moc nepřekvapilo, že je má neteř po ní.

Markéta ale dovedla svou touhu po pozornosti ještě dál. Rozjela ji totiž na internetu a krutě na to doplatila. Od malička byla Markéta obletovaný jedináček, který dostal vše co si usmyslel.

Dana se jí snažila vynahradit, že se v jejích 5 letech s jejím tátou rozvedla. Naši rodiče obstarali zbytek. Netrvalo ale dlouho než si domů přivedla nového muže, Martina.

Markéta na něj zprvu koukala s nedůvěrou, ale překvapilo mě jak brzy se ti dva skamarádili. Vše se ale změnilo, když Dana otěhotněla a společně s Martinem přivítali na svět další holčičku, Magdu.

Najednou se musela o pozornost dělit s mladší sestrou a svou nelibost dávala najevo čím dál víc. Neustále se vztekala, k Magdě si netoužila najít cestu. Prahla po pozornosti. A co jí nedávali rodiče doma, to se rozhodla získat mezi vrstevníky.

Rozená vůdkyně

Ve škole byla za hvězdu už delší dobu, byla přirozená vůdkyně, ostatní holky k ní vzhlížely.

Zatímco na prvním stupni jí šlo spíš o to, že zabere lepší houpačku, bude mít lepší účes, tričko nebo uspořádá lepší přespávací party, s příchodem puberty začalo jít o mnohem víc.

V tu dobu totiž Magda nastoupila do školky a sestra potřebovala s péčí větší pomoc. „Nemám čas, jdu ven s holkama, tak ji snad vyzvedne Martin ne?“ reagovala na prosby o její vyzvednutí. Sestra jí veškeré výstřelky tolerovala, Martin byl ale o dost přísnější.

„To mě nezajímá, prostě jednou taky uděláš, co je třeba. Magdu vyzvedneš nebo budeš mít zaracha.“ utnul veškeré protesty. Tehdy netušil, že tím Markétu donutí rebelovat ještě víc. Však také nebyl její biologický táta. S ním se vídala neteř jen sporadicky. Hodně tehdy cestoval a většina jejich komunikace probíhala on-line.

Dobrodružství na internetu

Utvořila si kolem sebe partu holek, která ji zbožňovala. Začala se vyzývavěji oblékat, veškeré věci kolem sebe přikreslovat. Dana byla nadšená, v Markétě se viděla. Byla svým způsobem pyšná na to, že dcera jde v jejích stopách.

Když přišla domů s tím, že chce piercing do nosu, okamžitě jí to odsouhlasila. Podobné to bylo i s piercingem pupíku. Na ten šly dokonce společně. S rodiči jsme kroutili hlavou co vše Markétě projde. Naproti tomu ostatní holky se mohly závistí přetrhnout.

Brzy však Markétě osobní společnost nestačila. A tak začala s kamarádkami brouzdat po internetu. V rámci zábavy vyhledávaly chatovací místnosti na nichž trávily dlouhé hodiny jen proto, aby si s nějakými chlápky nevině zaflirtovaly.

Markétu to ale chytlo víc než ostatní. Svůj profil si plnila odvážnými snímky, fotky s kamarádkami vystřídaly ty ve spodním prádle či koupelně.

Sen každého muže?

Pozornost starších mužů jí dělala dobře. To, že je snem skoro každého kluka ve škole ji až tak nezajímalo. Nezávazná sranda s partou jí ale začala přerůstat přes hlavu. Už jí nestačilo jen si s neznámými muži psát a vymýšlet si věk či povolání.

Jakmile ji poprosili o nějakou tu fotku, nezaváhala. Odvážnější kousky rozesílala na všechny strany. Těšila se, že nad ní muži slintají blahem. Nakonec její posedlost přešla až v rozesílání nahých fotografií. Studem opravdu netrpěla.

Byla v sedmém nebi, všechny holky jí uznávaly a tleskaly, protože na podobné kousky neměly odvahu. Vyčnívala mezi nimi a to přesně potřebovala. Situace doma se totiž přiostřovala. Hlídání Magdy jí bylo na obtíž, stejně tak Martinovy připomínky a kritika.

Vzájemné hádky byly na denním pořádku. Sestra byla z jejich rozkolů nešťastná, odmítala se ale s Martinem rozejít. „Zkus na ni nebýt tak přísný, však vidíš k čemu to vede, jen je víc zatvrzelá. Nech ji se bavit,“ domlouvala mu.

Pojď s pravdou ven…

On byl ale neústupný. Vadilo mu, že Markéta tráví většinu volného času u počítače, že je tak posedlá tím, být středem pozornosti. Dívčino tajemství poodhalil až jednoho večera, po další z mnoha hádek o jejím šatníku, když se probíral internetem.

Všeho měl po krk a chtěl zjisti, co dívka na internetu celé dny vlastně dělá. Skutečnost mu vyrazila dech. Nejenomže narazil na její chatovací profil, ze kterého se zapomněla odhlásit, ale také na její fotografie.

Když s tím neteř konfrontoval jen se mu vysmála. „Prosím tě klid, to nejsem já jasný? Těm chudákům posílám fotky stažený z netu, je to zábava. Vidíš, že tam není vidět hlava ne?“ Lhala jako když tiskne, ale Martin jí uvěřil.

O to větší šok čekal na celou rodinu, když se Markétiny fotky objevily na internetu.

Máme z ostudy kabát

Bohužel všechny. Bez jakékoliv cenzury. Byla vidět dokonce i tvář. Jeden z jejích obdivovatelů se smyšlenou přezdívkou jí poslal odkaz s tím, že by byla škoda kdyby její půvaby zůstaly ostatním skryté. O rozšíření se následně postarali spolužáci.

Markétě se v tu chvíli zhroutil svět. Styděla se o celé záležitosti říct Daně, stejně tak Martinovi. Její parta od ní dala ruce pryč. Neustále předstírala, že je jí špatně, odmítala chodit do školy, byla nemluvná.

Naši rodiče byli v šoku, nedokázali pochopit, proč jí Dana neusměrňovala. Žijí na menším městě, mají velkou ostudu. Dana donutila jít Markétu na polici a celou věc nahlásit. Myslím, že se za svou dceru nikdy tolik nestyděla.

Jestli se ale někdy podaří toho, kdo fotky na internet pověsil dopadnout, je ve hvězdách.

Zuzana V. (37), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,