Touha po pozornosti ji zničila

Total
10
Shares

Má sestra Dana byla vždycky živel. Musela být středem pozornosti, provokativně se oblékala, neustále s někým flirtovala. Proto mě moc nepřekvapilo, že je má neteř po ní.

Markéta ale dovedla svou touhu po pozornosti ještě dál. Rozjela ji totiž na internetu a krutě na to doplatila. Od malička byla Markéta obletovaný jedináček, který dostal vše co si usmyslel. Dana se jí snažila vynahradit, že se v jejích 5 letech s jejím tátou rozvedla. Naši rodiče obstarali zbytek. Netrvalo ale dlouho než si domů přivedla nového muže, Martina. Markéta na něj zprvu koukala s nedůvěrou, ale překvapilo mě jak brzy se ti dva skamarádili. Vše se ale změnilo, když Dana otěhotněla a společně s Martinem přivítali na svět další holčičku, Magdu. Najednou se musela o pozornost dělit s mladší sestrou a svou nelibost dávala najevo čím dál víc. Neustále se vztekala, k Magdě si netoužila najít cestu. Prahla po pozornosti. A co jí nedávali rodiče doma, to se rozhodla získat mezi vrstevníky.

Rozená vůdkyně

Ve škole byla za hvězdu už delší dobu, byla přirozená vůdkyně, ostatní holky k ní vzhlížely. Zatímco na prvním stupni jí šlo spíš o to, že zabere lepší houpačku, bude mít lepší účes, tričko nebo uspořádá lepší přespávací party, s příchodem puberty začalo jít o mnohem víc. V tu dobu totiž Magda nastoupila do školky a sestra potřebovala s péčí větší pomoc. „Nemám čas, jdu ven s holkama, tak ji snad vyzvedne Martin ne?“ reagovala na prosby o její vyzvednutí. Sestra jí veškeré výstřelky tolerovala, Martin byl ale o dost přísnější. „To mě nezajímá, prostě jednou taky uděláš, co je třeba. Magdu vyzvedneš nebo budeš mít zaracha.“ utnul veškeré protesty. Tehdy netušil, že tím Markétu donutí rebelovat ještě víc. Však také nebyl její biologický táta. S ním se vídala neteř jen sporadicky. Hodně tehdy cestoval a většina jejich komunikace probíhala on-line.

Dobrodružství na internetu

Utvořila si kolem sebe partu holek, která ji zbožňovala. Začala se vyzývavěji oblékat, veškeré věci kolem sebe přikreslovat. Dana byla nadšená, v Markétě se viděla. Byla svým způsobem pyšná na to, že dcera jde v jejích stopách. Když přišla domů s tím, že chce piercing do nosu, okamžitě jí to odsouhlasila. Podobné to bylo i s piercingem pupíku. Na ten šly dokonce společně. S rodiči jsme kroutili hlavou co vše Markétě projde. Naproti tomu ostatní holky se mohly závistí přetrhnout. Brzy však Markétě osobní společnost nestačila. A tak začala s kamarádkami brouzdat po internetu. V rámci zábavy vyhledávaly chatovací místnosti na nichž trávily dlouhé hodiny jen proto, aby si s nějakými chlápky nevině zaflirtovaly. Markétu to ale chytlo víc než ostatní. Svůj profil si plnila odvážnými snímky, fotky s kamarádkami vystřídaly ty ve spodním prádle či koupelně.

Sen každého muže?

Pozornost starších mužů jí dělala dobře. To, že je snem skoro každého kluka ve škole ji až tak nezajímalo. Nezávazná sranda s partou jí ale začala přerůstat přes hlavu. Už jí nestačilo jen si s neznámými muži psát a vymýšlet si věk či povolání. Jakmile ji poprosili o nějakou tu fotku, nezaváhala. Odvážnější kousky rozesílala na všechny strany. Těšila se, že nad ní muži slintají blahem. Nakonec její posedlost přešla až v rozesílání nahých fotografií. Studem opravdu netrpěla. Byla v sedmém nebi, všechny holky jí uznávaly a tleskaly, protože na podobné kousky neměly odvahu. Vyčnívala mezi nimi a to přesně potřebovala. Situace doma se totiž přiostřovala. Hlídání Magdy jí bylo na obtíž, stejně tak Martinovy připomínky a kritika. Vzájemné hádky byly na denním pořádku. Sestra byla z jejich rozkolů nešťastná, odmítala se ale s Martinem rozejít. „Zkus na ni nebýt tak přísný, však vidíš k čemu to vede, jen je víc zatvrzelá. Nech ji se bavit,“ domlouvala mu.

Pojď s pravdou ven…

On byl ale neústupný. Vadilo mu, že Markéta tráví většinu volného času u počítače, že je tak posedlá tím, být středem pozornosti. Dívčino tajemství poodhalil až jednoho večera, po další z mnoha hádek o jejím šatníku, když se probíral internetem. Všeho měl po krk a chtěl zjisti, co dívka na internetu celé dny vlastně dělá. Skutečnost mu vyrazila dech. Nejenomže narazil na její chatovací profil, ze kterého se zapomněla odhlásit, ale také na její fotografie. Když s tím neteř konfrontoval jen se mu vysmála. „Prosím tě klid, to nejsem já jasný? Těm chudákům posílám fotky stažený z netu, je to zábava. Vidíš, že tam není vidět hlava ne?“ Lhala jako když tiskne, ale Martin jí uvěřil. O to větší šok čekal na celou rodinu, když se Markétiny fotky objevily na internetu.

Máme z ostudy kabát

Bohužel všechny. Bez jakékoliv cenzury. Byla vidět dokonce i tvář. Jeden z jejích obdivovatelů se smyšlenou přezdívkou jí poslal odkaz s tím, že by byla škoda kdyby její půvaby zůstaly ostatním skryté. O rozšíření se následně postarali spolužáci. Markétě se v tu chvíli zhroutil svět. Styděla se o celé záležitosti říct Daně, stejně tak Martinovi. Její parta od ní dala ruce pryč. Neustále předstírala, že je jí špatně, odmítala chodit do školy, byla nemluvná. Naši rodiče byli v šoku, nedokázali pochopit, proč jí Dana neusměrňovala. Žijí na menším městě, mají velkou ostudu. Dana donutila jít Markétu na polici a celou věc nahlásit. Myslím, že se za svou dceru nikdy tolik nestyděla. Jestli se ale někdy podaří toho, kdo fotky na internet pověsil dopadnout, je ve hvězdách.

Zuzana V. (37), Liberec

Také se vám může líbit