Domů     Láska přišla zcela nečekaně
Láska přišla zcela nečekaně

Dcera se mi narodila, když mi bylo pětadvacet. Brzy nato nás její otec obě opustil a já jsem zůstala na všechno sama. Byla jsem z mužů zklamaná a zanevřela jsem na ně. Už jsem si dalšího do života pustit nechtěla…

Uzavřela jsem se do vlastního světa, kde jsem byla jen já a moje dcera Anička. Stýkaly jsme se jen s příbuznými, mými nejlepšími kamarádkami, a pak ještě s rodiči dětí, se kterými se přátelila Anička.

Její nejlepší kamarádkou byla Linda, s jejíž maminkou jsme si naštěstí dobře rozuměly. Často jsme se vídaly na dětském hřišti nebo jsme se i navštěvovaly doma. Občas jsme si i vypomohly s hlídáním. Holky si spolu dokázaly hrát celé hodiny.

Zůstaly jsme samy dvě

Jednou odpoledne, to bylo Aničce asi sedm let, u nás byla Linda na návštěvě. Zrovna jsem jim připravovala svačinu, když jsem zpoza pootevřených dveří zaslechla část jejich rozhovoru. „A kde je vlastně tvůj tatínek?“ ptala se dcery Linda.

„Já tátu nemám,“ odpověděla dcera, jakoby to byla ta nejběžnější věc na světě. „Každé dítě má přece tatínka,“ trvala na svém Linda. „Já ale ne,“ odsekla Anička. „Opustil mě i maminku, když jsem byla hodně maličká.

Vůbec si ho nepamatuji, ani nevím, jak se jmenuje,“ vysvětlovala kamarádce. Při jejích slovech mi bylo do pláče. Znovu se mi vrátily bolestné vzpomínky na Radima, otce Aničky, který od nás zbaběle utekl dva měsíce po jejím narození.

Jednoho dne si prostě sbalil dvě tašky, řekl, že se omlouvá, ale že na roli otce se ještě necítí a pak se za ním navždy zabouchly dveře.

Tatínek nám nechyběl

Ten večer, když jsem dávala dceru spát, se mě nečekaně zeptala: „Maminko, a tobě nevadí, že nemáme tátu?“ Nevěděla jsem, co jí na to říct. Nakonec jsem se rozhodla, že jí povím pravdu. „Někdy je těžké být na všechno sama,“ začala jsem.

„Ale vždyť máš přece mě,“ namítla dcera. „Já vím a moc tě miluji, ale mám na mysli někoho dospělého, kdo by se postaral i o mě,“ usmála jsem se. „Občas mám pocit, že bychom se měly s tátou lépe.

Mohly bychom častěji jezdit na dovolenou k moři, také bych ti mohla koupit více hraček, oblečení, přihlásit tě na více kroužků a podobně,“ pokračovala jsem. „Hm,“ přikývla Anička. Na chvíli se zamyslela a pak dodala. „Myslím, že mám panenek dost!“ Pak mě objala kolem krku.

Závan samoty

Odešla jsem do ložnice, položila se na postel a poprvé od odchodu Aniččina otce jsem se pořádně zamyslela nad tím, jestli mi v mém životě nechybí muž. Dříve jsem nad tím nepřemýšlela – neměla jsem čas a vlastně ani důvod.

Radim mě zklamal natolik, že jsem se dlouhou dobu nemohla na muže ani podívat, natož abych se do nějakého zamilovala. Zkrátka jsem se jim vyhýbala. A když mi i přesto nějaký potenciál partner vstoupil do života, tak jsem ho odehnala.

Ten večer jsem ale najednou pocítila smutek a samotu. Přece jen by bylo pěkné mít někoho, kdo by mě objal, o koho bych se mohla opřít…

Dcera se zamilovala

Čas běžel dál a na našem životě se nic nezměnilo. Anička vychodila základní školu, úspěšně složila zkoušky na gymnázium, kde odmaturovala s vyznamenáním a poté nastoupila na vysokou školu.

Aby přispěla do rodinného rozpočtu, dokonce si i našla brigádu a po večerech vyskladňovala zboží v obchodě. Byla jsem na ni jako matka moc pyšná. Jednoho dne se mi svěřila s tím, že se zamilovala.

Její první velkou láskou byl Petr, kluk, se kterým se seznámila na brigádě. Když ho poprvé přivedla k nám domů, bála jsem se, že se mu u nás nebude líbit. Že si třeba řekne, že jsme na jeho poměry příliš chudé.

A taky jsem měla samozřejmě strach z toho, aby dceři nezlomil srdce jako mně kdysi Radim.

Chtěli nás seznámit

Ukázalo se však, že Petr je moc milý a hodný kluk. Byl pracovitý, slušný a skromně vychovaný. Stejně jako Anička, i on pocházel z neúplné rodiny, akorát ho vychovával otec. „Maminka zemřela, když mi bylo deset,“ svěřil se mi při jedné své návštěvě.

„Táta ji moc miloval. Pak už se žádnou jinou ženou dlouhodobý vztah neměl.“ „Možná bychom vás měli seznámit,“ usmála se Anička. „Asi byste si měli o čem povídat.“ Tehdy nemohla tušit, co její návrh rozpoutá.

City byly oboustranné

S Petrovým otcem, Liborem, jsme si okamžitě padli do oka. Byl to milý, sympatický a šarmantní muž s charakterem, do kterého jsem se zamilovala. Byla to láska na první pohled, o které jsem ani nedoufala, že by mě mohla potkat. Ale potkala!

A nejkrásnější na celé věci bylo, že to bylo oboustranné. Myslím, že se do mě Libor zamiloval ještě dříve než já do něj. A troufala bych si i tvrdit, kdy k tomu došlo – při prvním seznámení, když jsme si podávali ruce.

Jeho stisk byl jemný, ale pevný, jakoby mě už nikdy nechtěl pustit. A jeho dlouhý, hluboký pohled do mých očí byl všeříkající. Anička s Petrem se usmívali jako dvě malé děti, když si dospělí dají pusu. I jim muselo být jasné, co mezi námi proběhlo.

Šťastná babička

Nejdřív nám to bylo s Liborem hloupé spolu chodit, když spolu chodí naše děti, a tak jsme se první měsíce vídali potají. Nakonec to ale stejně vyplavalo na povrch a Anička s Petrem se zachovali naprosto úžasně.

Uspořádali pro nás pro všechny slavnostní rodinnou večeři a řekli nám, že z nás mají ohromnou radost. Líp už to ani dopadnout nemohlo. Já jsem našla skvělého muže – manžela, a Anička získala báječného tátu.

Po třech letech od seznámení jsme uspořádali dvojitou svatbu. Teď už jsme s Liborem trojnásobní prarodiče a já jsem šťastná a spokojená tak, že to neumím ani slovy popsat.

Naďa F. (62), západní Čechy

reklama
Související články
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
8.2.2024
Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět. V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony. Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělov
5.2.2024
David byl hezounek, který si myslel, že se za ním otočí každá žena. Když nastoupil do naší firmy, hned jsem ho prokoukla. Moje šéfová hýřila nadšením, když nám říkala, že budeme mít nového kolegu. Povedlo se jí ho přetáhnout od konkurence a hodně si slibovala od jeho zkušeností a kreativity. „A navíc je to fešák,“ dodala a všechny kolegyně se zahihňaly. Jenom já ne. Tohle pro mě bylo varování,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla