Domů     V jediném okamžiku jsem prožívala smutek, radost i dojetí
V jediném okamžiku jsem prožívala smutek, radost i dojetí

Život je milý i krutý, a někdy dokáže být i velice vtipný. S mým partnerem Karlem jsme měli nejdřív dítě, až potom sex, a úplně nakonec svatbu. Že to není možné? Ale je!

Teď už můžu s klidem a radostným úsměvem prohlásit, že mám tu nejúžasnější rodinu na světě. Mám nejkrásnějšího a nejroztomilejšího tříletého chlapečka Adámka a toho nejbáječnějšího a nejhodnějšího chlapa pod sluncem. Jsou celý můj svět.

Oba je miluji a oni milují mě. I když to takhle zní jako hotová idylka, má to jeden drobný háček. Karel – můj manžel totiž není pokrevním otcem Adámka.

Přesto to byl právě, kdo se o mě během těhotenství staral, doprovodil mě na porodní sál a taky byl prvním mužským, který synka choval.

Neplánované těhotenství

Skutečným, biologickým otcem synka je Hynek – Karlův nejlepší kamarád ze střední, se kterým jsem několik let žila, milovala ho a plánovala společnou budoucnost a založení rodiny. Chodili jsme spolu pět let a tři roky jsme spolu bydleli.

Dobře jsme se znali, vzájemně jsme se doplňovali a rozuměli jsme si spolu po všech stránkách. Plánovali jsme svatbu, koupi bytu a později i miminko. Domnívala jsem se, že jsme šťastní.

Když jsem pak neplánovaně otěhotněla, myslela jsem si, že až to Hynkovi řeknu, bude stejně šťastný jako já. Připravila jsem romantickou večeři a když jsme se najedli, ukázala jsem mu těhotenský test se dvěma čárkami.

O dítěti jsme spolu už mnohokrát mluvili, chtěl ho stejně jako já, proto mě jeho reakce poněkud překvapila.

Nadšení nesdílel

Zaraženě se na mě díval. Na jeho tváři nebyly žádné stopy štěstí ani radosti. „Hmm, Martino. A je to jisté?“ vysoukal ze sebe. Přikývla jsem. „Ano, pro jistotu jsem si dělala dva. Je to jisté na 99 procent.

Samozřejmě ještě zajdu na vyšetření ke gynekologovi.“ Hynek se ošíval, jako kdyby seděl na trní a rozhlížel se po místnosti. Vůbec jsem nechápala, co ho tak rozhodilo.

Sice jsme nejprve chtěli mít svatbu a až potom dítě, ale když to bude naopak, svět se přece nezboří. Věk už na to ostatně máme a oba děti přece chceme. Napadlo mě, že možná jen potřebuje více času na to, aby tu novinu vstřebal.

Já jsem byla rozhodnutá, že na potrat v žádném případě nepůjdu, takže jsem byla ráda, když i Hynek nakonec souhlasil s tím, že si miminko necháme.

Bohužel jsem ale, nejspíš kvůli své radosti, zamilovanosti i euforii z očekávaného miminka, tak nějak přehlédla, že Hynek z mého těhotenství zdaleka takovou radost jako já nemá.

Vykopla jsem ho

O pár týdnů později se ukázalo proč. Pokud se domníváte, že v tom byla jiná žena, pak je vaše tušení zcela trefné. Jednoho dne, zrovna jsem přišla domů z vyšetření, mi v tašce zazvonil mobil.

Volala mi jistá Erika, aby mi oznámila, že má s Hynkem už přes půl roku poměr, a že si ho tím neplánovaným harantem nepojistím. Prý ji miluje a ode mě chce už dlouho odejít. Pak práskla telefonem. Chvíli mi trvalo, než mi vůbec došlo, co mi vlastně pověděla.

Když jsem si to pak ale urovnala, leccos to vysvětlovalo. Nevím, jestli za mé následné chování mohly rozbouřené hormony nebo hrdost, ale rozhodla jsem se, že to s Hynkem okamžitě ukončím.

Když přišel o pár hodin později domů, měl už svoje věci sbalené ve třech kufrech. Tázavě a nechápavě se na mě podíval. „Už o všem vím,“ oznámila jsem mu. „Jdi si k té své Erice a na nás zapomeň. Mezi námi je definitivní konec. Už o tobě nechci slyšet.“

Byl mi nablízku

Od třetího měsíce těhotenství jsem tak žila v třípokojovém bytě sama. Velkou oporou mi byla hlavně moje skvělá maminka a také Hynkův nejlepší kamarád, náš společný přítel Karel, ze kterého se později vyklubal můj osudový muž.

Staral se o mě, když jsem trpěla nevolnostmi, nosil mi čokoládu a kyselé okurky, když na mě přišly těhotenské chutě. Dokonce se mnou vybíral i výbavičku pro mého chlapečka, nakupoval nábytek do dětského pokojíčku a smontoval pro Adámka kolébku.

A byl to i on, kdo mě nakonec v den „D“ vezl do porodnice. V té době mezi námi ale ještě nic nebylo. Byli jsme jen dobří kamarádi.

Držel mě za ruku

Když jsme před porodnicí vystupovali z auta, vzala jsem Karla za ruku a pevně ji stiskla. „Vadilo mi ti hodně, kdybys tu se mnou zůstal?“ zeptala jsem se ustrašeným hlasem. Karel mě pohladil po vlasech a usmál se.

„To víš, že tu s tebou zůstanu.“ Pak se mnou přetrpěl i všechny porodní kontrakce a doprovodil mě, až na porodní sál, kde stál celou dobu u mého boku, držel mě za ruku a uklidňoval mě a povzbuzoval podle toho, jak to bylo zapotřebí.

O necelé tři hodiny později se narodil můj největší poklad – syn Adámek. Porodní asistentka synka omyla a pak mi ho vložila do náruče. „Vypadáte oba nádherně,“ řekl Hynek něžně a políbil mě na čelo. Byla jsem jak v mrákotách.

Přišlo mi to jako z absurdního filmu. Brečela jsem a usmívala se zároveň. Prožívala jsem smutek, radost i dojetí v jediném okamžiku. Pak jsem ho roztřeseným hlasem požádala, aby odešel.

Zůstal s námi

Hned druhý den se Karel objevil v porodnici. Přinesl mi obrovskou kytici mých oblíbených tulipánů a spoustu dobrot. Když vešel do pokoje, srdce se mi rozbušilo. Ten den jsme se poprvé objali a políbili.

Když mě a synka vezl o pár dní později z porodnice, zeptal se mě, jestli by mi vadilo, kdyby s námi zůstal, že má druhý den volno. „Ano, zůstaň, budu moc ráda,“ odpověděla jsem spontánně a nadšeně. A Karel zůstal už napořád.

Martina B. (41), Třebíč

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě