Domů     V jediném okamžiku jsem prožívala smutek, radost i dojetí
V jediném okamžiku jsem prožívala smutek, radost i dojetí

Život je milý i krutý, a někdy dokáže být i velice vtipný. S mým partnerem Karlem jsme měli nejdřív dítě, až potom sex, a úplně nakonec svatbu. Že to není možné? Ale je!

Teď už můžu s klidem a radostným úsměvem prohlásit, že mám tu nejúžasnější rodinu na světě. Mám nejkrásnějšího a nejroztomilejšího tříletého chlapečka Adámka a toho nejbáječnějšího a nejhodnějšího chlapa pod sluncem. Jsou celý můj svět.

Oba je miluji a oni milují mě. I když to takhle zní jako hotová idylka, má to jeden drobný háček. Karel – můj manžel totiž není pokrevním otcem Adámka.

Přesto to byl právě, kdo se o mě během těhotenství staral, doprovodil mě na porodní sál a taky byl prvním mužským, který synka choval.

Neplánované těhotenství

Skutečným, biologickým otcem synka je Hynek – Karlův nejlepší kamarád ze střední, se kterým jsem několik let žila, milovala ho a plánovala společnou budoucnost a založení rodiny. Chodili jsme spolu pět let a tři roky jsme spolu bydleli.

Dobře jsme se znali, vzájemně jsme se doplňovali a rozuměli jsme si spolu po všech stránkách. Plánovali jsme svatbu, koupi bytu a později i miminko. Domnívala jsem se, že jsme šťastní.

Když jsem pak neplánovaně otěhotněla, myslela jsem si, že až to Hynkovi řeknu, bude stejně šťastný jako já. Připravila jsem romantickou večeři a když jsme se najedli, ukázala jsem mu těhotenský test se dvěma čárkami.

O dítěti jsme spolu už mnohokrát mluvili, chtěl ho stejně jako já, proto mě jeho reakce poněkud překvapila.

Nadšení nesdílel

Zaraženě se na mě díval. Na jeho tváři nebyly žádné stopy štěstí ani radosti. „Hmm, Martino. A je to jisté?“ vysoukal ze sebe. Přikývla jsem. „Ano, pro jistotu jsem si dělala dva. Je to jisté na 99 procent.

Samozřejmě ještě zajdu na vyšetření ke gynekologovi.“ Hynek se ošíval, jako kdyby seděl na trní a rozhlížel se po místnosti. Vůbec jsem nechápala, co ho tak rozhodilo.

Sice jsme nejprve chtěli mít svatbu a až potom dítě, ale když to bude naopak, svět se přece nezboří. Věk už na to ostatně máme a oba děti přece chceme. Napadlo mě, že možná jen potřebuje více času na to, aby tu novinu vstřebal.

Já jsem byla rozhodnutá, že na potrat v žádném případě nepůjdu, takže jsem byla ráda, když i Hynek nakonec souhlasil s tím, že si miminko necháme.

Bohužel jsem ale, nejspíš kvůli své radosti, zamilovanosti i euforii z očekávaného miminka, tak nějak přehlédla, že Hynek z mého těhotenství zdaleka takovou radost jako já nemá.

Vykopla jsem ho

O pár týdnů později se ukázalo proč. Pokud se domníváte, že v tom byla jiná žena, pak je vaše tušení zcela trefné. Jednoho dne, zrovna jsem přišla domů z vyšetření, mi v tašce zazvonil mobil.

Volala mi jistá Erika, aby mi oznámila, že má s Hynkem už přes půl roku poměr, a že si ho tím neplánovaným harantem nepojistím. Prý ji miluje a ode mě chce už dlouho odejít. Pak práskla telefonem. Chvíli mi trvalo, než mi vůbec došlo, co mi vlastně pověděla.

Když jsem si to pak ale urovnala, leccos to vysvětlovalo. Nevím, jestli za mé následné chování mohly rozbouřené hormony nebo hrdost, ale rozhodla jsem se, že to s Hynkem okamžitě ukončím.

Když přišel o pár hodin později domů, měl už svoje věci sbalené ve třech kufrech. Tázavě a nechápavě se na mě podíval. „Už o všem vím,“ oznámila jsem mu. „Jdi si k té své Erice a na nás zapomeň. Mezi námi je definitivní konec. Už o tobě nechci slyšet.“

Byl mi nablízku

Od třetího měsíce těhotenství jsem tak žila v třípokojovém bytě sama. Velkou oporou mi byla hlavně moje skvělá maminka a také Hynkův nejlepší kamarád, náš společný přítel Karel, ze kterého se později vyklubal můj osudový muž.

Staral se o mě, když jsem trpěla nevolnostmi, nosil mi čokoládu a kyselé okurky, když na mě přišly těhotenské chutě. Dokonce se mnou vybíral i výbavičku pro mého chlapečka, nakupoval nábytek do dětského pokojíčku a smontoval pro Adámka kolébku.

A byl to i on, kdo mě nakonec v den „D“ vezl do porodnice. V té době mezi námi ale ještě nic nebylo. Byli jsme jen dobří kamarádi.

Držel mě za ruku

Když jsme před porodnicí vystupovali z auta, vzala jsem Karla za ruku a pevně ji stiskla. „Vadilo mi ti hodně, kdybys tu se mnou zůstal?“ zeptala jsem se ustrašeným hlasem. Karel mě pohladil po vlasech a usmál se.

„To víš, že tu s tebou zůstanu.“ Pak se mnou přetrpěl i všechny porodní kontrakce a doprovodil mě, až na porodní sál, kde stál celou dobu u mého boku, držel mě za ruku a uklidňoval mě a povzbuzoval podle toho, jak to bylo zapotřebí.

O necelé tři hodiny později se narodil můj největší poklad – syn Adámek. Porodní asistentka synka omyla a pak mi ho vložila do náruče. „Vypadáte oba nádherně,“ řekl Hynek něžně a políbil mě na čelo. Byla jsem jak v mrákotách.

Přišlo mi to jako z absurdního filmu. Brečela jsem a usmívala se zároveň. Prožívala jsem smutek, radost i dojetí v jediném okamžiku. Pak jsem ho roztřeseným hlasem požádala, aby odešel.

Zůstal s námi

Hned druhý den se Karel objevil v porodnici. Přinesl mi obrovskou kytici mých oblíbených tulipánů a spoustu dobrot. Když vešel do pokoje, srdce se mi rozbušilo. Ten den jsme se poprvé objali a políbili.

Když mě a synka vezl o pár dní později z porodnice, zeptal se mě, jestli by mi vadilo, kdyby s námi zůstal, že má druhý den volno. „Ano, zůstaň, budu moc ráda,“ odpověděla jsem spontánně a nadšeně. A Karel zůstal už napořád.

Martina B. (41), Třebíč

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
3.4.2024
Byla jsem průměrná studentka. V matematice jsem, přiznávám, pokulhávala, český jazyk jsem měla naopak docela ráda. Na maturitu jsme se učili s předstihem, ale spoustu jsme si toho nechali na takzvaný svatý týden. Všichni jsme naivně věřili, že během těchto několika dní si toho nacpeme do hlavy pomalu víc než za celý rok. Platonicky zamilovaná V té době jsem byla platonicky zamilovaná do t
3.4.2024
Byla jsem tajně zamilovaná do pohledného vysokoškoláka Pavla, ale on se ke mně choval jako kus ledu. Vypadalo to, že ho nezajímám. Bylo velmi romantické narodit se jako kastelánova dcera. Po celé dětství i dospívání jsem si připadala jako princezna. Ale jako všechno, i tohle mělo své slabé stránky. Táta byl vášnivý divadelník, amatérské divadlo hrával od dětství a nutil tuto zálibu mámě i mně.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,