Domů     Manžel mě podváděl s mou vlastní sestrou
Manžel mě podváděl s mou vlastní sestrou

Zatímco já jsem tvrdě dřela, aby měla rodina co jíst, moje sestra Alena si omotala děti i manžela kolem prstu. Nahradila mě nejen v domácnosti, ale i v jejich srdcích.

S manželem jsem se seznámila už na základní škole a od prvního okamžiku jsem ho opravdu upřímně milovala. On byl sice vždycky u dívek a žen oblíbený, ale jakmile jsme spolu začali chodit, byl mi věrný a za jinou sukní se ani neotočil.

Pro oba to byla první láska, první vážný vztah a první sexuální zkušenost. Po dvou letech randění jsme se rozhodli vzít a založit rodinu. Narodil se nám syn a já byla neskutečně pyšná. Když byl Honzíkovi rok, otěhotněla jsem znovu.

Jaké bylo naše překvapení, kdy nám doktor oznámil, že místo jednoho miminka budeme mít rovnou dvě! Prvotní šok vystřídala radost a pak zoufalství. Dvouletý čiperný chlapeček a do toho dvě miminka – bylo toho na mě zkrátka vážně moc.

Do toho jsem měla na bedrech celý dům a část hospodářství, protože manžel pracoval od rána do večera, aby nás uživil.

Proto když se má mladší sestra Alena nabídla, že se k nám nastěhuje a bude mi k ruce, neváhala jsem ani okamžik a její nabídku s nadšením přijala. Kéž bych tušila, že tohohle rozhodnutí budu o pár let hořce litovat.

Neměla svůj vlastní život

Alena byla mladší jen o dva roky, přesto vypadala velmi mladě a oproti mě byla stále plná života. V době, kdy byly děti malé, jsme byly nejlepšími přítelkyněmi. Manžel byl věčně pryč a já byla za její přítomnost v domě a hlavně za její pomoc opravdu vděčná.

Mnohdy vzala děti po práci ven, abych si mohla chvíli odpočinout a vyspat se. Pokaždé jsem ji už vyhlížela u branky a nemohla se dočkat až přijde. Nikdy se ani slůvkem nezmínila, že by jí tenhle způsob života nevyhovoval.

Je pravda, že jsem ji nikdy neviděla s žádným chlapcem, nechodila moc ven a celkově se držela spíš doma.

Když děti dorostly do věku, kdy už byly všechny tři ve školce a já mohla konečně nastoupit do práce, myslela jsem, že se bude chtít třeba odstěhovat a začít žít svůj život. Nechtěla jsem ji vyhodit, dům byl dost velký, jen jsem jí chtěla dopřát volnost.

Alena u nás ale byla spokojená a přesto, že jí bylo 25 let, neměla žádnou vážnou známost a o rodině neuvažovala.

Úraz ho přiměl zůstat doma

Velká změna v našem životě nastala v okamžiku, kdy manžel v práci spadl z jeřábu a zlomil si obě nohy tak nešťastně, že se musel podrobit náročné operaci a čekala ho ještě náročnější rehabilitace.

Muž, který byl zvyklý celý den tvrdě pracovat byl najednou upoután více méně na lůžko a většinu svého času trávil doma mezi čtyřmi stěnami. Tento stav trval asi rok a my jsme se s dětmi i sestrou snažili manželovi jeho stav co nejvíc ulehčit.

Hybnost nohou se bohužel už nikdy nevrátila do původního stavu před úrazem. Manžel sice chodil, ale musel se podpírat holemi. Býval to kus chlapa, upravený, mohutný a sršící humorem. Bohužel z něj mnoho nezbylo. Dostal invalidní důchod a už zůstal doma. Na mě nyní bylo, aby živila rodinu.

Opět se nabídla, že pomůže

Žalostná situace mě přiměla vzít si služby navíc nemocnici, kde jsem pracovala jako sestra. Hodně jsem brávala noční, protože za ně byly příplatky. Alena se ochotně nabídla, že opět pomůže s dětmi, navaří, uklidí.

Pracovala v trafice, takže ve tři skončila a mohla se věnovat mé rodině. Zprvu jsem jí byla vděčná. Jenže postupem času jsem začala zjišťovat, že zatímco já dřela, aby měla rodina co do úst a nepřišli jsme o dům, má sestra zaujala mé místo.

A bohužel to nebylo jen v srdcích dětí, v domácnosti, ale v srdci mého muže a v naší ložnici. Vracela jsem se domů vyčerpaná a dlouho si ničeho zvláštního nevšimla. Jak bych také mohla, když jsem doma prakticky nebyla.

Jejich pohledy je prozradily

Když jsem si vzala v létě dovolenou, měla jsem radost, že rodinu překvapím. Že budeme zase všichni spolu. Jakmile se ale dozvěděli, že budou mít „nezvaného hosta“ protáhli obličeje – ani se neobtěžovali přetvařovat.

A v tu chvíli jsem si začala všímat maličkostí, které mi dosud unikaly. Z domu zmizely všechny mé fotografie, dokonce i ty na nichž jsem byla s dětmi nebo s manželem.

Našla jsem krabici s některými mými věcmi v krabici na dně skříně, někdo vyměnil záclony, prostírání… Má sestra si pomalu začala můj domov měnit k obrazu svému. Najednou jsem byla hostem ve vlastním domě a začala jsem cítit, že tam nejsem vítána.

Manžel, který ke mně býval vždycky pozorný a milý se choval chladně a já začala chápat, že se změnilo mnohem víc, než jen zařízení. Během jednoho nedělního oběda se mi všechny mé domněnky potvrdily.

Manžel s Alenou se na sebe neustále usmívali a už se ani neobtěžovali dávat si přede mnou pozor.

Vinu dávali mě a mé práci

Šla jsem za nimi a udeřila. Aniž by zaváhali, souhlasně jen kývli, že se do sebe během mé nepřítomnosti zamilovali. Když jsem propukla v pláč a ptala se, jak mohli a co se teď jako bude dít. Chladně mě odbyli, že je to všechno stejně jen moje chyba.

Byla jsem neustále v práci a oni zůstávali oba sami. Dalo se prý přece čekat, že dva takhle opuštění lidé dříve či později najdou jeden v druhé sympatie a budou si oporou. Fakt, že jsem byla pryč, abych rodinu uživila, ne abych si užívala, úplně přehlédli.

Manžel mi vyčetl, že jsem pro něj přestala být atraktivní a že přestala se o něj starat. Nevěřila jsem vlastním uším. Posbírala jsem si své věci a rozhodla se odejít. Vztah manželovi a sestře vydržel dalších pět let, pak se rozešli a ona se odstěhovala.

Je to asi týden, co mě zval na oběd, tak váhám, zda mu odpustit a zkusit to znovu, nebo jít prostě dál.

Marie D. (49), České Budějovice

reklama
Související články
30.5.2023
Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít naše spokojené rodiny. Ale možná se příbuzní nikdy nemají pouštět do společných projektů. Když jsem budoucího švagra poznala, líbil se mi. Byl to celkem švihák, byl výřečný a vtipný. A navíc měl Karel vysokou stavební školu, už skoro hotovou. Říkala jsem si, že ségra udělala terno a trochu jsem jí záviděla. Trochu dost... Ale já jsem už měla Frantu,
29.5.2023
Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla. Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne. Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastn
29.5.2023
Pořádná dávka napětí na dovolenou! Baví vás detektivky a takzvané true crime story? Tak byste si neměli nechat ujít KRIMI REVUE SPECIÁL 2023. Najdete v něm dechberoucí příběhy těch největších zrůd z Československa. Z minulosti i současnosti. A pachateli jsou nejen muži, ale i ženy, mládež a senioři. Zanechali za sebou převážně zlo, bolest, prázdno. A to nepřišli na svět někde daleko, za ve
28.5.2023
Psí láska může být věrná až za hrob. Ale v tak silné pouto mezi člověkem a zvířetem jsem přece jen nevěřila. Rex mi spokojeně líže ruku a hoví si na mém klíně. Je to ještě takové velké telátko a o světě a o životě v něm neví vlastně vůbec nic. Stálo mě to velkou odvahu, pořídit si znovu psa. Ale rodina mě přemluvila. Její „páníček“ Když nám před osmi lety zemřel pes, manžel neváhal a přin
27.5.2023
Můj muž byl odjakživa bouřlivák. I když mně se to líbilo! K mému údivu si ale vybral mě. No, moc štěstí mi to nepřineslo. Jarek už měl na kontě nespočet zářezů, ale mně tvrdil, že mě také miluje. Měl vřelý vztah k alkoholu, zatímco já nikdy nezkusila ani alkohol, ani cigaretu. Neviděla jsem na alkoholu a kouření, případně drogách, nic zajímavého. Jarek si ale vyzkoušel vše. Brali jsme se, když
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla