Domů     Zničila jsem si manželství kvůli románku s dávnou láskou
Zničila jsem si manželství kvůli románku s dávnou láskou
4 minuty čtení

Zdánlivě nevinné dobrodružství se může stát něčím opravdu osudovým.

Myslím, že v každé ženě, ať už je jakkoliv spokojená, se tajně skrývá touha po romantice. Prostě chuť prožít něco krásného, na co se pak dlouho vzpomíná. Ne vždy ale ten zážitek má takovou cenu, jakou očekáváme. Za chvilku vytoužené romantiky se občas tvrdě platí.

Musel se přestěhovat

Než jsem se seznámila s manželem, chodila jsem se třemi jinými kluky. Nejvíc se vždy vzpomíná na první nevinnou lásku a platilo to i v mém případě.

Můj vztah s Jakubem nikdy nepřekročil určitou hranici, přesto jsem ho prožívala jako něco úchvatného, o čem jsem do té doby jen četla v zamilovaných knihách.

Nebylo divu, že i po letech jsem si z těch pár týdnů, které nám byly souzeny, pamatovala skoro každou minutu. Rozdělil nás okolnosti. Jakub byl o pět let starší, už pracoval. Mně bylo sedmnáct a chodila jsem na gymnázium.

Jakubovi rodiče byli rozvedeni, on žil u otce. Jeho matka ale vážně onemocněla a Jakub se k ní přestěhoval do Brna. Chvíli jsme si ještě psali, ale pak mu maminka zemřela a skončilo i naše dopisování.

Po dalších dvou vztazích jsem se provdala za bývalého spolužáka. S Otou jsme si dobře rozuměli. Celkem mi vyhovovala jeho dominantní osobnost, protože na sebe současně dokázal brát i odpovědnost. K jeho největším slabostem patřila žárlivost. Bral mě tak trochu jako své vlastnictví, ale já jsem to uměla přijmout.

Bylo to náhodné setkání

Každý vztah časem zevšední. Naše manželství se poté, co se děti definitivně osamostatnily, stalo už jen formálním svazkem. Rozvádět jsme se nechtěli, nic takového ani jednomu z nás nepřišlo na mysl.

Žili jsme ale v takovém obyčejném stereotypu, kdy už člověk od života nic převratného nečeká, ale ani se mu nechce něco měnit. Myslela jsem si, že to tak už bude napořád. A pak se po letech do mého života vrátil Jakub.

Byl to pro mě šok, nečekala jsem, že bych ho někdy ještě spatřila. Došlo k tomu náhodou, potkali jsme se v Brně, kde jsem byla něco vyřizovat pracovně. Otočili jsme se po sobě na ulici a nejprve si ani jeden z nás nebyl tím druhým jistý.

Potom se ale na Jakubově tváři objevil úsměv. Přistoupil ke mně, oslovil mě a za chvíli jsme už seděli v kavárně a jeden druhého hltali očima. Jakub samozřejmě zestárnul, tak jako já, ale to, co mě na něm přitahovalo, zůstalo.

Dívala jsem se do pronikavých očí své první lásky a srdce mi tlouklo stejně zběsile jako tenkrát. Zároveň jsem si ale uvědomovala, kolik let uplynulo a že jsem vdaná žena.

Tentokrát hrála náhoda proti mně!

Říká se, že dvakrát člověk nevstoupí do stejné řeky. My s Jakubem jsme ani nic takového nezamýšleli, jen jsme si chtěli oživit vzpomínky. Když mi navrhl, že si zopakujeme jeden výlet z dávných dob, souhlasila jsem. Neviděla jsem v tom nic špatného.

Osud a náhoda ale z toho nakonec udělaly zásadní zvrat v mém životě. O tom setkání a plánovaném výletu jsem Otovi doma nic neřekla. Věděla jsem, že by to nepochopil a nesouhlasil by.

Vzala jsem si v práci dovolenou a vydala se s Jakubem na stejný výlet jako zamlada. Jak jsme stáli na náměstí jednoho nedalekého městečka, vzpomínali jsme na náš první polibek. Jakub se zeptal, jestli si ho můžeme zopakovat. Souhlasila jsem.

Když jsem pak po polibku otevřela oči, málem jsem omdlela zděšením. Kousek od nás stál můj manžel a pozoroval nás. V první chvíli mě napadlo, že mě sledoval, ale pak jsem se dozvěděla, že byl v městečku pracovně. Nesnažila jsem se nic vysvětlit. Nešlo to.

Ota tehdy beze slova odjel a stejně tak mlčky, bez hádek, odešel z domova a podal žádost o rozvod. Dodnes si myslí, že jsem ho zradila. Já jsem teď sama. Jakub se po tom setkání znovu odmlčel a vlastně nevím, jestli by mělo smysl ho znovu hledat.

Rozum mi říká, že jsem si zbytečně zničila manželství, srdce je ale vděčné i za tu jeden krásný den, i když špatně skončil.

Iva L. (49), Olomouc

Související články
3 minuty čtení
Když se mi vybaví Marie, jako první vidím její smích. Rozléhal se po celé ulici, byl nakažlivý jako jarní radost. Už 30 let jen vzpomínám. Znaly jsme se od školky, ale nejvíc jsme si byly blízké na střední. V létě jsme sedávaly na lavičce před jejím domem, v ruce měly ta kulatá lízátka, která byla buď jahodová, nebo citronová. Probíraly jsme celý svět. Kluky, hudbu, sny. Byla vždycky odvážnější
3 minuty čtení
Bylo to loni na podzim, když ten dům vzplanul. Seděli jsme doma ve městě, byl už večer, když zazvonil telefon. Volali nám z hasičského sboru z vesnice. Soused zahlédl plameny, kdy to vzplálo od blesku. Na pach kouře, který se mi vryl do paměti i několik hodin poté, co jsme dorazili, nezapomenu. Vzpomínky v kouři Ten dům patřil manželovým rodičům. Bydleli tam celý život a on tam vyrůstal.
3 minuty čtení
Šedesátka už mi klepe na dveře. Vnoučata nemám a ani mít nebudu, sama jsem totiž nikdy neměla děti. Tolik jsem však chtěla. Jmenoval se Ondřej a byl jen o pár měsíců starší než já. Bydlel nedaleko od nás a znali jsme se snad odmalička. Pokud mi ještě paměť dovolí dostat se do našich školních let, vidím tlupu veselých rošťáků, mezi nimi okatou černovlasou holčičku se dvěma copy a modrookého hube
3 minuty čtení
Je to hrozná nemoc. Bere vám slova, paměť a mění vás v jiného člověka. Alzheimer mi vzal kamarádku z dětství. Poprvé jsme se viděly v první třídě. Seděla v lavici přede mnou, copánky stažené červenou mašlí. Sylva se jmenuje. Skamarádily jsme se a od té první třídy jsme se staly nerozlučnými. Byla to kamarádka, která znala všechny moje lásky, pády, ztráty i vítězství. Chodily jsme spolu na tanco
2 minuty čtení
Byl chladný listopadový podvečer, když se mu udělalo zle. A já netušila, jestli se nevidíme naposledy. Slova se mu zamotala, ruka mu klesla a oči zůstaly podivně nehybné. Zavolala jsem záchranku a snažila se mu držet ruku, i když on už mě nevnímal. Můj muž Jiří. Když přijeli záchranáři, celou dobu jsem mu opakovala, že to bude dobré, ale uvnitř mě svírala panika. Měli jsme za sebou 50 let spole
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Země divů i relaxu – Albánie
nejsemsama.cz
Země divů i relaxu – Albánie
Průzračné moře, komfortní ubytování i služby, atmosféra historických uliček, ale i nádherná divoká příroda. A co je moc příjemné – všechno tu pořídíte mnohem levněji než v Česku. Albánie vás nadchne! Albánie už dávno není místem politických nepokojů. Proměnila se v bezpečnou oázu klidu, která nabízí vyžití jak pro vyznavače lenošení na pláži, tak pro milovníky divoké přírody a výšlapů s batohem na zádech.
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Chřestový krém
tisicereceptu.cz
Chřestový krém
Chřest se do polévek či krémů hodí skvěle. Zkuste tento recept. Suroviny na 4 porce 400 g odřezků z chřestu (stonky, slupky) 8 stonků celého chřestu 80 g másla 2 lžíce mouky 1 l zeleninového
Starověká škola: Holky mají se vzděláním většinou smůlu
epochaplus.cz
Starověká škola: Holky mají se vzděláním většinou smůlu
Slavný filozof Platón věří, že každé dítě má právo na vzdělání. Do tří let má být s rodiči. Pak nastupuje do školy. Do dvaceti let se učí i sportuje. Následuje deset let filozofie. A nakonec, pokud má talent, může pomáhat řídit město. To ovšem platí pro muže. Platón (427–347 př. n. l.) chce, aby každý
LUHAČOVICKÉ INTERMEZZO
epochanacestach.cz
LUHAČOVICKÉ INTERMEZZO
V turisticky oblíbených Luhačovicích se v Kulturním centru Elektra uskuteční první poprázdninové HOVORY W. Nejen místní minerální vodu budou se skvělým Otakarem „Ťuldou“ Brouskem popíjet pánové Jiří Werich Petrášek, Pavel Mészáros a Karel Štolba. A vše proběhne s láskou a humorem.  
Vědci objevili klíčové změny v lidské pánvi, které nám v průběhu evoluce umožnily chůzi po dvou
21stoleti.cz
Vědci objevili klíčové změny v lidské pánvi, které nám v průběhu evoluce umožnily chůzi po dvou
Všichni obratlovci disponují pánví, ale jen jediný druh ji využívá pro vzpřímenou chůzi po dvou končetinách, a tím je člověk. Příběh odlišného vývoje lidské pánve a bipedalismu se začíná psát před 5 m
Černovická rezidence: Pedant Hlávka kontroloval každou cihlu
historyplus.cz
Černovická rezidence: Pedant Hlávka kontroloval každou cihlu
Patří mezi sedm novodobých divů Ukrajiny. Řeč je o obřím černovickém areálu, za jehož vznikem stál slavný český architekt Josef Hlávka. Ten si na něm dal mimořádně záležet. Jeho stavební plány by při rozložení pokryly plochu fotbalového hřiště. S nesmírným zápalem rozkládá architekt Josef Hlávka (1831–1908) na stůl plány na stavbu velkolepé budovy. V kalendáři je březen
Zářijová výročí: Od útoku UFO po Jacka Rozparovače
enigmaplus.cz
Zářijová výročí: Od útoku UFO po Jacka Rozparovače
Jaká významná výročí ve světě záhad a událostí, které se dodnes nepodařilo objasnit, si připomínáme v září? EnigmaPlus.cz vám je představí! [gallery ids="158070,158071,158072"] 5. září 2013: UFO
Do manželství jsem se hrnout neměla
skutecnepribehy.cz
Do manželství jsem se hrnout neměla
Partnera je třeba dobře poznat, než si slíbíte lásku na celý život. Kdybych to tak věděla dřív, než jsem bezhlavě řekla ANO dvěma ničemům. S manželem jsme se rozvedli v době, kdy děti chodily ještě na základní školu. Můj muž byl opilec, dokázal propít celou výplatu hned první den − a pak tahal peníze ze mě. Pořád jsem
Tiffany & Co. uvádí kampaň, která oslavuje novou kolekci šperků Bird on the Rock
iluxus.cz
Tiffany & Co. uvádí kampaň, která oslavuje novou kolekci šperků Bird on the Rock
Značka Tiffany & Co. dnes odhaluje novou kampaň, jež oslavuje exkluzivní a luxusní kolekci šperků inspirovanou Bird on the Rock, která bude uvedena na trh 2. září. Současnou podobu ikonického moti
Bršlice není jen plevel
epochalnisvet.cz
Bršlice není jen plevel
Máte-li alespoň malou zahrádku, pak víte, o jaké rostlině je řeč. Ano, je to ten téměř nevymýtitelný plevel s dlouhými oddenky, časem vykvétající do vysokých bílých květenství, s nímž už léta marně bojujete.   Ale co se na bršlici kozí nohu podívat trochu jiným pohledem? Uvidíte, že hned změníte názor. Je totiž nejen jedlá a
Už má za Čermáka slibnou náhradu?
nasehvezdy.cz
Už má za Čermáka slibnou náhradu?
V kuloárech se šušká, že herečka známá ze seriálu Ulice Veronika Čermák Macková (31) má novou lásku. Údajně jde o jejího letitého kamaráda, který ji vždycky platonicky miloval. Zřejmě tak nyní využi