Domů     Zrada jí přinesla novou lásku!
Zrada jí přinesla novou lásku!
5 minut čtení

Když se v partě našich mladých zrodil nápad na skautský letní tábor pro jejich děti, zdálo se to jako bezva nápad. Bohužel pro moji dceru špatně skončil.

Moje dcera Simona se seznámila se svým budoucím mužem už na základní škole. Byla to prý láska na první pohled. A vydržela jim až do plnoletosti, takže se chtěli vzít hned, jak to bylo možné. S manželem jsme celkem nic nenamítali.

Dostali úžasný nápad

Také jsme se brali, když jsem byla ještě velmi mladá, tak jsem v tom problém neviděla. Radek se nám zdál jako slušný a hodný kluk a k Simoně se choval hezky a pozorně.

Krátce po svatbě se našim mladým narodila napřed holčička a dva roky po ní, k velké radosti zejména Radka, i kluk. Jak už to tak na vesnicích bývá, scházely se i naše děti s kamarády od dětství, kteří už také měli své děti.

Všichni se vídali poměrně často, ať už při sportu, nebo v rámci různých oslav. I z jejich dětí se postupně stávala parta a my byli rádi, že je o volný čas našich potomků i našich vnoučat dobře postaráno.

Naše ves je krásná, obklopená lesy, poli a ukrývající i rozličná romantická zákoutí. A protože se blížily prázdniny, vymysleli rodiče geniální nápad, jak zabavit děti v době, kdy nemusí do školy.

„Mami, víš, co jsme včera vymysleli? Zřídíme pro děti za vsí hned u lesíka něco jako skautský tábor!“ přiběhla mi dcera nadšeně sdělit. Byla celou akcí nadšená, že jsem se radovala s ní.

Všechno klapalo

Hned další víkend se pustili do stavby. Rozestavěli na okraji lesa stany a děti jim nadšeně pomáhaly. Celé dny tak všichni trávili jen v přírodě. Rodiče pro ně vymýšleli nejrůznější hry a zábavy bylo dost.

V partě si rozepsali služby, aby byl s dětmi vždy někdo dospělý. Rodiče si tedy domluvili dovolené a udělali rozvrh tak, aby všichni hlídali rovným dílem.

Samozřejmě že se stejně skoro každý večer většina rodičů sešla u táboráku, kde si všichni rádi zazpívali, ale vyspat se šli do svých postelí. Zdálo se, že všechno probíhá, jak má.

Ochotně zaskočila

Jednou, když měla mít službu dcera s manželem, se udělalo Simoně zle. Její kamarádka Jiřina, taková spíš tichá myška, se hned nabídla, že službu za Simonu vezme.

Tu prý jen napadlo, že by ji zajímalo, co si asi tak její ukecaný Radek s málomluvnou kamarádkou bude povídat. Zbytek prázdnin utekl jako voda. Dětem se do školy pochopitelně vůbec nechtělo. Tyhle prázdniny si díky táboru opravdu skvěle užily.

Já je vlastně skoro ani neviděla. I když jejich účast nebyla povinná, dobrovolně se z tábora ani nehnuly.

Byl jako vyměněný

Byl čas tábor zlikvidovat, stany rozložit a zahladit stopy po ohništích a polní kuchyni. Děti se vrátily do školy a vše do starých kolejí. Jen Radek se začal chovat nějak jinak.

Simoně se zdálo, že je odtažitý, ale říkala si, že je možná jen otrávený, že zase začal ten školní kolotoč a po prázdninách nikdy není snadné děti zase zkrotit. Po nějaké době ale její nejistota narůstala:

„Radek je jako vyměněný, jako by to ani nebyl on, nezdá se ti?“ Chodili k nám často na návštěvu. Zprvu jsem nic zvláštního nepozorovala, ale časem jsem musela dát dceři za pravdu.

Nedokázal už lhát

Napětí mezi nimi očividně narůstalo. Navíc se Radek začal vracet z práce čím dál později. Zpočátku se snažila být nad věcí, časem už ale nevydržela a začala se domáhat vysvětlení. Radek jen krčil rameny a tvrdil jen, že má teď moc práce.

Jednoho večera se však Simona objevila u nás v obýváku celá uplakaná: „Radek mi oznámil, že miluje Jiřinu a chce se rozvést!“ sdělila nám a opět se rozplakala.

Studená sprcha

Byla jsem v šoku. Nikdy bych si nepomyslela, že by mohl můj zeť něco takového Simoně udělat. Působil na mě vždy spíš jako nekňuba než jako lamač ženských srdcí. „Zamiloval se do ní na tom hloupém letním táboře,“ vysvětlila.

Ale čím ho okouzlila zrovna Jiřina, která je také vdaná a má rovnou tři děti? Navíc její manžel Míra je také moc hodný, a hlavně pěkný chlap. Poradila jsem dceři, ať se s ním sejde.

Dvě manželství se rozpadla

Bohužel ani setkání, ani domluvy nepomohly, aby ti dva přišli k rozumu. Radek si dokonce kousek od domu, kde s naší Simonou bydlel, pronajal byt. A Jiřina tam s ním velmi často pobývala. Konaly se dva rozvody a dětem nastala střídavá péče.

Vnuk i vnučka to naštěstí snášejí dobře, vždy ten týden, co jsou s tátou, mají ještě tři sourozence a mají prý pocit, jako by zase byli na skautském táboře. Hůř už je na tom dcera. Zpočátku týden bez dětí celý proplakala.

Teď se zdá, že nad jejím životem zase vychází slunce. Tak dlouho se s Mírou vzájemně podporovali, až se do sebe také zamilovali.

Dana P. (59), Ústí nad Labem

Související články
5 minut čtení
Když jsem zjistila, že čekám miminko, bylo mi sedmnáct let. A proto jsem se ho vzdala. Moc brzy. Dnes to vím. Chyba, kterou nenapravím. nes, když se podívám na mladé holky v tom věku, mám pocit, že jsou ještě děti. Za našich let jsme působily dospěleji, byť jsem já tehdy plnoletá ještě nebyla. Zamilovaná, naivní a přesvědčená, že láska všechno zvládne, to ano. Věřila jsem, že když se dva mají r
3 minuty čtení
Někdy vám i ti nejbližší neřeknou vše. A zjištění některých pravd pak moc bolí. Tchán nikdy nepřiznal, že má dalšího potomka. Nebyl důvod lhát. Když jsem poznala svého muže Mirka, měla jsem štěstí i na jeho rodinu. Přijali mě mezi sebe překvapivě dobře. Pravda, tchyně si mě nejprve držela trochu od těla a potřebovala čas, aby mi začala věřit. Postupně ale roztála. Zato můj tchán Karel si mě
5 minut čtení
V naší rodině se vždycky říkalo, že teta Julie je tak trochu „jiná“. Až po její smrti jsem zjistila, jaký osud jí přichystala rodinná zrada. Fér to dle mého názoru rozhodně nebylo. Zatímco můj táta byl důstojný a praktický muž, jeho sestra Julie žila ve vlastním světě. Nikdy se nevdala, neměla děti. Jejím největším životním úspěchem byla podle příbuzných práce v archivu a sbírka starých pohl
2 minuty čtení
Stačil jeden večer při svíčkách, stará harmonika a rodina. Tehdy jsem pochopila, že ke štěstí stačí málo. Venku napadl první sníh a náš starý dům na kraji vesnice promrzal tak, že jsme po ránu viděli vlastní dech. Okna byla zevnitř zamlžená a pod dveřmi táhlo tak, že jsem tam večer cpala staré hadry. Můj muž tehdy pracoval dlouhé směny v továrně a domů chodil unavený, ale nikdy si nestěžoval. V
5 minut čtení
Seděla jsem u kuchyňského stolu, dívala se na telefon a zmocňovala se mě panika. Bylo půl sedmé ráno a dcera stále nezvedala telefon. To samo o sobě nebylo nic zvláštního, Markéta byla vždycky velký spáč. Jenže teď měla dítě. A právě ten den měla přivézt vnuka brzy ráno, protože ji čekalo vyšetření a my s manželem měli hlídat malého Matýska. Když se dlouho neozývala, začala jsem být nervózní.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Korunovace prvního českého krále: Odměnil se Vratislav II. arcibiskupovi za korunu?
epochalnisvet.cz
Korunovace prvního českého krále: Odměnil se Vratislav II. arcibiskupovi za korunu?
Pražský hrad je od rána v obležení zvědavců. Takovou slávu česká země ještě nezažila. Poprvé v historii bude mít krále! Kníže Vratislav II. právě zažívá vrchol své panovnické kariéry.   Obřad, který se koná 15. června 1085, nevede nikdo menší než sám trevírský arcibiskup Egilbert (†1101) a v publiku mezi řadovými diváky stojí další osobnost, jež se
Vlastní dítě mě vyhnalo
skutecnepribehy.cz
Vlastní dítě mě vyhnalo
Často se říká, že rodiče si člověk nevybírá, ale děti si může dobře vychovat. Kéž by to tak bylo. Dnes už vím, že život umí člověka překvapit i tam, kde si myslí, že nic nepodcenil. Někdy přemýšlím, jestli jsme jako rodiče něco nepřehlédli. Možná jsme byli až příliš shovívaví, možná jsme některé věci nechtěli vidět. S manželem
Životabudič jménem sprcha
rezidenceonline.cz
Životabudič jménem sprcha
Dopřeje relax a nabije energií, představuje soukromé útočiště, je zdrojem wellness prožitků. Nejmodernější hygienické oázy, jež sprchování pozvedají na dokonalý očistný rituál těla i mysli, potěší prvotřídním designem, prémiovými materiály a technologiemi. Moderní sprchové kouty nebo panely na první pohled zaujmou jednoduchým designem, inspirovaným nejčastěji minimalismem, kde každý prvek v prostoru má své místo a
Berete před spaním vitaminy? Nedělejte to!
nejsemsama.cz
Berete před spaním vitaminy? Nedělejte to!
Doplňky stravy pomáhají, jen si dejte pozor, kdy a jak je berete. Můžete si totiž vážně uškodit. Jaké jsou největší prohřešky? Chcete být zdravá, fit a v pohodě. To je samozřejmě správně. Ze stravy ale většinou nedostaneme tolik živin a látek, které potřebujeme, a tak saháme po doplňcích stravy, které je krásně a takřka bez námahy doplní. Přemýšlela jste ale někdy
Krize Hušínského s naléhající přítelkyní
nasehvezdy.cz
Krize Hušínského s naléhající přítelkyní
Co je moc, to je příliš! Již před časem měl Rudolf Hušínský (79) alias Vlasta Pešek z Ulice pěkně zlobit svoji přítelkyni Helenu. Ta se marně snažila přesvědčit herce bojujícího s rakovinou plic, ab
Od Šalamounova klíče po Picatrix: Nejslavnější grimoiáry
enigmaplus.cz
Od Šalamounova klíče po Picatrix: Nejslavnější grimoiáry
Po staletí se šeptá o tajemných knihách, které údajně obsahují návody na vyvolávání duchů, výrobu talismanů, astrologické výpočty i zaklínadla schopná změnit osud člověka. Říká se jim grimoiáry a mezi
Dvojitý agent Blake pracoval pro Sověty zadarmo
historyplus.cz
Dvojitý agent Blake pracoval pro Sověty zadarmo
Britové s podporou Američanů vymysleli geniální plán. Aby mohli odposlouchávat sovětské hovory, vykopou ze západního do východního Berlína dlouhý tunel a napíchnou se na telefonní kabely. Věc má ale jeden háček – Sověti o důležité operaci od samého počátku vědí! V britské tajné službě SIS totiž mají výkonného „krtka“.   I když je mu teprve 17 let,
Symbol letní sezóny v tyrkysové barvě
iluxus.cz
Symbol letní sezóny v tyrkysové barvě
Tyrkysová udává tón letošního léta, elektrizuje styly a přitahuje pozornost. Spojením svěží minerální čistoty a slunné smyslnosti z ní značka Frederique Constant učinila podpis svého nového modelu Man
Léto v Olomouckém kraji: krajina poznání, příběhů a živé kultury
epochanacestach.cz
Léto v Olomouckém kraji: krajina poznání, příběhů a živé kultury
Jsou regiony, které se návštěvníkům představují jediným symbolem. Olomoucký kraj mezi ně nepatří. Jeho kouzlo spočívá v rozmanitosti. Během jediného dne lze projít středověkým hradem, sestoupit do podzemních jeskyní, vystoupat na rozhlednu, projít se po hřebeni Jeseníků a večer strávit na festivalu pod širým nebem. Právě propojení poznání, kultury a aktivního odpočinku dělá z regionu
Tajná řeč květin: Jakými barvami dávají rostliny výstrahu?
epochaplus.cz
Tajná řeč květin: Jakými barvami dávají rostliny výstrahu?
Na první pohled vypadají květiny jako mírumilovné bytosti, které se jen snaží být co nejkrásnější. Ve skutečnosti ale vedou promyšlenou marketingovou kampaň. Některé lákají včely jako neony před cukrárnou, jiné vysílají varování typu „nejez mě, budeš litovat“. A překvapivě často k tomu používají stejné barvy, jaké známe z výstražných vest, semaforů nebo jedovatých žab. Když
Co takhle vařit a péct s Lepší.TV?
tisicereceptu.cz
Co takhle vařit a péct s Lepší.TV?
Jídlo je každodenní součástí života, mnozí z nás na něj myslí neustále, rádi chodíme do restaurací, užíváme si rozmanitost surovin, které každý kultura nabízí a využívá v kuchyni. S nadšením sledujeme
Point Nemo: Místo, kde ani lišky nedávají dobrou noc
21stoleti.cz
Point Nemo: Místo, kde ani lišky nedávají dobrou noc
Uprostřed Tichého oceánu existuje místo, které je od civilizace vzdálenější než jakýkoli jiný bod na Zemi. Jestli někde platí ono příslovečné "samá voda", tak je to právě Point Nemo, kde i oceánský ži