Domů     Štěstí předpověděl kalendář
Štěstí předpověděl kalendář
5 minut čtení

Nevysvětlitelná událost se opakovala třikrát po sobě. Bála jsem se, že v domě straší, ale tajemné síly neměly v úmyslu mi ublížit.

noha lidem se během jejich života stane něco, co zní neuvěřitelně a tajemně. Něco, co zkrátka nemá žádné rozumové vysvětlení. Já k nim také patřím, i když můj příběh se odehrál už před dávnými lety.

Tenkrát mi bylo o čtyřicet let méně, měla jsem krátce po maturitě a byla jsem zamilovaná do Filipa, kluka ze sousedství, který však o mě nejevil žádný zájem.

Romantická duše

Bydleli jsme v rodinném domku – já, moje starší sestra Jana a rodiče. Zatímco Jana už měla vážnou známost, a plánovali dokonce s Vojtěchem svatbu, já jsem se vztahy moc zkušeností neměla. Zato moje duše byla romantická až až.

Kluk ze sousedství

Snila jsem o tom, že si jednou vezmu Filipa odvedle, ale současně jsem si nedělala v tomto směru žádné velké naděje.

Pokaždé, když jsem ho pozdravila nebo se na něj usmála, jen zahuhlal „ahoj“. Sám od sebe o mě žádný zájem nejevil.

Zůstala jsem doma sama

Jedno sobotní odpoledne vyrazili rodiče s Janou na návštěvu k rodičům sestřina snoubence. Já jsem měla jet původně také, ale necítila jsem se nějak dobře, a tak jsem raději zůstala doma.

Tajně jsem se dívala z okna, jestli za plotem náhodou neuvidím Filipa, ale v sousedním domě nejspíš zrovna nikdo nebyl.

Moje tělo se rozhořelo

Najednou jsem pocítila závan ledového vzduchu a vzápětí se moje tělo rozhořelo jako při vysoké horečce. Nejprve jsem to přikládala nachlazení, ale pak jsem si uvědomila, že se jedná o úplně jiný pocit.

Několikrát se to opakovalo, nejprve mi kolem těla projela studená vlna, potom jsem se celá rozpálila. Nevěděla jsem, co se to se mnou děje. Celá jsem se klepala a bylo mi pěkně mizerně.

Kalendář byl přetočený

Chtěla jsem si jít lehnout do postele a vyspat se z toho. Předtím jsem se ještě šla do kuchyně napít. Všimla jsem si přitom jedné podivné věci. Nástěnný kalendář v kuchyni na zdi byl otočený na měsíc listopad. Bylo to zvláštní, protože byl květen.

Netušila jsem, kdo a proč by kalendář otáčel. Napadlo mě, že se třeba někdo chtěl podívat na nějaký konkrétní den v budoucnosti – ale k tomu nepotřeboval otáčet celý kalendář, stačilo zvednout list.

Všechno jsem napravila, takže jsem se znovu dívala na květnové dny. Pak jsem si šla lehnout.

Zase tam byl listopad!

Padla jsem do postele, zavřela oči a okamžitě jsem usnula. Když jsem se po více než hodině probudila, bylo mi už podstatně lépe. Měla jsem žízeň, a tak jsem opět zamířila do kuchyně. A tam jsem zůstala v šoku stát. Na kalendáři byl totiž znovu listopad.

Bála jsem se, že možná do domu někdo vnikl a chce mě strašit. Podezřívala jsem i to, že se už rodiče vrátili a kalendář otočili oni. Pak mi došlo, že jsou to nesmysly.

V domě straší?

Rozumné zdůvodnění, proč se kalendář znovu otočil, jsem ale nenašla. Opět jsem vše upravila do správného stavu. Jenže když jsem pak šla do kuchyně potřetí, asi za půl hodiny, zase tam byl listopad! To už jsem se trochu třásla strachem a myslela jsem si, že v domě straší.

Blouznění z horečky?

Když se rodiče se sestrou vrátili domů, vše jsem jim řekla. Ale jak jsem předpokládala, nevěřili mi ani rodiče, ani Jana. Mamka říkala, že jsem nejspíš blouznila z horečky. Žádný důkaz jsem samozřejmě neměla, tak jsem ji při tom nechala.

Protože se pak už nic podobného neopakovalo, tak se na příhodu s kalendářem postupně zapomnělo. Jen já jsem si na ni občas vzpomněla, když jsem kolem kalendáře procházela.

Pozvání na rande

Uplynulo půl roku a nyní už byl listopad tím správným měsícem. Jak ve skutečnosti, tak podle kalendáře na zdi. A právě tehdy jsem zažila největší štěstí mého života. Filip mě totiž oslovil a pozval mě na rande. Protančila bych bývala radostí celou noc.

A nezůstalo jen u jedné jediné schůzky, najednou se mezi námi začal rozvíjet vztah, po jakém jsem vždycky toužila.

Konaly se dvě svatby

Mezitím se už Jana provdala a zanedlouho to začalo vypadat na další svatbu v domě. K té pak skutečně došlo – Filipa jsem si vzala následující rok v dubnu.

Máme spolu dvě krásné, dnes už dospělé děti, které už mají také své rodiny, tak z nás jsou dokonce už prarodiče.

Znamení od dobrých vyšších sil?

A pokud jde o tu záhadu s kalendářem, tak si o ní myslím svoje. Pamatuji si, jak jsem tenkrát byla nešťastně zamilovaná a cítila naprosté zoufalství a beznaděj.

Tajemné otáčení listů bylo podle mě signálem od nějakých dobrých vyšších sil, které mě chtěly upozornit, ať počkám do listopadu, protože se v tu dobu něco změní.

Nikdy potom se už nic podobného nepřihodilo, ale ten nevysvětlitelně se otáčející kalendář mám dodnes schovaný na památku na dně šuplíku u nočního stolku.

Irena B. (64), Uherské Hradiště

Související články
2 minuty čtení
Ezoterice jsem tehdy úplně propadla a našla jsem si kamarádky, které magie také lákala. Už jen najít někoho, na kom si kouzla vyzkoušíme... Po maturitě jsem zamířila z rodného města rovnou do Prahy. A tady se mi otevřel nový svět. Nemám na mysli jen to, že jsem si zvykala na život ve velkoměstě, ale také jsem objevila kouzlo ezoteriky. Pořídila jsem si vykládací karty a taky jsem zkoušela vyvol
3 minuty čtení
Tu noc jsem si chtěla zkrátit cestu, a to se mi málem stalo osudným. Ze tmy se vynořili dva muži, kteří mi chtěli ublížit. Někdo mi ale pomohl. Je tomu už téměř dvacet let, co se mi ten příběh stal, a já na něj stále musím myslet. Přijela jsem tenkrát ke známým do Radotína na oslavu narozenin. Bylo to v zimním období, kdy je tma brzy. Spěchala jsem, protože jsem měla zpoždění. Bujará oslava už
2 minuty čtení
Když jsem ji dostala jako dárek, netušila jsem, že se mi do domu nastěhuje škodolibý duch. Dnes už se všemu směju společně s tou babou! Mám moc ráda tajemno a hlavně se ráda obklopuju různými magickými předměty. Doma mám plno knih a časopisů o ezoterice a každý večer, když se setmí, zapaluji svíčky a pouštím si hudbu, při které medituji. Také jsem si pořídila černou kočku, dostala jméno Miriam.
3 minuty čtení
Na miminko jsme čekali s přítelem dlouho. Pak mi na jarmarku koupil krásný náhrdelník a ty růžové kamínky, které jsem nosila na krku, asi skutečně splnily můj sen. Ty růžové kamínky na šňůrce jsem si koupila na jednom masopustním jarmarku. V malém městečku na jihu Čech jsme se ocitli s přítelem náhodou. Jeli jsme kolem a řekli si, že se projdeme po náměstí a podíváme se, co hezkého ve stáncích
5 minut čtení
Byla jsem v zahraničí a večer jsem se vydala do ulic. Pak mě obestoupila skupinka mužů. Myslela jsem si, že to je můj konec. Když se nás někdo snaží varovat a upozornit na možné nebezpečí, měli bychom ho raději poslechnout. Vím, o čem mluvím. Já jsem totiž před lety neposlechla varování jedné ženy a málem jsem na to doplatila. Ve chvíli, kdy jsem se v duchu loučila se svojí peněženkou, však nas
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Interiér podle filozofie Zen
rezidenceonline.cz
Interiér podle filozofie Zen
Jednoduché minimalistické prostředí vytváří dnes tolik potřebný klid a uvolnění. To byl také cíl designérky Li Jianmei, autorky zdařilé realizace. Na okraji Chengdu, hlavního města čínské provincie Sichuan, vznikl unikátní projekt Eco-City. Citlivý přístup k přírodě a udržitelnosti životního prostředí se promítá nejenom do jeho architektury, ale také způsobu bydlení. Hektický životní styl zůstává za
Kostel Matky Boží v Telči: Panna Marie volá ze zvonice nejkrásnějším hlasem
epochanacestach.cz
Kostel Matky Boží v Telči: Panna Marie volá ze zvonice nejkrásnějším hlasem
Město Telč je prodchnuto slavnou historií, takže když je zdejší kostel nejstarším ve městě, něco už to znamená. Přesně takový je kostel Matky Boží na Starém městě, z jehož věže už po staletí zní starobylý zvon jménem Panna Marie. O tom, že historické jádro Telče je městskou památkovou rezervací a je zapsáno do Seznamu světového kulturního
Co nevíte o podivuhodných žížalách
epochalnisvet.cz
Co nevíte o podivuhodných žížalách
Na vlhkém chodníku se klikatí dešťovky. „Fůj, žížaly!“ povykuje holčička a odmítá se hnout z místa. Však mohou dorůst až do délky 30 cm. A to je ještě nic. Zatím rekordním kouskem je jedinec dlouhý 6,7 metru a vážící 1,5 kg! Africké žížaly Microchaetus rappi běžně dorůstají do 1,5metrové délky. Ovšem onen 6,7metrový kousek je
Maršál Lannes prolil pro Napoleona nejvíc krve
historyplus.cz
Maršál Lannes prolil pro Napoleona nejvíc krve
Je pondělí 10. dubna 1769, když ve vesničce Lectoure v jižní Francii přichází na svět dítě, jež při křtu dostane jméno Jean. Jeho otec je drobným obchodníkem, který bohatstvím neoplývá. Sám chlapec se později vyučí na barvíře. Revoluce ale rozdá karty tak, že jednou bude udávat směr dějin. Vyhlídky prostého nádeníka nejsou růžové. Mladý barvíř
Kouzlo s dopisem opravdu úspěšně fungovalo
nejsemsama.cz
Kouzlo s dopisem opravdu úspěšně fungovalo
Považovala jsem to psaní za hru nebo za vtip, ale stal se skutečně zázrak. Můj příběh se stal už před mnoha lety, kdy si ještě lidé běžně posílali dopisy. Vzpomínám si, jak jsem se každý den dívala do poštovní schránky. Občas jsem tam našla pohled z dovolené nebo psaní od vzdálených příbuzných. A jednoho dne
Závod míru má konečně nástupce – Evropskou jízdu míru. Letos pojede také Jan Ullrich
iluxus.cz
Závod míru má konečně nástupce – Evropskou jízdu míru. Letos pojede také Jan Ullrich
Už popáté projede letos na podzim po českých silnicích peloton Evropské jízdy míru. Nesoutěžní oslava radosti z cyklistiky a ohlédnutí k idejím Závodu míru. Pořadatelé mají posledních pár míst pro čes
Zkoušela jsem svou lásku uhranout kouzlem
skutecnepribehy.cz
Zkoušela jsem svou lásku uhranout kouzlem
Ezoterice jsem tehdy úplně propadla a našla jsem si kamarádky, které magie také lákala. Už jen najít někoho, na kom si kouzla vyzkoušíme… Po maturitě jsem zamířila z rodného města rovnou do Prahy. A tady se mi otevřel nový svět. Nemám na mysli jen to, že jsem si zvykala na život ve velkoměstě, ale také jsem objevila kouzlo
Až vymřou včely… budou létat roboti
21stoleti.cz
Až vymřou včely… budou létat roboti
Tento rychlý a obratný robotický hmyz by mohl v budoucnu pomáhat s mechanickým opylováním. Díky novému designu byl robot velikosti hmyzu schopen létat 100krát déle než předchozí verze. [caption id=
Peníze v ohrožení: Okradou nás tajné služby úplně o všechno?
enigmaplus.cz
Peníze v ohrožení: Okradou nás tajné služby úplně o všechno?
Muž středního věku přichází k bankomatu. „Konečně mi přišla výplata,“ říká si. Když však zadá PIN ke svému účtu, nevěřícně vyvalí oči. Jeho konto je prázdné! „Někdo mi sebral všechny mé peníze!“ křičí
Nechal Decastelo kvůli téhle blondýně?
nasehvezdy.cz
Nechal Decastelo kvůli téhle blondýně?
Podivnosti okolo rozchodu herečky Evy Decastelo (46) ze seriálu Kamarádi a Tomáše Třeštíka (47) nabírají na obrátkách. Známý fotograf se na sociálních sítích ukázal ve vřelém objetí s Hedvikou Liškovo
Medové sušenky
tisicereceptu.cz
Medové sušenky
Tyto sušenky jsou křehké, křupavé, sladké tak akorát a oříšky nebo mandle jim dodávají skvělý šmrnc. Potřebujete 180 g másla 60 g cukru krupice 6 lžic medu 2 lžičky kypřicího prášku 240 g hl
Aféra s čokoládovými pastilkami: Markýz de Sade otrávil lehké ženy
epochaplus.cz
Aféra s čokoládovými pastilkami: Markýz de Sade otrávil lehké ženy
Francouzský šlechtic markýz de Sade miluje extravagantní sexuální praktiky a také čokoládu. Za svoje hrátky, označované dnes po něm jako sadismus, stráví spoustu let ve vězení. Jakmile Donatien Alphonse François, markýz de Sade (1740–1814) ale skončí v cele, hned píše manželce Renée-Pélagie de Montreuil (1741–1810), aby mu zajistila další přísun čokolády. Se svým sluhou Latourem dorazí