Domů     Zachránil našemu synkovi život anděl?
Zachránil našemu synkovi život anděl?
3 minuty čtení

V chůvičce se ozval nejdříve pláč a pak tichý hlas. Když jsem doběhla k mému dítěti do pokoje, spatřila jsem dvě tajemné postavy.

Posadila jsem se na posteli a řekla manželovi ospale: „Matýsek pláče!“ Z reproduktoru zvaného chůvička jsem slyšela vzlyky našeho syna. „Já tam jdu!“ řekl manžel rovněž ospale a s nekonečně dlouhým zívnutím vstal.

Pak zamířil rychlým krokem do patra našeho domku, kde měl pokojíček náš malý synek. Ta elektronická chůvička je k nezaplacení, řekla jsem si v duchu.

Vyčerpaná

Tenhle týden jsem byla příšerně vyčerpaná. Když jsme si Matýska přivezli z porodnice, neměli jsme s ním žádné starosti, krásně papal i spinkal. Jenomže po pár měsících, jako by se přehodila nějaká neviditelná výhybka.

Matýsek začal pravidelně několikrát za noc budit. Manžel se vrátil po několika minutách. Padl do postele a usnul snad ještě dříve, než se dotkl prostěradla. Jenomže tím pro nás tahle noc nekončila. Za malou chvíli se chůvička ozvala znovu.

To nebyl pláč

Nevěřícně jsem hleděla ze sedu na malý reproduktor. Tohle už nebyl obyčejný pláč! Matýsek jako by si něco pro sebe broukal. Tentokrát jsem šla synka uchlácholit já. Jenomže když jsem stanula na prahu jeho pokojíku, zdálo se mi, že můj syn spinká.

Spokojeně oddechoval a tvářičky a nosík měl růžové jako omalovánky. Sešla jsem tedy zpět do ložnice a zavrtala se do peřin. Než jsme s manželem stačili zamhouřit oka, ozvala se chůvička znovu! Tentokrát jsme vystartovali oba. Z chůvičky se totiž ozval hlas.

Normální lidský artikulovaný hlas, při kterém nám proběhl mráz po zádech. Copak půlroční dítě mluví? Někdo u něj určitě je! Že by zloděj, napadlo mě. Řítili jsme se po schodech k Matýskovi, když jsme ale vrazili do jeho pokoje, nikde nikdo.

A náš syn klidně spal. Prošli jsme celý dům a zahradu. Nikoho cizího jsme neobjevili. „Přece jsme ten hlas slyšeli oba,“ nechápala jsem a nutila manžela, aby ještě jednou prošel celý dům.

Ta s kosou odešla

Nad ránem manžel znovu usnul, já ale ne, a to bylo dobře. V chůvičce jsem znovu zaslechla zřetelný hlas. „Dnes jsem tu pánem já!“ Vystartovala jsem z postele a popadla nejbližší věc, kterou jsem měla po ruce, kartáč na vlasy, a vyrazila do patra.

Stolní lampa, kterou měl Matýsek po celou noc rozsvícenou, vrhala mdlé světlo na spící dítě. Už jsem se chtěla otočit a vrátit do postele, když jsem náhle zůstala stát jako solný sloup. Směrem k balkonu odcházela mlžná postava.

Měla na sobě dlouhý hábit a v ruce nějaký velký a špičatý předmět. Ihned mě napadlo, že se jedná o kosu. Bytost se ohlédla. Spatřila jsem jen obnažené zuby, jako by byla v kápi ukryta jen lidská lebka.

Ve stejnou dobu jsem spatřila směrem do chodby jinou podivnou postavu. Byla v zářivě bílé tunice a k ní byla přirostlá křídla. Anděl a Smrťák! Byla jsem přesvědčena, že oba navštívili našeho Matýska! A naštěstí zvítězil anděl!

Matý­sek nám pár dní poté přestal sám od sebe dýchat. Hlas, který se v té chvíli ozval z chůvičky, mu zachránil život. Světem obchází smrt a krutost, naštěstí jí anděl chodí často v patách!

Jana (53), Příbram

Související články
3 minuty čtení
Při vycházce na hřbitov jsem uviděla stát u zdi muže v letecké uniformě. Když mi švagr řekl, o koho se jedná, nemohla jsem tomu uvěřit. Už jsem za svůj život slyšela a četla mnoho strašidelných příběhů. Někdy jsem si přála něco takového zažít na vlastní kůži. Přála jsem si to tak moc, až se mi to jednoho dne splnilo. Stalo se to před lety na dovolené s manželem. Zamířili jsme do severních Čech.
5 minut čtení
Těšila jsem se na odpolední toulání lesem. Náhle se ale setmělo a já ztratila orientační smysl. Pak jsem v dálce spatřila bílé světlo… Před pár lety jsem si udělala výlet do hor. Mám ráda přírodu a turistiku a tentokrát jsem si pro své výlety vybrala Šumavu. Život mi visel na vlásku Jenže jsem v tamějším lese zabloudila a záhy jsem se ocitla ve smrtelném nebezpečí. Pak jsem naštěstí v dál
3 minuty čtení
Do schránky mi chodily zamilované básně. Myslela jsem si, že si někdo dělá legraci. Pak jsem ale zažila strašidelnou chvilku. Dostala jsem novou práci jako hospodářka na střední škole. Mám ráda školní prostředí a moc jsem se těšila na novou výzvu. Ráda se také potkávám s novými lidmi a buduji nové vztahy. Čím komplikovanější, tím lepší, jsem už taková. Hloupý vtípek? Učitelský sbor byl ve
3 minuty čtení
Když vám kamarádka, která vás podrazila, zničehonic přinese dárek, nic dobrého vám to nejspíš nepřinese. Dočkáte se i zdravotních problémů. Liběna byla duše zlá, která jen koukala, na kom by se přiživila a které ženě z okolí by svedla manžela. Když jsem byla šťastně vdaná a na mateřské, byla u nás doma každý den. Pracovala ve stejné firmě, ovšem na daleko podřadnější pozici než já. Chodila se k
3 minuty čtení
Možná si někdo vzpomene na to vlakové neštěstí, které mělo tolik obětí. Tehdy jsem se mu řítil vstříc. V poslední chvíli mě zachránila krásná dívka, která vzápětí zmizela v mlze. Vlak stál ve stanici Hradec Králové, i když už měl být deset minut pryč. Dobíhal jsem ho na poslední chvíli. Na peroně se mi skoro podlomila kolena. Hlavou mi ale v tu chvíli prolétla osvobozující myšlenka, že nebudu m
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
epochalnisvet.cz
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
Když na počátku 20. let minulého století přijímá čs. ministerstvo zdravotnictví nového referenta, nemůže mít šťastnější ruku. Vystudovaný lékař a rodák z východočeské Chocně Karel Driml (1891–1929) od své promoce v roce 1914 působil pět let jako asistent bakteriologického oddělení Hlavova patologicko-anatomického ústavu, ale to nejsou jediné zkušenosti, které může nabídnout. „Studoval organizaci veřejného zdravotnictví
Proč jsem utekla před láskou?
skutecnepribehy.cz
Proč jsem utekla před láskou?
Kdysi dávno jsem potkala muže svých snů. Bohužel jsem neměla dost odvahy na to, abych tuhle svoji životní šanci dotáhla do konce. Teď už je na všechno pozdě. Zbyly jenom vzpomínky, zůstaly otázky. Možná sen, který se ale ve skutečnosti nikdy neodehrál. Byla to naděje Počátkem devadesátých let jsem přijela do Brna za svou bývalou spolužačkou. Dlouho jsem ji neviděla, jenže
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
nasehvezdy.cz
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
V pátek večer zemřela herečka Jana Brejchová. Informaci médiím potvrdila její dcera Tereza Brodská. Bylo jí 86 let. Už ve třinácti letech uhranula režiséra svýma krásnýma, hlubokýma očima. Její jem
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
historyplus.cz
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
Technik s údivem strčí ruku do kapsy a vytáhne ji umazanou od rozteklé čokolády. Jak se mohla tak najednou rozpustit? Ještě pár minut potrvá, než mu dojde, že právě objevil princip jednoho z dnes naprosto samozřejmých kuchyňských spotřebičů. Používáme je v našich kuchyních denně, ale víme vůbec, jak a kdy vznikly a kdo je pro svět objevil?
K Františkovi míří zejména ženy
epochanacestach.cz
K Františkovi míří zejména ženy
Ze západočeského trojlístku jsou Františkovy Lázně ty nejmenší a pro mnohé možná právě proto nejkrásnější. Proč byste tam měla vyrazit i vy? Jestli dnes něco ženám chybí, je to klid. A právě toho tu nabízejí dost. Ve Františkových Lázních se dá zapomenout na všechny strasti. Žlutobílé empírové domy, široké parky a kolonády nabízejí odpočinek od toho všeho. Nahý kluk
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
iluxus.cz
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
Na rohu Vinohradské a Španělské ulice byla slavnostně otevřena nová podniková prodejna a partnerský showroom společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. Nese jméno Ráj Snů – značku, kterou firma d
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
epochaplus.cz
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
Sál zatleská a novopečený německý inženýr elektrotechniky Max Otto Kramer (1903–1986) hrdě odnáší svůj diplom z Technické univerzity v Mnichově. Do sbírky přidá ještě jednu ruličku: Pro změnu z letectví, tentokrát již doktorandskou, a to z Technické univerzity v Cáchách. Koncem 30. let minulého století je už slavným odborníkem na aerodynamiku. Zajímá se o automobily, kluzáky, vrtule, střely
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
enigmaplus.cz
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
Před tanzanskými volbami v roce 2015 vychází najevo, že někteří zákonodárci mohou být zapleteni do vlny útoků na albíny, jejichž části těla jsou vysoce ceněny v černé magii. Vláda ještě téhož roku při
Jaké je vaše duchovní zvíře?
nejsemsama.cz
Jaké je vaše duchovní zvíře?
Keltové byli silně spjati s rostlinnou i živočišnou říší. Každému bylo podle jeho narození přiřazeno i duchovní zvíře, které ho celý život provázelo a propůjčovalo mu své silné vlastnosti i vnitřní sílu. Jaké je to vaše? Jestli vám partner ve vzteku během hádky řekl, že jste vlk v rouše beránčím, připusťte si, že pokud jste narozena někdy v období mezi
Nedělní řezy ke kávičce
tisicereceptu.cz
Nedělní řezy ke kávičce
Báječný moučník s tvarohovo-smetanovým krémem, rumovou chutí a třešněmi. Na těsto 3 vejce 100 g hladké mouky 100 g krupicového cukru 50 g kakaa 3 lžíce oleje pečicí papír Na krém 250
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
21stoleti.cz
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
Drobná černá semínka znali už Aztékové, ale svět si získala až v posledních desetiletích, kdy se zařadila po bok borůvek, quinoy, avokáda, matchy či kurkumy mezi superpotraviny. To jsou potraviny s mi