Domů     Tajemná síla mě děsila k smrti
Tajemná síla mě děsila k smrti

Šokující příhody měly své vysvětlení, ze kterého rovněž běhal mráz po zádech. Každý večer mě chodil strašit neviditelný duch!

Stalo se mi to před mnoha lety. Tehdy jsem nějaký čas žila sama po rozchodu se svým tehdejším přítelem. Bydlela jsem v pronajaté garsonce a z toho rozchodu jsem se trochu vzpamatovávala.

Věřila jsem totiž, že Robert je ten pravý muž a že spolu zestárneme bok po boku. Měla jsem ho velice ráda a rozchod mě velmi zranil. Často jsem mívala záchvaty smutku a pak se mi opravdu hodně těžko usínalo.

Myšlenky se mi stále toulaly k Robertovi a já se sebe samé stále dokola ptala, co jsem mohla udělat jinak nebo lépe, abychom spolu bývali zůstali.

Čekal mě náročný pracovní den

Jednoho večera k důvodům nespavosti přibyl další. Šla jsem tehdy spát dříve, protože mě čekal náročný pracovní den. Když jsem zhasla a pokoušela se usnout, nedařilo se mi to, ať jsem se snažila sebevíc.

Převalovala jsem se v posteli ze strany na stranu a byla jsem nervózní z toho, že budu na zítřek nevyspalá.

Někdo ze mě stahoval peřinu!

Asi po hodině se mi už naštěstí začaly konečně klížit oči. Ve chvíli, kdy jsem upadala do spánku, se stalo něco hrozného a nevysvětlitelného. Zřetelně jsem cítila, jak ze mě nějaká síla stahuje peřinu. Okamžitě jsem byla zase úplně vzhůru a roztřásla jsem se strachy.

V pokoji nikdo nebyl

V první chvíli jsem si myslela, že se do mého bytu vloupal nějaký zloděj nebo násilník. Chvíli jsem se skoro neodvažovala pohnout. Pak jsem se trochu uklidnila, ale vzápětí šok pokračoval. To už se peřina ocitla úplně na zemi.

Vykřikla jsem a rozsvítila stolní lampičku. Čekala jsem, že uvidím něco strašného, ale všechno se zdálo být v pořádku. Nebyl tu nikdo jiný kromě mě.

Opravdu se to stalo?

Nedokázala jsem si rozumově objasnit, jaká síla mohla z mého těla stáhnout peřinu až na zem. Stále jsem přemýšlela, zda to, co se v pokoji odehrálo, se skutečně stalo, nebo jestli jsem jen blouznila z nevyspání.

Výsledkem všeho každopádně bylo, že jsem celá vyčerpaná usnula až někdy pozdě k ránu.

Bála jsem se další noci

Se svým zážitkem bych se bývala ráda někomu svěřila, ale obávala jsem se, že se mi lidé spíš vysmějí nebo že si budou myslet, že si z nich dělám legraci, tak jsem o tom všem raději pomlčela. Průběžně jsem o tom, co se v noci přihodilo, celý den přemýšlela.

Když přišel večer a já se – tentokrát opravdu hodně unavená – chystala ke spánku, měla jsem strach z nadcházející noci. Ponechala jsem tedy lampičku rozsvícenou a doufala, že usnu i při světle.

Pocítila jsem ledový závan

Tentokrát byl můj zážitek ještě horší. Na vlastní oči jsem sledovala, jak se peřina stále rychleji posunuje na druhý konec postele. A k tomu všemu jsem pocítila podivný ledový závan na obličeji. Strachy jsem byla celá zkoprnělá.

Opět jsem probděla skoro celou noc, naštěstí pak byl víkend, takže jsem mohla spát přes den.

Vtípky škodolibého ducha?

Po několik následujících večerů se situace pravidelně opakovala. To už jsem se bála a děsila trochu méně, protože jsem se necítila v nebezpečí. Brala jsem to zkrátka tak, že jsem se stala obětí ošklivých vtípků a provokací nějakého škodolibého ducha.

Jakoby mi ta neznámá síla četla myšlenky, zanedlouho přišly další způsoby strašení.

Ozvala se divoká hudba

Byla jsem občas zvyklá pouštět si před spaním na uklidnění nějakou hudbu. Teď jsem to vlastně potřebovala ještě víc než předtím. Měla jsem ještě starý přehrávač na CD disky a v něm jsem si nejčastěji pouštěla relaxační muziku.

Jednoho večera skladba náhle zmlkla a místo ní se ozvala nějaká divoká hudba, jakou jsem doma ani nikdy neměla.

Začaly praskat parkety

Opět jsem si to nedokázala nijak vysvětlit. Zkusila jsem disk vyndat a znovu pustit a situace se opakovala, ale u úplně jiné skladby.

Poté, co jsem zase pocítila onen ledový závan, mi došlo, že mě tajemný duch straší jiným způsobem. Hudbu jsem si tedy pouštět přestala, avšak vystřídalo ji tajemné praskání parket.

Stopy dávné tragédie

Strašení se odehrávalo ještě asi měsíc a nakonec mě už ani tak moc neděsilo. Přesto jsem se rozhodla změnit podnájem. Když jsem pak naznačila majitelce bytu, co se mi stalo, znovu následovalo zděšení.

Řekla mi, že kdysi dávno před lety tam bydlela osamělá matka s malým synkem, který se stal obětí tragické nehody.

Existuje posmrtný život?

Od té děsivé události uplynulo už více než patnáct let, ale dodnes jsem přesvědčená o tom, že to byl právě duch toho zesnulého chlapce, který si možná chtěl jenom hrát.

Na posmrtný život jsem předtím nikdy příliš nevěřila, ale po této zkušenosti si už nejsem tak úplně jistá. Každopádně doufám, že duše toho nebohého chlapce konečně došla klidu.

Alice J. (60), severní Čechy

Předchozí článek
Další článek
Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku