Domů     Dceru jsem musela přece zachránit
Dceru jsem musela přece zachránit

Z práce, kterou dosud moje dcera milovala, chodila stále utrápenější. Chvíli se vytáčela a potom se přiznala, že po ní šéf vyžaduje sex!

Vždycky jsem vedla svoje děti k pracovitosti. V domácnosti mi musely pomáhat a později chodit přes prázdniny na brigády. Neuškodilo jim to a dovedly si obě vážit peněz. Nikdy jsem jim nenutila, že musí jít na vysokou nebo mít alespoň maturitu. Vždyť dobré řemeslo je dneska zlatý důl.

Holky se povedly

A tak se obě moje dcery vyučily a nelitovaly. Ta mladší je zlatnice, má svoji vlastní dílnu s několika zaměstnanci a vyrábí na zakázku luxusní šperky. Přestože ceny prstenů se pohybují někdy i nad sto tisíc, má práci na dva roky dopředu.

Svoji práci miluje a dělá ji moc dobře. S tou starší to bylo horší. Začala se učit na kuchařku, ale to ji moc nebavilo. Tak přešla na cukrářku a nakonec skončila v soukromé firmě na výrobu domácích pralinek.

Je to docela velký podnik a výrobky vyvážejí po celé Evropě. Milada si hodně vydělá, je šikovná, a když je potřeba, klidně pracuje i celou noc. Za rok zaměstnání si už mohla pořídit auto a před nedávnem si vzala hypotéku na vlastní byt.

Jenže, počáteční nadšení se tak nějak vytratilo a z práce začala chodit čím dál skleslejší. Zavřela se do svého pokoje a koukala do stropu. Ani muziku si nepustila, ani našeho pejska nešla vyvenčit.

Z práce chodila dcera utrápená

Byla jako nějaká zombie. Dokonce o sebe přestala dbát, často se ráno ani pořádně nenalíčila a neučesala. Jakoby chtěla být ošklivější. Vůbec jsem nechápala, co to s tou holkou je. Dokonce mě napadlo, zda nebere drogy… Už jsem se na to nemohla dívat. Celý den jsem nemyslela na nic jiného, než s jakou zase Milada přijde domů.

Žijeme spolu

Ten její nový byt totiž ještě nebyl zkolaudovaný, tak bydlela u mě. Ale i kdyby byl, copak by v takovém stavu mohla bydlet sama? No, já byla ráda, že bydlíme zatím společně.

Po smrti manžela jsem se už nikdy nevdala a společnost mi dělal jen můj věrný pejsek, komisař Rex. Tak jsem mu z legrace říkala, protože byl malinkatý a hubeňoučký. Skutečný Rex by si ho dal místo salámu do housky!

Jednou večer už jsem to nevydržela a udeřila na ni. Koukala zase do stropu, jako by tam něco mohla vidět. Člověk by se nad ní rozplakal. Já ale nechtěla dát najevo lítost. „Tak co se děje, prosím tě?

Koukej mi to říct, Miládko!“ zatřepala jsem s ní z legrace, ale ona se ani neusmála. Naopak. Rozbrečela se jako malá holka. Úplně mě to vyděsilo. Není nemocná? Nebo těhotná? Zapletla se do něčeho? Napadala mě toho spousta, ale ten pravý důvod jsem neuhodla. Miládka seděla v křesle jako hromádka neštěstí.

Byl to šok

Nakonec, po dlouhém přemlouvání, to z ní vylezlo. „Šéf chce po mně sex! Nejdřív jsem myslela, že je to jen taková legrace. Ale on to myslí vážně. Když jsem ho odmítla, začal být na mě hnusnej. Prý mě vyhodí, ani nemrknu!“ brečela usedavě.

Pomyslela jsem si, že možná dělá z komára velblouda, ale Miládka mi to vysvětlila dost jasně: „Minulý týden za mnou vlezl až do šatny a začal mi sahat, no víš kam. Dala jsem mu facku, ale on se mi smál do očí!

No a včera mě zamkl v takové komůrce, skladu na kakao. Je tam pěkná zima. Pustil mě až za dvě hodiny, a prý že teď už budu chtít od něho zahřát!“

Myslela jsem, že to urovnám

Vjel do mě vztek. Moje krásná a mladá dcera ve spárech takového hnusáka! No, vlastně jsem toho jejího šéfa nikdy neviděla, ale představovala jsem si ho jako slizkého dědka. Miládce jsem nařídila, aby si vzala pár dní dovolenou.

Se svým úmyslem jít za jejím šéfem a pěkně si to s ním vyříkat z očí do očí, jsem se jí samozřejmě nesvěřila. Zakázala by mi to. Já ale byla rozhodnutá. Vyřeším tuhle prekérní situaci jednou provždy! Seřvu ho. Ztropím scénu! Nebo ho rovnou udám…

Sebrala jsem odvahu

Když jsem odpoledne klepala na dveře jeho kanceláře, byla ve mně malá dušička. Představovala jsem si nějakého nahrbeného, uslintaného dědka, ale opak byl pravdou. Pohlédla jsem do tváře pěknému chlapovi v nejlepších letech. Měl na sobě rifle a tričko.

Vypadal jako nějaký herec ze seriálu. Kdybych nevěděla, jak hnusně se chová k dceři, byl by mi víc než sympatický. Ucítila jsem, jak rudnu. Ale vzchopila jsem se, a co nejpřísněji jsem spustila: „Dcera se mi svěřila, jaké má s vámi peklo. Co si to dovolujete?

Myslíte si, že když vám to tady patří, tak můžete všechno? Měla bych vás udat, ale neudělám to, když mi slíbíte, že už se to nestane!“ On, k mému velkému údivu, zachoval klid. Dokonce se usmíval. Nabídl mi kávu a potom i něco ostřejšího.

Neudržel se

Vyprávěl mi o sobě a o tom, jak je osamělý. A s dcerou to prý tak vůbec nemyslel. Skoro jsem mu to uvěřila! Jenže on, světe, div se, vyjel i po mně. Asi mu nevadila moje nadváha ani vrásky. Začal po mně šmátrat a já se začala docela bát.

Na chodbě nikde nikdo, už asi všichni odešli domů. A já sama s takovým psychopatem! Vždyť ani nikdo nevěděl, kde jsem. Vyběhla jsem na chodbu a on za mnou. Popadla jsem první věc, co byla po ruce. Obrovskou vařečku. Vypadala spíš jako pádlo.

Byla víc než metr dlouhá a pořádně těžká. Bytelná. Až později jsem se dozvěděla, že je to nástroj na míchání rozehřáté čokolády. No, tím pádlem jsem mu pěkně nandala na zadnici. Vlastně nejdřív přes záda a potom teprve na zadek. Řval, jako když ho na nože bere. Já ale nepřestala a dala mu pořádně na pamětnou.

Asi se mu výprask líbil

Honila jsem ho po té jeho luxusní kanceláři. Párkrát jsem se netrefila, a tak jsem nechtíc rozbila i skleněný stolek a nějakou vitrínu s vystavenými bonboniérami. Bylo mi to jedno. Vlastně mě to docela bavilo. Bylo to něco jako groteska.

Dokonce jsem se přistihla, jak se směju. Vlastně mi připadalo, že i on se dobře baví. Vždycky se na chvíli zastavil, abych ho mohla dohnat a plácnout. Jak jsem byla v ráži, nedocházelo mi, že se mu to vlastně hodně líbí. S tím mlácením jsem skončila jen proto, že už mě bolela ruka.

Srovnal se

Šéf se bezvládně zhroutil do křesla, zhluboka oddychoval a mlčky slzel. Musela se mu udělat pořádná jelita, tím jsem si jistá! A dcera? Když jsem jí vyprávěla, čeho jsem se na jejím šéfovi dopustila, nevěřila mi.

Myslela, že jsem si to celé vymyslela pro její pobavení. Teprve po mé zmínce o tom pádlu uvěřila. Potom se smála jako už dlouho ne. Hrozně se divila, čeho jsem schopná. Já, taková mírná ženská, která na vlastní děti nikdy nevztáhla ruku.

A prý že se na něho půjde podívat. Myslela, že dostane výpověď, ale nedostala. Šéf byl jako beránek. Zmlácený beránek! A dokonce mě nechal pozdravovat! Ale na dceru si už nikdy nic nedovolil, dokonce se jí opatrně vyhýbal. Že by se bál, že také nějakou slízne?

Jenže ty jeho choutky ho doběhly. Když se vedení firmy dovědělo o  tom obtěžování pracovnic, hned dostal padáka.

Zdenka P. (62), severní Morava

reklama
Související články
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
22.2.2024
Narodila jsem se rodičům až po čtyřicítce. Dnes se to možná zdá normální, ale tehdy bývali lidé v tomto věku mnohdy už prarodiči. Byla jsem vytoužené dítě, protože po smrti mého bratra nemohla moje máma dlouho přijít do jiného stavu. Po té tragické události na tom byla psychicky velmi dlouho špatně. Když jsem se narodila já, byl to pro ně nový a šťastný start. A tak mě rozmazlovali. Nejenže jse
22.2.2024
Poznaly jsme se, když se Jitka přistěhovala k nám do města a učitelka ve škole ji posadila vedle mě. Bylo nám dvanáct a brzy jsme se staly nejlepšími kamarádkami. Po základce jsme se obě dostaly na střední ekonomku. Teprve pak se naše cesty rozdělily. Jitka se brzy vdala a já odešla do Prahy na vysokou. Léta ubíhala, vdala jsem se a dlouho zůstávala doma s dětmi. Pak přišel rozvod a já se musel
21.2.2024
Když jsem zjistila, jaký Petr je, rozešla jsem se s ním. Řekla jsem si, že mi nestojí za to, abych kvůli němu uronila byť jen jednu slzu. Můj ex přítel nebyl moc dobrý člověk. Bohužel jsem to zjistila až po dvou letech. Přesně tak dlouho mi trvalo, než jsem sundala růžové brýle. Dva roky jsem byla zamilovaná a nevšímala si varovných signálů, neposlouchala jsem okolí. Viděla jsem jenom svého pří
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř