Domů     Vyděsilo mě volání dávno mrtvé dívky
Vyděsilo mě volání dávno mrtvé dívky
5 minut čtení

Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo!

Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila.

Poslední autobus mi ujel

Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u kamarádky v sousedním městečku a zdržela jsem se déle, než jsem původně chtěla. Poslední autobus k nám do vesnice mi ujel doslova před nosem. Myslela jsem si, že zavolám tedy manželovi, ať pro mě přijede.

Zbývala jediná možnost

Zákon schválnosti ale zapracoval a já zjistila, že mám vybitou baterii u mobilu. Zpátky ke kamarádce jsem se vracet nechtěla, bylo by mi to trapné. Jedinou možností byl ještě jeden spoj, který ale zastavoval na rozcestí, zhruba dva kilometry od vesnice. Znamenalo to, že by mě pak čekala cesta temným lesem.

Noční cesta lesem

Měla jsem vždycky celkem pro strach uděláno, a proto jsem si říkala, že putování tmou v nevlídné a mlhavé podzimní noci vlastně nic není. To, že by se mi mohlo něco stát, jsem si nepřipouštěla.

Z autobusu jsem vystoupila jako jediná, takže padla poslední možnost, že by mě někdo další z cestujících doprovodil. Do vesnice se dalo jít i po silnici, ovšem to by znamenalo dvojnásobnou vzdálenost. A pocit bezpečí by byl asi zhruba stejný. Zvolila jsem tedy kratší variantu.

Vyděsily mě tajemné kroky

Přes les to byla zkratka, kterou jsem dobře znala za světla. Jakmile jsem se ale ocitla v potemnělém lese sama mezi stromy, zmocnila se mě tíseň a nepříjemný pocit. Najednou jsem nevěděla kudy jít.

Řídila jsem se spíš svojí intuicí, protože nebylo opravdu na krok vidět. A pak se mi najednou zastavil dech – zaslechla jsem totiž nějaké kroky. Uklidňovala jsem se, že je to třeba jenom srnka nebo jiné lesní zvíře. Pro jistotu jsem ale zrychlila chůzi.

Vzápětí jsem skoro vyjekla hrůzou. Hlasité mužské zakašlání, které se ozvalo nedaleko mě, bylo jasným znamením, že v lese je další člověk.

Utíkala jsem jako o život

Slyšela jsem, jak se kroky přibližují směrem ke mně. Rozběhla jsem se tak, jak to ve tmě jenom šlo. Za sebou jsem slyšela dupot a praskání větviček. Bylo jasné, že neznámý muž běží za mnou.

Málem jsem začala volat o pomoc, ale jednak mi bylo jasné, že bych se nedovolala, a také jsem nechtěla tomu muži prozradit, kde přesně jsem.

Světlo v protisměru

Zdálo se, že se neznámý neustále přibližuje. Srdce mi prudce bušilo a přes chladné počasí jsem se potila hrůzou. Ve chvíli, kdy jsem se cítila skutečně nejhůř a myslela jsem si, že je to můj konec, jsem před sebou uviděla modré světlo.

Polekala jsem se, protože jsem si ho dala do spojitosti se svým pronásledovatelem. Uvědomila jsem si však, že svítí z protisměru. Kývalo se, přibližovalo a zase vzdalovalo. Pochopila jsem, že mi vlastně ukazuje cestu.

Schovala jsem se v porostu

Vydala jsem se tedy směrem, kterým mě světlo vedlo. Po chvíli jsem se dostala do hodně hustého porostu. Tam světlo zhaslo. Přikrčila jsem se a čekala, co se bude dít dál. Kroky neznámého muže se přiblížily a pak se zastavily u porostu, kde jsem byla schovaná.

Jasně jsem slyšela, jak ten vetřelec ztěžka dýchá. Stál tam strašně dlouho. Byl tiše, jen očima prozkoumával tmavý les. Potom se jeho kroky začaly vzdalovat. Já jsem ale ještě dlouho zůstala v úkrytu, kam mě to modré světlo zavedlo. Nevím, jak dlouho jsem tam byla, ale připadalo mi to jako celá věčnost.

Konečně v bezpečí domova

Teprve když jsem měla pocit, že v okolí už skutečně nikdo není, vylezla jsem opatrně ven. Tehdy se znovu objevilo ono záhadné modré světlo a vedlo mě bezpečně až na kraj lesa. Do vesnice a domů už jsem se dostala v pořádku.

Oddechla jsem si nejen já, ale i můj muž, který už měl vážné obavy, když jsem se tak dlouho nevracela domů.

Pronásledoval mě uprchlý vězeň?

Vylíčila jsem mu podrobně všechno, co jsem v uplynulých hodinách prožila. Sice se mi vyloženě nesmál, ale moc mi nevěřil a přikládal to především mojí bujné fantazii.

Následující den jsme se ale dozvěděli, že nedaleko od vesnice, kde kamarádka bydlela, byl dopaden uprchlý vězeň. Bylo mi ihned jasné, že právě on mě v noci v lese pronásledoval.

Pomoc z jiného světa

To tajemné světlo, které mě v dramatické situaci zachránilo, patřilo podle mě nějaké hodné lesní víle nebo duchovi. Alespoň to je názor lidí, kteří se zajímají o nadpřirozené jevy a kterým jsem o svém děsivém nočním dobrodružství vyprávěla.

Jestli to tak opravdu je, nebo ne, se nejspíš nikdy nedozvím, ale jedno vím jistě – ať to bylo cokoli a odkudkoli, jsem díky tomu dneska naživu.

Veronika R. (60), Chomutov

Související články
3 minuty čtení
Když mi zemřel manžel, měla jsem pocit, že je pořád někde kolem. Z rodiny jsem ale byla jediná. Bála jsem se, že přicházím o rozum. S Petrem jsme spolu byli více než čtyřicet let. Zažili jsme jak to dobré, tak to zlé. Jedno ale bylo jisté. Milovali jsme se. Byl pro mě kamarádem, manželem, přítelem i milencem. Stáli jsme si bok po boku celý život. Nikdy jsem si neuměla představit, že přijde d
3 minuty čtení
Na dovolené jsem narazila na místní stařenku. Ta mi darovala jakýsi náramek. Hned po návratu domů se začaly dít samé dobré věci. Bylo mi přes čtyřicet. Neměla jsem muže ani děti. Bydlela jsem sama se svojí kočkou. Celé jsem to přijala jako svůj osud a přestala smutnit nad samotou. Jednou jsem se rozhodla, že pojedu na dovolenou, abych se alespoň podívala do světa. Vybrala jsem si Thajsko. Smutn
5 minut čtení
Moji prarodiče kdysi zdědili venkovské stavení. Rozhodli se, že si ho ponechají a opraví, ale neměli peněz nazbyt. Jedné noci zažili něco neskutečného. Dávná rodinná legenda celou naši rodinu dodnes fascinuje. Moji prarodiče prožili kdysi tajemný příběh, který měl naštěstí dobrý konec. Zdědili nemovitost Došlo k tomu ve starém mlýně. Právě tam se odehrály podivné a tajemné věci, které lid
2 minuty čtení
Jako malou holčičku mě nechali jednou samotnou ve starém domě. Nemohla jsem spát, ve tmě něco kolem mně chodilo, a dokonce vrčelo. Každý má nejspíš nějakou svou noční můru z dětství. Pro mě to bylo velké, chlupaté zvíře, kterému svítí ze tmy oči. Vrčí, funí a skřípe zuby. Do mých snů se takový strašlivý tvor vkrádá často, a to i v dospělosti. Jakmile se mi o něm zdá, vím, že se druhý den něco z
3 minuty čtení
Po smrti manžela jsem ztratila radost ze života. Dcera si o mě dělala starosti. Pak se jí ale zdál podivný sen, díky němuž jsme objevili magické místo, které mi pomohlo. Když mě ta strašná událost postihla, už jsem nebyla nejmladší. S mužem jsme si společně užívali první roky v důchodu na naší chaloupce. Vím, že je mnoho žen, které ztratily partnera mnohem dříve, než se to stalo mně, ale přesto
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po exmanželovi zavrhla Spears i rodinu
nasehvezdy.cz
Po exmanželovi zavrhla Spears i rodinu
Zpěvačka Britney Spears (44) zřejmě zůstala nadobro osamělá jako kůl v plotě, jen se svými bláznivými videy na internetu. Na nich se vyhaslá popová královna vlní jako had, tu a tam odhalí obvázané ko
Ten zázrak přišel a zase odešel
skutecnepribehy.cz
Ten zázrak přišel a zase odešel
Sedím sama a poslouchám, jak tikají hodiny. Ty mi daroval před lety můj Jarda. Každý pohyb ručičky mi připomíná, jak čas utíká. Jako mladá jsem se hodně natrápila. Moc jsem toužila po rodině, ale napřed jsem nemohla potkat toho správného muže, a když už jsem na něj narazila, zase jsem nemohla přijít do jiného stavu. Po
Brouci se vracejí, rostliny váhají: co zůstává po invazním akátu
epochalnisvet.cz
Brouci se vracejí, rostliny váhají: co zůstává po invazním akátu
Invaze exotických druhů jsou hlavní hrozbou pro přírodní rozmanitost u nás i na Zeměkouli. Zejména exotické stromy a keře dokáží zcela změnit podmínky a vytlačit původní rostliny a živočichy. Jednou z nejproblematičtějších dřevin je trnovník akát (Robinia pseudoacacia), původně severoamerický strom, který se v Evropě masivně rozšířil během 20. století.   Problém představuje v chráněných
Duchové Francie: Kdo straší v historických památkách?
enigmaplus.cz
Duchové Francie: Kdo straší v historických památkách?
Skvělé víno, gurmánská kuchyně a historické památky. To se většině lidí vybaví, když si představí Francii. A co třeba místa, která nahánějí husí kůži, kde se zjevují děsivé přízraky, neschopné nalézt
Blesky, vítr, turbulence: Pravda o létání v bouřkách
epochaplus.cz
Blesky, vítr, turbulence: Pravda o létání v bouřkách
Ve filmech to vypadá dramaticky: letadlo zmizí v temných mracích, kabina se otřásá a pasažéři propadají panice. Ve skutečnosti jsou podobné scénáře extrémně vzácné. Bouřka obvykle nepředstavuje mimořádné nebezpečí a ani turbulence neznamenají automaticky ohrožení bezpečnosti letu. Moderní dopravní letadla jsou konstruována tak, aby zvládla i velmi nepříznivé podmínky, a piloti dělají maximum pro to,
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Kedlubnový krém s bramborami
tisicereceptu.cz
Kedlubnový krém s bramborami
Výborná krémová polévka pro zahřátí z brambor a kedlubny. Suroviny na 4 porce 300 g kedlubny 10 g másla 750 ml zeleninového vývaru 100 g brambor 250 ml sójového mléka 50 g jarní cibulky sů
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
epochanacestach.cz
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
Až do 22. května 2026 se v pražském PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná výstava Titanic – The Artifact Exhibition, která představuje stovky originálních artefaktů vyzvednutých z vraku legendární lodi. Díky autentickým exponátům a silným lidským příběhům zažijete historii Titaniku, legendárního parníku, který se v roce 1912 (15. 4. ve 2:20) potopil ke dnu Atlantiku.
Alexander Fleming: Muž, který dal světu penicilin! Ale nebyl sám
21stoleti.cz
Alexander Fleming: Muž, který dal světu penicilin! Ale nebyl sám
Objevení penicilinu je relativně známou kapitolou dějin lékařství. Nutno však podotknout, že ono objevení představuje jen část celého příběhu, který o fenoménu s názvem penicilin pojednává. A Alexande
Norqain Wild ONE Skeleton Chrono: extrémní lehkost, maximální výkon
iluxus.cz
Norqain Wild ONE Skeleton Chrono: extrémní lehkost, maximální výkon
Norqain posouvá hranice sportovních chronografů na novou úroveň. Model Wild ONE Skeleton Chrono není jen evolucí, ale radikálním krokem vpřed – hodinkami navrženými pro výkon, odolnost a absolutní svo
Lososová paštika
nejsemsama.cz
Lososová paštika
Uzený losos je delikatesa, rozhodně vyzkoušejte tuto paštiku-pomazánku. Její chuť je vynikající a hodí se báječně na jednohubky. Na 4 porce potřebujete: ✿ 100 g uzeného lososa kousky ✿ 200 g smetanového sýra či tvarohu ✿ sůl, pepř ✿ citronovou šťávu ✿ 1 lžíci kopru ✿ jarní cibulku ✿ čerstvé bylinky 1. Lososa nakrájejte nahrubo a vložte ho do vyšší misky. Přidejte
Protihabsburská rebelie: Stavové Ferdinandovi I. na lži nenaletěli
historyplus.cz
Protihabsburská rebelie: Stavové Ferdinandovi I. na lži nenaletěli
Na čele Ferdinanda I. se rýsují vrásky. „Je to k nevíře, kolik je v této zemi úkolů tak velkých a spletitých,“ stěžuje si v dopise svému císařskému bratru Karlovi na neutěšenou situaci v Českém království, které zdědil po Jagelloncích. Rychle proto zavádí vlastní pravidla, což se tvrdohlavým českým stavům pranic nelíbí… „To už přestává všechno!“ spílají svému vládci pobouření