Domů     Připravila jsem se o muže i syna!
Připravila jsem se o muže i syna!
6 minut čtení

Libor byl má velká láska a nechtěla jsem o něj přijít. Proto jsem se odhodlala k něčemu, čeho dnes lituji. Spraví se to ještě někdy?

Libora jsem poznala na vysoké škole, byl o dva roky starší. Už tehdy se mi moc líbil. Zaujal mne tím, jaký byl gentleman.

Když jsem si totiž jednou zapomněla ve škole poznámky a vracela jsem se pro ně, byl to právě on, kdo mi pomohl dostat se dovnitř, jelikož v budově něco zkoušeli se spolužáky.

Doprovodil mne až na místo, protože na chodbách bylo zhasnuto, tak aby se mi prý něco nestalo. Pak jsme se potkávali letmo na chodbách, ale neodvážila jsem se ho oslovit s nabídkou na rande. Libor vystudoval a ze školy zmizel. Když jsme se za rok potkali v jednom podniku, říkala jsem si, že to je osudové.

Vysněný muž

Dali jsme se do řeči a slíbili jsme si, že se uvidíme jen my dva někde sami. Začali jsme spolu chodit a byla to taková ta krásná studentská láska. I přesto jsem netoužila si v životě ještě užít, najít si někoho dalšího, než se usadím. Libor byl pro mne ten pravý.

Šla jsem na to přes dítě

Tři roky vztahu byly krásné. Jenže pak začal Libor přemýšlet nad naší budoucností. Když si se mnou jednou sedl, začal mi říkat věci, které jsem možná vnímala, ale odmítala jsem si je přiznat. On chtěl něco vydělat, aby vybudoval zázemí.

Toužil cestovat a užívat si života, než bude mít rodinu. Já toužila po tom, že ho budu mít pro sebe, proto jsem někdy až moc mluvila o budoucnosti. Někdy jsem i vybuchla, že mě ještě nepožádal o ruku.

Když jsem začala chápat, že mne chce opustit, udělala jsem něco, na co asi nejsem pyšná. Vysadila jsem antikoncepci a Liborovi jsem nic neřekla. Jenže jeho vztah ke mně byl chladnější a už jsme spolu netrávili tolik intimních chvil. Nepodařilo se mi otěhotnět do doby, kdy mi Libor řekl, že se chce rozejít.

Zadařilo se s jiným

Byla jsem zlomená, zničená. Žadonila jsem o poslední společnou noc, sama nevím, jestli jsem toužila být s ním, nebo jsem se chtěla pokusit přijít do jiného stavu. Nepovedlo se mi však ani jedno.

Ze zoufalství jsem se ozvala kamarádovi, o němž jsem věděla, že se mu líbím. Chtěla jsem pozornost, obdiv, vše, co by mi dodalo sebevědomí. Jak jsme s Petrem, tak se ten kamarád jmenoval, popíjeli, rodil se mi v hlavě ďábelský plán. Svedu ho!

A třeba s ním přijdu do jiného stavu. Petrovi se splnil sen, takže do toho dal opravdu všechno. A já otěhotněla…

Už měl jinou

Když jsem se dozvěděla, že čekám miminko, byla jsem vystrašená. Můj plán vyšel, ale tehdy jsem si říkala, jestli mám takhle oba muže podvést. Liborovi lhát, že je tátou, Petrovi otcovství zapřít. A co to malé?

Když se ale tak stalo, rozhodla jsem se bojovat o svoji lásku. Šla jsem za Liborem. Bohužel jsem na něj narazila v momentu, kdy si k sobě domů vedl slečnu. Rande jsem mu zkazila, když jsem mu oznámila, že s ním potřebuju nutně mluvit.

Nevím, co si ta mladinká, naivně vypadající dívka myslela, každopádně jejich vztah už nepokračoval. Libor se zachoval jako chlap a řekl, že si mne vezme.

Byl šťastný

Možná si říkáte, jestli jsem stála o muže, který se mnou nechtěl být. Libor ovšem nepůsobil, že by ho do sňatku někdo nutil násilím. Řekl, že snad se nám podaří vztah oživit, na dítko se velmi těšil. Když se narodil syn, byl štěstím bez sebe.

A chtěl mu dát jméno po svém otci. Petr. Mlčela jsem, že tak se jmenuje i skutečný tatínek našeho Péti.

Mohli jsme žít spokojeně

Žili jsme spokojeně jako rodina. Další děti jsme již neměli. Přece jen potomek stojí nějaké výdaje a upřímně, porod pro mne nebyl ten nejlepší zážitek. Možná to bylo dáno i okolnostmi. Je pravda, že jsme měli s Liborem pár krizí, ale nějak jsme to ustáli.

Dokonce když bylo Péťovi dvacet a odstěhoval se, podnikali jsme s Liborem výlety a utužovali jsme náš vztah, abychom nebyli jen vedle sebe. Tak jsem si zvykla, že jsme rodina, až jsem z hlavy skoro vytěsnila, že je to trochu jinak. Až do toho hrozného okamžiku…

Nejste jeho otec

Jednoho deštivého večera nám zavolali, že Péťa měl s kamarády nehodu. Přišel o spoustu krve a potřeboval transfuzi. Libor neváhal a hned šel za lékaři, že je schopen synovi poskytnout svoji krev. Ani jsem to v tom chaosu nevnímala. A pak to přišlo.

Lékaři manželovi sdělili, že to nejde. Byli struční, ovšem Libor se dožadoval vysvětlení. Ten lékař tušil, o co asi jde, ale nemohl jinak. Vysvětlil, že Libor nemůže být Péťův otec…

Odešel ten samý den

„Cože?!“ podíval se na mne tím nejzlostnějším způsobem. „Já ti to vysvětlím!“ snažila jsem se ho chytit. Vysmekl se mi. Zajímal se už jen o to, jestli Petr bude v pořádku. Přece jen ho vychovával, dával mu vše a viděl se v něm.

Pouto k němu měl silné, vazba ke mně se ale zničila. Ještě tentýž den se sbalil a odjel na chatu. Jen mi oznámil, že až syna dá do kupy, bude řešit rozvod. Nezajímal se, kdo je Péťův otec, ani mi nic nevyčítal, což mě ubíjelo ještě víc. A Péťa?

Najde ke mně syn cestu?

Pochopila jsem, že to synovi musím říct. Zeptal se mě, kdo je otec, a pak se mnou přestal mluvit. Prý se setkali, padli si do oka. Všichni tři chlapi. Jsou to čtyři roky a nic se nezměnilo. Péťa mě nechce vidět, Libor se se mnou rozvedl a našel si jinou ženu.

Petr má svoji rodinu. Ani se mi neozval, že jsem ho také podrazila. Připadám si hrozně. Někdo by řekl, že mám alespoň dítě z toho nerozvážného rozhodnutí. Jenže já ho nemám. Nevím, jestli se s Péťou ještě někdy uvidím.

Vím, že jsem podvedla ty dva muže, ale syn mne snad nemůže za to zavrhnout, když jsem ho zahrnovala láskou celý život.

Vendula T. (54), Čechy

Související články
3 minuty čtení
Když jsem odemykala dveře té vilky, měla jsem v očích slzy štěstí. Vybudovala jsem si sen. A o ten mě připravila kamarádka. Roky jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole a tajně si kreslila plány na místo, kde budou děti vyrůstat s respektem, laskavostí a radostí. Chtěla jsem školku, kde se nebude křičet. Kde budou barvy, hudba a zahrada plná bylinek. Prodala jsem auto, vzala si půjčku
5 minut čtení
Potkala jsem ji, když jsem hledala pomoc k nemocné matce, o kterou jsem se starala. V té chvíli mi přišla jako zázrak seslaný z nebe… Přišlo to nečekaně. Moji maminku před lety ranila mrtvice. Z ničeho nic. Tahle žena plná elánu a chuti do života se přímo před našimi zraky sesunula k zemi. Byli jsme právě u ní na nedělním obědě a ona se nám chystala servírovat svoji vynikající pověstnou svíčkov
3 minuty čtení
Vzpomínky na maturitní ples nemám zrovna veselé. Hned v úvodu ke mně přistoupil můj spolužák Oldřich a pověděl mi zlou novinu. V mládí jsem protancovala nejedny střevíčky, ale ples, o kterém chci vyprávět, jsem skoro celý proplakala. Přitom jsem se tolik těšila! Vzala jsem si šaty s volány a červenými puntíky, k nim stříbrné střevíce a do vlasů stříbrnou stuhu, aby to korespondovalo. Byla jsem
3 minuty čtení
Se sestrou Annou jsme vyrůstaly bok po boku. Pak se odstěhovala. Nenapadlo nás, že se už nepotkáme. Anna byla vždy rozhodná, energická a jistá sama sebou, zatímco já jsem stála spíš v pozadí, pozorovala a nechávala se životem unášet. S přibývajícími léty se mezi námi začalo objevovat napětí. Anna měla potřebu řídit můj život, radila mi, koho si mám vzít, kde bych měla žít a jak vychovávat děti.
5 minut čtení
Bydlím sama v bytě, který kdysi patřil dvěma lidem. Dnes jsem tu sama. Sama mezi těmi zdmi a za nimi někdo, kdo mě chce zastrašit. en byt není bezpečím, ale spíš místem, kde se snažím vydržet další den. Od smrti manžela uplynulo několik let, a přesto mám pocit, že je tu stále se mnou a dává mi sílu vydržet. Protože kam jinam bych šla? Bylo by to hezké žití, kdyby tu nebyli oni. Sousedé, kteří s
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc než si myslíte!
enigmaplus.cz
Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc než si myslíte!
Ve starověkém Egyptě byly kočky uctívané, ve středověku je naopak považovali za spřízněnce ďábla. Dnes jsou oblíbeným domácím mazlíčkem, kterého ale stále obestírá mnoho záhad. Co všechno kočky dokážo
Noční kůň ze švýcarských močálů: Děsivý postrach neopatrných poutníků!
epochalnisvet.cz
Noční kůň ze švýcarských močálů: Děsivý postrach neopatrných poutníků!
Osamělý unavený poutník se plouží mlžnou krajinou přes vřesoviště. Náhle se z mlh vynoří kůň, jehož kopyta sotva narušují zem, po které kráčí. Poklekne a nabízí milosrdenství, lákavý únik ze zrádné bažinaté krajiny. Pokud ale nasedne, odveze ho do neznáma. Opravdu stačí chvilka nepozornosti, aby se člověk ztratil navždy? Odlehlá oblast Gruyère v kantonu Fribourg
Tuňáková pěna na chlebíčky
tisicereceptu.cz
Tuňáková pěna na chlebíčky
Exkluzivní pěna nebo pomazánka, která se bude hodit na každou vaší oslavu. Suroviny 1 lžíce balzamikového octa 1 lžíce citronové šťávy 1 lžíce světlé sójové omáčky 300 g kval
Bratislavu před náletem nikdo nevaroval
historyplus.cz
Bratislavu před náletem nikdo nevaroval
Je krásný letní den. Když nad Bratislavou zaburácejí motory spojeneckých bombardérů, nikdo se tím nevzrušuje. Není to poprvé, co přelétávají nad městem, a tak nikdo ani nevyhlásí poplach! Jenže tentokrát je cílem Spojenců právě slovenská metropole. Letouny se rychle otočí a za pár desítek vteřin rozpoutají ohnivé peklo!   V Evropě už pátým rokem zuří
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Oddělené životy Hilmerové a potom rozvod?
nasehvezdy.cz
Oddělené životy Hilmerové a potom rozvod?
Obrovskou zkouškou si prochází manželství herečky z kriminálky Odznak Vysočina Moniky Hilmerové (51). Jakožto hlavní tvář seriálu, kapitánka Dana Skálová, je „na place“ prakticky pořád. A to se odrá
Napříč rakouskými Korutany v jedné stopě v rámci závodu Velovista
epochanacestach.cz
Napříč rakouskými Korutany v jedné stopě v rámci závodu Velovista
Druhý ročník Velovisty proběhne dokonce ve dvojité nabídce. Bezvadný loňský rozjezd slibuje ještě lepší pokračování. Zahajte cyklistickou sezonu pětidenní vyhlídkovou jízdou kolem korutanských jezer v nejslunečnější části Rakouska. Jede se na pohodu, s komfortním a kompletním servisem včetně noclehů. Letos o tři týdny dříve, už mezi 25. dubnem a 3. květnem. Ano, Velovista se dá
Když ucho samo mluví
nejsemsama.cz
Když ucho samo mluví
Šumění, pískání nebo hučení v uchu není jen drobná nepříjemnost. Pro mnohé z nás se stává každodenním společníkem, který narušuje soustředění, spánek i psychickou pohodu. Odkud se tyto zvuky berou? Možná jste to zažila také: v tichu před usnutím se najednou ozve jemné pískání, šum nebo hluboké hučení. Zvuk nepřichází z okolí, ale jako kdyby vznikal přímo ve vašem uchu či
ZEM servíruje jaro na talíři
iluxus.cz
ZEM servíruje jaro na talíři
Velikonoce jsou svátkem jara, nových začátků a společných setkání u dobrého jídla. Restaurace ZEM v luxusním hotelu Andaz Prague proto zve na výjimečný velikonoční brunch, který hosty přenese do světa
Balanc na jedné noze? Podle vědců prospívá i mozku!
21stoleti.cz
Balanc na jedné noze? Podle vědců prospívá i mozku!
Starší muž kráčí po chodníku. Není už nejrychlejší a chůze ho vyčerpává, pořád se ale dostane, kam potřebuje. Náhle se před ním objeví překážka. Škobrtne a vzápětí se hroutí k zemi. Riziko takových pá
Někdy se noční můra stane skutečností
skutecnepribehy.cz
Někdy se noční můra stane skutečností
Nejspíš protože jsem byla starší matka, měla jsem o syna velký strach, který mě mockrát až budil ze spaní. Nespouštěla jsem ho z očí. Syn byl vymodlené dítě starších rodičů. Bála jsem se o něj až hystericky, v noci jsem se budila hrůzou, zdálo se mi o prázdné postýlce anebo o tom, jak ho kdosi odvádí. Dívám se za nimi, snažím
Proč jsou sběratelské koníčky doménou kluků a chlapů? Psychologové nabízejí vysvětlení
epochaplus.cz
Proč jsou sběratelské koníčky doménou kluků a chlapů? Psychologové nabízejí vysvětlení
Známky, modely vlaků, staré mince, komiksy, hokejové kartičky nebo historické hodinky. Když přijde řeč na sběratelství, většina lidí si představí spíš muže než ženy. Statistiky aukčních domů i sběratelských klubů to potvrzují: mužů je mezi sběrateli výrazně víc. Psychologové ale tvrdí, že nejde o náhodu. Za mužskou vášní pro shromažďování věcí stojí směs evoluce, soutěživosti