Domů     Manžela mně našly hvězdy
Manžela mně našly hvězdy
5 minut čtení

Toho pravého muže jsem si našla podle hvězd. Moje šťastné manželství podle horoskopu trvá až dodnes!

Mládí jsem si chtěla hlavně užívat, a proto jsem se do vdávání nijak nehrnula. Já jsem, na rozdíl od většiny mých kamarádek, po manželovi ani dětech kdovíjak netoužila. Jenže tehdy, před třiceti lety, byla jiná doba, a tak na mě okolí vyvíjelo obvyklý tlak. Neustále jsem musela čelit otázkám, kdy už si někoho najdu a vdám se.

Manželství z povinnosti

Bylo to dost neúnosné, takže jsem nakonec podlehla a po čtvrtletní známosti jsem si vzala bývalého spolužáka Adama. To, že se jedná o omyl, jsem poznala celkem brzy. Naše manželství přežilo pět let a pak jsme se rozvedli.

Měli jsem dceru Jitku, kterou jsem pak vychovávala sama. Pokoušela jsem se najít nějakého dalšího partnera pro život, s nikým mi to ale nevycházelo. Nejdelší z mých vztahů trval dva roky.

Byla jsem smířená s tím, že najít správného muže je úkol těžký, vlastně skoro nemožný. Zhruba v té době jsem se začala zabývat horoskopy. Vlastně mě k tomu přivedla moje sestřenice, která se o astrologii zajímala už dlouhé roky.

Nový koníček

Já jsem byla nejprve skeptická, moc jsem těmto věcem nevěřila, ale postupně jsem zjišťovala, že některé věci opravdu sedí.

Nebyla jsem tak naivní, abych si představovala, že si budu věštit budoucnost, o tom ostatně astrologie ani není, byla to však dobrá pomůcka k tomu, aby člověk poznal sám sebe i druhé lidi.

Zcela mě to pohltilo

Uběhlo jenom pár týdnů a z astrologie se stal můj největší koníček.

Byla jsem do toho opravdu zapálená, a protože jsem byla personalistkou v poměrně velké firmě, a na osobním oddělení se neustále objevovali noví lidé, měla jsem dostatek „materiálu“ ke zkoumání.

Zaměřovala jsem se pochopitelně hlavně na muže. Jakmile jsem viděla, že dotyčný není zadaný a odpovídá zhruba věkově, nenápadně jsem se zeptala na jeho hodinu narození.

Pečlivě jsem studovala jejich horoskopy

Pokud to ten muž věděl, podrobila jsem pak jeho horoskop důkladnému zkoumání. Dokázala jsem odhadnout, jaký typ muže je pro mě ten pravý podle astrologie. To byla ale jen teorie, praxe byla o něco horší.

Měla jsem pevně daná kritéria

Ti nadějní muži neměli správné astrologické znamení nebo mě odrazovala kombinace vztahů planet v jejich horoskopu. Muži obecně o mě většinou projevovali zájem, neměli ale tušení, podle jakých kritérií je hodnotím.

A možná že kdyby o tom věděli, tak by je ten zájem rychle přešel. Já jsem i nadále doufala, že se jednoho dne objeví takový potenciální partner, jehož horoskop souzní s tím mým a který bude odpovídat mým představám.

Byla jsem trpělivá

Kamarádka Irena, která to o mně věděla, se mi trochu vysmívala a říkala, že tímhle způsobem nemám šanci žádného muže najít. Mým přesvědčením ale nepohnula. A moje trpělivost se nakonec vyplatila. Jednoho dne jsem se konečně dočkala.

Jmenoval se Luděk a byl mi sympatický už od pohledu. Poté, co jsem důkladně prozkoumala jeho horoskop, jsem pociťovala nadšení. Zdálo se, že je to skutečně přesně ten partner, na jakého už dlouho čekám. Přede mnou byl ale těžký úkol.

Vzájemné sympatie

Musela jsem to zařídit tak, aby si také Luděk myslel, že jsem pro něho tou pravou. Luděk nastoupil do naší firmy, a tak jsem ho mohla občas vídat. Sem tam jsme se pozdravili na chodbě nebo jsme spolu jeli výtahem. Vždy byl ke mně milý a usmíval se.

Musela jsem ale najít způsob, jak se s ním sejít i soukromě. Naštěstí jsem mu byla rovněž sympatická a tak zanedlouho přišlo z jeho strany pozvání na kávu.

Nevěděla jsem, co dělat dál

Na tu schůzku jsem šla celá rozechvělá. Měla jsem ohromnou radost, ale zároveň i obavy, které se však ukázaly jako zbytečné. Báječně jsme si spolu rozuměli. Luděk byl vtipný, chytrý, prostě okouzlující.

Po několika dalších schůzkách jsme spolu vyjeli i na výlet. Potom ovšem přišla studená sprcha. Alespoň pro mě. Ukázalo se, že s hodinou svého narození se Luděk mýlil. Místo v pět hodin odpoledne se narodil v pět ráno.

Postavení planet v jeho horoskopu se tím sice skoro nezměnilo, avšak vyznívalo trochu jinak. Docela mě to zaskočilo.

Hvězdy nám přejí

Přemýšlela jsem, co se tím u mě mění. Asi bych Luďkovi těžko vysvětlovala nějakou změnu svého postoje. Nakonec jsem si řekla, že tomu dám čas a nechám věcem volný průběh. A rozhodla jsem se správně.

Všechno se vrátilo do starých kolejí a já byla šťastná a zamilovaná jako nikdy. A víte, co se nakonec nestalo? Po rozhovoru se svojí maminkou mi Luděk potvrdil původní čas narození v pět odpoledne. Svatbu jsme si pak naplánovali také podle horoskopu.

A ještě dnes, po více než třiceti letech, mám dobrý pocit z toho, jak mi hvězdy pomohly najít skvělého muže.

Tereza H. (57), Praha

Související články
5 minut čtení
Říká se, že velká láska překoná i smrt. Já jsem na vlastní kůži zažila, že to platí i v opačném případě. Otčímův duch mě začal pronásledovat. Můj otčím Kamil mě nikdy nepřijal za svou. Ať jsem se snažila jakkoli, všechna moje snaha a pokusy najít si k němu cestu, byly marné. Prostě mě neměl rád a to i přesto, že jsem mu nikdy nic neudělala. Choval se ke mně špatně Vždy mnou pohrdal a chov
3 minuty čtení
Obyčejná procházka lesem se může zvrtnout v něco neuvěřitelného. S kamarádkou jsme se setkaly s duchem malého chlapce. Vždycky jsem o zbloudilých duších jen četla. Nikdy jsem si neuměla představit, jaké by to bylo, kdybych se s nějakou setkala. Jak bych se zachovala. Teď už o tom přemýšlet nemusím. Skutečně jsem zažila setkání s duchem na vlastní kůži. Jako kdyby nás někdo sledoval S kama
3 minuty čtení
Babička tu s námi sice nežije už déle než čtyři roky, ale to jí nebrání v tom, aby se na nás přišla občas podívat. Po smrti babičky jsme s bratrem zdědili její chalupu, ve které prožila poslední roky svého života. Svědomitě se o ni staráme a vše bylo nějakou dobu v pořádku, dokud se tam babička nezačala zjevovat. Krásné vzpomínky U babičky Jany jsme s bráchou trávili snad každé léto. Babi
3 minuty čtení
Slýchala jsem v dětství, že ženy v našem rodě uměly nejen léčit bylinkami, ale také zaříkávat a vyhánět zlo z domu. Myslela jsem si dlouho, že tuto schopnost nemám. Prapředci v mém rodě žili v té vesničce po staletí, já jsem se tam pouze narodila, a pak tam jezdila k babičce na prázdniny. Babička mi občas vyprávěla o předcích, dokonce tvrdila, že se o nich píše v místní kronice. Když jsem byla
3 minuty čtení
Ztratily jsme se v mlze. Temná věž se nám stala útočištěm i pastí. Zachránili nás kejklíři, nebo snad duchové? Z kdysi velkého a významného hradu zůstala jen věž, která se navíc skrývala v lese. Zříceninu našel jen člověk, který o něm věděl, protože k němu nevedla žádná cesta, jen pěšina, a ani ceduli jsme nikde s vnučkou Klárkou neviděly. Posléze, když jsme se vrátily domů, jsme ten kus histor
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Proč Patricie Solaříková svou lásku skrývá?
nasehvezdy.cz
Proč Patricie Solaříková svou lásku skrývá?
Je, anebo není zadaná? Otázka, na kterou se fanoušci herečky ze seriálu Specialisté často ptají. Patricie Solaříková (37) se současným vztahem vůbec nechlubí. Na různé akce chodí zásadně sama. Ja
Gurmánský zážitek z grilování: třikrát jinak
tisicereceptu.cz
Gurmánský zážitek z grilování: třikrát jinak
Slunečné počasí vylákalo grilovat už všechny milovníky dobrého jídla. Připravit na grilu můžete opravdu širokou škálu zeleniny a různé druhy sýrů vhodných na gril, ale přece jen nejoblíbenější variant
Tiché jako kočka, stylové jako nikdy dřív. Tenisky mění pravidla módy
epochaplus.cz
Tiché jako kočka, stylové jako nikdy dřív. Tenisky mění pravidla módy
Kdysi byly tenisky jen obyčejné boty na sport. Dnes v nich lidé běží maraton, jdou na rande, sedí v kanceláři i tančí na festivalu. Jak se z nenápadných „kecek“ stává módní ikona, kterou nosí prezidenti, rappeři i děti do školy? Příběh tenisek je překvapivě hlučný, barevný a občas i legračně gumový. První předkové tenisek se
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Smrt u hradu Buchlova: Kdo zavraždil Jindřicha Prakšického?
enigmaplus.cz
Smrt u hradu Buchlova: Kdo zavraždil Jindřicha Prakšického?
Tiché hradní chodby a šlechtic, který se už nikdy nevrátí z lovu. Smrt moravského feudála Jindřicha Prakšického ze Zástřizl patří k největším nevyřešeným záhadám českých dějin. Na hradě Buchlov se po
Mléčná dráha pod mikroskopem: Gaia odhalila neklidné srdce galaxie
21stoleti.cz
Mléčná dráha pod mikroskopem: Gaia odhalila neklidné srdce galaxie
Mléčná dráha bývala dlouho vykreslována jako klidný a elegantní spirální disk, který se beze spěchu rovnoměrně otáčí kolem svého středu. Evropská kosmická sonda Gaia však toto chápání našeho širšího d
Sumerskou Tróju zničil chamtivý Chammurapi
historyplus.cz
Sumerskou Tróju zničil chamtivý Chammurapi
Dlouho byla jen legendou. Řeč je o sumerské metropoli Mari, často přirovnávané k bájné Tróji. Také po ní se totiž na tisíciletí slehla zem. Přitom šlo o jedno z nejkrásnějších měst své doby. „Pán Ugaritu touží spatřit váš palác,“ píše Chammurapi vládci Mari. Byl to právě slavný král a zákonodárce, který nechal úchvatné sídlo vymazat
Palačinky s tvarohovou náplní a květy
nejsemsama.cz
Palačinky s tvarohovou náplní a květy
Nadýchané palačinky s tvarohem, okurkou, bylinkami zdobené květy se svěží chutí přijdou vhod jako lehká večeře. Na 8 porcí potřebujete: ✿ 200 g hladké mouky ✿ špetku kypřicího prášku ✿ 500 ml mléka ✿ 2 vejce ✿ sůl, pepř ✿ olej ✿ 1 svazek pažitky ✿ 250 g měkkého tvarohu ✿ 1 malou salátovou okurku ✿ 2 lžíce másla ✿ 2 lžíce pomazánkového másla ✿ 1 stroužek česneku
Nenávist se přenesla až za hrob!
skutecnepribehy.cz
Nenávist se přenesla až za hrob!
Říká se, že velká láska překoná i smrt. Já jsem na vlastní kůži zažila, že to platí i v opačném případě. Otčímův duch mě začal pronásledovat. Můj otčím Kamil mě nikdy nepřijal za svou. Ať jsem se snažila jakkoli, všechna moje snaha a pokusy najít si k němu cestu, byly marné. Prostě mě neměl rád
Světoběžníkovy zápisky proměnili barmani z Black Angel’s v nové koktejlové menu
iluxus.cz
Světoběžníkovy zápisky proměnili barmani z Black Angel’s v nové koktejlové menu
Koktejlový bar Black Angel’s, situovaný v gotickém sklepení hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, patří mezi stálice pražské barové scény. Své první hosty přivítal v roce 2010, nedávno tak oslavil
Má pramen Klokočka zázračnou moc?
epochalnisvet.cz
Má pramen Klokočka zázračnou moc?
Ukrytý v lesích mezi Mnichovým Hradištěm a Bělou pod Bezdězem vyvěrá pramen, ke kterému si lidé chodí nejen pro vodu, ale také pro uzdravení. Voda z Klokočky má podle tradice léčivé účinky a už prý vykonala několik zázraků. Přesto nemá statut ani lázeňské lokality, ani nijak vyhledávaného místa. Má opravdu nějaké zvláštní účinky, které opomíjíme?   Místní
CÍSAŘ KAREL I. V BRANDÝSE NAD LABEM
epochanacestach.cz
CÍSAŘ KAREL I. V BRANDÝSE NAD LABEM
Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Modlitební liga císaře Karla za mír mezi národy, Řád sv. Jiří, evropský řád Domu habsbursko-lotrinského, Unie evropských vojensko-historických skupin a Národní technické muzeum Vás zvou na 24. ročník tradiční Audience u císaře Karla I. Audience proběhne v sobotu 16. května v Brandýs nad Labem-Staré Boleslavi. Akci již tradičně zahájíme přivítáním