Domů     Přítel se už konečně změnil
Přítel se už konečně změnil

Býval to obrovský nervák, ale změnil se k lepšímu. Dává si velký pozor, protože dostal poslední šanci. S jeho vyváděním je snad už navždy konec!

Svatbu jsme spolu neměli, ale společně strávené čtvrt století už vydá za jedno normální manželství. Poznali jsme se v době, kdy jsme byli oba už nějaký ten pátek rozvedení a oba se toužili zbavit samoty. Hned jsme si padli do oka!

Úplně mě okouzlil

Bylo to na jakémsi firemním večírku, kam byl můj Béďa pozvaný coby nyní už bývalý zaměstnanec. Krátce před tím odešel a začal podnikat v autodopravě. Šlo mu to. Byl poctivý a pracovitý.

Slyšela jsem na něho slova chvály a obdivovala ho ještě dřív, než jsem měla možnost se s ním seznámit. Už od prvního okamžiku mi bylo jasné, že je přesně tou osobou, po které toužím. Nikoli kvůli penězům, které ostatně v té době zdaleka neměl.

A nebylo to ani kvůli vzhledu. Ale jeho chování a vystupování mě úplně dostalo! Pořád se jen tak lehce usmíval. Vystupoval skromně a vyzařoval z něho klid! Jakoby se o něho člověk mohl opřít. Dával mi najevo, že i já se mu líbím.

Nijak mi nelichotil, ale věnoval se mi víc než ostatním. Doprovodil mě tenkrát až před dům a hned si se mnou smluvil schůzku.

Musela jsem s ním hubnout

O půl roku později jsme už spolu bydleli. S mými dvěma dětmi se rychle skamarádil a já zase s těmi jeho, které nás často navštěvovaly. Jeho podnikání mu zabralo hodně času, ale nebyl žádný šílený workoholik.

Normálně jsme jezdili na dovolené i výlety, a našli si čas i na zahrádku, kterou jsme si společně pořídili. Na svůj život jsem si rozhodně nemohla stěžovat. Potom se ale začal Bedřich měnit. Býval vždycky kreativní a plný nápadů.

Ale teď už mi jeho vyvádění přišlo trochu přes čáru. „Měli bychom, Klárko, zhubnout. Co takhle každý deset kilo?“ zeptal se mě jednou a já se mu pátravě zadívala do těch jeho modrých kukadel.

Podezírala jsem ho totiž, že mi chce jen taktně naznačit, že jsem tlustá. On ale koukal tak nevinně, že jsem mu nejen uvěřila, ale navíc ještě souhlasila!

Toužil po dobrodružství

Dalo to práci a čas, ale povedlo se nám to. Mohli jsme se radovat a nakupovat moderní, a hlavně menší oblečení. Ale on ne. Místo radosti z úspěchu byl Béďa ještě nespokojenější a protivnější. Začal toužit po dobrodružství. „Budeme cestovat.

Už mě nebaví chodit na stále stejné výlety!“ láteřil. Souhlasila jsem. Vždyť kdo by nechtěl na nějakou pěknou dovolenou… Kdo by nechtěl zažít trochu luxusu a rozmazlování…

Prostě hrůza

On si ale nepředstavoval hotýlek, pláž a lahůdky u bazénu. On chtěl lézt po skalách, padat z raftu do ledové vody a přežívat noci v divočině na jakémsi kurzu přežití.

A taky si mazat natržené svaly a dezinfikovat všechny rány, které při tom zdravém sportování utržil. Měla jsem toho vážně dost, ale snažila jsem se mu vyhovět. Ale všechno má také své meze, člověk musí myslet i na sebe. Začínala jsem se svého, kdysi tak mírumilovného Bedřicha skoro bát!

Dostal ultimátum

„Já se na to vykašlu, seknu s podnikáním a jdu na pracák!“ byla v poslední době jeho nejčastější věta. Ani se sousedy ze zahrádkářské kolonie už můj přítel nevycházel jako kdysi. Přestaly společné táboráky, přestala pohoda. Z Bédi se stal nervák!

Rozčilovalo ho snad všechno a já jeho chování trpělivě snášela. Raději jsem si dávala špunty do uší, když se z jeho pokoje ozývalo jen samé brblání a láteření. Chvíli jsem dokonce myslela, že krachuje nebo je v nějakém maléru, ale ne.

Vše šlo hladce a málem bezpracně. Zakázky se mu jen hrnuly, ale on si toho vůbec nevážil. Když se ale rozeřval na moji vnučku, trpělivost mi došla. „Tak to bylo naposled! Buď se zklidníš, nebo se rozejdeme!“ položila jsem mu nůž na krk.

Béďa moc dobře věděl, že to myslím vážně. Plané výhrůžky jsem nikdy nepěstovala!

Mumlal ze spaní

Druhý den mi přenesl kytici, omluvil se a slíbil, že se změní. Začal chodit na jógu. Nakoupil si nějaké minerály v lékárně, a dokonce se přihlásil na hodně drahý kurz sebeovládání. „Já se na to vykašlu. Já se zblázním.

Já někoho přizabiju!“ přistihla jsem ho opět, jak mumlá ze spaní. Poznala jsem, že se Bedřich nezklidnil ani o kousek. Jen svoji agresivitu pečlivě přede mnou skrývá! „Béďo, co tě trápí?

Já ti pomohu, vždyť vidím, jak se snažíš…“ pohladila jsem ho po hlavě jako malé děcko a on se skoro rozplakal.

Plný žaludek ho zklidnil

Ráno jsem mu uvařila kakao a nabídla čerstvě upečený štrúdl. K obědu měl oblíbené bramboráky se škvarky a večer poctivý domácí hospodský gulášek. Za měsíc Béďa přibral pěkných pět kilogramů. Narostlo mu bříško. Ale zklidnil se! Zpomalil a zlenivěl.

Po obědě si dává šlofíka. Je z něho učiněný beránek. A dává si velký pozor, aby tomu tak zůstalo! Že já to takhle neřešila dřív, mohla jsem mít přece klid už dávno.

Klára T. (65), Havířov

reklama
Související články
5.6.2023
Mezilidské vztahy jsou velmi komplikované a člověk se v nich často sám nevyzná. Ani já netušila, co manželova nevěra rozpoutá. Kamarádka se na mě dlouze zadívala. „Pořád to ještě nechceš radikálně řešit? Co tě na tom tak baví?“ Nedokážu jí na to vlastně odpovědět. Prostě mě baví být v utajení. Manžel sice něco tuší, ale neví nic. Zatím. Zrada bolela Vracela jsem se právě z práce, otevřela
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
1.6.2023
S Rudolfem jsme chodili osm let. O svatbě nepadlo ani slovo. Došla jsem k názoru, že si mě nikdy nevezme. Někdo jiný by ale mohl... Připochodovaly za mnou jako komando pomsty. Babička, máma, sestra. Tvářily se přísně. „Chceme ti promluvit do duše,“ řekla sestra. A jéje! Bylo mi jasné, že se ta věc týká Rudolfa. „Je to kvůli Rudolfovi?“ broukla jsem. „A kvůli komu jinýmu asi?“ zaúpěla má sest
30.5.2023
Když jsem si Martina brala, už jsem tušila, že ten člověk je tak trochu pecivál. Tedy ne, že by byl líný, to vůbec. Jen nerad kamkoli jezdil. Pracoval vždy jako ďas, a to nejen v práci, odkuď nosil prémie, pochvaly a diplomy, ale i kolem domku, který měl po rodičích, řádil jako černá ruka, tedy myslím v tom dobrém slova smyslu. Sekání trávy, to je základ, ale pak neustále něco opravoval a vylep
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla