Domů     Snacha zase provokuje syna
Snacha zase provokuje syna

Dodnes jsem nepochopila, proč to vlastně dělá. Ubližuje tím nejen svému muži, ale i všem okolo a především sobě. Jenže moje snacha je paličatá a říct si nedá.

Zase nemůžu spát. Z horního patra našeho rodinného domuke mně doléhají hlasy. Ano, už se zase hádají, emoce vzplály a oba křičí jako o život. Už to vážně nevydržím. Budu se muset vystěhovat. To dusno je nesnesitelné a na moje rady tady stejně nikdo nedá.

Život ve společném domě se synem a jeho rodinou jsem si vážně představovala úplně jinak. Bohužel ztrácím už naději, že se to někdy zlepší.

Pěkná vilka po rodičích

Tento dům jsem kdysi zdědila po rodičích. Žiju tady od narození. Přivedla jsem si sem manžela a narodil se nám tu Kuba, náš syn. To ještě žili moji rodiče. Oni bydleli v přízemí a my v prvním patře. Žít tady mi vždy připadalo naprosto ideální.

Bydlíme na kraji města, všude kolem je dost zeleně a přitom do centra je dobré a rychlé spojení. Náš dům má hezkou zahradu, na které jsem si hrála já i můj syn.

Něco mi na ní nesedělo

Když nám Jakub přivedl představit svou přítelkyni Annu, velké nadšení to u mě a manžela nevzbudilo. Mně připadala příliš afektovaná. K mému trochu

naivnímu a hodně romantickému synovi mi neseděla. Byli jako dva lidé, každý z jiného světa. Manžel mi zase říkal, že má podle něj asi nějak pocuchané sebevědomí. A to si myslím, že trefil hřebík na hlavičku. Alespoň současná situace tomu nasvědčuje.

Bohužel říct manželovi, že měl pravdu, už nemůžu. Před pěti lety mi zemřel.

Nastala rekonstrukce

Jakub s Annou se vzali. Téměř až do svatby bydleli každý u svých rodičů. Jenže Anna byla z Plzně, a to je do Hradce dost daleko. Rozhodli jsme se proto s manželem, že náš byt v prvním patře předěláme na dva. Ať mají mladí kde bydlet.

Vrhli jsme se proto do rekonstrukce. Naštěstí můj manžel byl velmi šikovný a zručný. Přesto nás to stálo hodně dřiny a peněz. Ale byli jsme šťastní, že jsme to pro našeho Kubu mohli udělat. Líbila se mi představa, že v našem domě bude žít další generace mé rodiny.

Přišla vnučka, rodiče odešli

Uběhly dva roky a narodila se nám Anežka, moje krásná a roztomilá vnučka. Pomáhala jsem s ní Anně. Stále jsem ale cítila, že náš vztah není dost srdečný. Po dvouletém soužití v jednom domě byla stále příliš odtažitá, studená. Moc jsem ale nad tím nepřemýšlela.

Měla jsem jiné starosti. Můj otec vážně onemocněl. S mojí maminou jsme se o něj téměř nepřetržitě staraly. A když zemřel, odešla za ním do roka, zcela nečekaně, také moje milovaná maminka.

Šli jsme do přízemí

A opět nastala rekonstrukce. My s mužem jsme se stěhovali do bytu po rodičích v přízemí. A horní patro se zase předělalo na jednu domácnost. Právě včas, protože mladí čekali druhou vnučku Terezku. Brzy po jejím narození zemřel můj milovaný manžel.

Abych se z toho úplně nezbláznila, vrhla jsem se zoufale na své babičkovské povinnosti. A tehdy to všechno začalo.

Když ty, tak já určitě taky

Můj syn byl vždy skvělý táta a dobrý manžel. Dětem se věnoval a manželce se vším pomáhal. Navíc měl náročné zaměstnání. Anna byla doma na mateřské a on dobře živil rodinu. Potřeboval se proto také někdy trochu odreagovat.

Měl z mládí ještě pár dobrých kamarádu, se kterými rád zašel na pivko nebo si šli zahrát volejbal. Tím mu však doma nastalo peklo. Anna nesnesla představu, že ona sedí doma s dětmi a Jakub se baví. A tak mu to začala oplácet.

Co se tím vyřeší?

Anna se rozhodla trestat Jakuba tím, že začala se svou kamarádkou obrážet večerní bary a diskotéky. Chodila domů po půlnoci, vždy měla upito. Navíc se začala velmi vyzývavě oblékat. Do telefonu pak schválně jiné kamarádce vykládala, jaký ten večer byl úžasný.

Jak si skvěle zatancovala s tím hezounem. Říkala to tak, aby její slova dobře slyšel i Jakub. Začali se kvůli tomu hádat.

Mluvila jsem s oběma

Nejprve jsem se snažila vyzvědět na Jakubovi, proč Anna tak vyvádí. Zda k tomu nemá nějaký konkrétní důvod. Kuba mi řekl, že není nic, kvůli čemu by Anna měla žárlit nebo takto vyvádět.

Že on si potřebuje jen občas s kamarády trochu protáhnout tělo v tělocvičně. Věřila jsem mu. Snažila jsem se proto, nejednou, pohovořit o tom, co se děje a co jí vadí, se snachou. Nebyla s ní řeč. Ona prostě chce mít manžela doma, pro svou rodinu.

Vyčetla mi dokonce, že Jakub dá víc na mě než na ni. Jestli skutečně má milence, jak naznačovala, jsem opravdu nezjistila.

To neskončí dobře

Všechny domluvy jsou marné. Anna dál provokuje Jakuba naprosto dětinskými naschvály. Dál žárlí na to, že se Kuba schází s kamarády, že má dobrý vztah se mnou, bojí se, že ji podvádí. A to všechno proto, že si sama nevěří. Má prostě malé sebevědomí, komplexy.

Přesně, jak to kdysi odhadl můj milovaný muž. Anna už nastoupila do práce. Včera se nechala kolegou přivézt před náš dům a ještě dlouho si provokativně povídali ve voze. To nedopadne dobře!

Eva P. (61), Třinec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
21.4.2024
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková ta vzorná matka, co musí dělat za každou cenu všechno správn
21.4.2024
Jirka byl do 14 let dítě bez problémů. Učil se dobře, sportoval, byl oblíbený. Jenže pak mu tragicky zemřel otec. Byla to hrozná doba. Pamatuju si jako dnes, když mi sestra volala s pláčem, že je Karel po smrti. Její muž měl autonehodu, kterou nepřežil. Jirka se z toho sesypal. Tátu miloval a měl ho jako svůj vzor. Bral to jako zradu osudu a měl pocit, že všechno to, co mu otec vštěpoval, je st
20.4.2024
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až tak rozházet. Dnes spolu se ségrou nemluvíme. Proč? Jakmile odešli oba rodiče
20.4.2024
Nemyslela jsem, že se to může stát. Že se muž zblázní a na stará kolena si najde milenku. Ale zradil. Už tři měsíce vybaluji krabice. Zahlédnu fotky. Jsou to vzpomínky, na druhou stranu teď se na ně nemůžu ani podívat. Jsme na nich všichni. S malými dětmi, na dovolené i svatba tam je. A teď? Všechno je pryč. Chtěl mě a nevzdával se Abych se rozptýlila, usedám k dopisu. Prý pomáhá se ze vš
18.4.2024
Naši začali mluvit o rozvodu. Byla jsem rozmazlený jedináček a představa, že by se mi najednou zhroutil domov, byla pro mě zničující. Když mi naši opatrně naznačili, že se budou rozvádět, zhroutil se mi svět. Pocit jistoty splaskl jako propíchnutý balonek. Ještě nikdy v životě jsem se necítila tak mizerně. Nevěřila jsem svým uším. Nevěřila jsem, že to myslí vážně. Můj domov, milovaný přístav, ú
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn