Domů     Po velkém zklamání našel štěstí
Po velkém zklamání našel štěstí
4 minuty čtení

Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna.

Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila.

Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a vychovanou. To se mi bohužel nesplnilo.

První dojem

Už při prvním pohledu na Evu, kterou nám přivedl syn představit jako svoji přítelkyni, mi bylo jasné, že ti dva se k sobě nehodí. Syn se v té době už plně osamostatnil, měl dobrou práci a nebydlel u nás. Eva na mě působila jako typická zlatokopka.

Byla sice odněkud z pohraničí, ale chovala se jako slečna z velkoměsta. Okamžitě jsem pochopila, že si Aleše omotala kolem prstu.

Svatba po dvou měsících

Zanedlouho nám syn oznámil, že si Evu vezme. Chodili spolu pouze dva měsíce, takže určitě neměli tolik možností se hlouběji poznat. Pokoušela jsem se syna přesvědčit, aby na svatbu nespěchal, ale byl zamilovaný tak, že si nenechal říct.

Do měsíce si zařídili malou komorní svatbu, kam pozvali jen nejbližší příbuzné. Snažila jsem samu sebe přesvědčit, že Aleš ví, co dělá, a že je jedno, jak to vnímám já. Pokud se syn cítil šťastný, měl právo vybrat si jakoukoliv cestu, která k tomu vedla.

Přišel s návrhem

Brzy se ukázalo, jak Eva Alešovi vládne. Syn nás překvapil, když nám navrhl, abychom si s nimi vyměnili byt. My s manželem jsme sami v třípokojovém bytě, zatímco oni v podstatně menším dvoupokojovém.

Chtějí si založit rodinu a pro mladý pár s dítětem by byl náš byt lepší. Bylo mi jasné, že to není z Alešovy hlavy. Nebyl ani moc zklamaný z toho, že jsme ten návrh zamítli. Spíš jsem viděla, jak se bojí tohle rozhodnutí oznámit snaše.

Na křtiny nás nepozvali

Při dalších setkáních nám Eva dávala své rozhořčení najevo. Nepřímo se snažila Aleše poštvat proti nám, vyvolávala napětí a hádky. Nezměnilo ji ani těhotenství, které následovalo. V té době s námi oba dva skoro přerušili kontakty.

Narodila se vnučka a dostala jméno po své matce. Malou Evičku jsme si ale moc neužili. Aleš uspořádal křtiny a nás na ně nepozval. Hodně to bolelo. Úplně jsme se se synem odcizili. Vzájemné návštěvy byly čím dál tím méně časté.

Občas se u nás zastavil Aleš na procházce s kočárkem, bez Evy. Tehdy jsem na něm viděla, jak i on začíná chápat, co je jeho žena zač.

Spadly mu růžové brýle

Líčil, jak všechny starosti o domácnost ponechává Eva na něm. Dokonce doma uklízel a vařil. Ptala jsem se, co tedy dělá Eva, a syn vždy odpověděl, že vychovává dcerku. Ani to ale nebyla tak moc pravda.

Často s malou Evičkou zůstal Aleš sám, zatímco snacha šla někam za kamarádkami. Věděla jsem, že je jen otázkou času, kdy tohle manželství dospěje do bodu zlomu.

Dnes už je syn šťastný

Došlo k tomu naprosto nečekaně. Jednoho dne Eva synovi oznámila, že si našla jiného muže a stěhuje se k němu. Aleš se z toho zhroutil. Malou dcerku mu nechala snacha na krku. Syn si nejprve myslel, že se k němu Eva časem vrátí, ale ona podala žádost o rozvod.

V rámci předběžného jednání ohledně péče o dítě souhlasila, že Evička zůstane se svým otcem. Syn se s vnučkou přestěhoval k nám. Rozvod proběhl celkem v poklidu, Eva neměla žádné požadavky.

Syn si časem našel takovou ženu, jakou si zasloužil, rozvedenou maminku s dítětem. Dnes jsou spolu šťastni a mě jejich vztah také hřeje u srdce.

Zdena V. (64), Znojmo

Související články
2 minuty čtení
Většina matek říká, že by pro své děti dýchaly. Já jsem tyto pocity nikdy neměla. Naštěstí jsem měla zodpovědného manžela. S manželem jsme se poznali, když nám bylo osmnáct, byla to láska jako trám. Tak nějak logicky jsme se pak v pětadvaceti rozhodli, že si pořídíme dítě. Těhotenství jsem snášela hladce, ale když se Matěj narodil, nic jsem necítila. Mateřská láska se nedostavila. Byl mi vesměs
3 minuty čtení
Na mou dceru neplatilo nic, díky ní jsem za dva roky zestárla o dvacet let. Byla jako z divokých vajec. Znala mě jenom, když něco potřebovala. Darina byla živel. Nebyla to vzorná holčička, někdy jsem měla pocit, že jsem porodila malého ďáblíka. Do všeho šla po hlavě. Nevím, po které černé ovci v rodině byla. Možná po strýčkovi z Ameriky, který utekl v patnácti z domova. Kdoví?! Moc jsem to v je
2 minuty čtení
Moje dětství bylo bezstarostné a moc krásné. Neznala jsem nenávist ani strach z lidí. To se změnilo s rodinou mého manžela. Moje dětství bylo skvělé, protože skvělí byli mí rodiče. Také mí dva starší bráchové tu byli vždy pro mě, mnoho mě na­učili. Tak jsem vyrůstala a žila v iluzi, že tak idylické bude jednou i moje manželství a moje rodina. Jenže člověk má nejspíš okusit i druhou stranu mince
5 minut čtení
Celý život jsem se starala o rodinu a rozdávala se pro druhé. Jenže když si dospělý syn z mého domova udělal hotel zdarma, pochopila jsem, že i moje trpělivost má své hranice. Kdyby mi někdo dřív řekl, že jednou zavřu dveře před vlastním synem, nevěřila bych mu. Celý život jsem se snažila, aby se u nás děti cítily dobře, aby měly zázemí a vždycky se měly kam vrátit. Jenže mezi návratem domů a p
3 minuty čtení
Až dosud jsem si nemohla na své děti stěžovat. Byly hodné a úspěšné. Teď jsem ale strašně nešťastná z toho, že se tetují. Jsou dospělé, a nemůžu jim to tedy zakázat. Mám osmnáctiletého syna a dvacetiletou dceru, oba ještě studují a bydlí s námi. Vendulka studuje pedagogickou fakultu a chodí na výpomoc do jedné advokátní kanceláře, Jáchym bude maturovat na průmyslovce a hlásí se na několik škol za
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Když najednou vidíte černě
nejsemsama.cz
Když najednou vidíte černě
Náhle vidíte před očima černé tečky, vlákna nebo jakousi pavučinu. Nepropadejte panice, ale ani to neignorujte. Kdy být v klidu, a kdy jednat rychle? Sedíte u kávy a díváte se z okna. Najednou si všimnete, že vám před okem „plavou“ malé černé tečky, tenké nitky, nebo dokonce shluky připomínající pavučinu. Když pohnete okem jinam, přesunou se také, jako
Teror v Dechmontském lese: Co brutálně napadlo skotského seniora?
enigmaplus.cz
Teror v Dechmontském lese: Co brutálně napadlo skotského seniora?
Při neobvyklém incidentu se otřesený lesní dělník ocitá ve zuboženém stavu a 20 minut stráví v bezvědomí. Později muž vypovídá, že na něj zaútočily zvláštní létající koule. Jde o jediné pozorování
Zpátky do země předků: Vzácné antilopy už jsou v Africe
21stoleti.cz
Zpátky do země předků: Vzácné antilopy už jsou v Africe
Zvíře opatrně našlapuje a nejistě se rozhlíží kolem sebe. Opouští transportní box a pod bedlivým dohledem dělá první kroky na keňské půdě. To je země jeho původu. Zatím znalo jen výběh v zoologické za
Proč mizí světové lesy? Skutečné příčiny odlesňování
epochalnisvet.cz
Proč mizí světové lesy? Skutečné příčiny odlesňování
Lesy jsou jedním z nejdůležitějších ekosystémů na Zemi. Ukládají uhlík, chrání půdu i vodní zdroje a poskytují domov milionům druhů. Přesto z planety každoročně mizí rozsáhlé lesní plochy. Co za tím skutečně stojí – a které rozšířené představy jsou spíš mýtem? Co lesy skutečně ohrožuje, kde je situace nejvážnější a jakou roli v tom hraje
Měla první řiditelná vzducholoď problémy s větrem?
historyplus.cz
Měla první řiditelná vzducholoď problémy s větrem?
I když fouká slabý větřík, Giffard se nedokáže se svou vzducholodí otočit a letět nazpět. Je zklamaný, nicméně radost mu udělá alespoň to, že s ní může zatáčet. Je to pro něj důkaz, že plně řiditelná vzducholoď není hloupým výmyslem. Chce to jen víc času a peněz, aby ji byl schopen sestrojit…   Síla páry ho
Vyměnil Pazderkovou krasavec během chvíle za jinou?
nasehvezdy.cz
Vyměnil Pazderkovou krasavec během chvíle za jinou?
Herečce dobře známé ze seriálu Sex O’Clock Ivě Pazderkové (46)partnerské štěstí opět dlouho nevydrželo? Vloni na Vánoce se poprvé pochlubila novým přítelem. Dobře stavěný sympaťák se sexy strništěm.
Už nikdy nechci propadnout té hrozné panice
skutecnepribehy.cz
Už nikdy nechci propadnout té hrozné panice
Nikdy by mě nenapadlo, že se mnou ta událost tolik zamává. Najednou jsem byla jiný člověk. Stydím se za to, co jsem v panické hrůze udělala. Bylo už k večeru, šero, špatná viditelnost a trochu mlha. Pospíchala jsem autem domů, už jsem se viděla ve vaně po náročném pracovním dni. Člověk ale nemá spěchat. Stalo se to za
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Od hlučné obludy k tichému pomocníkovi. Bez vysavače nedáme ani ránu
epochaplus.cz
Od hlučné obludy k tichému pomocníkovi. Bez vysavače nedáme ani ránu
Dnes ho schováváme do poličky ve skříni. Stačí zmáčknout tlačítko a během pár minut zmizí drobky, prach i chlupy domácích mazlíčků. První vysavače ale připomínají spíš parní stroje než elegantní domácí spotřebiče. Jsou obrovské, hlučné a některé se dokonce nevejdou do domu. Cesta od rachotícího monstra k tichému robotovi trvá více než sto let. Na
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
epochanacestach.cz
Můstek: šumavská hora ticha, větru a legendárního stoupání
Můstek, německy Brückel Berg, je se svou nadmořskou výškou 1235 metrů nejvyšší horou Pancířského hřbetu a jedním z nejcharakterističtějších vrcholů západní Šumavy. Přestože nestojí v centru hlavních turistických proudů jako Velký Javor či Poledník, právě v tom spočívá jeho síla. Můstek si dodnes uchovává syrový horský charakter, klid a zvláštní atmosféru šumavských hřebenů, kde se
Luminox rozšířil kolekci Pacific Diver o nové barvy inspirované přírodou
iluxus.cz
Luminox rozšířil kolekci Pacific Diver o nové barvy inspirované přírodou
Luminox posouvá hranice svých potápěčských hodinek a představil dvě nové barevné varianty z řady Pacific Diver Chronograph 3140. Nové barvy, lesní zelená (Forest Green) a grafitově šedá (Graphite Grey
Hermelínová pomazánka s česnekem
tisicereceptu.cz
Hermelínová pomazánka s česnekem
Hermelínové chlebíčky jako od profesionála! Suroviny na 4 porce 50 g šunky špetka soli dle chuti 4 stroužky česneku 2 lžíce rostlinného oleje 50 g taveného sýra 2 lžíce zakysané smetany 2