Domů     Hledala jsem vztah, ale naletěla jsem podvodníkovi
Hledala jsem vztah, ale naletěla jsem podvodníkovi

Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí.

Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila po útulné mužské náruči.

Během posledních dvou let jsem se seznámila se dvěma muži, bohužel ani s jedním nevznikl mezi námi žádný vztah. Tak jsem doufala, že Adam, jehož jsem poznala na internetové seznamce, bude solidní muž. První setkání mě nezklamalo, byl sportovcem tělem i duší.

Zbytek zimy jsme strávili na lyžích, zjara začali podnikat dlouhé cyklovýlety. To bylo něco pro mě! Stihli jsme probrázdit snad všechny cyklostezky v našem kraji.

Jenom mi bylo líto, že bydlel téměř sto kilometrů daleko, a tím pádem jsme spolu trávili jen víkendy. A tak jsem se celé dny těšila, až zase nastane konec týdne a já budu moct opět obejmout svoji lásku.

Jezdil za mnou pravidelně každý víkend, někdy už i v pátek. Byla jsem do něj zamilovaná jak sedmnáctka.

Neměl peníze

„Chodíte spolu už několik měsíců a nikdy jsi nemluvila o tom, že jsi byla u něj doma. Pozval tě vůbec někdy k sobě?“ zeptala se mě kamarádka Jitka, když jsem při setkání s ní vedla monolog na téma, jaký je Adam báječný chlap. „Víš, že jsme to nikdy neřešili?

Já jsem si zvykla, že ke mně přijede na víkend a odtud vyrazíme někam na výlet,“ odpověděla jsem. Nepřišlo mi důležité to řešit. Bylo mi s ním tak dobře, že jsem se skutečně v myšlenkách nezaobírala tím, proč mě nikdy nepozval k sobě. Čas plynul dál.

Jednou, cestou z výletu, Adam natankoval benzin a za chvíli se vrátil od pokladny s tím, že nemohl zaplatit kartou, jelikož mu právě skončila její platnost. „Doufám, že mi brzy přijde nová,“ prohlásil.

„Mně přišla nová karta s dostatečným předstihem,“ kroutila jsem hlavou zatímco jsem šla k pokladně zaplatit účet sama. Tím ale trapas s penězi nekončil. O týden později v restauraci nemohl Adam najít svoji peněženku, nejspíš ji prý nechal doma a kartu měl v ní.

Zaplatila jsem veškeré výdaje tou svojí, znovu. V duchu jsem ho omlouvala, že se to může stát každému.

Proč se neozval?

Musela jsem v té době na drobný zákrok a chtěla jsem, aby mi jej udělali v nemocnici, která měla velmi dobrou pověst. Nacházela se shodou náhod ve městě, kde Adam bydlel. Čekal mě krátký, několikadenní pobyt.

Alespoň se za mnou Adam zastaví na návštěvu, pomyslela jsem si. Slíbil, že za mnou do nemocnice přijde. Čekala jsem marně, za celé dny se neobjevil, z nemocnice mě musel odvézt můj bratr. Bylo mi to moc líto.

Když jsem se Adamovi konečně po několika pokusech dovolala, jen stroze řekl, že nemá čas a že se ozve. Ozval se, ale až po třech týdnech, to za mnou zase přijel.

Nedokázal mi vysvětlit, co po celou dobu dělal, ani proč mu časově nevycházela návštěva za mnou v nemocnici. Znovu jsem mu uvěřila a nakonec jsme se scházeli dál.

„Zdá se mi to nenormální, že tě nikdy nepozve, divné je i to, že jsi mu ani nestála za návštěvu ve špitále. Co když je ženatý?“ začala zase Jitka. Navrtala mi brouka do hlavy. „Jak by asi manželce vysvětlil, že každý týden odjíždí z domova?“ řekla jsem. Tahle teorie se mi zdála až směšná.

Pochybnosti

Pak přišlo období, kdy jsem se necítila moc dobře a při pohledu do kalendáře jsem se vyděsila. Mé dny se zpozdily a já se začala obávat, že čekám dítě.

Měla jsem dospělou dceru, která se už osamostatnila a po dalším dítěti jsem ve svých dvaačtyřiceti letech netoužila. Také mi začal vrtat červíček pochybností o Adamovi, který se občas choval opravdu zvláštně.

Mé podezření na těhotenství mi nedalo spát, tak jsem si šla koupit test, byl naštěstí negativní. O pár dní později jsem ho opakovala, opět se stejným výsledkem.

Nakonec se mé dny dostavily a mně spadl pořádný kámen ze srdce, Adamovi jsem raději nic neříkala, měla jsem strach, jak by reagoval. Občas jsem o našem vztahu přemýšlela.

Na jednu stranu jsem ho měla ráda, měli jsme spoustu společných zájmů, na druhou stranu mi vrtalo hlavou, proč za mnou nepřišel do té nemocnice a pak se mi tak dlouho neozval. „Adame, co když budeme další víkend u tebe? Mohla bych za tebou přijet vlakem.

U tebe je určitě taky zajímavé okolí, které bych ráda poznala,“ navrhla jsem mu. Odpověděl, že se ještě domluvíme.

Byl to on!

Neozval se, když jsem mu zavolala já, nebral telefon, který byl nakonec nedostupný. A pak se ozvalo, že volané číslo neexistuje. Žádný další víkend jsme se už neviděli. Asi za měsíc ke mně náhle Jitka přiběhla:

„Ten tvůj Adam je pěkný prevít,“ spustila na mě už ve dveřích. „Na jedné seznamce má fotku, hledá si další známost,“ řekla mi celá rozčilená.

Také dlouho hledala nějakou spřízněnou duši, seznamku jsme si kdysi zakládaly spolu a ona tam nyní narazila na mého Adama. „Proto se ti tenkrát tak dlouho neozval, zřejmě poznával další ženské,“ přemýšlela nahlas.

Hned jsme sedly k mému počítači a na seznamku se podívaly. A opravdu, byl tam. Vydával se za zklamaného rozvedeného muže, vychvaloval se tak, že jen ta svatozář mu chyběla.Nechtěla jsem tomu věřit, vždyť jsme si tak rozuměli!

Myslela jsem, že mě šálí zrak, z fotky na seznamce se usmíval Adam alias Dušan. Byl v zimním oblečení, v rukou lyže, když jsem ho poznala já, byl vyfocený s kolem.

Kde je řetízek?

Uvědomila jsem si, že ani neznám jeho adresu, pouze mi řekl město, kde bydlí, ovšem pokud mluvil pravdu. My jsme si vlastně pořád jenom volali nebo psali maily.

„Takže vystupuje i pod jiným jménem,“ řekla jsem a vyhodila mu několik kousků oblečení, které měl u mě, do popelnice. Vůbec se už neozval, zřejmě si stihl najít jinou. Co však bylo nejhorší, že mi zmizel starožitný řetízek i s náramkem po babičce.

Nejen, že měl finanční hodnotu jako starožitnost, pro mě to byla rodinná památka. Na policii jsem jít nechtěla, co bych tam řekla, když jsem nevěděla, kde bydlí? Styděla jsem se, že jsem naletěla podvodníkovi.

Ještě, že neznal moje heslo do bankovnictví nebo PIN k mé kartě. Byla jsem z hledání známosti vyléčená, sice mi bylo smutno, ale bylo to lepší, než riskovat, že zase potkám nějakého podivného chlapíka, okrádajícího osamělé ženy.

Spadla klec

Jednoho dne jsem z televize zaslechla zprávu o hledaném muži, podvodníkovi, který se formou inzerátů seznamuje se ženami, které připraví o peníze. Představuje se pod různými jmény. Lže i ohledně bydliště.

Na obrazovce se objevil chlápek s knírkem a bradkou, poznala jsem v něm Adama. Nezaváhala jsem ani na chvíli a vydala se na policii, kde jsem jim mohla poskytnout jen strohé informace. Ale jednu cennou jsem nakonec měla.

V jeho autě se totiž kdysi válely desky s logem firmy, ve které pracoval. Když jsem si jich všimla, honem je uklidil. Prý je tam zapomněl kamarád, kterého nedávno někam vezl.

Adam byl velmi pečlivý na pořádek, doslova pedant, nikde nenechal nic válet, asi proto, aby na sebe nic neprozradil. Teď spadla klec, chytili ho. Cítila jsem se skvěle. Se seznamováním přes internet jsem ale navždy skončila, tahle zkušenost mi stačila.

Nakonec mě přece jen potkala láska. Můj soused, který bydlel o patro výš a o kterém jsem věděla jen to, že mu před mnoha lety zemřela žena, mě jednou svezl autem domů z města, když byl venku hrozný slejvák.

Tehdy jsem zjistila, že žiju pod jednou střechou s pravým gentlemanem. Před pár lety jsme se vzali a jsme spolu moc šťastni.

Jana (55), Jeseníky

reklama
Související články
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
3.4.2024
Byla jsem průměrná studentka. V matematice jsem, přiznávám, pokulhávala, český jazyk jsem měla naopak docela ráda. Na maturitu jsme se učili s předstihem, ale spoustu jsme si toho nechali na takzvaný svatý týden. Všichni jsme naivně věřili, že během těchto několika dní si toho nacpeme do hlavy pomalu víc než za celý rok. Platonicky zamilovaná V té době jsem byla platonicky zamilovaná do t
3.4.2024
Byla jsem tajně zamilovaná do pohledného vysokoškoláka Pavla, ale on se ke mně choval jako kus ledu. Vypadalo to, že ho nezajímám. Bylo velmi romantické narodit se jako kastelánova dcera. Po celé dětství i dospívání jsem si připadala jako princezna. Ale jako všechno, i tohle mělo své slabé stránky. Táta byl vášnivý divadelník, amatérské divadlo hrával od dětství a nutil tuto zálibu mámě i mně.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn