Domů     Strach vystřídalo zděšení!
Strach vystřídalo zděšení!
4 minuty čtení

Nedávno jsem se podívala na manžela a lekla jsem se, že se poranil na krku. Když jsem se ale podívala blíž, zhrozila jsem se. Měl tam načervenalý flek!

S Milošem jsme spolu od mých devatenácti let a byl v podstatě moje první láska. Jemu je o tři roky víc, máme dvě dospělé děti, a tak nějak jsme si žili v poklidu v našem baráčku.

Harmonické manželství

Sice jsme spolu naposledy spali asi před deseti lety, ale na tom naše manželství stavěno nebylo. Já kdysi prodělala složitou gynekologickou operaci, a když jsem se pak dala dohromady, měl zase zdravotní problémy můj muž.

A tak nám to společné milování nějak vyšumělo. Ne že bychom neměli žádný fyzický kontakt, to rozhodně ne. Často jsme se objímali, drželi za ruce nebo se prostě jen tak políbili. Uměli jsme se spolu i hodně smát. Co víc si přát?

Společné zájmy

Rádi jsme spolu jezdili na zámky, hrady a do přírody. Na Miloše jsem se mohla kdykoliv spolehnout, a když k nám přijely děti, užívali jsme si společný čas v úplně filmové pohodě.

Když se nedávno musely zavírat hospody, den předtím na té naší visel plakát, že zavřeno bude až do odvolání, ale poslední večer bude prodloužená zavíračka. Miloš tam šel hned po práci, aby si to s kamarády pořádně užil, jak říkal. Mně to nijak nevadilo.

Chodil do hospody sice pravidelně, ale jen tak jednou, výjimečně dvakrát do týdne a vždy dorazil v pohodě a do deseti byl doma.

Byl to šok

Já si naopak užila svůj volný večer, a buď jsem šla na pokec k sousedce, nebo ona ke mně, a svého času jsme spolu chodily i cvičit. Jsem přesvědčená, že je zdravé, když manželé nejsou nalepení stále jen jeden na druhého, ale mají i svůj okruh zájmů a přátel.

Vždy jsem si myslela, že právě to je důvod, proč nám to tak dobře klape. Toho večera jsem ale sledovala doma film. Když se vrátil, zhrozila jsem se. Zdálky to vypadalo, že má příšernou podlitinu na krku, a hned jsem vstala, abych ho ošetřila.

Jenže to nebylo poranění, ale byl to klasický cucflek. Nevěřila jsem svým očím, naposledy jsem to viděla v době, když jsem byla mladá. „Co to máš?!“ užasla jsem. Hned si krk přikryl a dělal, že neví, o čem mluvím.

Je to potupné

„To nemyslíš vážně, copak jsi puberťák?“ byla jsem v šoku z toho, že by něčeho takového byl schopný. Nikdy by mě nenapadlo, že by mi snad mohl být nevěrný.

Sám se nikdy nevyjadřoval k našemu vyhaslému sexuálnímu životu a já asi došla k mylné představě, že mu nechybí tak jako mně! Tentokrát měl ale Miloš zřejmě trochu víc upito, než je normálně zvyklý, protože vrávoral, ale snažil se přísahat, že se nic nestalo.

Neuvěřitelná výmluva

Jen se prý bavil s mou nejlepší kamarádkou a stalo se to omylem. Nechtěla jsem slyšet detaily, myslela jsem si, že v našem věku takové věci řešit nemusíme. Je naprosto neodpustitelné, že ohrozil nejen naše manželství, ale také přátelství s Vlastou.

Do té doby byla mojí nejlepší kamarádkou, a teď mi vyvedla takovou lumpárnu! Tvrdil mi, že se to stalo poprvé a naposledy a k ničemu jinému nedošlo.

Už jim nevěřím

Rozvádět se sice nebudu, ale dost mě tím zklamal. A ještě víc Vlasta. Hned jsem si vybavila, jak o mém muži mluví v superlativech. Zachtělo se jí mi ho ukrást? Udeřila jsem na ni a ona ani nezapírala. „Vždycky se mi Miloš líbil,“ přiznala.

Tak jsem s ní skončila. A Milošovi dám ještě šanci. Ale už jim nevěřím!

Jarmila M. (65), Liberec

Předchozí článek
Další článek
Související články
3 minuty čtení
Často čtu příběhy o prarodičích, kteří nesmí dávat vnoučatům sladkosti, protože si to jejich děti nepřejí. A pak si vzpomenu, jak je to u nás... Dceru jsem si doslova vymodlila. Když se narodila, bylo to jediné miminko v rodině, proto ji všichni náležitě rozmazlovali, včetně mě. Navzdory té naší nevýchově z ní nakonec vyrostla šikovná holka, která věděla, co chce. Vychovávat neuměla! Vzal
3 minuty čtení
Seděla jsem na terase naší chatky a byla bezradná. Postrádala jsem zlatou náušnici a prsten po mamince. Podezírala jsem všechny. Ležela jsem na zahradě a opalovala se. Měla jsem napečeno, už jen hosté chyběli. Čekala jsem dceru s rodinou. V jednu chvíli jsem si prohrábla vlasy a s hrůzou zjistila, že mi chybí zlatá náušnice. Bude v posteli! Vyskočila jsem a běžela ji najít. Raději jsem sunda
2 minuty čtení
Pořád básnila o princi na bílém koni. Od školky. Možná by se jí to v životě i povedlo, kdybych tu nebyla já a moje skvělé intriky. Bylo to tak snadné! S kamarádkou Markétou jsme chodily do školky, pak do školy a nakonec jsme spolu seděly v lavici i na střední. Byla to holka plná snů a naivních představ o životě. Vysnila si prince z pohádky, za kterého se jednou vdá, a vdávat se bude jedině z
2 minuty čtení
Nikdy člověk neví dne ani hodiny. Žila jsem si šťastný život, než přišla strašlivá zkouška. Ti, co mi dali podporu, byli mí nejbližší. Zdraví mi ale vrátilo moře. Bývá to rychlé a nečekané. Tak mi to líčili známí, a já jsem si to měla asi vyzkoušet na vlastní kůži. Najednou jsem zestárla o dvacet let. Ještě šedesátku jsem oslavila jako zdravá a přitažlivá žena, a o pár měsíců později by mě nikd
3 minuty čtení
Svět je malý a o náhody tu není nouze. A právě jedna taková náhoda úplně změnila našemu příteli Karlovi život, a určitě k lepšímu. Už je to dávno, ale nikdy na to nezapomenu. Byli jsme ještě docela mladí, šli jsme s manželem na procházku a potkali jsme jednu známou s kočárkem. Znali jsme ji jen trochu, ale i tak jsme se s ní zastavili, abychom se zeptali, jak se jí daří, a abychom pochválili v 
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nové Dokumentační centrum v Norimberku otevře začátkem léta
epochanacestach.cz
Nové Dokumentační centrum v Norimberku otevře začátkem léta
Německo upevňuje svou pozici jedné z nejvyhledávanějších evropských turistických destinací. Nejnovější kulturní projekty, otevření inovativních muzeí a velkolepé rekonstrukce historických památek přitahují návštěvníky z celého světa. V nadcházejících měsících se zde propojí kultura, historie i moderní zážitky do jedinečné nabídky turistických míst – přinášíme jejich výběr. Po přibližně pětileté přestavbě se koncem května nebo začátkem
Ubohá psí duše bloudila domem
skutecnepribehy.cz
Ubohá psí duše bloudila domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Radim mě varoval, že je trochu šílená. Prý po nocích vídá v domě psa. Mám mnoho zážitků, které měly nádech nadpřirozena. O jeden velmi zvláštní se s vámi chci podělit. S přítelem jsme kdysi navštívili jeho tetu z pátého kolene. Když Radimovi zemřel další z mnoha příbuzných, rozhodl se, že dá vztahy ve své
Perkausová: Auto jako odpustek za nevěru?
nasehvezdy.cz
Perkausová: Auto jako odpustek za nevěru?
Už to skoro vypadalo, že manželství Evy Perkausové (32) končí. Ale zachrání ho luxus, kterým ji Ivan Hecko (44) zahrnuje? Není to tak dávno, co se televizní moderátorka Eva Perkausová (32) přiznala
Noční můra Gustáva Husáka: Tragický pád vrtulníku
epochaplus.cz
Noční můra Gustáva Husáka: Tragický pád vrtulníku
Gustáv Husák se nenarodí jako Gustáv, jeho původní křestní jméno zní Augustín. Své druhé manželství uzavře narychlo a potají, a to roku 1973. Je totiž pozván i s manželskou na oficiální návštěvu Indie. Jeho vyvolenou se stane slovenská novinářka a překladatelka z francouzštiny a němčiny Viera (1923–1977). Kvůli Husákovi se rozvede, ale dál žije v
Zjevují se v irském hvozdu druidové i yetti?
enigmaplus.cz
Zjevují se v irském hvozdu druidové i yetti?
Hustým lesem Ballyboley se nesou kroky a štěkot. Manželé Breenovi v něm venčí své psy. Cesta je přitom zavede až k ponurému místu plnému mrtvých trouchnivějících stromů. A co hůř, za jedním z nich úda
Rybí karbanátky
nejsemsama.cz
Rybí karbanátky
Použijte na ně pangase, tresku nebo filety z jiné bílé ryby. Karbanátky budou chutnat v housce nebo s bramborovou kaší. Ingredience: ● 500 g ryby ● 1 šalotka ● 4 ve slupce uvařené brambory ● 1 vejce ● 4 lžíce ovesných vloček ● sůl ● pepř ● 1 lžíce nasekané petrželky ● olej na smažení Postup: Rybí filety osolte a poté je na trošce oleje opečte. Opečené kousky potom natrhejte vidličkou a dejte do mísy.
Champagne jako životní styl: v Praze vzniklo místo, které mění pohled na bublinky
iluxus.cz
Champagne jako životní styl: v Praze vzniklo místo, které mění pohled na bublinky
Praha získala podnik, který na domácí gastronomické scéně dosud chyběl. V samém srdci metropole vznikl první Champagne bar v České republice – prostor zasvěcený výhradně vínům z oblasti Champagne. Bez
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Aleš Svoboda dokončil základní astronautský výcvik. Česká mise na ISS vstupuje do další fáze
21stoleti.cz
Aleš Svoboda dokončil základní astronautský výcvik. Česká mise na ISS vstupuje do další fáze
Major Aleš Svoboda, záložní astronaut Evropské kosmické agentury (ESA) a bojový pilot Armády ČR, úspěšně dokončil třetí a závěrečnou fázi základního astronautského výcviku v Evropském středisku astron
Užijte si jaro v plném zdraví
epochalnisvet.cz
Užijte si jaro v plném zdraví
Již 4 hodiny svižných procházek za týden nás chrání před osteoporózou a tím i před zlomeninami kyčlí. Navíc dochází díky působení slunečního svitu i k povzbuzení organismu k produkci vitaminu D.   Co potřebují vaše kosti a klouby… Trpělivě nás nosí po celý život. Umožňují nám vyskočit radostí, doběhnout autobus nebo jezdit na lyžích. Můžeme něco udělat
Polští Boleslavové: Vypočítaví hrdinové i stydliví celibátníci
historyplus.cz
Polští Boleslavové: Vypočítaví hrdinové i stydliví celibátníci
Chrabrý, Křivoústý, Stydlivý… Spolu s Měšky a Kazimíry je Boleslav jedním z nejčastěji se vyskytujících jmen u polských vládců. Jeho význam je překvapivě shodný se jménem Václav, rozšířeným zase v českých zemích. Znamená „více slávy“. Po tři staletí ve středověku ho nosili panovníci z dynastie Piastovců. Jací muži si jméno předávali a jak získali své
Vejce Benedikt: Snídaňová klasika luxusních hotelů
tisicereceptu.cz
Vejce Benedikt: Snídaňová klasika luxusních hotelů
Nejtěžší částí tohoto receptu je správně připravit omáčku. Držíme palce, ať se vám to podaří napoprvé. Potřebujete Na omáčku 2 slané muffiny bulky nebo kaiserky 2 vejce 50 ml bílého vína