Domů     Mrtvý syn se stále vrací
Mrtvý syn se stále vrací

Těžký životní osud zkomplikovaly ještě nadpřirozené síly! Sestru pravidelně straší duch jejího zemřelého dítěte!

Jako by nestačila krutá životní tragédie, která občas člověka v životě potká. Moje mladší sestra Bára si následky oné tragické události, ke které před několika lety došlo, nese doteď. Bojím se, že už nikdy nebude taková jako kdysi.

Milovaná mladší sestřička

Neznala jsem na světě nikoho hodnějšího a kamarádštějšího, než je moje milovaná mladší sestra Bára. Dělilo nás od sebe necelých deset let a já nad ní vždycky tak trochu držela ochrannou ruku.

Pomáhala jsem jí řešit nejrůznější trable, které ji v životě potkaly, ať už to bylo při studiu na základní nebo střední škole, přijímačkách na vysokou, v práci nebo později ve vztazích.

Všechno se jí dařilo

Nikdo nebyl šťastnější než já, když si Bára konečně našla vhodného muže, kterého si později vzala, a čekala vytoužené dítě. Narodila se jí dcerka Jitka. Trochu jsem si oddechla, protože jsem věděla, že sestra je nyní šťastná a v dobrých rukou.

Konec štěstí

Já sama jsem měla život skoro bezproblémový, nemohla jsem si na nic stěžovat. Vdávala jsem se ve dvaceti a úspěšně jsem vychovávala tři potomky. Když byly neteři tři roky, přibyl k ní sourozenec – Bára přivedla na svět ještě syna Marka.

Ještě další dva roky trvalo její štěstí. Potom přišla neuvěřitelná hrůza. Dodnes přesně nevím, jak se to stalo, i když celou věc vyšetřovala policie.

Během jednoho okamžiku se vše změnilo

Sestra byla doma na mateřské, švagr byl pracovně mimo republiku. Bára odběhla za svojí dcerou, která na ni hlasitě volala z chodby, a nechala dvouletého synka samotného v kuchyni. Bohužel nechala na jídelním stolku hrnec s právě uvařenou horkou polévkou.

Nevím, jestli ho na sebe chlapeček převrhl nebo jen vrazil do stolu a hrnec spadl sám. Následky byly každopádně tragické. Silně se opařil na většině těla, hlavně v obličeji.

Bára, kterou okamžitě přivolal jeho děsivý křik, se nejprve z toho pohledu zhroutila a nebyla ani schopná zavolat záchrannou službu. Vzpamatovala se až za chvíli, když už synek upadl do bezvědomí.

Rodinná tragédie

Sanitka přijela nejrychleji, jak mohla. Malý Mareček šel ihned na operační sál. V tu chvíli už bylo jasné, že pravděpodobně přijde o zrak. Následky ale byly ještě horší: poranění byla natolik rozsáhlá, že se s nimi křehký dětský organismus nevyrovnal. Druhý den můj malý synovec v nemocnici zemřel.

Všichni jsme se jí snažili pomáhat

Bára se ze smrti svého mladšího potomka zhroutila. Strávila několik týdnů v psychiatrické léčebně, a když se vrátila, už byla jen stínem té ženy, jakou byla předtím. Všichni jsme se jí snažili pomáhat, jak se dalo.

Švagr, který smrt svého malého synka nesl zrovna tak těžce, stál při ní a byl jí oporou. Rozhodně jí nic nevyčítal. Jenže pak přišla další rána – sestra byla ze smrti svého synka obviněna a dostala podmínečný trest. Bára se opět zhroutila a trvalo dlouho, než byla schopná zase nějak fungovat.

Často jsem ji navštěvovala

Dlouho jsme u ní nepozorovali žádné zlepšení. Jen o dcerku se starala vzorně, až přímo ukázkově. Bála se ji skoro pustit z dohledu. Často jsem Báru navštěvovala a otevřeně jsem si s ní povídala.

Navázaly jsme znovu na to naše někdejší pouto starší sestry-ochránkyně a mladší, která potřebuje pomoc. Uběhlo několik měsíců, když za mnou Bára jednoho dne sama přišla a svěřila se mi s překvapující informací. Řekla mi, že ji mrtvý synek chodí strašit.

Přízrak syna

Samozřejmě jsem to přikládala její narušené psychice a pocitům viny. Když o tom ale mluvila, zdálo se, že je plně při smyslech a opravdu vyděšená.

O tom, jak se jí její syn pravidelně zjevuje v kuchyni, kde přišel ke smrtelnému úrazu, mluvila Bára čím dál tím častěji.

Zastavil se mi dech

Začala jsem si o sestru dělat vážné starosti. Kromě těch řečí se ale jinak chovala úplně normálně, což mi bylo záhadou. Nakonec mi řekla, ať u ní den nebo dva zůstanu a přesvědčím se sama. Byla jsem připravená na to, jak sestru rozhodí to, že já nic nevidím.

Dopadlo to ale úplně jinak. Skutečně jsem v kuchyni u Báry spatřila nejasný obrys malého dětského těla na podlaze. Úplně se mi zastavil dech.

Držely jsme se s Bárou za ruce a já jsem v tu chvíli pochopila, že duch jejího zemřelého dítěte ji bude chodit děsit možná po celý zbytek života.

Následky stále přetrvávají

Od té doby uplynulo už více než deset let. Sestra vychovala svoji dceru Jitku, které je dnes už sedmnáct let, ale další děti už s manželem neměli. Občas má období, kdy musí užívat prášky na uklidnění. A občas mi připomene, že se jí mrtvý synek zjevuje dál.

Říká to jenom mně, protože já jediná jí věřím. Vím totiž, že je to skutečně pravda.

Kamila O. (51), střední Čechy

reklama
Související články
26.5.2024
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen na zahrádce. Ale i to mu dělalo dobře. Když můj muž navždy odešel,
24.5.2024
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes silnici. Pod víč
24.5.2024
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl to učitel matematiky a věřil pouze tomu, co si mohl
23.5.2024
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe prohlédnout a zapamatovat
21.5.2024
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo! To, že je patnáctka pro mě osudová, jsem pochopila po řadě nešťastných událostí. Někdo věří na hvězdy a horoskopy, jiný na karty nebo na čísla. Pro mě bylo jedno konkrétní číslo už od dětství doslova prokleté – ničilo mi život. Ale pochopila jsem to až o mnoho let později. Její pověrčivost mi byla k smíchu Mají i čísla svoji duši? Kamarádka Ilona,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar