SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Duch ubohé ženy bloudí lesem
Duch ubohé ženy bloudí lesem

To, že některé osoby vidíme pouze my, neznamená, že neexistují. Na procházkách lesem se mi zjevoval přízrak staré ženy!

ředloni jsme si s manželem Radimem půjčili chatu od známých, kteří odjeli dlouhodobě do zahraničí. Oba dva jsme měli přírodu moc rádi a tamní lesy přímo vybízely k několikahodinovým procházkám. Známí nebyli proti.

Lesy hned za domem

Souhlasili a my jsme jim na oplátku slíbili, že se o chatu budeme pravidelně starat, což jsme také každý víkend dodržovali. Jezdili jsme tam nejprve s manželem sami.

reklama

Chodili jsme na výlety, večer jsme si udělali občas táborák a ve volných chvílích manžel na chalupě opravoval nějaké maličkosti.

Procházky s milovanou vnučkou

Po nějaké době nás tam jednou navštívila i naše dcera Renata s vnučkou Gábinkou.

Pro pětiletou holčičku to bylo ideální místo, a tak jsem Renatě slíbila, že si vnučku k sobě na týden na chatu vezmeme, aby si mohla trochu odpočinout a Gábinka bude na čerstvém vzduchu.

reklama

Jak už jsem zmínila, ráda jsem chodila na procházky do okolí. Byla tam krásná příroda, hluboké lesy, rybníky. Doufala jsem, že Gábinka není natolik rozmazlená, aby se bránila vyšlapovat si se mnou.

Znala jsem ji jako snaživou a aktivní holčičku, a to se také potvrdilo. Gábinka byla skoro k neutahání a nakonec jsem nestíhala spíš já ji.

Na kraji pěšiny stála žena

Pouštěly jsme se společně na výpravy do stále širšího okolí, zatímco manžel prováděl na chatě většinou různé udržovací práce. Při jedné z našich cest jsme se s vnučkou dostaly do poměrně hlubokého a temného lesa.

reklama

Panoval tam chlad a skoro posvátné ticho. Jindy tak živá Gábinka ztichla a pevně se mě držela za ruku. Najednou jsem si všimla, že na kraji pěšiny někdo stojí. Byla to stará paní a vypadala dosti utrápeně.

Neviděla ji!

Nejprve jsem se ženy trochu polekala a zastavila jsem se, ale potom jsem ji automaticky pozdravila. Vnučka se na mě udiveně podívala a zeptala se, komu říkám dobrý den. „Přece té paní,“ odpověděla jsem a ukázala na ženu.

Gábinka zavrtěla hlavou a řekla, že tam nikdo není. Věděla jsem, že Gábinka na podobné žertíky není, takže si ze mě srandu určitě nedělala. S údivem jsem zjistila, že vnučka tu starou ženu skutečně nevidí.

Měla v očích smutek

Málem se mi podlomila kolena. Rychle jsem to nějak zamluvila a přidaly jsme do kroku. Po té staré ženě, která byla, jak to tak vypadalo, tajemným přízrakem, jsem se ještě jednou podívala. Měla v očích nekonečný smutek, ale na mě se lehce usmála. To mě ale vůbec neuklidnilo.

Pouze přelud?

Celý zbytek dne jsem přemýšlela, jestli mám o té zvláštní vidině říct manželovi. Možná by se mi nevysmál, ale stejně by si myslel, že se mi něco zdálo nebo si jen vymýšlím.

Ostatně, kdyby se zeptal vnučky, ta by mu potvrdila, že jsme žádnou starší paní nepotkaly.

A navíc by prozradila, že jsem pozdravila, i když v lese nikdo nebyl. Rozhodla jsem se nakonec, že to pustím z hlavy, možná to byl opravdu jenom přelud. Jenže druhý den jsem tu ženu spatřila znovu, na jiném místě.

Strach jsem neměla

Ani tentokrát ji Gábinka neviděla, zjevila se pouze mně. Tentokrát se žena dívala starostlivě a láskyplně a její pohled nejvíc ulpěl na mojí vnučce.

Protože stála na místě a nehýbala se směrem k nám, neměla jsem strach. Chtěla jsem té záhadě ale přijít na kloub. Tím spíš, že stará žena se objevila během mojí procházky s Gábinkou i další den.

Nikde nebyla

Druhý den chtěla vnučka místo příští procházky v lese zůstat na chatě s manželem. Tak jsem se rozhodla, že toho využiji. Chodila jsem dlouhé hodiny po lesích a čekala, jestli se ta žena objeví. Ale nestalo se tak. Cesta mě zavedla až do vzdálené vesnice. Dala jsem se tam do řeči s jednou místní paní.

Úmyslně jsem zavedla řeč na to, co se mi přihodilo, ale ne přímo. Uvedla jsem, že jsem slyšela nějakou pověst o přízraku staré ženy, který se v lesích zjevuje. Nečekala jsem, že by o tom ta vesničanka mohla něco vědět, ale kupodivu hned zareagovala.

Vyprávěla mi tragický příběh

Ani jsem na ni nemusela nijak naléhat, sama od sebe mi řekla, že to je přece stará paní Borková, která zde straší už dlouhá léta. Nikomu ale prý nic neudělá a objevuje se pouze těm, kteří mají malé dítě.

Sama totiž kdysi dávno prý šla se svojí dcerkou kolem rybníka, maličká jí tam spadla a Borková jí nemohla pomoci, protože neuměla plavat. Dívenka se utopila.

Žena z toho zešílela a dlouho byla v blázinci, ale ve stáří se vrátila a zemřela v rodné vsi. Zjevuje se prý jen proto, aby varovala rodiče nebo prarodiče s dětmi, ať na ně dávají pozor.

Usmála jsem se na ni

Poděkovala jsem paní za výklad a vydala jsem se zpátky na chatu za manželem a vnučkou. Tu starou nešťastnou ženu jsem pak s Gábinkou potkala ještě jednou, ale tentokrát jsem se na ni jen tiše usmála. A žena mi na pozdrav pokynula hlavou.

Markéta O. (70), Karlovarsko

reklama
Související články
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
25.1.2023
Po smrti manželových rodičů jsme se přestěhovali do jejich domu. Velmi rychle nám s Hynkem došlo, že v domě nejsme sami. Manžel zdědil po smrti svých rodičů dům. Stojí kousek od hlavní silnice. Tchán s tchyní si vždycky stěžovali na hluk z aut, ale my jsme na to z velkého města zvyklí. V domě mě znepokojovala úplně jiná věc. A sice hrobové ticho, které se čas od času dostavilo. Než jsme se do d
25.1.2023
Už několik let žiji většinu času sama, jen občas za mnou přijedou moji synové. A právě, když jsou u mě, slyším v noci hlasy. Můj manžel Václav zemřel před více než deseti lety. Od té doby jsem sama. Žiji i nadále v našem bytě. Nedokázala jsem ho po smrti manžela opustit. Nikdy se tam nedělo nic zvláštního. To až poslední dobou. Hlasy z obýváku Celé to začalo loni na jaře. Dostala jsem ošk
22.1.2023
Do nového roku jsem si dala závazek, že zhubnu. Vůli jsem měla pevnou, ale přehnala jsem to. Na zdravotní potíže jsem dostala radu nad zlato. Takové novoroční předsevzetí si dává kdekdo – udělat něco se svou postavou. Po dvou dětech jsem přibrala třicet kilo a sama sobě se nelíbila. Rozhodla jsem se, že se sebou musím něco udělat, abych zase oblékla své oblíbené šaty a nebála se, že budu v přil
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů