Domů     Sen o labuti mě varoval a jelen v něm zachránil
Sen o labuti mě varoval a jelen v něm zachránil
3 minuty čtení

Bylo to tak živé, sen barvami jen hýřil. Ovšem byl tak podivný, že jsem si ho nedokázala sama vysvětlit. Věštkyně ho rozluštila v poslední chvíli.

Musím se přiznat, že nepatřím k lidem, kteří by měli sny často. U mě je to spíše výjimka. Pokud se mi něco zdá, je to jen útržkovité a ráno si většinou nic nepamatuji.

Ovšem na tento sen, který se mi zdál před mnoha lety, do smrti nezapomenu. V tom snu jsem kráčela od naší chalupy na kraji vesnice po cestě k rybníku. Tu cestičku jsem znala dokonale.

Šustění

Divila jsem se tedy, jak blátivá najednou byla, temná voda z rybníka se po ní přelévala ze strany na stranu. Ve chvíli, kdy jsem byla přibližně uprostřed té velké rozbahněné louže, jsem uslyšela jakési šustění, které sílilo.

Otočila jsem se po zvuku a v poslední chvíli jsem uhnula letící labuti. Málem mě srazila do rybníka. Otočila jsem se za ní. Přistála na vodě, podívala se na mě smutně a pak zvedla zobák a začala zpívat. Byla to krásná melodie.

Babička mě varovala

V tu chvíli jsem si i ve snu uvědomila, jak mi babička říkala, že labuť zpívá jen před smrtí. I ve snu to znamená velké nebezpečí. Dívala jsem se na toho vznešeného tvora, který se točil na hladině v podivných kruzích.

Otočila jsem se a chtěla jít po cestičce dál. Jenže koukám, že proti mně stojí jelen.

Stál nehnutě a díval se na mě. Dostala jsem z něho strach, otočila se a utíkala zpátky domů. Když jsem vběhla do vrat, přeběhla mi přes nohu obří ještěrka. Zakopla jsem a po čtyřech lezla ke dveřím, abych se zachránila.

Zaplavil mě pocit strachu a nepopsatelná hrůza. Probudila jsem se z toho snu zbrocená potem. Musela jsem probudit manžela. Když jsem mu sen vylíčila, řekl, že se ráno zeptáme jeho matky, která se zabývala výkladem snů už léta.

V tu dobu jsme měli malou Aničku a chystali se podnikat ve velkém. Také nás čekala důležitá pracovní cesta do zahraničí. Když jsem tchyni vylíčila sen, zděsila se. Očividně nevěděla, jakou radu nám má dát. Musela si dokonce přizvat svou esoterickou učitelku. A společně můj sen rozebraly.

Zvláštní věštba

Letící labuť okomentovaly známým příslovím: „Kdo neriskuje, nepije šampaňské.“ To znamená, že úspěch nás nemine a do rizika bychom jít měli. Ovšem, čeká nás nebezpečí – zpívající labuť byla jasná – a ještěrka varovala před lstivým podvodníkem.

Temná voda přes cestu také znamenala neštěstí, ovšem jelen mě naštěstí přiměl k návratu. Nad takovou věštbou jsme s manželem seděli dlouho do noci. A pak se na pracovní cestu vypravili.

Všechno vypadalo zalité sluncem, spolupráce s lukrativní firmou, úžasné zakázky.

A já si pořád v duchu říkala: „Ještě počkej!“ Uprostřed jednání se manžel najednou zvedl a z ničeho nic schůzku ukončil. Neměl z ní dobrý pocit. Odjížděli jsme a v autě celou cestu mlčeli. Taková nabídka se nám asi už nikdy nenaskytne.

Jak se ale záhy ukázalo, ta firma, se kterou jsme chtěli spolupracovat, zkrachovala. Dlužila peníze všude. Tak nás správný výklad snu tehdy zachránil od velkých potíží, které by byly možná existenční. Netrvalo dlouho a našli jsme si jinou, solidní spolupráci.

Daniela (57), Tábor

Související články
3 minuty čtení
Když vám kamarádka, která vás podrazila, zničehonic přinese dárek, nic dobrého vám to nejspíš nepřinese. Dočkáte se i zdravotních problémů. Liběna byla duše zlá, která jen koukala, na kom by se přiživila a které ženě z okolí by svedla manžela. Když jsem byla šťastně vdaná a na mateřské, byla u nás doma každý den. Pracovala ve stejné firmě, ovšem na daleko podřadnější pozici než já. Chodila se k
3 minuty čtení
Možná si někdo vzpomene na to vlakové neštěstí, které mělo tolik obětí. Tehdy jsem se mu řítil vstříc. V poslední chvíli mě zachránila krásná dívka, která vzápětí zmizela v mlze. Vlak stál ve stanici Hradec Králové, i když už měl být deset minut pryč. Dobíhal jsem ho na poslední chvíli. Na peroně se mi skoro podlomila kolena. Hlavou mi ale v tu chvíli prolétla osvobozující myšlenka, že nebudu m
3 minuty čtení
Malá Zuzanka mi dala nevšední dárek. Našla starý amulet, a ten byl nejspíš opravdu kouzelný. Splnil mi přání a pak zmizel. Když jsem odešla do důchodu, dostavil se šok z této nové životní role. Vyměřený důchod tvořil něco kolem padesáti procent mého platu. Přitom finanční vydání na provoz domácnosti a živobytí samozřejmě zůstaly stejné, vlastně se měsíc po měsíci s postupující inflací ještě zvy
3 minuty čtení
S oblibou vyrážím na pěší túry, klidně i sama. V posledních měsících jsem však během výletů zažila chvíle, které mě pořádně vyděsily. Vždycky jsem byla typ, který před jízdou autem nebo šlapáním na kole dává přednost chůzi. Mám moc ráda pěší turistiku, ideálně tam, kde se mohu kochat krajinou. Už pět let chodím s přítelem Honzou, takže občas se vypravím někam s ním, ale také si ráda vyjdu sama.
5 minut čtení
Trápil mě bezdůvodný smutek a úzkosti. Meditace nepomáhaly. Pak se moje kamarádka mimoděk zmínila o jedné seanci. Všichni si s sebou neseme nějakou historii. Někdy i hodně vzdálenou. Neměla jsem sebemenší ponětí, kde se najednou berou moje stavy úzkosti a lítosti. Tajuplná cesta do minulosti Nic mi nedělalo radost a já už nevěděla, co si počít. Teprve rozhovor s kamarádkou mě přiměl k net
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Domácí budapešťská pomazánka
tisicereceptu.cz
Domácí budapešťská pomazánka
Suroviny na 4 porce 500 g tučného tvarohu 50 g másla 1 cibule 4 lž. zakysané smetany 2 lžič. slad. mleté papriky 1 červená paprika nebo 2 sterilované kapie čerstvě mletý pepř podle chuti sůl
Je staroměstský orloj plný okultních symbolů?
epochalnisvet.cz
Je staroměstský orloj plný okultních symbolů?
Už šest století nad Staroměstským náměstím v Praze odměřuje čas neskutečně dokonalý stroj zvaný orloj. Každou hodinu se před ním tísní davy turistů, aby spatřily kokrhajícího kohouta, průvod apoštolů či smrtku se zvonečkem. Kolik z nich ale tuší, že možná hledí do ďáblova oka? A že každý symbol i každá soška mají svůj tajný význam?
Hrůza řádí v Zaragoze: Usadil se v bytě poltergeist?
enigmaplus.cz
Hrůza řádí v Zaragoze: Usadil se v bytě poltergeist?
Ve 30. letech 20. století prochází rodina Palazonů děsivou zkouškou. Ve svém bytě na ulici Gascon Gotor ve španělském městě Zaragoza slyší děsivý smích a různé hlasy. Je v tom zákeřný poltergeist, jak
Velký návrat Krejčíkové k tělocvikáři?
nasehvezdy.cz
Velký návrat Krejčíkové k tělocvikáři?
V životě herečky ze seriálu Milionáři Anety Krejčíkové (34) možná došlo k nečekanému zvratu! Najednou totiž zhrzená blondýnka otočila a začíná smutnit po zmařeném vztahu s tělocvikářem Ondřejem Ranč
Podle Boucherova obrazu si Ludvík XV. vybral milenku
historyplus.cz
Podle Boucherova obrazu si Ludvík XV. vybral milenku
Dokončil svůj zřejmě nejzajímavější akt, modelem mu stála teprve 14letá dívenka. Boucherovo působivé dílo se brzy dostane až na královský dvůr. Ludvík XV. je ohromený. Zajímá ho, jestli je nahá blondýnka s neřestně roztaženýma nohama tak rozkošná i ve skutečnosti… Základy uměleckého vzdělání mu vtiskl jeho otec, který se živil kresbou a rytinami. Další zkušenosti
Aston Martin Prague otevírá nejmodernější servis podle nejvyšších standardů
iluxus.cz
Aston Martin Prague otevírá nejmodernější servis podle nejvyšších standardů
Aston Martin Prague, výhradní zastoupení britské luxusní značky pro Českou republiku a Slovensko, oficiálně otevírá nejmodernější servisní zázemí pro údržbu a opravy nových i starších modelů Aston Mar
Historie otrávených šípů: „V kurzu“ byly už před desítkami tisíc let!
21stoleti.cz
Historie otrávených šípů: „V kurzu“ byly už před desítkami tisíc let!
Lovec natáhne tětivu a pečlivě zamíří. Stojí proti větru, takže ho jelen nemůže zavětřit. O chvíli později luk zadrnčí a vystřelí šíp. Ten po krátkém letu jelena za sáhne – ne úplně ideálně. Lovec ale
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Až příliš sladké nebezpečí…
nejsemsama.cz
Až příliš sladké nebezpečí…
Cukrovka 2. typu často přichází pozvolna a nenápadně. Přesto ji můžete v rané fázi velmi účinně ovlivnit. Co doporučují lékaři a kdy má smysl začít s léky? Začínající diabetes 2. typu je stav, kdy tělo ztrácí citlivost na inzulin, a slinivka jej musí vytvářet víc, než zvládá. Výsledkem je pomalu rostoucí hladina cukru v krvi. Včasné zachycení je
Drama tří vynálezců kyslíku: Jak svět poznal plyn, který dýcháme
epochaplus.cz
Drama tří vynálezců kyslíku: Jak svět poznal plyn, který dýcháme
Věda někdy vypadá jako klidná řeka, ale když se rozproudí, vzniká drama hodné shakespearovské hry. Objev kyslíku, jednoho z nejzásadnějších prvků, přináší přesně takový příběh: tři muži, jeden plyn a spory o prvenství, které přetrvaly staletí. Vynálezci Scheele, Priestley a Lavoisier, každý z nich hrál svou roli v tom, jak dnes chápeme kyslík, ale jen
Model františkolázeňské synagogy v souvislostech
epochanacestach.cz
Model františkolázeňské synagogy v souvislostech
Dne 27. ledna 2025, tedy v den, kdy si připomínáme oběti šoa, byl na vernisáži v Městském muzeu ve Františkových Lázních představen model synagogy, která byla nacisty zničena v roce 1938. Do lázeňského města se tak více než symbolicky vrátil židovský svatostánek. Autorem modelu je Bohuslav Karban z Aše. Připomeňme si nyní některé události spojené
Křivé obvinění nás sblížilo
skutecnepribehy.cz
Křivé obvinění nás sblížilo
Veškeré seznamovací večery i dovolené selhaly. Vypadalo to, že zůstanu sama. Vše se změnilo, když jsme jely s Ančou na hory. Bylo mi dvaačtyřicet a ztratila jsem naději na vdavky. Veškeré sny o svatbě byly v tahu. Už je pozdě, říkala jsem si sklíčeně. Máma vyváděla psí kusy, pořád něco mlela o vnoučatech, už se to fakticky