Lépe pozdě než nikdy! Změnila jsem svůj život

Total
1
Shares

Vždycky jsem svého manžela musela poslouchat. Trvalo dlouho, než jsem v sobě našla sílu, abych přestala žít pod bičem toho otrokáře.

Už na základní škole jsme po sobě koukali. Naše rodina nám ale vztah nepřála. V osmnácti jsem otěhotněla. Ríša přišel a řekl, že není na takový závazek připravený. „Musíme se rozejít, tohle já nezvládnu!“

Byla jsem pod velkým stresem, a tak není divu, že jsem potratila. V tuhle chvíli jsem ho měla opustit. Já to ale nedokázala, půl roku nato odešel na vojnu a já jako husa hloupá čekala.

Jsi mi věrná?

Nechodila jsem se bavit jako ostatní mladí, seděla jsem doma a čekala na dopis. Za celé ty dva roky přišel jediný a na něm stálo pouze: „Doufám, že jsi mi věrná.“ Po sedmi letech vztahu, který byl jako na houpačce, jsme se nakonec vzali.

Nejhorší rozhodnutí v mém životě. Byla jsem bláhová, když jsem si myslela, že to změní dítě. Když se nám narodila dcera, po prvotním návalu štěstí a radostí přišel teror i pro ni. Chtěl ji ovládat. Neustálá kontrola nad jejím životem, hlášení, kde je a s kým!

Společná firma

Dodnes si vyčítám, že jsem to nechala zajít tak daleko. Bála se ho, když bouchly dveře od domu, zalezla do svého pokojíčku a nevycházela, když nemusela. My jste byly ty špatné. Já nejhorší manželka a matka, dcera nevděčná a hloupá po mně.

To, že chodil po nocích hrát s kamarády po hospodách, už nikoho nezajímalo. Venku to byl úžasný chlap, doma násilník. Po revoluci začal podnikat. Nikdy ale nebyl typ člověka, který by dokázal někoho vést, i když si na pana řídícího vždy hrál.

Když dcera odmaturovala, nastoupila do práce k němu. Prostě to tak chtěl a ona poslechla. Zpočátku jsme si mysleli, že to bude dobrá spolupráce. Dcera musela snášet neustálé výčitky, řev a problémy, které za něho musela řešit.

Já jsem neměla žádné slovo, bral mě jako podřadnou ženu, která mu je dobrá jen na domácí práce. Manžel měl rád peníze, vlastně to byla jeho jediná celoživotní láska. Rád si lidi kupoval a snažil se ostatní penězi získat na svoji stranu.

Dařilo se mu to, ale krátce po jeho šedesátinách dostala jeho firma vale od největšího zákazníka, který mu přes třicet let posílal peníze. Firma zkrachovala a manžel ztratil svůj vzdušný zámek, který si ve své hlavě vytvořil.

Peklo na zemi

Snažila jsem se mu být oporou, společně s dcerou a vnoučky. Bohužel, se to tvrdě obrátilo proti nám. Pokud jsem v mládí s ním zažívala násilí, byl to slabý odvar toho, co přišlo. Pod vlivem nenávisti, křivdy a obrovského vzteku, který vůči světu měl, se začal mstít nám.

Kdo to nezažil, nepochopí, jak strašně těžké bylo přijmout fakt, že člověk, kterého milujete a se kterým jste prožili celý život, se vás a vaši dceru snaží zničit, a to za každou cenu. Dnes je to šest let, co jsem se rozvedla. Konečně!

Společně se svou dcerou a vnuky jsem se přestěhovala do jiného domku, kde žiju nový život. Moje dcera a vnuci jsou mým zázemím, mým domovem, můj život. Jen si říkám, proč jsem to neudělala dřív?

Eva (60), Zlínsko

Také se vám může líbit